Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Z tematu wynika że Pylony i NAD C316/326 to synergia i najlepsze połączenie. Do tandemu nie kupię jednak C515/516 ponieważ już dawno płyt nie używam. Jaki odtwarzacz możecie polecić aby ładnie zgrał się z resztą i majątku nie wydusił? Obojętnie czy plikowy, czy dac (jakiegoś lapka mam w domu).

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie od kilku dni jestem posiadaczem zestawu Pearl 25 + Onkyo tx 8050

Jest to mój pierwszy " poważniejszy " zestaw i tu moje pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników.

Głośniki posiadają impedancje 4 Ohm, a amplituner fabrycznie ustawiony jest na 6 Ohm.

Czy zmieniać impedancje w ampli na 4Ohm, czy nie ma to większego znaczenia?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Od 3 miesięcy jestem posiadaczem kolumn Pearl 25 firmy Pylon. Pracują pod sprzętem Yamahy (A-S300, CD-N 500, RX-V467). Całość uzupełnia gramofon Reloopa.

Decyzja o zakupie perełek została podjęta świadomie. Najpierw lektura kilku testów, później odsłuch na własnym sprzęcie w salonie AUDIO-PUNKT w Warszawie (wielkie podziękowania dla obsługi sklepu).

Kolumny grają u mnie w pomieszczeniu 30m2 i dają radę. Jakość dźwięku i jego przestrzenność, a jednocześnie jego detaliczność są dla mnie porażające. Stosunek ceny do jakości w tym produkcie to wariactwo. Za 1,5tys złotych otrzymujemy produkt o rewelacyjnych możliwościach, który odnajdzie się w każdym gatunku muzycznym.

Jeśli ktoś szuka porządnego stereo do 2tys, to w ciemno proponuję kolumny Pearl 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zdradziłem topazy 15. Zmieniłem i nie żałuję. Ale... . Mam do nich tak wielki sentyment, że nie potrafię i nie chcę ich sprzedać.

Stoją za zasłonami w pokoju i od czasu do czasu odpalam je pod swoim nowym wzmacniaczem. One nauczyły mnie słuchać muzyki, brzmiały cudnie analogowo, choć nie były demonami detalu. Uwielbiam ich barwę i ogólny charakter dźwięku. Dlatego drodzy koledzy pozwólcie, że zostanę z wami jeszcze długo jako kryptoposiadacz Pylonów.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pylonofilów.

Jestem z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pisać mi tutaj. Pearle czy Topazy bo ja już w końcu nie wiem. Parę kartek w stecz jeszcze to było oczywiste!

Oczywiście,że topazy,najlepiej 20,na audioshow b.przyzwoicie zagrały saphiry 25 na seas-ach

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie brałem bo od roku (co najmniej) zmieniamy lokum i nie będę teraz do 13m2 brał Topazki Mini. Druga sprawa miałem temat AP Virgo2 za <5kz ale upust znikł i czym to napędzić? dałem sobie spokój.

Docelowo salono-kuchnia będzie miała 30-35m2 a więc T20 na styk :) Oczywiście, oczywiście Topazy. Ja tak tylko że coś się pozmieniało czy co?

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

mam zamiar wstąpić do klubu Pylona czyli przymierzam się do zakupu ich kolumn. I oczywiście mam dylemat mimo, że przeczytałem posty w tym wątku od pierwszego do ostatniego :). Moje środowisko to pokój 18 m2, marantz mcr-610 (2 x 60 W) i każdy rodzaj muzyki może poza metalem. Zastanawiam się nad pearl 20 (ze względu na stosunek cena/jakość) ale nie pożałuję na topaza 15 lub 20 jeśli różnica faktycznie między pearl a topazem jest słyszalna i warta wydania dodatkowo 900 zł. I teraz tak, dzwoniłem do Pylona, polecają mi bardzo topaza 15, wg nich topaz 20 będzie się dusił w 18 metrach (bas) i że idealna będzie 15stka. Z kolei w sklepie gdzie mogę odsłuchać obu 20 mówią, że 20stka topaz jest spoko w moim metrażu (może dlatego, że nie mają w sprzedaży 15stki). Z tego co czytam, różnica miedzy nimi jest nie tylko w wielkości ale w tym, że inaczej grają. Poza tym jedni twierdzą, że 20stka może mieć za dużo basu inni, że wcale nie, za to 15stce niektórym go brakuje :). W sklepie mogę dostać na 20stke gdzieś 10 procent rabatu, 15stki nie mają bo twierdzą, że słabo się sprzedaje. I bądz tu Pan mądry. Proszę o Waszą pomoc co wybrać mając na uwadze mój wzmacniacz. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć san diego

Nie miałem okazji słuchać pearl 20 jak i również topaz 15. Miałem podobny dylemat jak ty, topaz 15 czy 20? Bez odsłuchu zdecydowałem się na większe topaz 20 i na nadmiar basu nie narzekam a grają u mnie w 16m2. Pytanie jak ma się sprawa akustyki w Twoim pokoju i czy kolumny będą stały blisko tylnej ściany? U mnie stoją 70 - 80cm odsunięte od ściany i być może dlatego nigdy nie narzekałem na nadmiar basu? Jeżeli jest możliwość to postaraj się wypożyczyć za kaucją kolumny ze sklepu. Odsłuch w docelowym pokoju i z Twoją elektroniką pomoże Ci bardziej w podjęciu decyzji niż wszystkie porady na forum (bez obrazy). Ale pytać zawsze można, podobno kto pyta ten nie błądzi ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uroni za odpowiedź. Czekam na kolejne podpowiedzi, szczególnie o różnicach między pearl 20 a topazem 20 czy warto dokładać do nich czy zostać przy tańszych. I co moim metrarzem :)

Nie wiem nad czym się zastanawiasz Topazy to lepsze granie

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko nad różnicą ceny vs różnica jakości grania tych kolumn i czy topaz 20 nie będzie miał u mnie w 18m2 za ciasno. Wiem, że marudzę i temat był wałkowany wiele razy ale tysiąc zł różnicy piechotą nie chodzi a przepłacać też bym nie chciał.

Edytowane przez san diego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Topaz 20 w 19m2 i bas potrafi być potężny, być może jest go za dużo ale jest w sumie niezły. Co do tego mcr-610 to byłbym ostrożny czy da on radę, zwłaszcza jeżeli chodzi o bas. Czy warto dokładać do droższego modelu, to trzeba zdecydować na podstawie odsłuchów, to są wszystko kwestie subiektywne dodatkowo przy niezbyt mocnym wzmacniaczu lepiej może zabrzmieć tańszy Pearl lub nawet Pearl monitor niż Topaz 15 czy 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San Diego...ja odsłuchiwałem i Perły 20 i Topazy 20 i ostatecznie zdecydowałem się na Topazy, pomieszczenie też nie wielkie bo około 15m2. Ale tak jak koledzy radzili najlepiej odsłuchać i te i te bo być może dla Ciebie różnica w dźwięku nie będzie warta tych 900 zł. Moim skromnym zdaniem Topazy grają z większą kulturą, polotem... Próbowałem Topazy z różnymi wzmacniaczami i powiem szczerze, było różnie i myślałem nawet o tym żeby je sprzedać...byłby to największy błąd jakim bym zrobił, zdanie zmieniłem po podłączeniu ich właśnie do Marantza ( w moim przypadku PM52). Nie wiem jak gra Twój wzmacniacz bo go nie słyszałem ale Topazy z ciepło grającym wzmacniaczem stworzą na bank dobre połączenie....Pozdrawiam

Edytowane przez Danecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Korzystając z Waszej gościnności zapytam w sprawie Topazów, od pewnego czasu przymierzam się do wymiany kolumn w swoim kd. Obecnie mam zestaw 5.1 dali concept fronty 2, tylne 1, central, sub. W tym roku wymieniłem ampli z 11-letniej yamahay rx-v450 na yamaha rx-a1030 aventage. Gra to z bluray yamaha bds 677. Kable głośnikowe Qed ruby, interkonekty qed qunex 2, pokoj 14 m, ale wysoki 3.20. Oczywiście jest to kd, ale słucham też dużo muzyki (np. Dire Straits, Pink Floyd w tym Gilmour, Oldfield, Depeche Mode, M.Bubble, Chris Botti, FourPlay, sporo smooth jazzu, chilloutu, muzyki gitarowej, czasami muzyka lat 80-tych (ma się swoje lata ;-))) czasami wpadnie ACDC, J.M.Jarre też czasami zagości - ogólnie muzyka różna. Mam też trochę koncertów na bd, dvd.

Po wymianie ampli stwierdziłem że w filmach concepty dają radę, ale do tej yamahy do muzyki chciałbym więcej. Ampli naprawdę dobrze gra w stereo, dlatego myśl o wymianie kolumn, na razie frontów. Generalnie zastanawiałem się na dali ikon 2, ale szukając znalazłem audio pylon.

Moje pytanie czy ktoś z Was ma porównanie między np. Topazami 20, 15 a dali ikon 2. Czy to porownywalne kolumny. Ikony 2 to wydatek rzędu 4 tys, a obawiam się czy nie będą grały za ostro górą - yamaha + wstęga w ikonach. Topazy to z kolei 1.9 lub 2.3 tys. Wiem podstawa to odsłuch ale uwierzcie, że znaleźć ikony do odsłuchu to nie łatwa sprawa. Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdr. Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Topazy 20 z Cambridge Audio 651 A i w takim zestawieniu te kolumny grają zbyt ciemno, może się to podobać w przypadku Jazzu, wokali, ale z rockiem to trochę zbyt "subtelne"granie.Ponoć można jakis rezystor zmienić i zagrają jaśniej.

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.