Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się Dolphin dlaczego zaglądasz do tego klubu! czyżby tylko po to żeby karcić posiadaczy Topazów? Chyba nikt z posiadaczy topazów nie neguje faktu ze sa lepiej brzmiące głośniki.Ale wiemy również, i było tu o tym wiele razy, że proporcje cenowe często przemawiają za naszymi kolumnami, oczywiście w pewnych granicach.Każdy z nas zapewne słuchał droższych kolumn i zadawał sobie pytanie dlaczego one tyle kosztują? Ja tak miałem:)Odpowiedz jest dla Ciebie z pewnością prosta.Kochamy nasze piękne i pięknie brzmiąceTopazy:) i polecamy odsłuchy tym którzy przeznaczają na kolumny 3-5pln Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam do każdego klubu i ten jako jeden z niewielu jest tak nakręcany, że aż mam ochotę niektórych sprowadzić na ziemię. Te topazy kosztują grosze a to co tu się opisuje o ich hi endzie, to jakaś paranoja... :) No, ale ok, znowu będę milczał a Wy Panowie dalej żyjcie w świadomym hi endzie :)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Dolphin!

 

Boli cie ze ktos jest szczesliwy co? Ze wydal 1.5kzl i ma hi end w domu (nawet jezeli go nie ma). W tym klubie akurat nikt nikomu nic nie kaze, chlopaki jedynie polecaja, a jezeli ich ochy i achy sprawia ze ktos poslucha tych kolumn to plus dla niego. A ze ty akurat jestes osoba ktora kupuje na podstawie opinii innych ludzi i prasy (skoro juz nadmieniles o tym wyzej to musi cos w tym byc...) to twoj duzy problem. Napisz ktore kolumny w cenach Topazow graja lepiej. Chetnie wezme tez inne kolumny pod uwage, bo w cenie do 1.5kzl za komplet nie slyszalem lepszych monitorow.

 

To przykre ze zzera cie zawisc i zazdrosc, wpadajac do grona znajomych (bynajmniej nie twoich, a jezeli juz to bynajmniej nie bliskich) i psujesz im zabawe. Zapomniales ze calkiem sporo ludzi z tego forum wydaje wiecej (i pieje z zachwytu!) na kable niz "tutejsi" uzytkownicy klubu, i ciagle nie sa zadowoleni. A tutaj psikus, bije szczescie.

 

 

Zepsujmy to!

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dophin, i ja tobie proponuje lekcje czytania ze zrozumieniem. Wszystko, nawet to do czego sie odnosisz jest w moim ostatnim poscie.

 

Pamietaj, jedni slysza kolosalna roznice w wydaniu 10zl, inni 100.000zl, pytanie ktorzy sa zadowoleni. Szczesliwi. Nie ma nic wazniejszego, nie wazne czy ktos sobie dopowiada czy nie - osoba myslaca nie pojdzie w ogien za przekonaniem ktore stworzyl kolega z forum. Zyjemy w tak ch{}jowym kraju ze tych naprawde zadowolonych nie dosyc ze jest garstka to jeszcze za wszelka cene trzeba ich sprowadzic do parteru, a tak byc nie musi. My wlasnie musimy probowac to zmienic.

 

To forum audiofilskie, tutaj ludzie pisza podobnie do tego co czytaja w audioswierszczykach. Nie zastanawiaja sie za bardzo nad innymi... okolicznosciami. Nie ukrywam, czesto pisza banialuki, ale dopoki sa zadowoleni, usatysfakcjonowani, SZCZESLIWI nie warto ich tluc. Bo nie dosyc ze psujemy swoja codzienna rzeczywistosc to chcac tego czy nie staczamy sie w swiadomosci spolecznej.

 

... no chyba ze zalezy komus na tym zebysmy kupowali coraz to nowszy sprzet, - wtedy powinien byc "niebieski" i wszystko jest "jasne".

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam do każdego klubu i ten jako jeden z niewielu jest tak nakręcany, że aż mam ochotę niektórych sprowadzić na ziemię. Te topazy kosztują grosze a to co tu się opisuje o ich hi endzie, to jakaś paranoja... :) No, ale ok, znowu będę milczał a Wy Panowie dalej żyjcie w świadomym hi endzie :)

 

czytam sobie tą waszą dyskusję od czasu do czasu i nie zauważyłem żeby ktokolwiek poza Tobą użył tu zwrotu hi-end odnośnie Topazów. a już Twoje określenie że Topazy kosztują grosze każe mi podejrzewać, że Ty na swoje kolumny wydałeś X razy więcej i męczy Cię to, że coś co kosztuje grosze potrafi też dobrze zagrać.

 

podzwoniłem w grudniu z ciekawości po kilku dystrybutorach i we wszytskich usłyszałem to samo - wyjątkowo dobrze grające kolumny w tej klasie cenowej, dość często klienci przychodzą kupić inny droższy zestaw a wychodzą z topazami. w jednym punkcie tylko opinia była negatywna, ale raczej dotyczyła słabej współpracy z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - nikt tu nie wypisuje nie wiadomo czego, nikt nie uzywa sformulowanie high-end;

piszemy o swoich wrazeniach odsluchowych i tyle; ja np sprzedalem po zakupie Topazow kolumny, ktore byly dwukrotnie drozsze od Topazow i tyle;

 

Dodam jeszcze, ze kupilem Topazy pod wplywem swietnej recenzji Violet'a i kupilem je w ciemno i ani troche nie zaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrazenia odnosnie Topazow, wczesniej rowniez i Pearl'i sa bardzo, bardzo pozytywne. Mialem okazje slyszec ich konfrontacje z B&W 685 oraz Monitor Audio RX2 na elektronice Xindak'a (6950 oraz Muse 1) i ich brzmienie najbardziej mi sie podobalo. Nie sa tak analityczne, ale przy nich czulem sie zrelaksowany, nie napastowany nadmiarem informacji. I piekny, w porownaniu do konkurentow wypchniety na pierwszy plan wokal - co bardzo lubie. Absolutnie nie sa kolumnami najbardziej liniowymi czy szczegolowymi (w cenie do powiedzmy 3kzl), napisalbym ze nie sa dla audiofili, a dla melomanow :)

 

Niedlugo bede zmienial pokoj, i boje sie ze moje dotychczasowe kolumny beda na niego za duze chociaz teoretycznie to tez monitory (tyle tylko ze z basem jak zadko ktora podlogowka). Jezeli dojdzie do sytuacji w ktorej kolumnom zabraknie powietrza, zaadoptuje sobie pomieszczenie, a za reszte kasy kupie Topazy.

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, nawet to do czego sie odnosisz jest w moim ostatnim poscie.

Skoro dalej nie rozumiesz i nie masz ochoty się cofnąć do argumentów a nie bełkotu ciągle tu opiniowanego przez Was, to na prawdę nie mamy o czym dyskutować. Ani jeśli chodzi o gusta a tym bardziej od strony technicznej.

 

a już Twoje określenie że Topazy kosztują grosze każe mi podejrzewać, że Ty na swoje kolumny wydałeś X razy więcej i męczy Cię to, że coś co kosztuje grosze potrafi też dobrze zagrać.

Dla mnie to te topazy mają wygórowaną cenę w stosunku do tego jaki poziom sobą reprezentują. Zarówno od strony wykonania obudowy, po wybór przetworników, kończąc na ogólnym wizerunku i przede wszystkim graniu. Pisałem to już nie raz, ale zaślepieni zakupem pylonów po prostu nie mogą tego przyjąć i próbują wbijać się w niemerytoryczne dyskusje - wychodzi to Wam niesamowicie Panowie, gratuluję. I na tym zakończę i na jakiś czas się oddalę, do momentu kiedy ktoś znowu nie porówna tego "cudownego zestawu" do na prawdę dobrego grania (nawet tego taniego którego też jestem zwolennikiem).

Czytajcie marketingowe recki i sięgajcie po swoje hi endy, ja idę słuchać..

 

PS. Monitorki po prawej wyszły mnie 400zł.

http://www.audio.lutuje.se/files/6.JPG

Pozdrawiam.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałem tym razem tylko Wasze wypowiedzi. W momencie kiedy opisywałem przetworniki i całą resztę, miałeś to w dupie tak jesteś zafascynowany swoimi topazami. Czas sobie dać tu urlop, bo jak do ściany w kółko to samo się tłumaczy, a Ty tego po prostu nie zrozumiesz. Nie musisz zaakceptować, ale zrozumieć w czym rzecz, zakładając że w ogóle na to Cię stać.

Koniec dyskusji, do zobaczenia w innym, lepszym klubie za jakiś czas:)

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin kiedy opisywałeś je nam technicznie to chciałeś nam powiedzieć że one MUSZĄ być do kitu? czy bardziej SĄ ? bo to dość istotne :)Chłopie!!! dla mnie i innych kolegów nie ma znaczenia jakie jest wnętrze, i że to Twoim zdaniem nie może dobrze zagrać.Kupujemy bo się nam zwyczajnie podoba, czyli osiągneliśmy coś czym się zwyczajnie tu dzielimy i polecamy zainteresowanym kupnem, aby posłuchali też Topazów zanim sprzedawca zdąży wcisnąć kolumny X za 5 tyś. Jeszcze raz, Topazy to bardzo miłe kolumny :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yama - tajemnica jest znacznie prostsza - tylko Dolphin robi dobre kolumny a reszta jest 'be' :) Zobacz, ze zamiescil fotke swoich kolumn w 100% zrobionych na glosnikach jakie sa w Topazach. http://www.audio.lutuje.se/files/6.JPG

 

DOLPHIN - JESTES GENIALNY MEGA - TYLKO JUZ TU NIE WRACAJ PROSZE !!

 

SE LUTUJE I MU WYCHODZI A INNYM PO PROSTU NIE !!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Monitorki po prawej wyszły mnie 400zł.

Czyli jak znasz podstawy ekonomii powinien ten produkt na sklepie 1600 kosztować, jeszcze jedno cos sie tak tych topazów uczepił, fajnie ze tania kolumna zbiera pochlebne recki,niemal wszystkim na AS sie podobały, wiec w czym problem?

Edytowane przez konik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kuba001, nie będę zniżał się do Twojego poziomu wielkich postów.

Dodam tylko, aby zdementować Twoje sny, że nie wykonuję zestawów na zamówienie a zestaw głośników z "topazów" a raczej powiedziałbym zestaw tanich głośników z WLM Stella Monitor, (na których bazuje pylon bo nie ma swoich pomysłów po raz kolejny)

otrzymałem za darmo (i tylko dlatego zrobiłem na tym konstrukcję) w ramach wygranego konkursu za poniższą konstrukcję:

http://www.audio.lutuje.se/?transmission-line-monitor-w100sc-mission,26

No, ale takie właśnie dyskusje jak z Tobą tutaj tylko można przeczytać jak ktoś nawet nie ma pojęcia o podstawowych zasadach akustyki i budowy kolumn, więc już sobie Kubo nie porozmawiamy.

 

Jeszcze raz zyczę miłego odsłuchu swoich topazów.

Do usłyszenia.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin - Dzieki za wyjasnienia :)

 

Pozdrawiamy

 

Dolphin - przejrzalem Twoje fotki na stronie - zdjecie nr 5 przedstawia monitory o nietypowym proporcjach obudowy (z glosnikiem Visaton'a nisko-srednio); napisz cos o tym jak to gra jaka zwrtonica; skad te proporcje obudowy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś moderację o przeniesienie rozmowy do tego wątku, aby tu nie zaśmiecać:

http://www.audiostereo.pl/kolumny-wasze-konstrukcje-diy_18821.html/page__st__5790

 

Zdjęcie nr 5 jest tą samą konstrukcją co w linku, który podałem, czyli Visaton W100 w TL z Audax TM025 na górze. Na zdjęciu 6 jest to pierwsza konstrukcja z lewej. Po środku to samo tylko, że w 5litrowym bass reflexie, po prawej to co w wlm stella monitor czy jak kto woli w topazach.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy Pylon jest słaby dźwiękowo Topaz również co zostało wyżej dogłębnie poruszone przez dolphin123 i nie tylko . Tonsil może nie jest hiendem ale zdecydowanie lepiej gra jak dla mnie niż każdy Pylon (słuchany na audio showach), może to jest wynikiem innych umiejętności w dobieraniu głośników obudów izwrotnic. Tonsil dla przykładu na na tym polu ma ogromne doświadczenie a Pylon?

A największe mają chyba DIY owcy bo nie skupiają się tylko na wyrobach tak jak projektanci w firmach ale pod jednym warunkiem nie są to amatorzy a jest ich pełno, którzy mówią że dobre to tylko drogie. Tonsil jest godnym przykładem ze tanie również może być dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.