Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Recenzja monitorów Topaz pokazanych na AS, ukaże się w tym miesiącu w Magazynie HiFi. Wspólnie z mysioperz, sprawdziliśmy co one potrafią.

 

Mamy teraz zamiar wziąć do testów dla Magazynu audiostereo, któryś z wyższych modeli. Pewnie około lutego ukaże się tekst na naszej stronie.

Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę na razie odpuszczam. Pytanie jaki tranzystor do Topazów 15 lub 20 do max 2800-3000 (nowy)? Macie jakieś pomysły oprócz NADa?

 

Rotel? Coś jest jeszcze ciekawego co by dobrze grało z Topazami? Brzmienie całości musiałoby być po ciepłej stronie...

 

Może Atoll IN50SE lub IN80SE byłby warty przesłuchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę na razie odpuszczam. Pytanie jaki tranzystor do Topazów 15 lub 20 do max 2800-3000 (nowy)? Macie jakieś pomysły oprócz NADa?

 

Rotel? Coś jest jeszcze ciekawego co by dobrze grało z Topazami? Brzmienie całości musiałoby być po ciepłej stronie...

 

Zentaur masz takie dowiadczenie, a co Caspian zly? Cyrus moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę na razie odpuszczam. Pytanie jaki tranzystor do Topazów 15 lub 20 do max 2800-3000 (nowy)? Macie jakieś pomysły oprócz NADa?

 

Rotel? Coś jest jeszcze ciekawego co by dobrze grało z Topazami? Brzmienie całości musiałoby być po ciepłej stronie...

 

Ci dwaj nade mną to kpiarze - nie warto się nimi zajmować.

Mam lampkę ale ciekawe połączenie z tranzystorem chętnie rozważę.

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topazy dobrze się zgrywają z el34 jak czytam np. MC-10L. A jak może być z lampami pokroju kt88/90 - MC-100B? Lepiej, inaczej, przerost?

 

Violet dawaj tego testa, czaje się na te monitorki :) Myśle że w 13m2 będą leprze od T15.

Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zentaur masz takie dowiadczenie, a co Caspian zly? Cyrus moze?

 

Caspiana juz nie mam niestety. Kryzys. Szukam tańszej alternatywy.

 

To mówicie, że jednak lampa... Np taki MingDa może by się nadał?

 

Cyrus za drogi, no chyba, że SH.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc zentaur, na mnie Topaz zrobil piorunujace wrazenie z Xindakiem 6950, CD do kompletu (Muse). To w tym zestawieniu zaczalem myslec o tych kolumnach na serio.

 

No właśnie, a Xindak gra pewnie lampowo? Tyle że dynamiczniej niż lampa? To by potwierdzało, że ten kierunek jest słuszny.

 

Ps. Słuchałeś Topaz 20 czy 15?

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę na razie odpuszczam. Pytanie jaki tranzystor do Topazów 15 lub 20 do max 2800-3000 (nowy)? Macie jakieś pomysły oprócz NADa?

 

Rotel? Coś jest jeszcze ciekawego co by dobrze grało z Topazami? Brzmienie całości musiałoby być po ciepłej stronie...

 

Baltlab.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ciężko skonfrontować głośniki za 2kzł z tymi za 10kzł i dalej wmawiać, że kwota przekłada się na klasę brzmienia.

Dobrze wybrane głośniki i przede wszystkim dobrze zaaplikowane w kwocie za 10tys. zawsze zagrają dużo lepiej niż te, które są w cenie 2tys... Wiemy też, że kupione głośniki zaaplikowane fatalnie, zagrają jako całość gorzej niż cukierki z przedziału 2kzł w dobrej aplikacji.. I tu należałoby zakończyć dyskusję w tej materii albo udać się do laryngologa. Dobry sprzęt na kwocie 2tysi się nie kończy...

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrane głośniki i przede wszystkim dobrze zaaplikowane w kwocie za 10tys. zawsze zagrają dużo lepiej niż te, które są w cenie 2tys... Wiemy też, że kupione głośniki zaaplikowane fatalnie, zagrają jako całość gorzej niż cukierki z przedziału 2kzł w dobrej aplikacji.. I tu należałoby zakończyć dyskusję w tej materii albo udać się do laryngologa. Dobry sprzęt na kwocie 2tysi się nie kończy...

 

Słyszałem trochę konstrukcji w przedziale 5-10 k grających przeciętnie lub słabo wręcz. I o tym był post powyżej. Oczywiście jeśli przetworniki są wysokiej klasy i jak napisałeś dobrze zaaplikowane, to wtedy jest duża różnica. Problem w tym, że wiele konstrukcji zachodnich bardzo często nie jest warta połowy swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz w takim razie precyzyjnie a nie ogólnikowo. To co opisałeś przytaknąłem, bo to prawda, ale niezupełna.

 

Generalnie prawdą jest jednak, że polskie konstrukcje (jeśli są dobrze zrobione i nie oszczędzają na przetwornikach) mają przewagę nad konkurencją droższą, ze względu na marże. Bardzo często (tak jest właśnie w przypadku Pylon) za podobne przetworniki musisz zapłacić więcej w przypadku konstrukcji zachodnich. I już w tym momencie przyrost ceny niekoniecznie oznacza przyrostu jakości - czyli sypie nam się dogmat tak hołubiony przez pisma i przez wielu audiofilów, którzy lubią lizać lizaka przez szybę.

 

Po drugie, różnie jest z ta aplikacją przetworników. Sprawa śliska bo subiektywna, często tańsze produkty podobają mi się bardziej - brzmieniowo - niż droższe (np Bachy bardziej mi się podobają niż Mozarty, tańsze Bowersy podobają mi się niż niektóre Bowersy z wyższych serii i tak dalej).

 

Tak więc nie ma reguły bo liczy się sam pomysł na brzmienie i jak już mówiłem relacja jakość/cena u polskich producentów jest w większości przypadków lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.