Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba dobrze radzi, nie należy lekceważyć Topazów 20.Ja słuchałem porównawczo u kumpla Monitor Audio rx6 bo one według recenzenta Hi Fi i Muzyka pięknie się zgrywają z moją Yamahą as-500 i powiem szczerze, jestem dumny z moich kolumn, a te monitory to przecież inna półka cenowa.A co do tego zgrania, to moje uszy uznają że Topazy zgadzają się równie pięknie.

 

Pilot posłuchaj Violeta on naprawdę wie ci pisze.W moich 13m trochę trudno się Topazom "oddycha" Chciałyby więcej przestrzeni, więc zastanawiam się jak ją im dać.Jest taki pokój w domu ale zamieszkany.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie - trzeba posluchac (obowiazkowo) i subiektywnie wybrac co najlepiej podchodzi dla uszu.

 

Oczywiscie jest w tym wszystkim ekonomia czyli budzet - Kolega Pilot chce przeznaczyc 8k PLN co juz daje spore pole do wyboru i niekoniecznie Topazow - powiedzmy to sobie tez szczerze.

 

Ale dlatego namawiam Pilota na taki eksperyment zeby posluchac porownawczo rowniez Topazow - bo jak Twoje uszy powiedza, ze roznica w odsluchu w porownaniu z drozszymi kolumnami jest na poziomie 10 % in plus to warto sie wtedy moze zastanowic nad kompromisem ? Ale niech uszy Pilota decyduja - to jest najwazniejsze w tej zabawie :)

 

Oczywiscie mam na mysli 10% in plus w jakosci dzwieku dla tych drozszych kolumn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topazów jeszcze nie zakopałem, kolega na PW złożył mi propozycję że u niego mogę je zobaczyć i odsłuchać. Myślę że z możliwości odsłuchu skorzystam. Muszę jeszcze zadzwonić do drugiego sklepu w Gdańsku, który niby Pylony równiez posiada, jest to info ze strony Pylona, na stronie sklepu nie znalazłem tych kolumn, może tylko nie umieścili ich na stronie internetowej a na sklepie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadzwyczajnego hi endu tu nie ma... Przerabiałem temat :) Mission na górze grał kulturalniej od słabego papierzaka.. :)

http://obrazki.elektroda.pl/3878905700_1300919905.jpg

http://img175.imageshack.us/img175/1710/wuelem.jpg

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolphin123

 

Jak przerabiałeś temat, to zapraszam na odsłuch. Dowiesz się, jak mało wiesz o audio i budowaniu kolumn. Przytargaj jakiś wypasiony hi-end do porównania, bo bez tego przecież nie uwierzysz.

Oczywiście nie mam Topazów - mówię o sprawdzeniu potencjału głośników wysokotonowych.

 

Fotki od połamanych konstruktorów są niepotrzebne. Niech się wzorują, po to przecież są wzorce, aby inspirowały tych, którzy chcą zrobić coś taniej i gorzej. Po posłuchaniu u mnie nie zabronię ci zrobić klona. Możesz tylko zyskać - umawiaj się!

 

Albo przestań sadzić farmazony i kocopały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem, jak twierdzisz, że te przetworniki są wysokiej klasy to nie mamy o czym rozmawiać.

 

Kuba001, te konstrukcje powstały dawno temu, jeszcze Pylona w planach nie było wtedy i człowiek też miał mniejsze wymagania, dużo wcześniej niż ostatnie lato.. :)

 

EOT z mojej strony.

Edytowane przez dolphin123

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolphin - te przetworniki - 'papierzaki' jak je nazywasz to piekny przyklad na potege know-how producentow glosnikow i wielki talent aplikacyjny producentow kolumn. Nie ma tam niesamowitych kosmicznych materialow a mimo to graja pieknie - na znam kolumn w tej klasie cenowej, ktore tak pieknie reprodukuja wokale! A WLM'y czynia to odpowiednio bardziej noakutujaco.

 

Kolega Wuelem ma recenzje tych glosnikow - juz kiedys je cytowal ale moze pora na male przypomnienie ?

 

Mam na mysli wysokotonowe 'papierzaki' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba001, należałoby przypomnieć, jak W. Pacuła po odsłuchach w Monachium domniemywał jakieś planarne twory w roli wysokotonowca i jak pan J. Kłos w recenzji stawiał na metalową membranę. Piszę z pamięci, ale jak zainteresowany cytatami o nie poprosi, to zostaną przeze mnie (ponowie) wklejone. W opinie ludzi słuchajacych podstawkowe Stelle WLM przecież nikt nie uwierzy. Wpisali się po AS na forum pod przymusem.

 

PS. Panie adwersarzu dolphin123 - czas na oznaczenie się jako "BRANŻA". Troche przyzwoitości nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam niesamowitych kosmicznych materialow a mimo to graja pieknie - na znam kolumn w tej klasie cenowej, ktore tak pieknie reprodukuja wokale! A WLM'y czynia to odpowiednio bardziej noakutujaco.

Kuba001, należałoby przypomnieć, jak W. Pacuła po odsłuchach w Monachium domniemywał jakieś planarne twory w roli wysokotonowca i jak pan J. Kłos w recenzji stawiał na metalową membranę. Piszę z pamięci, ale jak zainteresowany cytatami o nie poprosi, to zostaną przeze mnie (ponowie) wklejone.

Jeżeli Pan Pacuła ma być lekarstwem na wybór sprzętu to ja podziękuję. Są jego zwolennicy i nie, tak jak konstrukcji na tanich przetwornikach, po prostu. Mamy Panowie inne zdanie o dobrym dźwięku i na tym zakończmy dyskusję.

 

PS. Panie adwersarzu dolphin123 - czas na oznaczenie się jako "BRANŻA". Troche przyzwoitości nie zaszkodzi.

Nie wykonuję zestawów na zlecenie, więc słowo branża w kierunku mojej osoby może obrazić. Zastanowiłbym się trochę nad tym, komu przyzwoitości brakuje przy takim wciskaniu kitów jak polecanie sztucznie marketingowych wpisów i recenzji.

Dziękuję za dyskusję.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla poprawienia nastroju aktualna wypowiedź maszy1968:

 

"Przede wszystkim daje niewiarygodną przestrzeń, nie spotkaną w jakichkolwiek innych kolumnach przeze mnie słuchanych."

 

Datek do kolekcji zupełnie dobrowolny. Nie znam tego wariata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Opinii nigdy za wiele więc chciałem podzielic się swoimi doswiadczeniami. Ostatnio nabyłem Pylon Topaz 20. To naprawdę są bardzo dobre kolumny za swoją cenę. Na pewno są lepsze ale nie za tą cenę. Uważam że ich najwiekszą zaletą jest piękna spójność i wyrównanie. Ma się wrażenie jakby ich głośniki stanowiły jedność. Daje to dużą po prostu przyjemność ze słuchania muzyki. Nie są może mistrzami anlityczności ale na tym poziomie cenowym kolumny pozornie bardziej szczegółowe na górze najczęściej brzmią po prostu ostro, Tutaj wszystko jest bardzo koherentne, jakby w jednej koncepcji można tak powiedzieć gładkiego, aksamitnego brzmienia. Bas jest miły dla ucha ta gdzie potrzeba dający solidną podbudowę.

Używam ich ze wzmacniaczem Rotel RA 1520 i odtwarzaczem Rotel RCD 1520 oraz kable głosnikowe Audioquest Rocket 44.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że zdecydowałeś się na Topazy(pewnie po wcześniejszym odsłuchu) naprawdę dobrze świadczy o tych kolumnach.Twoja elektronika mogłaby przecież wymagać droższych kolumn.Dobry wybór.Ciekawe co grało wcześniej u Ciebie. A swoją drogą ciekawi mnie jakie ustawienie względem słuchacza stosuje nasze szanowne grono posiadaczy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zaskakujące ale poprzednio miałem B&W CDM 1 SE. To dość stary model choć powszechnie uznawany za bardzo dobry niestety dla mnie podstawkowy. Może dlatego że mogłem im zapewnić stabilnej podstawy, dół i podstawa basowa były bardzo słabe, brakowało też spójnośći. Może po prostu nie zgrywały się dobrze z Rotalem. Postanowiłem ponownie wejść w kolumny "nie-podstawkowe". Na razie mam je krótko ale wydaje mi się że Pylon Topaz 20 nie są specjalnie wrażliwe na zmianę ustawienia względem słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma ochotę to proszę zajrzeć na Allegro, własnie trwa tam kolejna aukcja dystrybutora tych kolumn ( za ile wylicytujesz za tyle kupisz). Regularna cena to 2350. Ja kupiłem własnie na takiej aukcji niedawno Topaz 20 za 1575 pln z darmową wysyłką. Całkowicie nowe, oryginalne bez żadnych zastrzeżeń. Oczywiście nie wiem na ilu teraz skończy się aukcja. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów ,

 

Przyjechały do mnie wczoraj Topazy 15.

Podłączyłem je do Yaqina MS 6V6.

Gram czarne placki na Thorensie 318.

Poprzednie kolumny to MA BX5.

Kolosalna różnica na korzyść Pylonów.

Ciekaw jestem jak się zaprezentują po kilku dniach wygrzewania.

 

Póki co pozdrawiam ,

 

90125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny w dalszym ciągu pogrywają sobie na "wolnych obrotach"

Jestem pod dużym urokiem Topazów.

Pomału zastanawiam się jakie do tego zestawu dobrać kable głośnikowe.

Z kilku posiadanych i testowanych zestawów najbardziej podeszły mi głośnikowe Jentzeny.

Macie jakieś ciekawe propozycje nie drenujące kieszeni ?

 

Pozdrawiam ,

90125

Edytowane przez 90125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.