Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  347 członków

Pylon Klub kolumn
IGNORED

Klub kolumn Pylon


Wysokotonowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tych lamp żadnych przejściówek nie potrzeba, można je bez ryzyka wetknąć zamiast 6n1p.

Temat lamp sterujących do Yaqina MC-10L był poruszany na forum wielokrotnie, wystarczy trochę poszperać. Kiedyś sporo o tym czytałem i nabyłem te lampy do swojego Yanka :)

W kwestii lamp 6CG7/6FQ7 nawiąż korespondencję z forumowym kolegą ziemniak58

On ma bardzo dużą wiedzę praktyczną o brzmieniu tych lamp i myślę że chętnie Ci pomoże i podpowie które lampy warto kupić a które omijać z daleka.

Jakie masz wpięte do systemu kable głośnikowe i interkonekt?

Pozdrowienia

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Pylony są bez maskownic, czy ktoś już coś u siebie dorabiał? Troszkę obawiam się gołych głośników przy dzieciach. Topazy mam możliwość odsłuchania w Gdańsku, zastanawiam się tylko czy jest sens odsłuchu niewygrzanych kolumn, które brzmienia nabierają dopiero po ok 40 godzinach grania. Pokój mam ok 30 m kwadratowych i też myślę nad Sapphire, tylko że otwór bass reflex mają z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham muzy spokojnej i nie za głośno, Cohen, Beatlesi, Pink Floyd, klasykę ale i na talerzu lądują AC DC jak i Black Sabbath, chociaż rzadziej. Raczej trzymam się POP, Rock N Roll jak i klasyki.

Jeżeli coś pomoże to w takim miejscu będą ustawione. Obecnie na foto jeszcze nie jest rozstawienie kolumn spasowane z odbiorem, było robione w czasie ustawiania sprzętu na nowych szafkach.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a327d0767ebc6439.html

Edytowane przez Pilot353
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest podać wrażenia nie mając porównań do innych, lepszych kolumn. W sprzęt stereo wszedłem dopiero 7 miesięcy temu, z tego co wiem to kolumny są u mnie najsłabszym ogniwem. Z jednej strony wydaje mi się że źle nie grają ale nie ukrywam, nie mam porównań stąd też pomysł zmiany. Po kolumnach wymienię też wzmacniacz i pre. Wiem, laicka odpowiedź ale i nie chcę czarować czy udawać wielkiego znawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnaty są już wystawione na alle, decyzja o wymianie kolumn zapadła. Mam kilka modeli, o których czytam i rozważam, między innymi są też na tej liście Pylony. Czytam tu praktycznie same pochlebne opinie odsłuchowe dotyczące Topazów natomiast mało jest wpisów dotyczących Sapphire. Tak jak pisałem wyżej, Topazy w Gdańsku mogę odsłuchać, Sapphirów nie mają na sklepie. Z tego co czytałem Topazy nadają się do pomieszczeń do 30 m kw, czyli tyle ile jest u mnie. Na kolumny mogę przeznaczyć do 3k, co zaoszczędzę na kolumnach dołożę więcej do wzmacniacza. Pytanie jest tylko takie, czy warto pchać się w Pylony, czy np za podobną kasę lepiej wybrać STXy. Nie słucham brum brum ani bum bum, jak już to lalalala ;)

O, a po swojej pierwszej wymianie kolumn będę już miał jakieś osobiste doświadczenie co do brzmień itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę nie czytaj, tylko koniecznie odsłuchaj przed zakupem. Pylon czy inne kolumny mogą mieć bardziej szczegółowy szlachetny dźwięk od tanich magnatów, ale braki na dole mogą ci konkretnie wszystko obrzydzić a ty jesteś teraz do magnatowego basu przyzwyczajony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz. Żeby wyciągnąć bas z Vectorów z Nadem potrzebował bym dać więcej mocy a jak napisałem wcześniej słucham niezbyt głośno, pierwszą myślą jaką miałem dokupić subwoofer lecz w końcu doszedłem do wniosku że zamiast do kiepskich kolumn dokupywać za ponad tysiaka suba lepiej je odsprzedać i kupić nowe, lepsze kolumny.

Prawdopodobnie w sobotę wpadnę do Gdańska i posłucham Topazów tylko czy z niewygrzanych kolumn usłyszę to co chcę? Opinie tu były różne co do odsłuchu nowych kolumn, wręcz nawet pisaliście właczaj i nie słuchaj. Ha ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie słucham głośno, u mnie Nad 316 rzadko kiedy wychodzi poza 9.00. Bas jest wówczas okey w każdym rodzaju muzyki i brzmi poprawnie niezależnie od tego czy płyta stara czy nowa. Na pewno też nie potrzeba mi suba. Pewnie trochę inaczej będzie to wyglądało w pokoju 30 m ale Topazy 20 powinny spełnić w tym zakresie swoją rolę. Z niewygrzanych kolumn myślę, że już i tak coś usłyszysz, charakter Pylonów rysuje się od razu, potem jest tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz. Żeby wyciągnąć bas z Vectorów z Nadem potrzebował bym dać więcej mocy a jak napisałem wcześniej słucham niezbyt głośno, pierwszą myślą jaką miałem dokupić subwoofer

Czyli jednak się nie mylę :-) Skup się jednak na wyższych magnatach Quantum, ewentualnie posłuchaj klipsch. Chyba że po zakupie w ciemno, faktycznie wspomożesz się subwooferem :-) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot, błądzisz chłopie.

Kupiłeś fajny werk a teraz chcesz to wszystko sobie popsuć kolumnami.

Wycofaj te Magnaty z ogłoszenia i dozbieraj trochę bo szkoda Twoich pieniędzy.

 

 

Masza, wszystko się zgadza lecz jednak nie można mieć wszystkiego, finanse zawsze będą jakimś ogranicznikiem, można kupić dużo lepsze kolumny, które będą wymagały dużo lepszego wzmacniacza i do tego dużo lepszego przedwzmacniacza. Potem się okaże że wkładka AT440mla jest za słaba i dawaj kolejne dwa klocki na wkładkę. Wiem że klasowo dużo wyżej sprzętu nie podniosę i z tym muszę się pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jakie nowe kolumny w granicach 2200 złotych pobiją nowe Pylon Topaz 20...

 

To jest pytanie. Słuchałem wielu kolumn w tych przedziałach cenowych i pod względem spójności pasm, jakości wokali, braku reakcji na kiepską jakość nagrań, braku ostrości w wyższych parametrach nie spotkałem niczego co pobiłoby moje Topazy. Do Ad Fontesa też się przymierzam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem dzis do mojego Yaqin'a MC-10L 4 lampy 6CG7/6FQ7 Golden Dragon - pierwsze wrazenia sa b obiecujace - jest wiecej detalu a jednoczesnie graja mniej ostro niz 6N1P (co mi przeszkadzalo). Do tego dzwiek bardziej koherentny z wiekszym akcentem na basie. Te lampy maja nieco mniejszy gain.

 

oczywiscie gra to z Topaz 20 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nici z tego wyszły. Na stronie internetowej dostępne a na miejscu okazuje się ze brak. Gostek zaczął mi tłumaczyć że i tak do 30m są za małe, nie nadają się. Potem okazało się że nie ma czasu bo musi jechać. Dużym plusem jest to że jechała ze mną moja pani na odsluchy i budżet został zwiększony na kolumny do 8k. W końcu mój osobisty bankier posluchal że kolumny jednak mogą brzmieć a nie tylko grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać można wszystkiego, tylko coś z tego potem wybierz ;) Muszę pomyśleć o założeniu tematu, jak kupię drogie, lepsze kolumny to zostaję ze starym wzmakiem Nad C352, jak tańsze kolumny to z wymianą wzmaka. Ot znaleźć kompromis. Wczoraj odsłuchiwałem Regę RS3, opcja wydaje się ciekawa, do tych kolumn mógłbym dokupić wzmak Regi Brio R. Wrrr. Na szczęście mam trochę czasu do odsłuchów, przemyśleń i wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.