Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz CD 10.000 - 15.000 PLN


SVART

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam dokładnie odmienne zdanie... lepiej nabyć ( za te same pieniądze) sprzęt używany z wyższej półki niż nowy z niższej z salonu.....co do usterek...naprawdę sprzęt wysokiej klasy ma dłuższą żywotność niż deklarowany w gwarancji....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

SVART

Ja bym za te 15 tys patrzyl na uzywki kupisz duzo lepszy niz nowy,nawet sie nie zastanawiaj.

Widzialem kilka klockow wysokiej klasy kupionych z 2 reki i wygladaly jak nowki (ale oczywiscie to nie regula).

Jak znajdziesz cos interesujacego w polsce to wsiadaj w auto lub pociag i jedz zobaczyc nie kupisz w ciemno i przetestujesz u sprzedajacego a pieniadze wydane na paliwo i czas spedzony w podrozy to nic przy pewnosci zakupu i satysfakcji.

 

mztv>> jesli twoj post to odpowiedz na moj to absolutnie sie z toba zgadzam chodzilo mi tylko o to zeby kupic jak najlepszy na jaki nas stac bo na wymianach zwykle tracimy.

Najlepszy w moim rozumieniu to najbardziej odpowiadajacy brzmieniowo i o jak najwyzszych, najlepszych walorach sonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodaczu,

 

Dziękuję za słowa wsparcia! Na pliki nie nabrałem się, choć je doceniam. Jak to np. dobrze nie chodzić na spacer z discmanem lub walkmanem, zmiana baterii etc. :-) .

 

Naturalnie najlepiej nówka w dobrej cenie z gwarancją, ale używki już przeszedłem i nie boję się ich. Mam więc do tego podobne podejście jak np. Ty lub Sly30 (szczególnie, jeśli chodzi kable). To sprawia też frajdę, taki wyjazd, w końcu to też swego rodzaju rytuał. Grunt, aby sprzęt był w idealnym stanie, z pełną dokumentacją, od człowieka, który o ten sprzęt dba, a jeszcze lepiej na gwarancji. Podobnie zresztą sam robię, kupuję najczęściej nowe, a staram się sprzedać jeszcze w trakcie gwarancji, bo i łatwiej sprzedać i kupujący ma jakiś zapas oraz większą pewność (chociaż co tam się może zepsuć). Dobry okaz od razu da się poznać (zdjęcia, opis, kwity). Zwykle mój sprzęt (jak zawsze w idealnym stanie) kupujący przyjeżdżali w ciemno i nie chcieli nawet słuchać, co mnie dziwiło. Tak bez odsłuchu? Zawsze mam jednak pełną dokumentację, kartony zafoliowane itp. Warunki w jakich przebywa sprzęt, dobre foto, daje od razu dużą pewność, że coś jest właśnie w tym pożądanym idealnym stanie. I proszę tego nie odebrać jako bufonadę lub stroszenie się.

 

Niekoniecznie to jednak musi być 1 właściciel. Bywa przecież, że czasami jeden zapalony audiofil sprzeda coś innemu podobnemu. Nie jestem chyba jednak zwolennikiem sprowadzania sprzętu zza oceanu (tego drogiego i dużego). Te zmiany napięcia podobno szkodzą na użytkowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ale co innego jest sprzęt który zakupił 1-szy właściciel, ktoś poważny, dbający o sprzęt i po np 2 latach chce coś jeszcze lepszego

bo go na to stać. I ja nie widzę nic złego w zakupie od kogoś takiego tym bardziej że cena jest ok 50% niższa niż sprzętu nowego.

 

Gdyby życie było takie proste to wszyscy byliby szczęśliwi, kochali siebie wzajemnie i co najważniejsze .... ufali sobie bezgranicznie.

Ale niestety tak nie jest.

Ja szanuję tak jak ty sprzęt i nie mam przy odsprzedaży żadnych problemów.

Natomiast co innego jak się kupuje sprzęt używany wysokiej klasy od kogoś znajomego z co innego z ogłoszenia od przypadkowej osoby.

Bo ilu masz zaufanych znajomych , którzy sprzedają sprzęt używany i akurat taki jaki chcesz kupić?

 

Sprzęt to co innego a kable to zupełnie inna bajka.

Po kablach raczej widać czy są sprawne a po sprzęcie już raczej nie do końca.

To,że z wyglądu jest on piękny nie wiesz co tkwi w środki a przy zakupie raczej (tak jak w przypadku samochodu) nie zaglądasz do środka.

 

Ja nie mam doświadczeń z zakupem używek ale za to mam przy zakupie nowych rzeczy.

Ludzie nawet nie mają pojęcia jakie rabaty i inne bonusy można uzyskać przy zakupie nowego sprzętu.

I uwierz mi ,że czasami zakup nowego sprzętu w porównaniu z 1 - 2 letnim wcale nie robi takie wielkiej różnicy jak by się mogło wydawać.

Ale jak ktoś wchodzi do sklepu z ulicy i chce kupić sprzęt bez umiejętności negocjacji to nie dziwię się ,że woli kupić używany.

Ja wolę zapłacić za nowy sprzęt 20-25% więcej niż za używany a za to otrzymać np. dodatkowe 2 lata gwarancji.

Pomyśl jaką różnicę i szybkość odsprzedaży masz sprzedając sprzęt na gwarancji a jaką bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo, w konfrontacji nowe/używka, każda ze stron ma trochę racji.

Ja od wielu lat kupuje używki i jak dotąd nie miałem problemów natury technicznej.

Mój Gryf kupiony z drugiej(komplet dokumentów/karton), chodzi już u mnie chyba 5/6 wiosnę bez najmniejszego zarzutu.Ot, po prostu..,włączam, a on cichutko robi to do czego został stworzony.

Pewnie, ze lepiej nowy, ale kolega ma ograniczony budżet, więc wydaje się, ze używka, to jedyna droga i osobiście się do niej przychylam.

Ten kierunek warunkuje baczne przyjrzenie się ofercie i oferentowi, ale przy minimum uwagi, autorowi wątku uda się kupić produkt, który przypadnie najbardziej do gustu.

To sprawia też frajdę, taki wyjazd, w końcu to też swego rodzaju rytuał.

Pewnie:) Ja po ostatni zakup używki jechałem aż do Chorwacji i..,pojechałbym ponownie, bo w moim przekonaniu warto było.

 

Życzę udanego zakupu, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem chyba jednak zwolennikiem sprowadzania sprzętu zza oceanu (tego drogiego i dużego). Te zmiany napięcia podobno szkodzą na użytkowanie...

Prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie opinie natknąłem się bodajże gdzieś na forum. Że niby sprzęt grał gorzej w przypadku zmian napięcia, niż powinien mieć w kraju głównego przeznaczenia (dot. to głównie wzmacniaczy). Temat ten zasługuje jednak ewentualnie na odrębny wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie opinie natknąłem się bodajże gdzieś na forum. Że niby sprzęt grał gorzej w przypadku zmian napięcia, niż powinien mieć w kraju głównego przeznaczenia (dot. to głównie wzmacniaczy). Temat ten zasługuje jednak ewentualnie na odrębny wątek.

To mit,większość starszych modeli ma uniwersalne zasilacze-reszta to już robota dla serwisu,a nie dla domorosłych majsterkowiczów.Moja końcówka przyleciała z usa,miała przegląd i przełożenie kabelków w zasilaczu w serwisie.Działa bezproblemowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z osobą która ma sprowadzany sprzet z japonii na 110v.I wszystko jest ok - sam słyszałem jak gra.

Ale wracajac do tematu to w sobote przez przypadek trafiłem na odsłuch McIntosha i jednynie potwierdzam swoja opinie.Gra swietnie.

SVART czy podjełes juz jakies decyzje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje. Swietna maszyna na lata.

To ze warto było to sie jeszcze bardziej pewnie bedziesz utwierdzał z czasem.

 

Rozumiem ze kupiles uzywany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i do tego ma wejście cyfrowe. Tylko ciężko znaleźć używkę poniżej 15 kzl. W ogóle raczej ciężko o używkę. Kupiłeś z PL?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec cieszy ucho i oko

 

Dokładnie! Ma tylko strasznie mały wyświetlacz z małą ilością funkcji, który nie zapamiętuje ustawień. No i nadal muszę używać 2 pilotów, bo coś się nie synchronizują : ) Tyle marudzenia, za to cała reszta jest bajka, wygląd, jakość no i TEN dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Ma tylko strasznie mały wyświetlacz z małą ilością funkcji, który nie zapamiętuje ustawień. No i nadal muszę używać 2 pilotów, bo coś się nie synchronizują : ) Tyle marudzenia, za to cała reszta jest bajka, wygląd, jakość no i TEN dźwięk.

 

Do synchronizacji musisz sobie przewodziki dokupić,w hificlubie,podłączyc i będzie Tobie dzialało z jednego pilocika))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak dobra rada. Dziękuję! BTW, tylko tam takie kable kupię? Sądzie, że nie muszą to być kable by McIntosh, ale mogę się mylić.

 

p.s. Mercedes Sosa i M.C. rządzi! : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.