Skocz do zawartości
IGNORED

Głód muzyki - metal i okolice


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

no w sumie racja, słowo "mrocznie" bardziej oddawałoby nastrój. a to, że napisałem wolno, głęboko i ciężko(ostro) to taki mały ukłon w stronę pewnej genialnej płyty zupełnie innej grupy... ;-)

 

czeski natomiast świetnie wkomponowuje się w tę muzykę - nie brzmi śmiesznie, jak to zwykle dla polskiego ucha. no ale to już moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desant,

 

XIII Stulecie słuchamy, jakże by nie :) Pamiętam jak dziś kiedy po raz piwrwszy ich usłyszałem w audycji Tomka Beksińskiego. Klimat był niesamowity, odgłosy burzy, tłumaczenia tekstów by Beksa i no i Muzyka :-)

 

Ale ja w sprawie 'głodu muzyki metalowej'. O Testamentach wspominałem, Annihilatory też, 'Alice in Hell' i 'Never Neverland' chodza za mną non stop... To jeszcze o czymś wspomnę nieśmiało:

 

Angel Witch, albym: Angel Witch. Absolutna klasyka klasyki :) Najbardziej klasyczne angolskie granie jakie jestem sobie w stanie wyobrazić - gdyby z NWOBHM wybrać wzorzec i postawić pod kloszem w Sevres mógłbyto być ten właśnie album. Mam to na starym zaszumionym wydaniu, które wcisnął mi kiedyś Leśniewski w Megadiscu zapewniając że płyta 'zarządzi' :-)) Rządzi,, i to jak :) Jako, że przy zamawianiu innych rzeczy zauwazyłem już re-edycje, wieć nieśmiało wpisuje. Po prostu trzeba znać, album który leży na półce obok takich gwiazd jak 'The Numer of The Beast' Maiden, 'Wheels of Steel' Saxon, 'Lightning To The Nations' Diamond Head czy 'Night of The Blade' i 'Blackhearts and Jades Spades' Tokyo Blade. Na zachętę okładka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanopan =>

 

A moze byc Cerebral Turbulency, Mortician, Haemorrhage, wczesny Carcass, Anal Whore, Exhumed, Inhumate, Disgorge (Mex), Fuck ...Im Dead, Gonorrhoeaction, Engored? Jesli tak, to czasami zdarza mi sie sluchac. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być, chociaż Mortician nie lubię ;-) w takim wypadku, znasz może coś ciekawego co warto posłuchać ? byle by było tak zakręcone jak Cephalic Carnage ale z wokalem jak z CBT ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tych pozycji, ktore podales, chociaz wiem, ze Cephalic Carnage powinienem znac... :)

Nie jestem zbyt mocny w tej "materii", ale zapytam kumpla, ktory "glebiej" siedzi w tych klimatach. :)

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

W Mortician podobaja mi sie wstawki z horrorow, ale muzycznie po kilku utworach wieje nuda no i ta automatyczna perkusja. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki...

kto kojarzy Violent Dirge, LP "Elapse"?

Jedna z najlepszych metalowych płyt w ogóle, a z polskich chyba najlepsza, rewelacja, z ostrzejszych aktów bardzo zawsze lubiłem Damnable, mniam :) też światowa czołówka

oczywiście IMHO, just my 2 cents etc.

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violent Dirge to juz chyba przeszlosc? W Polsce bylo kilka naprawde obiecujacych zespolow ze sceny death metalowej, ale udalo sie tylko Vader. :} Damnable pamietam z koncertu w Rzeszowie. Calkiem, calkiem sobie chlopaki radzili. Obok nich zagral polski Epitome i czeski Cerebral Turbulency, oj byla jazda!

 

Kto pamieta Imperator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyjanopan =>

 

Kolega odpowiedzial i oto jego typy: Purulent, Prostitute Disfigurement, Lastdays of Humanity, ION Dissonance, Letters In Binary, Breather Resist, The Hostage Heart.

Sam jestem ciekawy co to za wytwory ludzkiej chorej wyobrazni. ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kto pamieta Imperator?

 

ja pamiętam, ależ to już kawał czasu - time before time... ;)

VD też przeszłość a "Elapse" to nawet głęboka, ale równie wspaniała - słyszałeś Slav?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem pozyczona jakas kasete VD, ale to bylo dawno i nie dam sie zabic, ktore dokladnie to bylo ich wydawnictwo. Niewiele moge powiedziec o tym jak grali. Pamietam, ze byli nadzieja tak jak zespol Hazael. VD pochodzili z Warszawy? Stamtad pochodzi tez ciekawy zespol Hate, ktorzy wydali jakis czas temu bardzo dobrze brzmiaca "Awakening Of The Liar".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slav : z tych co napisałeś znam tylko Ion Dissonance i Last Days of Humanity, w pierwszym za dużo monotonnego darcia w wyższych rejestrach (audiofilsko mówiąc ;)), a drugie mam na splicie z CBT i niewiele słychać ;-D ale dzięki, spróbuję reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Slav, 28 Sie 2005, 21:05

Hate to dobry mainstreamowy death, Hazael kojarzy mi się jakoś z klasycznym, szwedzkim brzmieniem a la Tomas Skoksberg, ale dokładnie nie kojarzę, chyba nie zrobili na mnie specjalnego wrażenia ;)

Violent Dirge to inna liga - tak jak Vader to światowej klasy mainstream tak VD to światowej klasy progresywny death - przy czym przez progresywny nie rozumiem tu damskich pień, klawiszy itp. itd. tylko ekstremalnie inteligentne i skomplikowane granie, znakomicie, klimatycznie wyprodukowane - to dotyczy LP "Elapse" - potem VD wydali bardziej oficjalną płytę, tytułu nie pomnę, gdzies się tu na pewno wala ;) ale nie mogę znaleźć - bardziej gładko wyprodukowaną z bliską, szczegółową i kliniczną prezentacją, bez charakterystycznego pogłosu Elapse - nie przypadła mi do gustu - najlepszy dowód w tym, że nie pamiętam już dzisiaj nawet tytułu :))

jeśli będziesz miał możliwość kupić Elapse (widziałem kiedyś chyba na Allegro) - polecam maksymalnie

pozdrawiam,

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graaf =>

 

Udalo mi sie znalesc w sieci 5 utworow (z 10) wlasnie plyty "Elapse" i jestem cholernie zaskoczony. Cos takiego mnie ominelo!? Allegro juz nie korzystam, ale postaram sie wzbogadzic o ta plyte. Teraz juz wiem, ze warto. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie słucham właśnie i polecam zespół Gojira. Obie płyty : "Terra Incognita" i "The Link" są naprawde niezłe, taki momentami zakrecony death, momentami z naleciałościami orientalnymi (tylko ta druga), czasami lekko połamany rytm. Polecam, ciekawa mieszanka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja znów coś dorzucę od siebie, dla osób odczuwających wyżej wspomniany w topicu głód :-) Znajomy pożyczył mi płytę kapeli, którą dotad skrzętnie omijałem. Czuję w kościach, że był to błąd. Od paru dni katuje w cedeku album Gardenian 'Two Feet Stand' i w efekcie sobie ich płyty dodam do 'short listy'. Dziś po pracy, jak zwykle w PT, przejdę się po sklepach prowadząc dzialalność operacyjną i może coś znajdę następnego. tymczasem okładeczka Gardenian 'Two Feets Stand', jeśli ktoś ma okazję posłuchać to można bez bólu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

no to ja coś dorzuce, dla zwolnenników starej szkoły - genialny thrash w wykonaniu kapeli INCUBUS, nie mylić z czymś co gra teraz pod identyczna nazwą.

Tytuł płytki "Beyond The Unknown", wydana przez Nuclear Blast Rec., chyba nie wznawiana. Realiozacja całkiem znośna, jak na metal, troche za mało misciście, no ale da sie wytrzymac, świetne popisy techniczne perkusji i gitar.

Jesli ktoś lubi stary Kreator i Slayer szczerze polecam.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do któregos tam wczesniejszego postu: VD pochodzili z Warszawy i z tego co pamietam grali tam dwaj bracia, mam ich pierwsze demo z zajebistym kawałkiem Holocoust- tytułu nie jestem dokladnie pewien bo nie nosze tego do pracy;) i mam też ich ostatnia płytkę - na taśmie- jak dla mnie zajebista muza w liceum pisałem przy tym wypracowania bo świetnie sie myślało przy ich muzie. Nikt tak nie grał w Polsce i nie gra. Ach te dawne czasy.. A ze współczesnych rzeczy nie zauwazyłem, żeby ktos polecił w tym poscie Nile- jak dla mnie Ci Panowie są w tej chwili najlepsi na scenie death, świetna technika, znakomite utwory z zajebistym klimatem i na ostaniej płycie wreszcie wspaniałą produkcja, której wcześniej brakowało. Nie zauważyłem tez żadnego wpisu o Bloodbath czyli zbieraninie szwedzkich "gwiazd" dla miłosników starego granie Entombed- zawsze wieli- i Dismember polecam w szczególności pierwsze LP Bloodbath.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, Bloodbath - Resurrection Through Carnage jest genialna, ale Bloodbath - Nightmares Made Flesh już mniej, choć też przyjemna ;-)

 

Właśnie mi się przypomniało : Winds - Reflections Of The I , "spokojna" muzyka (ale jeszcze metal i to jaki!) ze świetnym wokalistą i Hellhammer`em na perkusji, do tego gitara, bas, violin, viola i cello ;-), nagrali też The Imaginary Direction Of Time ale tej nie słuchałem zbyt długo, jest jednak bardzo podobna do poprzedniej (i dobrze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu można posłuchać po jednym kawałku z tych płyt. Polecam, polecam, polecam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa wydawnictwa Bloodbath różni przede wszytskim to, że Resurrection... jest hołdem dla starego dobrego szwedzkiego death metalu, a drugi Lp to juz zupełnie inna bajka, no i zdecydowanie gorszy wokalista, gdzie tam Tatgrenowi do Akerfeldta....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre wieści IMHO są takie, że na najnowszym Arcturusie (jeszcze nie słyszałem - a Wy słyszeliście?) obowiązki głównego wokalisty przejął Simen Hestnaes :)

Garm, jak dla mnie, trochę obniżał swoimi 'buczeniami' ;) progrockową jakość Arcturusa, bo dla mnie dzisiaj rzeczywisty progrock to właśnie Arcturus a nie Ci wszyscy nudni naśladowcy/pogrobowcy Yes/Genesis/KC

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW nie jestem na bieżąco od paru lat o przegapiłem Winds, jeśli ich twórczość przypomina dwójkę Arcturusa to pędem nabędę :)

a propos, obecnie chyba jedynym łącznikiem między Arcturus i Winds jest Hellhammer, Tidemann był pierwszym gitarzystą Arcturus, ale chyba teraz u ich już nie gra

pozdr.

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne instrumenty (bez elektroniki), inny wokalista, inny klimat ale równie dobry. Na stronie jest po jednym pliku z płyty więc sprawdź sam, dużo mówią o całości ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym polecic ze straych dobrych:

samael - ceremony of opposites(brzmienie moze nie najlepsze ale zawartosc wyborna)

accept - objection overruled(heavy najwyzszej jakosci-kocham ta plyte)

manowar - kings of metal...

 

calkiem niedawno wpadlo mi rece dzielo black metalowego Infernal War pod tytulem Terrorfront i musze powiedziec ze zoralo mi baniak na maxa, myslalem ze black juz sie wypalil a tu taka niespodzianka nawet nie wiem do czego to porownac, furia i dzikosc Immortal i Mayhem z najlepszych czasow, precyzja i klimat(ciezko mi znalezc odnosnik) no i te solowki, w tego typu muzyce to zadkosc. jestem pod wrazeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.