Skocz do zawartości
IGNORED

AKG K1000


Gwos

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nikt nie donosi, więc ja to zrobię: stary wątek na head-fi.org "History of the AKG K1000" ożył po ośmiu latach, a dlaczego, sami zobaczcie, zaczęło się tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie donosi, więc ja to zrobię: stary wątek na head-fi.org "History of the AKG K1000" ożył po ośmiu latach, a dlaczego, sami zobaczcie, zaczęło się tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To sa sluchawki ktore" zapedzaja" 90% najlepszych kolumn na swiecie w kat!!!wszystkie inne sluchawki przy nich to protezy,a wiekszosc audiofili majacych niby swietne kolumny! jest zawstydzonych po odsluchaniu tych sluchawek (K-1000),taka jest prawda,moze dobrze dla nich jest ze nie slyszeli jak one graja.Kupno ich jest dalej wielka okazja,sam je posiadam i nigdy ich nie sprzedam,zostawie synowi i za 15lat bedzie trudno je dostac, pewny bialy kruk!

 

 

 

post-30415-0-04331100-1350463082_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko ciągle zapominamy ze do nich trzeba minimum 10 Watowego wzmaka za circa 15-20Kzł.

 

Sam mogłem je mieć nowe fabrycznie z końca produkcji za 2700zł i nie kupiłem. Dla czego ano dla tego ze te już chyba 7-8 lat temu nie wiedziałem ze maja taki ukryty potencjał.

 

Wiekszośc osób co je sprzedaje po prostu nie ma zielonego pojęcia co sprzedaje a kupujący nie maja przeważnie takiego zaplecza audio żeby pokazać co te słuchawki potrafią.

 

Mirek 10 Ty się tak nie egzaltuj z dynamików np.Sony MDR R10 są bardziej ciekawe (to te co chciało by się nerkę oddać gdyby nie rozum)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie warte zapoznania, lecz niestety obydwa modele mają jak dla mnie jeden wspólny mankament - niskie częstotliwości są zbyt ubogie, aby nie powiedzieć niedostateczne. Dla mnie dyskwalifikacja. Akg 1000 słuchałem i jak dla mnie są ok, ale szału nie ma, Stax 009 z niefirmowym wzmocnieniem wypada o niebo lepiej ale jest sporo droższy. MDR R-10 są ponoć zjawiskowe na średnicy i górze i ciężkie do przeskoczenia przez najlepsze słuchawki ale jak ktoś słucha dużo kontrabasu, perkusji, organów itp to robi się mało atrakcyjnie.

Dla mnie spełnieniem są Stax 009 . Wyznaczyły najwyższy poziom w odtwarzaniu muzyki przez słuchawki. Mówię to po przesłuchaniu w swoim systemie na róznych wzmacniaczach wielu modeli słuchawek dynamicznych jak i zapoznaniu się z całą oferta topowych modeli stax.

 

To sa sluchawki ktore" zapedzaja" 90% najlepszych kolumn na swiecie w kat!!!wszystkie inne sluchawki przy nich to protezy,a wiekszosc audiofili majacych niby swietne kolumny! jest zawstydzonych po odsluchaniu tych sluchawek (K-1000),taka jest prawda,moze dobrze dla nich jest ze nie slyszeli jak one graja.

 

Mirek daj spokój.

Jakie zioło palisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny

Wiesz, że mam obie pary w domu :).

Dla mnie w skrócie: 009 grają tak jak powinny grać najlepsze aktualnie produkowane słuchawki na świecie, a K-1000 - grają jak najlepsze monitory bliskiego pola (głośniki) na świecie (tylko z małym basem). Nigdy 009 nie będą miały takiej otwartości i sceny jak K-1000, za to te ostatnie przenigdy nie osiągną precyzji i słuchawkowego typu prezentacji 009-tek. Może trzeba zrobić jakiś meeting topowych zestawów elektro vs. dynamików ?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny już pisałem K1000 zagrają w pieczołowicie dobranym systemie. Co do basu w klasyce nie ma takiego problemu. Nie wiem Jak Ty ale słucham również na kolumnach z 15" na dole pędzonych wzmakiem w klasie D i o lepszy bas ciężko i dla tego to jestem skłony stwierdzić że na klasyce K1000 nie cierpią na jego brak. Co Do R-10 to ich realizm na symfonikach Berlińskich mnie po prostu zauroczył !

 

No to już wiemy, trzeba posiadać te ABCD słuchawek ;)

 

HE90,Stax 009,R10,K1000 no i coś na co dzień E10 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku wiem, że masz dwie pary, ale słuchasz 009 z 717 ...

Poczekaj na LRT i wierny wzmak...

Może zredefiniujesz swoje zdanie na temat 009

 

I jeszcze jedno. Aby było jasne. Nie ma takiej dobrej sluchawki( czy to obecnie produkowanej, czy nie produkowanej) która dorówna dobrym kolumnom w dobrej amplifikacji. Słucham 009 w tej samej amplifikacji co kolumny i porównanie mam łeb w łeb,

Tam mi sie wydaje:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokusiłbym się o R10 ( nie słuchałem) ale znów wzmak do nich to kolejna nerka, a bez dwóch to nie pociągnę za długo ...

Pewnie bym siew nich zakochał ale sporo muzyki poszłoby w kąt a bardzo cenie sobie Danielsona i Marcusa Milera.

Za HE90 jakoś nie tęsknie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny

Całkowicie się zgadzam, nawet mój kolumnowy system "za grosze" gra totalnie inaczej niż topowe słuchawki. Też chce mi się go słuchać. I rozwijać. Oczywiście jak tylko skończę rozwijać system słuchawkowy :)

Co do LRT to wiadomo, że najlepsze jeszcze przede mną.

Pożyjemy zobaczymy. Tak jak powiedziałeś - ta droga nie ma końca i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsk jak chinole maja wyobraźnie to jest szansa i jak księgowy nie bedzie zbyt drobiazgowy...

Włodku to nie chodzi o inność lecz o wierność, barwę i naturalnosć ze swobodą wybrzmień. Wymieniłem kondensatory w kolumnach na dobre i oniemiałem. 009 jednak w tyle,nie znacznie lecz jednak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Uwarzam ze K1000 to bardzo dobre sluchawki lecz tak jak johny odczuwam braki w dole,zdecydowany brak wypelnienia.

Mysle tez ze w duzej mierze swoja popularnosc w srod audiofili (sluchawkowcow), jak i u mnie zdobywaja dzieki temu ze nie sa juz produkowane oraz dzieki swojej konstrukcji jedynej takiej na swiecie.

Sa jeszcze w miare latwo dostepne i za nie az tak ogromna cene ( porownujac do innych,juz nie produkowanych zacnych nausznikow) mozna miec cos innego,cos co juz przeszlo do historii,pewnego rodzaju legende.

Tu upatrywal bym pewna czesc ich znakomitosci.

 

Zastanawiam sie tez czy gdyby identyczny dzwiek zamknac w "zwyklych" sluchawkach i produkowac seryjnie do dzis czy sluchawki teodniosly by podobny sukces i tak szerokie uznanie jak K1000.

 

Czy podczas dluzszych odsluchow K1000 z muzyka rockowa( np. cream,dzem,led zeppelin itp.) nie odczuwacie zmeczenia i dyskomfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny już pisałem K1000 zagrają w pieczołowicie dobranym systemie. Co do basu w klasyce nie ma takiego problemu. Nie wiem Jak Ty ale słucham również na kolumnach z 15" na dole pędzonych wzmakiem w klasie D i o lepszy bas ciężko i dla tego to jestem skłony stwierdzić że na klasyce K1000 nie cierpią na jego brak. Co Do R-10 to ich realizm na symfonikach Berlińskich mnie po prostu zauroczył !

 

No to już wiemy, trzeba posiadać te ABCD słuchawek ;)

 

HE90,Stax 009,R10,K1000 no i coś na co dzień E10 :)

Pieknie i idealnie wymieniles najlepsze sluchawki na swiecie!kazdy powinien miec taki zestaw i wtedy by wiedzial ktore dla niego sa najlepsze "jedni maja wiecej wosku w uszach, inni mniej" ale tak powaznie to tak samo jak w kolumnach wszystko zalezy od tego jakiego gatunku muzyki sluchamy,przy wokalu nie wiem komu potrzebny jest mocny bass,ja akurat uwazam za mocny bass za feler,moze dla mlodych i zwariowanych musi byc wszech obecny!co innego jakosc bassu w przekazie, jak jest ostry i sztywny to wole go mniej, a nie wiecej.Piszecie o K-1000 ze ma malo bassu,dla mnie z moim Carym 300SEI(300B)ma idealnie tyle co trzeba,jakosc jego fenomenalna z tak zwanym" podmuchem"tak jak to jest w przypadku dobrych kolumn "nogawki w spodniach porusza sie ,a nie slychac jednak aby byl az tak mocny".K-1000 nie znalazly sie przypadkowo na tym forum, bo to najlepsze sluchawki HI-END!!! za tak male pieniadze daja tak wiele! to szok!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Mirku nie wiem jak kolegom ale mi nie chodzi o jakis monstrualny basior (nikt przeciez nie chce zrobic z K1000 beats by dre :) ).

np.brak mi tylko tego wypelnienia i tla ktore tworzy sekcja rytmiczna dla mistrza ktory wlasnie gra swa kilku minutowa solowke na gitarze, w takich momentach K1000 graja dla mnie troche za sucho.

Ale jesli jak piszesz skupiasz sie glownie na wokalach to tak moga to byc dla Ciebie najlepsze hi-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1000 za sucho? to w takim razie na pewno sprawa aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

K 1000 faworyzuja za bardzo gore kosztem dolu przy odsluchu Cream-Royal Albert Hall 05 (wybitna plyta) to mam wrazenie ze jest dwoch solistow Clapton i talerze po dluzszym odsluchu tej plyty mam juz ich dosyc chcial bym posluchac Jack Bruce tez troche :)

W moim repertuarze ze wzmacniaczem CAD 300SEI bez dwuch zdan lepsze sa PS1000 na K1000 za bardzo odczowam brak rownowagi tonalnej.

Nie moge zrozumiec gdzie jest podmuch basu w K1000.

Byc moze przy waszej muzyce odczucia sa inne przy mojej K1000 nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.