Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Ajrock napisał:

Czy ktoś z was łączył Octave V 70 SE z kolumnami MA Silver 550, albo mógłby ktoś sie wypowiedzieć czy ten zestaw zgra się i jest sens łączyć.  

Moim zdaniem przy Octave , należy wystrzegać się zbyt ofensywnych na średnicy  kolumn , bo z wydajnością ten wzmacniacz nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Panowie, jak oceniacie różnice w graniu V80 vs V80SE i czy orientujecie się czy do V80 (nie SE) można założyć KT150? Wysłałem zapytanie do Octave, ale może ktoś tu próbował. Szukam lampowego wzmacniacza do Mezzo Utopi i wydaje mi się, że V80 może je pociągnąć. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 15.12.2020 o 17:39, izapat napisał:

image.png.0a2243082450147420eb2a6019cdbb26.pngimage.png.9ec62e6cde61b2c92d2bd86a0d3b1b20.png

Rozmawiałem z przemiłą Panią , z ".lampyelektronowe" ,o dużej wiedzy na temat brzmienia lamp i postanowiłem w swoim V70se dokonać zmian w postaci tych że lamp.(6550 tung -sol  , 12AT7W Tung-Sol, ECC83 Gold Lion )

Co sądzicie o takim wyborze, może ktoś tak ma?

image.png

https://sklep.toroidy.pl/pl/p/KT88-Svetlana/802?gclid=Cj0KCQiAlMCOBhCZARIsANLid6YCTL6gefpy5OxoEgFDTUS9D6eL_d8ltVYwUvUJ4K_Il2gtFVYu1NAaAkkmEALw_wcB

to są lampy
, które w octave V70se dają mocnego kopa, grałem na nich prawie rok. Polecam

Właśnie przesiadłem się z octave V70SE z black boxem na octave V70 w klasie A plus super black box. Przeskok milowy w graniu. Audio physic scorpio 25 goni jak chce, z przytupem. Petarda 💥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam,przymierzam się do zakupu v70 se.Obecnie gram na hybrydzie Lar 200 hb z dynaudio focus 160 i mówiąc szczerze pierwiastek lampy bardzo mi pasuję.Czy octave v70 se jest progresem takiego dźwięku(barwa lampy i szybkość tranzystora),czy to raczej calkiem zupelnie inna szkoła brzmienia?Może ktoś z forumowiczów zmienia v70se  na coś wyżej i chcę odsprzedać. 

Edytowane przez tommy79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Lar 200 hb ale mam Octave V70SE od 7 lat i jestem zadowolony. U mnie zasila Focusy 260. To bardzo przeźroczysty wzmacniacz budujący ładną scenę i mający ten pierwiastek lampowy o którym piszesz. Jest wydajny prądowo i jak na lampę świetnie radzi sobie z dolnym zakresem pasma. Dodatkowo jak to ze wzmacniaczem lampowym. Jego charakter brzmienia można modelować różnymi lampami, zarówno wejściowymi jak i mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj słucham dość cicho, np teraz jest ok. 60dB, a max bywa 80. Jest ok, choć przyznam, że miałem w testach super black box i było bardziej wyraziście i kameralnie. Cena jednak dość zaporowa więc nie mam tego ustrojstwa na półce. Octave to świetnie grający wzmacniacz, tylko trzeba pamiętać, że to jednak lampa. Mam na myśli to, że się grzeje i w upalne dni mam w pokoju odsłuchowym (20m2) temperaturę wyższą o 3 stopnie niż w pozostałych pomieszczeniach. Druga sprawa to lampy mocy, trzeba je wymieniać co 4-5 lat (słuchając 1000 godzin rocznie). Jeśli chodzi o pobór mocy to jest bardzo przyzwoity choć jednak trochę większy niż przy tranzystorze o porównywalnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel, którego miałem przed Octave (H160) miał chłodniejszą barwę. jeśli chodzi o detal to było podobnie, Jeśli chodzi o scenę to ta, jest bardziej "bajkowa". Dużo słucham jazzu, właściwie tylko jazz. Przy wokalach i małych składach ma się wrażenie bycia na scenie z artystami. Oczywiście żeby mnie ktoś nie nazwał bajkopisarzem. Tak jest gdy mamy dobrze zrealizowane płyty. Jeśli chodzi o bas, to generalnie jak pisałem jest ok z małym ale...elektroniczna muzyka jednak delikatnie lepiej wypadała z H160. Resumując, wokal, jazz, blues, rock progresywny, symfoniczny czy nawet klasyka z tym wzmacniaczem wypadają wybornie, do metalu, ciężkiego rocka nie polecam (no chyba, że wyższe modele dzielone Octave), ale to już inna bajka i inne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, a nawet trzeba;-)

Miałem u siebie komplet dzielony i był super -zwłaszcza końcówka i integrę, niestety nie pamiętam modelu....

ale grała w podobnym charakterze - czyli b. dobrze, niemiała tej mocy i kontroli dołu co 290-ka, ale i tak był to wysoki poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...


Szanowni Państwo,

 

chciałbym serdecznie zaprosić 11-go maja 2023 o godzinie 19:00 na koncert Marka Bilińskiego, który odbędzie się w Audytorium Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2
 

Marek Biliński to pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny.
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Popularność solową na rodzimym rynku muzycznym zdobył bestsellerowym albumem „Ogród Króla Świtu” oraz wideoklipem „Ucieczka z Tropiku”, który przez telewidzów uznany został za najlepszy klip 1984 roku. W tym czasie miał już na swoim koncie kolejną „złotą płytę” oraz szereg koncertów w kraju i za granicą (koncertował m.in. w Berlinie, Hamburgu, Bremie, Pradze, Moskwie i Kuwejcie), zaś w plebiscytach na najpopularniejszego instrumentalistę przez pięć kolejnych lat (1981–1985) zajmował pierwsze miejsce. 

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce koncert zostanie nagłośniony hi-endowym system audio, opartym na referencyjnej elektronice lampowej Octave Jubilee 300B Single Ended oraz topowych kolumnach Avantgarde Acoustic Trio Luxury Edition 26 ( jedynie 26 par na świecie). 

Jakość i dynamika tego systemu jest kwintesencją doświadczenia i wiedzy jaką zebraliśmy na przestrzeni niemalże 30 lat.


Do zobaczenia!!

(wstęp na koncert jest darmowy, jednak WYMGA wcześniejszego zapisu na listę. By zapisać się, prosimy wysłać nam wiadomość na konto. Ilość miejsc ograniczona). 

 

Pozdrawiam, Robert Szklarz

Nautilus, dystrybutor marki Octave w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam . 

Mam V70 SE od ponad roku. I powiem tak jest to naprawdę świetna maszyna i po przesłuchaniu w domu różnych wzmacniaczy nawet droższych wybór padł właśnie na ten wzmacniacz. Był jak dla mni najbardziej uniwersalny do różnych gatunków muzyki. Wiadomo można lepiej ,ale za większe pieniądze. Podłączyłem do niego przewód zasilający Synergistic Research Fundation i wówczas przepadłem zrobiło się wypełnienie w całym paśmie bez zamulania delikatne ciepełko przy wokalch i do tego piękna szeroka scena z fajną gradacją planów.Bas ma fajny atak i wypełnienie. Soprany zrobiły się mniej techniczne nie tracąc na selektywności. Dźwięk zrobił się spójny żaden zakres się nie wybija.Polecam wypożyczyć i spróbować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.