Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ma być "idealnie" to musi być rozdzielone, integra zawsze jest dużym kompromisem. Jest tu na forum sporo na ten temat.

Piszesz o rozdzieleniu na przedwzmacniacz i końcówkę czy o rozdzieleniu w kolumnie (bez zworki)...?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Może coś mocnego w klasie A?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Co konkretnie masz na myśli ? No do 20tys, a nie ponad 100tys :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rozdzieleniu na przedwzmacniacz i końcówkę czy o rozdzieleniu w kolumnie (bez zworki)...?

Ponieważ masz dobry wzmacniacz, taniej wyjdzie poeksperymentować z używanym wzmacniaczem tranzystorowym do wysterowania głośników basowych. Może jakiś mocny Krell. Druga możliwość też jest ciekawa, ale to już wyższy pułap cenowy. Jest trzeci wariant, który podałeś silniejszy wzmacniacz, bo do pociągnięcia tych paczek co masz V70SE nawet z BB może nie wystarczyć. Jednaka pochopnie nie uciekaj od lampy. W piątek jadę na odsłuch gdzie też są B&W tylko wyższy model niż u Ciebie, jest Lumin jak u Ciebie i jest mocna lampa PP 120W na kanał. Jak posłucham to się odniosę. Dla mnie czar lampy jest nie do odstawienia.

 

Jeszcze jedno, dobre kable obowiązkowe. To jednak znacznie podwyższa cenę całego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ masz dobry wzmacniacz, taniej wyjdzie poeksperymentować z używanym wzmacniaczem tranzystorowym do wysterowania głośników basowych. Może jakiś mocny Krell. Druga możliwość też jest ciekawa, ale to już wyższy pułap cenowy. Jest trzeci wariant, który podałeś silniejszy wzmacniacz, bo do pociągnięcia tych paczek co masz V70SE nawet z BB może nie wystarczyć. Jednaka pochopnie nie uciekaj od lampy. W piątek jadę na odsłuch gdzie też są B&W tylko wyższy model niż u Ciebie, jest Lumin jak u Ciebie i jest mocna lampa PP 120W na kanał. Jak posłucham to się odniosę. Dla mnie czar lampy jest nie do odstawienia.Jeszcze jedno, dobre kable obowiązkowe. To jednak znacznie podwyższa cenę całego zestawu.

Octave chciałbym zostawić bo po rozpieciu od bassowych zagrała po prostu żywą muzykę. Ta otwartość sceny, głębokość...

Odnośnie B&W to daj znać po odsluchu co i jak, zapewne będą cenne wskazówki...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eureka, wsadziłem do v70se kt150, sterujące amerykańskie tungsole 12AT7 i jako lampa katodowaTelefunken z diamencikiem 12AX7 i po dwóch dniach już gra na wyjątkowym poziomie. Nie będę porównywał jakie wzmacniacze wyższej klasy pozostają w cieniu jeśli chodzi o rozdzielczość ale Crown Imperial z reference Recordings nigdy nie brzmiał tak dobrze.

 

Tym samym moje ogłoszenie sprzedaży na jakiś czas będzie nieaktualne. Tym bardziej że ogłoszenie o sprzedaży Reimyo Pat + Cat okazało się próbą wyłudzenia - anglojęzyczny pracuje w Polsce wzmacniacz jest w Anglii zapłać całość to go wyślę, zapłać połowę to go sprowadzę do polski- super okazje nie zdarzają się zbyt często

Edytowane przez skaktus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam, chodzi mi po głowie zakup v80se... dlatego jakby ktoś chciał kupić ze znajomych świetny wzmacniacz v70se, czarny (kilku miesieczny), gwarancja do 2019 to proszę o informacje, dziękuję.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak ja też chwalę 150'ki jednak zastanawia mnie czy jest sens zmiany na 80se, być może przewaga 80se tkwi głównie w lampach.

Zatem zmieniając lampy otrzymujemy większa moc? Czy tylko inne brzmienie? Bo może faktycznie nie ma co zmieniać z v70se na v80se ???

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc nie będzie dużo większa, brzmienie na pewno inne. Jednak trzeba pamiętać, że 80-tka ma lepszy przedwzmacniacz i to na pewno robi różnicę. I jeszcze jeden drobiazg, po włożeniu do 70-tki kt150 nie da się założyć osłony, a to zawsze jakiś dodatkowy ekran.

 

A jeśli sterujesz w Octave samą końcówkę mocy to raczej trzeba zmienić na jakąś Octave mocy np. MRE220 a nie na 80SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy Panowie to się nie zmieni,

Pisałem do octave mail poniżej ,

 

Dear Tomek,

 

we are glad to hear, that you are happy with our power amplifier RE 290. In

all our models (only exception is the V 40 SE) you can use different tubes.

Also the popular KT150. You have to put the switch on the rear of the

amplifier to high and adjust the Bias only. Technically wise that's it.

 

Unfortunately we want to remind you, that the tube specs of the KT150 vary a

lot from tube to tube. You get not more power (it is still the same power

supply and output transformers) and the performance is not always better

than with the original placement - due to the dispersion of the specs. That

means we strongly recommend the KT120. These are very stable looking to the

results and the performance is amazing.

 

But again: it is up to you. With Octave you can easily change the tubes and

find out what you like most.

 

I wish you a wonderful journey through your music collection.

 

Best regards

 

OCTAVE Audio

i.A. Thomas Brieger

Sales and Marketing

 

Industriestr. 13

76307 Karlsbad

Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do mocy Panowie to się nie zmieni,

Pisałem do octave mail poniżej ,

 

Dear Tomek,

 

we are glad to hear, that you are happy with our power amplifier RE 290. In

all our models (only exception is the V 40 SE) you can use different tubes.

Also the popular KT150. You have to put the switch on the rear of the

amplifier to high and adjust the Bias only. Technically wise that's it.

 

Unfortunately we want to remind you, that the tube specs of the KT150 vary a

lot from tube to tube. You get not more power (it is still the same power

supply and output transformers) and the performance is not always better

than with the original placement - due to the dispersion of the specs. That

means we strongly recommend the KT120. These are very stable looking to the

results and the performance is amazing.

 

But again: it is up to you. With Octave you can easily change the tubes and

find out what you like most.

 

I wish you a wonderful journey through your music collection.

 

Best regards

 

OCTAVE Audio

i.A. Thomas Brieger

Sales and Marketing

 

Industriestr. 13

76307 Karlsbad

Germany

Czyli wszystko w temacie. Lampy zmieniają tylko brzmienie... zatem by był mocniejszy to albo v80se albo końcówki mocy...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownego grona porównywał wyjścia RCA i XLR tej samej serii jakiegoś kabelka? Octave v70se ma wyjścia symetryczne a nie zbalansowane (pytanie czy to tylko dodatek?) Czy pod RCA będzie lepiej? Jakie są Wasze doświadczenia? Nie mówię o samej głośności XLR...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Testowałem kable Tellurium i Siltech. Lepiej gra po XLR ale moje źródło jest w pełni zbalansowane, może dlatego. Niektórzy twierdzą, że przy krótkich kablach jak oba urządzenia nie są zbalansowane to musi grać lepiej z RCA.

A jak te Siltechy sprawdziły się z Octave? Kabelki z wyższej półki ...a jak granie?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie przypasowały, choć obiektywnie to świetne kable. W moim systemie lepiej spisują się Tellurium, nawet tylko te budżetowe "Black". Choć porównanie nie do końca reprezentatywne, Siltech był sygnałowy, a Tellurium miałem cały komplet, sygnałowe i głośnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest weekend więc mały test IC...

Jako że zawsze używałem Cardasów a była możliwość pożyczenia innej marki to czemu nie...

 

od piątku testuje Clear Reflection rca, starego Goldena Reference rca i Synergestic Research Atmosfere Level 3 xlr.

I tak Golden wypadł najsłabiej z tej trójki... dźwięk jakby spowolniony, bardzo ciepły, dużo basu.

Clear Reflection lepiej jak Golden ... więcej się dzieje, szybszy, dynamiczny... ale np. saksofon jakoś nie może się przebić na żywo...

Synergestic Research Atmosfere Level 3 - poprostu świetny... dużo lepsza barwa, więcej szczegółów w dalszych planach, nie męczy, dużo powietrza na scenie, w/w saksofon jak na żywo, a góra szczegółowa, miękka, żadnych sybilantow czy metalicznosci... teraz tylko kasę zbierać :-)

I tak to Octave v70se wskoczył level wyżej... zatem czy jest sens iść w v80se skoro sam IC podniósł system o level wyżej... czy porostu zrobić set kabli Synergestica ???

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja porównywałem najwyższe harmonixy rca vs xlr pomiędzy octave a luminem A1. Xlr zdecydowanie zagrał najlepiej i został w systemie. Przy okazji KT150 nadal gra wybornie polecam wszystkim posiadaczom 70`ki za 1500 zł lepszego upgrade nie znajdziecie.

O jakim Harmonixie piszesz? Jaka mniej więcej cena?

Jakiej firmy te lampy i jakie modele?

A1 masz osobiście czy gdzieś na odsluchu?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Parowana kwadra to 1444zł

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Można jakieś konkrety?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.