Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ps39 pomyślnych odsłuchów życzę! :)

 

Jak grałem na CA840C i porównywałem wewnętrznego DAC'a z plików (transport pc audio z jplay czy squeezebox) vs gra z płyt CD, zawsze wygrywały płyty CD. Z moich doświadczeń dobra gra z plików jest trudna. Pomału przymierzam się do transportu plików po USB lub I2S, zobaczymy co będzie...

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na wypowiedziach bo jeszcze nie testowałem black box, dla mnie to taki marketing, że można dokonać ulepszenia nie kupując nowego wzmacniacza. Jakby dodatkowa zachęta na etapie decyzji czy kupić jakby się ktoś delikatnie wahał. Myślę, że bardziej odczuwalną różnicę uzyskać można zmieniając lampy jak już podpowiadali tu koledzy.

zmiana lamp zmieniamy charakter, black box go nie zmienia tylko ulepsza to to jest . Mnie również się wydawało że box nie jest warty pieniądzy, lecz po kilku miesięcznym odsłuchaniu wypiecie go z toru powoduje grymas na twarzy . Mniej szczegółów, płytka i wąska scena , mniej energii. Szybko do niego wracam . Zakładając że mozna go kupić z drugiej ręki za ok 400-500 euro . WARTO!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zmiana lamp zmieniamy charakter, black box go nie zmienia tylko ulepsza to to jest . Mnie również się wydawało że box nie jest warty pieniądzy, lecz po kilku miesięcznym odsłuchaniu wypiecie go z toru powoduje grymas na twarzy . Mniej szczegółów, płytka i wąska scena , mniej energii. Szybko do niego wracam . Zakładając że mozna go kupić z drugiej ręki za ok 400-500 euro . WARTO!!

 

Dokładnie takie odczucie miałem podczas odsłuchu. Dlatego napisałem wcześniej że to upgrade dźwięku a nie brzmienia. "Obraz" dźwiękowy jest polepszony poprzez polepszenie jego składowych.

 

Zawsze tak jest że test najlepiej zrobić odwrotnie :

1. Zmiana - słuchanie przez jakiś czas

2. Powrót - słyszymy różnice

 

W innym przypadku czasami te pierwsze zmiany robią "Wow" i kupujemy a potem okazuje się że w długim okresie jest męcząca, coś noe tak - dlatego warto wrócić i zobaczyć czy czasami poprzednik nie był lepszym rozwiązaniem.

Tak jest w przypadku Black box - definitywnie poprawia ale nowy jest po prostu za drogi.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie takie odczucie miałem podczas odsłuchu. Dlatego napisałem wcześniej że to upgrade dźwięku a nie brzmienia. "Obraz" dźwiękowy jest polepszony poprzez polepszenie jego składowych.

 

Zawsze tak jest że test najlepiej zrobić odwrotnie :

1. Zmiana - słuchanie przez jakiś czas

2. Powrót - słyszymy różnice

 

W innym przypadku czasami te pierwsze zmiany robią "Wow" i kupujemy a potem okazuje się że w długim okresie jest męcząca, coś noe tak - dlatego warto wrócić i zobaczyć czy czasami poprzednik nie był lepszym rozwiązaniem.

Tak jest w przypadku Black box - definitywnie poprawia ale nowy jest po prostu za drogi.

Pozdrawiam

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witajcie, z samych opisów w sieci warto by zakupić... na pewno nie będzie gorzej.

Pytanie jest takie gdyby wziąć kilka sztuk można by więcej utargować? Może ktoś ma lepsze dojścia do dystrybucji/sprzedawcy by jakoś po kosztach kupić? Ile osób było by tym zainteresowane?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie czekam na wycenę z i bez od dystrybutora. Ale gdybym miał V70 to za BB tak do 2000 Max bym dał czyli musieliby dać rabat 50%.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkDodam cena cennikowa to ; 3.900

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli za 2tys uda się załatwić to bym w to wchodził...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To dawajcie śmiało swoje zamówienia, za 2k to ja raczej bym wszedł. Gdybyśmy kupowali z 5 BB to może zeszliby z ceną.

Z pewnością... no to działamy i dobrze by to było zrobić przy zakupie kolegi który chce kupić właśnie Octave... wtedy bankowo damy radę.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością... no to działamy i dobrze by to było zrobić przy zakupie kolegi który chce kupić właśnie Octave... wtedy bankowo damy radę.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

No nie bym był taki pewien czy tak zejdą. Ale powalczyć warto.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Black Boxa mamy :

1. ps39

2. kuli007

3. CINETEC

 

czy są jeszcze chętni ?

W poniedziałek pogadam z dystrybutorem co on na to!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Proszę jeszcze info o kolor czarny czy srebrny. Ja srebrny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli na Black Boxa mamy :

1. ps39

2. kuli007

3. CINETEC

 

czy są jeszcze chętni ?

W poniedziałek pogadam z dystrybutorem co on na to!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkProszę jeszcze info o kolor czarny czy srebrny. Ja srebrny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dla mnie czarny...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem sklepie HiFi i zasugerowano mi że do Octave moje obecne Bowersy CM10 S2 to nie ta liga... i podobno Ovctave pokaże jeszcze więcej przy lepszych kolumnach. Mowa o PMC Twenty5.26. Podobno świetne... mają linie transmisyjna do basu... itd. Niby przy nich tworzą w studiach nagrań... Warto w to wchodzić? Jak ma się Bowers do PMC?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Można zmieniać firmę, ale skoro masz Bowersy i lubisz to brzmienie to nie bezpieczniej sięgnąć po wyższy model tej firmy. Mówię w oparciu o swoje doświadczenia z Dynaudio. U mnie jeśli zmiana to tylko na lepsze Dynaudio.

No właśnie Bowersy mnie urzekły (od 15lat mam różne modele tej marki ) i byłbym skłonny iść półkę wyżej 804 d3 ale w prasie jakieś dziwne te opinie i niby to już nie te Bowersy co kiedyś, że produkują już w Chinach a nie w Anglii. Bądź tu mądry... albo porostu chcieli właśnie te sprzedać?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem sklepie HiFi i zasugerowano mi że do Octave moje obecne Bowersy CM10 S2 to nie ta liga... i podobno Ovctave pokaże jeszcze więcej przy lepszych kolumnach. Mowa o PMC Twenty5.26. Podobno świetne... mają linie transmisyjna do basu... itd. Niby przy nich tworzą w studiach nagrań... Warto w to wchodzić? Jak ma się Bowers do PMC?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

Słuchałem tych PMC na Audio Show - ładne granie i miałem kolumny z podobnej szkoły brzmieniowej Kudos Super 20 i powiem tak - są to brzmienia dość analityczne i nie wiem czy nie za dużo tej przejrzystości ? Poza tym nie kupiłbym kolumn w ciemno z linią transmisyjną - konieczny odsłuch w domu - to może działać jak pasywny subwofer! A Octave nie ma regulacji basów i co wtedy ?!

Osobiście uważam że to trochę tak pompowanie basów (a po co ?) - inni robią to bez lini - np Bowers!

Pozdrowionka .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No właśnie Bowersy mnie urzekły (od 15lat mam różne modele tej marki ) i byłbym skłonny iść półkę wyżej 804 d3 ale w prasie jakieś dziwne te opinie i niby to już nie te Bowersy co kiedyś, że produkują już w Chinach a nie w Anglii. Bądź tu mądry... albo porostu chcieli właśnie te sprzedać?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

Dopowiem jeszcze że to bardzo duża zmiana z seri CM na 803/4 itd.

To bardzo wymagające kolumny ale jak się je wysteruje to dają dużo frajdy.

Duuuuuuuuuuuużo prądu potrzebują - najlepiej końcówki mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem tych PMC na Audio Show - ładne granie i miałem kolumny z podobnej szkoły brzmieniowej Kudos Super 20 i powiem tak - są to brzmienia dość analityczne i nie wiem czy nie za dużo tej przejrzystości ? Poza tym nie kupiłbym kolumn w ciemno z linią transmisyjną - konieczny odsłuch w domu - to może działać jak pasywny subwofer! A Octave nie ma regulacji basów i co wtedy ?!

Osobiście uważam że to trochę tak pompowanie basów (a po co ?) - inni robią to bez lini - np Bowers!

Pozdrowionka .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Dopowiem jeszcze że to bardzo duża zmiana z seri CM na 803/4 itd.

To bardzo wymagające kolumny ale jak się je wysteruje to dają dużo frajdy.

Duuuuuuuuuuuużo prądu potrzebują - najlepiej końcówki mocy

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak by wypadało zrobić tylko szkoda że ta waga Octave w tym wypadku jest jaka jest... :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

To jeszcze nie waga Superciężka - jakbyś tak 2 końcówki Np Accuphase po 40 kg to by było !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

To może jednak nie daje rady jak się pojawia przesterowanie?

 

Całkiem możliwe, przy B&W niestety wszystko jest możliwe. To trudne kolumny, aczkolwiek z opisu nie wynika co się dzieje. Dynaudio to też trudne kolumny a jednak V70 robi z nimi co chce.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, przy B&W niestety wszystko jest możliwe. To trudne kolumny, aczkolwiek z opisu nie wynika co się dzieje. Dynaudio to też trudne kolumny a jednak V70 robi z nimi co chce.

 

Czasem to też kwestia przebiegu impedancji. Może w CM10 spada "niebezpiecznie" nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to podchodzi pod przesterowanie ale to coś jakby kolumny zniekształcały dźwięk (jakby za chwilę miały się spalić) dodam że nie gram na takich glosnosciach bo w pokoju jest bardzo, bardzo głośno... czy ktoś z posiadaczy v70se przekręcił kiedyś za połowę głośności? Odnośnie BlackBoxa to właśnie dlatego byłem nim zainteresowany być może faktycznie Bowers przy bardzo glosnym graniu potrzebuje więcej prądu? Przy graniu do połowy skali nie mam zastrzeżeń, jest pięknie...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.