Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki PS39 za informacje, w środę mam odsłuch na V40 i V70 - zobaczymy jak to wyjdzie i co zaproponują. Jeszcze jedno mnie ciekawi czy ten Black Box jest wart tych prawie 4kzł?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też jestem ciekaw black boxa... jak będziesz na odsluchach może da radę wpiąć w system... czekamy na recenzję :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno mnie ciekawi czy ten Black Box jest wart tych prawie 4kzł?

Jak dotąd go nie słuchałem, z tego co koledzy pisali jego wpływ jest bardzo zależny od podpiętych głośników. Im trudniejsze tym bardziej słychać efekt z Black Box. Też jestem ciekawy efektu z Dynkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Cóż powiedzieć V70 to inna bajka w stosunku do V40. Kilka wniosków z odsłuchu :

1. Przejrzystość nagrań i lokalizacja - brak tzw rozmycia czy nakładania

się dźwięków

2. Makro ale szczególnie mikrodynamika - poziom w tej klasie nieosiągalny przez konkurencję cenową

3. Przestrzeń

4. Namacalność i obcowanie z muzyką

5. Barwa - 60% lampa / 40% tranzystor - ale nie brzmienie wzmacniacza hybrydowego

6. Kontrola basu i jego genialna dynamika - tu bardzo duża różnica z V40

....

Także :

V70 wybrany czekam na ofertę cenową, termin realizacji 3-4 tyg.

 

Co do black box - trzeba to posłuchać - dla mnie jeszcze większa kontrola basu (przy Focus 260), większa dynamika i trochę wyraźniejsze wysokie tony co przekłada się na czytelniejszy przekaz. Czy warto ? Nie wiem ... myślę że to bardziej upgrade a nie jakaś mega zmiana.

Ale bez tego boxa jakiś niesmak lekki - myślę że to troszkę też działa placebo że to jest lepiej chociaż jest.

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Krzysiek

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do black box - trzeba to posłuchać - dla mnie jeszcze większa kontrola basu (przy Focus 260), większa dynamika i trochę wyraźniejsze wysokie tony co przekłada się na czytelniejszy przekaz. Czy warto ? Nie wiem ... myślę że to bardziej upgrade a nie jakaś mega zmiana.

jeszcze jak miałem V70SE to pożyczyłem tego black boxa ,aby sprawdzić jego działanie -kolumny raczej trudne Dynaudio 25 se ,efekt działania na granicy percepcji-aczkolwiek troszeczkę lepsza rozdzielczość ,ale to znów na granicy percepcji niestety ...

koszt black boxa 3000 zł w którym jest kilka kondensatorów -( bo jest to tak jakby magazyn dodatkowej energii zasilacza ) i jeszcze kilka drobnych elementów ,których wartość wraz z obudową nie przekracza 300-400 zł .

 

Świetny sposób na dobry zarobek i wyciąganie kasy ..zresztą tak samo jak z zasilaczy Naim flat cap za ponad 4 tys zł w obudowie w której można chować chomika bo tyle zajmuje garstka elementów !

 

jakość przełożenia black box do poniesionych wydatków i w stosunku do ceny wzmacniacza 70se oceniam jak 1/6 czyli kiepsko

jak dla mnie zwykły tzw. gadżet !

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak miałem V70SE to pożyczyłem tego black boxa ,aby sprawdzić jego działanie -kolumny raczej trudne Dynaudio 25 se ,efekt działania na granicy percepcji-aczkolwiek troszeczkę lepsza rozdzielczość ,ale to znów na granicy percepcji niestety ...

koszt black boxa 3000 zł w którym jest kilka kondensatorów -( bo jest to tak jakby magazyn dodatkowej energii zasilacza ) i jeszcze kilka drobnych elementów ,których wartość wraz z obudową nie przekracza 300-400 zł .

 

Świetny sposób na dobry zarobek i wyciąganie kasy ..zresztą tak samo jak z zasilaczy Naim flat cap za ponad 4 tys zł w obudowie w której można chować chomika bo tyle zajmuje garstka elementów !

 

jakość przełożenia black box do poniesionych wydatków i w stosunku do ceny wzmacniacza 70se oceniam jak 1/6 czyli kiepsko

jak dla mnie zwykły tzw. gadżet !

 

Trochę tak chyba jest - myślę że gdyby dla zachęty do kupna dawali go do wzmacniacza lub za drobną dopłatą to byłoby ok. Ale za 3900 to trochę dużo.

Poza tym nie ulega wątpliwości że V70 czy z boxem czy bez gra zacnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę tak chyba jest - myślę że gdyby dla zachęty do kupna dawali go do wzmacniacza lub za drobną dopłatą to byłoby ok. Ale za 3900 to trochę dużo.

Poza tym nie ulega wątpliwości że V70 czy z boxem czy bez gra zacnie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Potwierdzam w 100% ...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość przełożenia black box do poniesionych wydatków i w stosunku do ceny wzmacniacza 70se oceniam jak 1/6 czyli kiepsko

jak dla mnie zwykły tzw. gadżet !

Opieram się na wypowiedziach bo jeszcze nie testowałem black box, dla mnie to taki marketing, że można dokonać ulepszenia nie kupując nowego wzmacniacza. Jakby dodatkowa zachęta na etapie decyzji czy kupić jakby się ktoś delikatnie wahał. Myślę, że bardziej odczuwalną różnicę uzyskać można zmieniając lampy jak już podpowiadali tu koledzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do tematu trzeba podejść racjonalnie czyli po kolei :

1. V70 - wersja firmowa

2. V70 + zmiana na inne lampy sterujące (NOS)

3. V70 + lampy mocy

4. Okablowanie ?

5. V70 + Black box - nie kupować tylko posłuchać a potem ewentualna decyzja

 

A nie od razu Black box i to w tej kasie, trzeba pograć aby wiedzieć co dokładnie on daje w systemie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu zdania są podzielone, ja jednak zacząłbym od pkt. 3 oczywiście po zrealizowaniu 1. :) a dalej tak właśnie jak piszesz.

 

Oczywiście mogą być zamiennie 2 z 3.

Natomiast ludzie od Octave twierdzą że ta kolejność da większe zmiany.

Dla mnie jednymi i drugimi lampami można kombibować.

 

Ale co by nie mówić firmowo też jest bardzo dobrze - to dobrane lampy szczególnie pod względem wytrzymałości - bo kto by dawał 3 lata gwarancji (w Niemczech)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam, bo jest o tym w gwarancji, na lampy jest pół roku chyba. Ale one wystarczają na 5000 godzin. Dla mnie 5 lat słuchania.

 

Zapytam dystrybutora o lampy.

Mam pytanie do Ciebie jakimi kablami masz spięte kolumny ? Czy dokonywałeś jakieś porównania / odsłuchy przy różnych? Ja od kilku lat lecę na Acousric Zen Epoch.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Acoustic oczywiście

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3grosze... wcześniej głośnikowe Rocket 33 i interconnect Audioquest Red River. Obecnie głośnikowe Cardasa Quadlink (jak nadarzy się okazja wskoczę na Cardasa Clear Sky) i interconnect Cardasa Clear Sky XLR. Jest miód malina po zmianie...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach Ayon Cd 07s, potwierdzam co już napisano wcześniej, bardzo dobre źródło. W stosunku do mojego Oppo 105 lepsza kontrola dołu. Trzeba się wsłuchać ale różnica miła dla ucha. Zupełnie inna różnica niż w przypadku zastąpienia DAC wewnętrznego HD25. Ta różnica jest bardziej wyczuwalna. Pozostaje test z gramofonem i wtedy podejmę decyzję w którą stronę iść. Póki co przez kilka dni Ayon pocieszy ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem Cardasa osobiście ale opinie ma bardzo dobre. Podobnie jak Tellurium.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W testach Ayon Cd 07s, potwierdzam co już napisano wcześniej, bardzo dobre źródło. W stosunku do mojego Oppo 105 lepsza kontrola dołu. Trzeba się wsłuchać ale różnica miła dla ucha. Zupełnie inna różnica niż w przypadku zastąpienia DAC wewnętrznego HD25. Ta różnica jest bardziej wyczuwalna. Pozostaje test z gramofonem i wtedy podejmę decyzję w którą stronę iść. Póki co przez kilka dni Ayon pocieszy ucho.

 

Czy nie ma więcej różnic? Ayon szczególnie 07s to chyba co innego niż Oppo. Słuchałem tego Ayona i o ile pamietam to było tam bardzo gęsto na średnicy i tak trochę był przyciemniony. Oppo 105 kojarzę jako raczej bardziej precyzyjny i jasny ale może już pamięć nie ta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie bezpośrednie, Oppo 105 jako transport plików flac (pliki odtwarza lepiej niż płyty), Ayon jako odtwarzacz CD. Przełączam wejścia. Tak najłatwiej się porównuje. Poziom sygnału prawie identyczny bo Oppo po xlr a Ayon rca ale z wysokim poziomem sygnału na wyjściu. Dla mnie największa różnica w dolnej części, bas przepiękny. Dużo dobrych płyt do przesłuchania, póki co wkładam te najlepiej nagrane BSCD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porównanie bezpośrednie, Oppo 105 jako transport plików flac (pliki odtwarza lepiej niż płyty), Ayon jako odtwarzacz CD. Przełączam wejścia. Tak najłatwiej się porównuje. Poziom sygnału prawie identyczny bo Oppo po xlr a Ayon rca ale z wysokim poziomem sygnału na wyjściu. Dla mnie największa różnica w dolnej części, bas przepiękny. Dużo dobrych płyt do przesłuchania, póki co wkładam te najlepiej nagrane BSCD2.

Czy ja dobrze rozumiem czyli Ayon jako DAC i CD-DAC - tak jak u mnie ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Posłuchaj dłużej tylko Ayona i zobacz na ile zaboli Cię powrót do Oppo. :)

 

Tylko Oppo chyba nie gra ze swoim DAC - iem tylko z Ayona - trzeba puścić całość vs całość.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Ayon jako Odtwarzacz CD z wewnętrznym DAC, Oppo jako Odtwarzacz plików z wewnętrznym DAC. Twoja konfiguracja też wchodzi w grę ale wątpię aby DAC w CD07s zagrał lepiej niż testowany już DAC HD25.

 

Ja zrozumiałem, że Oppo gra jako dac z plików vs Ayon z płyt CD.

Tak

 

Oczywiście można porównać Oppo jako transport CD i Ayon jako transport CD ale to raczej nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.