Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po ponad dwóch latach grania Octave V70SE, wziąłem do testów SBB. Nie chcę myśleć jak gra ten zestaw powyżej, bo V70SE z SBB to magia i swoboda grania. Najważniejsze dla mnie to wyrazistość przy cichym słuchaniu bo to przytrafia się bardzo często. Fakt sięgnąłem po najlepiej nagrane płyty SACD. Gra to obłędnie. Jutro posłucham gorszych realizacji i jestem pewny, że też będzie dobrze. Chyba zestarzeję się z Octave i SBB. Konserwatywnym domownikom też się spodobało. Polecam wszystkim użytkownikom Octave, którzy jeszcze nie słuchali z SBB, posłuchać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po ponad dwóch latach grania Octave V70SE, wziąłem do testów SBB. Nie chcę myśleć jak gra ten zestaw powyżej, bo V70SE z SBB to magia i swoboda grania. Najważniejsze dla mnie to wyrazistość przy cichym słuchaniu bo to przytrafia się bardzo często. Fakt sięgnąłem po najlepiej nagrane płyty SACD. Gra to obłędnie. Jutro posłucham gorszych realizacji i jestem pewny, że też będzie dobrze. Chyba zestarzeję się z Octave i SBB. Konserwatywnym domownikom też się spodobało. Polecam wszystkim użytkownikom Octave, którzy jeszcze nie słuchali z SBB, posłuchać u siebie.
A nie chciałeś zrobić innego manewru... zamiast SBB wymienić v70se na v80se?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V80SE bez SBB nie zagra tak jak V70SE z SBB (przy cichym słuchaniu). Bardzo często z różnych powodów gram cicho i brakuje mi tej wyrazistości, która jak magia spłynęła na mnie po wpięciu SBB. Czary po prostu czary:)

E Tam, zaraz czary ;) ja gram na Octave v80 z SBB na Dynaudio C1. Z baterią kondensatorów brzmienie jest poukładane, dojrzalsze, lepiej kontrolowane z lepszą stereofonią a bardziej wyraziste, bo dzięki sbb dostajemy znacznie niższy poziom szumu tła. Moim zdaniem jednak najważniejszy jest dobór przyzwoitych lamp sterujących. U mnie wejściowa to Amperex Orange Globe z Holandii a do pre 2 szt. Mullard z Mitcham (produkcja dla Amperexa). Moim zdaniem, to co dostajemy w pudle od Octave jest raczej brzmieniowo żenujące w stosunku do ceny. Po wymianie lamp na lepsze dostajemy piękne, energetyczne i barwne granie.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie w jakiej marki bezpieczniki wyposaża standardowo swoją elektronikę producent Octave? Są koloru białego i wydają się ceramiczne. Próbowałem te bezpieczniki, które w różnych komponentach audio sprawdzają się znacznie lepiej od standardowych i nie dały rady we współpracy z v80 - oryginalne są najlepsze. Te które testowałem to Verictum X, Hi-Fi Tuning srebrne i z miedzią Cardasa.

Edytowane przez skyrobin

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Tak u mnie grały oba. Na co dzień gra Octave, Cayin był gościnnie. To jednak trochę inne granie i oba wzmacniacze potrzebują innych głośników. Octave świetnie gra z Dynaudio, Cayin AT70 MKII z gośnikami S16HZ. Dla mnie Octave jest bardziej analityczny, ale tego trzeba posłuchać, z czym nie ma raczej trudności, bo oba urządzenia są ogólnie dostępne. Oba urządzenia bardzo solidnie zrobione.

Edytowane przez ps39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was wie w jakiej marki bezpieczniki wyposaża standardowo swoją elektronikę producent Octave? Są koloru białego i wydają się ceramiczne. Próbowałem te bezpieczniki, które w różnych komponentach audio sprawdzają się znacznie lepiej od standardowych i nie dały rady we współpracy z v80 - oryginalne są najlepsze. Te które testowałem to Verictum X, Hi-Fi Tuning srebrne i z miedzią Cardasa.

 

 

Verictum czarny jest dla mnie zbyt jasny. Wolę fabryczny fuse. Tak to u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

BlackBox vs Superblackbox z V70se.

Pewnie podobne spostrzeżenia jak Ps39...

Zdecydowana poprawa wydajności pradowej. Czyli można słuchać cicho i wszystko słychać. Gadanie typu separacja, rozdzielczość i inne trudne słowa przestają mieć rację bytu ;) jest zdecydowanie przyjemniej i bez wysiłku.

Poza ceną nie widzę negatywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam koledzy

do sprzedania końcówka mocy Octave RE 290 czarna w świetnym stanie. Czas przerzucić się wyżej w hierarchii Octave.

Wiadomość na priv.

...jeszcze wczoraj rozmawiałem z kumplem który jest zdecydowany na ten wzmacniacz - tylko musi sprzedać swoje graty

chyba już rozmawiał z Tobą .....a tak przy okazji, może napisz kilka słów tym wzmacniaczu - chodzi mi o brzmienie

robiłeś jakieś porównania? ....jeżeli kumpel zbierze kase na Octave to ten wzmacniacz będzie napędzał Harbeth m40.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie słuchałem takiego zestawienia, ale to raczej musi zagrać wyśmienicie, jak nadarzy się okazja chętnie posłucham.
Tak się składa że słuchałem tego zestawienia właśnie u znajomego który ma te Harberty... co prawda z końcówka tranzystorowa... jak to mówią jest ogień... lekkość... a wokal miodzio...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze wczoraj rozmawiałem z kumplem który jest zdecydowany na ten wzmacniacz - tylko musi sprzedać swoje graty

chyba już rozmawiał z Tobą .....a tak przy okazji, może napisz kilka słów tym wzmacniaczu - chodzi mi o brzmienie

robiłeś jakieś porównania? ....jeżeli kumpel zbierze kase na Octave to ten wzmacniacz będzie napędzał Harbeth m40.1

Miałem możliwość napędzenia Harbeth SHL5 tą końcówką i było super ,był zapas mocy i jak na Harbeth dość szybki bas ,wokal super , ogólnie Octave doskonale "uzupełnia" pewne małe niedostatki tych kolumn.

 

Końcówka gra przejrzyście szybko szczegółowo z naturalną średnicą PRAWIE ustawioną na zero ,ma świetną stereofonię i szeroką scenę i bardzo dobrą kontrolę basu jak na lampę -niemal jak dobry tranzystor. W głośnikach totalna cisza, trafo też bezgłośne .Bardzo duża moc i wydajność prądowa pozwalają na napędzenie wielu trudnych kolumn. Można zmienić bez żadnych przeróbek na lampy KT150 ,zmienia się dźwięk na bardziej cieplejszy bas jest bardziej pogrubiony ,wysokie są bardziej subtelne ,jest mniej szczegółów ,ogólnie wydaje mi się ze najlepiej brzmi z dedykowanymi lampami KT120.

Edytowane przez tranzystorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.