Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  71 członków

Octave Klub
IGNORED

Klub miłośników marki OCTAVE


Tomasz__
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja porównywałem najwyższe harmonixy rca vs xlr pomiędzy octave a luminem A1. Xlr zdecydowanie zagrał najlepiej i został w systemie. Przy okazji KT150 nadal gra wybornie polecam wszystkim posiadaczom 70`ki za 1500 zł lepszego upgrade nie znajdziecie.

 

Tylko sprawdź dobrze czy trafa V70 są przystosowane do pracy ciągłej z KT 150 bo lampeczki też przy okazji mogą się błyskawicznie wykończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz Andrasa na temat KT150 w V70se. Dostałem tez wykaz kompatybilnych lamp do każdej Octavy.

Szkoda :(

 

 

Hello

 

Sorry, the KT150 tubes are not recommended for the V70SE.

Please find enclosed the compatibility list.

 

I wish you many wonderful hours by listening to music.

 

Best regards

 

Elke

 

OCTAVE Audio

Andreas Hofmann

Compatibility_Power_Tubes_EN.pdf

Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z szanownego grona testował przedwzmacniacz hp300se lub hp500se ? Warto w to wchodzić? Czy v80se i spokój?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Hej zależy ile chcesz wydać ;)

Testowałem podłączona 110 i 80 jako końcówki mocy i do hp 300 i 500 w obu przypadkach różnica była im plus preampu, jeśli budżet pozwala masz dobra końcówkę to warto .

Z pre było lepiej z basem ogólnie równie wszystko No i znacznie lepiej przy cichym słuchaniu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej zależy ile chcesz wydać ;)

Testowałem podłączona 110 i 80 jako końcówki mocy i do hp 300 i 500 w obu przypadkach różnica była im plus preampu, jeśli budżet pozwala masz dobra końcówkę to warto .

Z pre było lepiej z basem ogólnie równie wszystko No i znacznie lepiej przy cichym słuchaniu

Pozdrawiam

Tylko jak pomyślę dodatkowe ic, zasilajace...

Hp300se wystarczy raczej dołożyć do hp500? Jakieś konkretne plusy tej 500ki?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko jak pomyślę dodatkowe ic, zasilajace...

Hp300se wystarczy raczej dołożyć do hp500? Jakieś konkretne plusy tej 500ki?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

W bezpośrednim porównaniu 300 i 500 z re 290 została 500 lepsza rozdzielczość lepsza liniowość i lepiej gra po cichu ;)

Co do zasilania to nie trzeba się spinać 500 ma zewnętrzny zasilacz oraz ładuje kondensatory przed graniem wiec jest mało wrażliwy na wachania prądu co za tym idzie na kable itp.

 

Dodam jeszcze ze te wszystkie różnice nie są ogromne byś nie pomyślał ze 300 nie gra ale można je usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bezpośrednim porównaniu 300 i 500 z re 290 została 500 lepsza rozdzielczość lepsza liniowość i lepiej gra po cichu ;)

Co do zasilania to nie trzeba się spinać 500 ma zewnętrzny zasilacz oraz ładuje kondensatory przed graniem wiec jest mało wrażliwy na wachania prądu co za tym idzie na kable itp.Dodam jeszcze ze te wszystkie różnice nie są ogromne byś nie pomyślał ze 300 nie gra ale można je usłyszeć.

Radzisz zatem odpuścić v80se i kredycik na hp500 + końcówka?

Dopytam odrazu z ciekawości... gdyby wziąć takiego hp500se i do tego końcówkę classe 2300 - zagra z plynnoscia lampy i powerem tranzystorowej końcówki?, czy raczej Octave re290? By napedzic B&W 804d3 ??

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzisz zatem odpuścić v80se i kredycik na hp500 + końcówka?

Dopytam odrazu z ciekawości... gdyby wziąć takiego hp500se i do tego końcówkę classe 2300 - zagra z plynnoscia lampy i powerem tranzystorowej końcówki?, czy raczej Octave re290? By napedzic B&W 804d3 ??

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Re320 miało być...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam jaką ścieżką pójść... mógłbym sprzedać v70se i kupić hp300se lub hp500se i jakiś czas korzystać z wolnych dwóch końcówek w Maranzu 8077 (2x150 obecnie testowane: v70se robi jako pre). A jak dojdą fundusze to wtedy porządna koncowka, np ta Octave re320 lub jakąś tranzystorowa... tylko czy ta lampowa da radę?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radzisz zatem odpuścić v80se i kredycik na hp500 + końcówka?

Dopytam odrazu z ciekawości... gdyby wziąć takiego hp500se i do tego końcówkę classe 2300 - zagra z plynnoscia lampy i powerem tranzystorowej końcówki?, czy raczej Octave re290? By napedzic B&W 804d3 ??

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Kredytu nie radzę, ;) ale skoro i tak sterujesz v70 końcówkami to optymalna droga jest pre, może być 300se to dobry pre szybciej kupisz, później końcówka a jak się z wszystkim osłuchawszy i audiofilianerwosa da o sobie znać pozostawiane 300 - setkę w rozliczeniu i weźmiesz 500 albo 700 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredytu nie radzę, ;) ale skoro i tak sterujesz v70 końcówkami to optymalna droga jest pre, może być 300se to dobry pre szybciej kupisz, później końcówka a jak się z wszystkim osłuchawszy i audiofilianerwosa da o sobie znać pozostawiane 300 - setkę w rozliczeniu i weźmiesz 500 albo 700 ;)

V70se jako pre dziś pierwszy dzień robi :-) wystarczy na początek zmienić na hp300se? Czy lepiej dołożyć do 500ki by za miesiąc czegoś nie brakowało... hp700 to nie moje progi ale podoba się bardzo :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznie brakować w dwóch przypadkach masz już idealnie skrojony system dopieszczony kabelkami i wszystkim innym łącznie z końcówka :) albobo bardziej prawdopodobnie bo taka nasza ludzka natura poprostu wiesz ze to nie hp500 i nie kupiłeś najwyższego modelu, nasza głowa robi nam niesamowity mentlik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zacznie brakować w dwóch przypadkach masz już idealnie skrojony system dopieszczony kabelkami i wszystkim innym łącznie z końcówka :) albobo bardziej prawdopodobnie bo taka nasza ludzka natura poprostu wiesz ze to nie hp500 i nie kupiłeś najwyższego modelu, nasza głowa robi nam niesamowity mentlik ;)

Właśnie tego się obawiam... na półce będzie 300ka i pewnie będzie pięknie grało... a w głowie non stop ze to nie jest 500ka... i znów zaczną się kombinacje by wymienić... na szczęście cena 700ki studzi zapał by ją kupic :-)

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najbardziej prawdopodobne ;) ile razy ja się przymierzałem do zmiany mojej końcówki, może taki tranzystor może taki ściągałem do domu 500W piece a później na chłodno analizując poszczególne aspekty okazywało się ze nie warto :) ale czyż to nie na tym nasza zabawa polega ;) z pre nie miałem nigdy problemu po pierwsze gra świetnie jak dla mnie, po drugie ma numer seryjny 001 ;) wiec dodatkowo łechce ego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie waham się pomiędzy hp300 i 500ka ... już była szala przechylona na 500ke, a tu nie ma wejścia xlr, które ma niższy model i nie ma wejścia HT bypass? Za to Tape z 80lat jest :-) Jak to rozumieć? Hp300se to nowsza konstrukcja? Zatem 300ka raczej wchodzi w grę ... pewnie i tak lepiej zagra jak pre w integrze?? I najlepiej nie słuchać 500ki by nie zgłupieć...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kuli007

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie waham się pomiędzy hp300 i 500ka ... już była szala przechylona na 500ke, a tu nie ma wejścia xlr, które ma niższy model i nie ma wejścia HT bypass? Za to Tape z 80lat jest :-) Jak to rozumieć? Hp300se to nowsza konstrukcja? Zatem 300ka raczej wchodzi w grę ... pewnie i tak lepiej zagra jak pre w integrze?? I najlepiej nie słuchać 500ki by nie zgłupieć...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Hej i jaka decyzja podjęta?? :) posłuchałes ich u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dziwna sprawa... odradzaja w sklepie hp300 ... że lepiej dołożyć do v80se... jest ktoś z Naszego grona kto ma, używa pre HP300 ?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

używam RE290 i bez samego preampu gra wyśmienicie -steruje go regulowanym przedwzmacniaczem w CD ,na chwilę zapiąłem zwykły preamp DIY i porawa była znaczna w każdym aspekcie, oczywiście w miarę przypływu gotówki dokupię porządny preamp.

Kupowanie v80 se chyba nie ma sensu chyba że chcesz mieć nówke,?

Inaczej za te pieniądze kupujesz używki masz tańszy i lepiej grające combo w którym brzmienie można regulować praempem. Kupując V80SE zamykasz sobie ten temat.

ps wiadomo sklep chce sprzedać heheh

 

ps.

Ma ktoś może do opylenia kwadrę KT150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
używam RE290 i bez samego preampu gra wyśmienicie -steruje go regulowanym przedwzmacniaczem w CD ,na chwilę zapiąłem zwykły preamp DIY i porawa była znaczna w każdym aspekcie, oczywiście w miarę przypływu gotówki dokupię porządny preamp.

Kupowanie v80 se chyba nie ma sensu chyba że chcesz mieć nówke,?

Inaczej za te pieniądze kupujesz używki masz tańszy i lepiej grające combo w którym brzmienie można regulować praempem. Kupując V80SE zamykasz sobie ten temat.

ps wiadomo sklep chce sprzedać hehehps.

Ma ktoś może do opylenia kwadrę KT150 ?

Właśnie o to chodzi że pre musi być ze względu na połączenie z kinem domowym... inaczej musiałbym co chwile wypinac kable z końcówki mocy i przepinac pomiędzy Luminem a Procesorem kina... a to odpada na 100%...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.