Skocz do zawartości
IGNORED

NAIM CDX vs. KRELL 280CD


muda44

Rekomendowane odpowiedzi

zacząłbym od pytania o instalację elektryczną-3żyłowa z uziemieniem czy jakiś patent.? nie wpiąłbym 280-tki,pomimo tego co piszą w instrukcji-to po pierwsze-bezpośrednio do ściany.różnicę słychać już na poziomie listew za parę stówek.tutaj zarówno polskie:Sonus Oliva,Tomanek czy chińska Bada.najtańszy kabel jaki znam to Yarbo 7000pw, dalej to już są schody-zależy co chcesz uzyskać i ile wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 3 żyłowa, ale chyba uziemienie jest wpiete razem z zerem. Mam zrobioną nową instalację ale w pewnym momencie łączy się że starą ponad 30-letnią. Myślałem, że listwy ograniczają prąd, a ten najlepszy jest prosto że ściany:-). OK., w takim razie muszę zacząć od listwy. Chciałbym zmieścić się w kwocie ok.500 zł za listwę. Kable używane też w podobnej kwocie. Pozdrawiam

 

Jakbym miał, kupić listwę sonus oliwa to tą z filtrem czy tą opisaną jako nowość o połowę tańszą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza Sonus Oliva będzie good?

Mam tą za 380zł z kablem na stałe i 8 gniazdek . Wcześniej miałem taką DIY z filtrami robioną X lat temu i ta faktycznie daje poprawę.

ok.500 zł za listwę. Kable używane też w podobnej kwocie

500zł na sieciówki ?

Zapomnij . Tu trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Harpia Amstaff Mini - zacznij od wstawienia w torze tweetera zamiast niebieskiego Jantzena - Mundorfa Supreme .

 

Sporo ostatnio słyszę zakulisowych informacji o tuningu Amstaffa Mini czy Amstaffa.

Prawdopodobnie jutro w klubie Harpia opiszę nasz punkt widzenia takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tomanek w tej samej technologii będzie lepszy od Sonus Oliva?

Co modyfikacji Harpii. Ja się za to nie zabiera. Ufam, że konstrukcja jest dopracowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w brzmieniu po zastosowaniu listwy czy kabli sieciowych to raczej jestem sceptyczny, bardziej zależy mi na bezpieczeństwie, stabilności i barku wpływu "śmieci z sieci". Chcę mieć pewność, że system zawsze zagra optymalnie.

Co do zmian w Harpiach to czekam na opinię pana Jurka, która ma się ukazać tak jak powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco za bardzo odbiliśmy od tematu wątku.

Jesteś sceptyczny - wypożycz i się sam przekonaj .

Tak jak Triode zwrócił uwagę na to jaką masz instalację i to jest jeden z elementów tego jak u Ciebie wpłynie listwa czy kable .

Tak jak i to co masz na tej linii zasilania podpięte nie tylko u siebie ale choćby u sąsiadów .

Temat rzeka i zbyt wiele niewiadomych .

Musisz sam się przekonać czy pozytywne zmiany usłyszysz i czy to co ewentualnie usłyszysz będzie warte poniesionych kosztów .

 

Co do zmian w Harpiach - co miałem napisać - napisałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Tomanek w tej samej technologii będzie lepszy od Sonus Oliva?

Co modyfikacji Harpii. Ja się za to nie zabiera. Ufam, że konstrukcja jest dopracowana.

Zapraszam do wypożyczenia listwy i sprawdzenia we własnym systemie. Nie wymagamy kaucji, wypozyczamy na 1 miesiąc.

Zasady wypożyczenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian w brzmieniu po zastosowaniu listwy czy kabli sieciowych to raczej jestem sceptyczny, bardziej zależy mi na bezpieczeństwie, stabilności i barku wpływu "śmieci z sieci".

 

Jak ma być bezpiecznie to nie tędy droga. Żadne listwy sieciowe, kondycjonery i inne audio-wynalazki nie ochronią ci sprzętu jak w pobliżu budynku uderzy piorun albo w sieci pojawi się przepięcie rzędu paru tyś. amperów. Chcesz spać spokojnie to zainstaluj za licznikiem ochronnik przepięciowy klasy B+C (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub samo C (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) jeśli B już jest założone w instalacji zbiorczej przed licznikiem.

A jak lubisz dmuchać na zimne to dodatkowo jeszcze stopień D (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Ochronniki typu D wystepuja także w wersji do montażu podtynkowego (puszka) lub zakładane bezpośrednio na gniazdo. Tę sama rolę zabezpieczenia końcowego co stopień D może spełniać również listwa z zabezpieczeniami, ale w tym momencie odpada większość tzw. listw audiofilskich, bo te zabezpieczeń zazwyczaj nie posiadają, a co najwyżej filtry. Przy czym jeszcze raz powtarzam: stopień D i/lub listwa są bezużyteczne jeśli w instalacji nie ma poprzedzających je stopni B i C. Tyle w temacie bezpiecznej instalacji elektrycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zdarzenia losowe:typu,przepięcie.W instrukcji do 280-tki wyrażnie pisze żeby nie stosować by-pass lub innych sztuk dla pinu uziemienia.Jeżeli kondycjoner lub listwa to ``high quality 15A grounded``.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o zdarzenia losowe:typu,przepięcie.W instrukcji do 280-tki wyrażnie pisze żeby nie stosować by-pass lub innych sztuk dla pinu uziemienia.Jeżeli kondycjoner lub listwa to ``high quality 15A grounded``.

Dokładnie o to mi chodzi, a raczej nie chodzi o robienie zabezpieczeń na całej linii elektrycznej. Szukam dobrej listwy, która zmniejszy zakłócenia i jednocześnie umożliwi podłączenie kilku urządzeń.

Zastanawiam się nad Tomankiem lub Sonus Oliva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi, a raczej nie chodzi o robienie zabezpieczeń na całej linii elektrycznej.

 

W tym momencie trochę się pogubiłem, bo kilka postów wyżej w pierwszej kolejności wymieniłeś "bezpieczeństwo", a teraz piszesz, że jednak nie. No chyba, że od początku źle cię zrozumiałem, to w takim razie przepraszam za offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie zrozumieliśmy. Bezpieczeństwo, ale w sensie dobrej izolacji od pozostałych urządzeń, mając na uwadze optymalne zasilenie wzmacniacza i CD.

Jeżeli chciałbym przebudować instalacje elektryczną to nie pisałbym w tym wątku i na pewno nie o listwie i kablach zasilających.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności - założenie ochronnika nie wymaga przebudowy instalacji elektr. Montuje się go po prostu w istniejącej skrzynce bezpiecznikowej jako kolejny element obok różnicówek, bezpieczników itd.. A czy inwestycja rzędu 300 zł (koszt 2 modułów ochronnych dla standardowej instalacji 1-fazowej), która zabezpieczy przed zniszczeniem sprzęt audio za >10 kzł ma sens? Na to pytanie musisz już sobie odpowiedzieć sam...

Jeszcze raz przepraszam za offtop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.