Jump to content
IGNORED

Cambridge Audio 751R


supmario

Recommended Posts

Witaj,

a czego oczekujesz ? Rozumiem, że szukasz amplitunera wysokiej klasy ? Z jakimi kolumnami miałby zagrać ?

 

Ogólnie świetne urządzenie, wyróżniające się przede wszystkim pod względem stereo. Moim zdaniem jedyna konkurencja amplitunerów Arcam, chociaż zupełnie inaczej brzmiąca.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Oczekuję poprawy brzmienia multichannel ogólnie (kino, SACD, BD). Obecnie do stereo posiadam Naim CD5XS, Naim Nait XS (ten tez jest podpięty do pre out do ampli) wspomagany zasilaczem Teddy Pardo Dual Cap - więc raczej ampli tu niewiele poprawi :). Jako źródło kina domowego mam Cambridge Audio Azur 751 BD. Obecny ampli to Yamaha RX-V1800 i mam wrażenie, że przetworniki cyfrowo analogowe w CA 751BD są lepsze od tych w ampli Yamahy. Kolumny fronty to Monitor Audio GX200.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Supmario, mam pytanie,

Mam ten sam zestaw Naim tylko, że z MA RX8. Do kina korzystam z Bose Lifestyle V30 i CA 751BD.

Powiedz, czy jesteś zadowolony z kompletu stereo?

Czy masz pełen zestaw głośników surround, czy tylko te fronty? Bo jeśli tylko przednie, to może wyłącz Yamahę i na samym Naimie słuchaj.

U mnie jest tak, że słuchanie muzyki z BD nie boli, zwłaszcza, że można podpiąć dysk jak wiesz, który odtwarza wave. OCzywiście CD Naima gra lepiej ale moje głuche ucho może tę różnicę znieść.

Co do CA 751R, to też się napalam na odsłuch chociaż CA 650R trochę mnie ostudziło. Przed odsłuchem liczyłem na więcej, a okazało się, że do muzyki nie jest szczytem marzeń, przynajmniej porównując z Naimem.

Jeśli chodzi o CA751BD, to uważam go za świetne źródło.

PS. Zazrdoszczę Ci GX200:)

Link to comment
Share on other sites

Do cezkos:

MA GX200 spełniają role frontów w kinie jaki i w stereo (tu zasilane tylko NAIM). W kinie Naim Nait XS działa jako końcówka mocy dla frontów. Pozostałe kolumny (Center, sub, surround to Heco Vitas). W tych pozostałych kolumnach nie mam na razie potrzeby mieszać. To głównie fronty przecież grają (przynajmniej dla mnie). Zastanawiałem się nad różnicą w dźwięku czy będzie jakakolwiek: dźwięk wypuszczony z CA 751 BD analogowo do ampli jako multichannel (teoretycznie bez żadnego dekodowania na pokładzie ampli Yamaha) vs np. dekodowanie przez CA 751r. Bo że jest zasadnicza różnica w dźwięku mulichannel vs dźwięk po HDMI dekodowanym w Yamaha rx-V1800 to jestem przekonany. Jest pytanie otwarte czy dekodowanie w odtwarzaczy CA 751 BD nie jest już wystarczające i nowy ampli niewiele wniesie?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.