Skocz do zawartości
IGNORED

Ile pieniędzy trzeba wydać, żeby móc się zachwycić efektami


kamil0071

Rekomendowane odpowiedzi

A mi w całej tej dyskusji brakuje konkretów. Bo i tytuł wątku niekonkretny. Co to znaczy zachwycić się efektami? Imho to pytanie o to, do czego w adaptacji dążymy. W zależności od celów zmienia się budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w całej tej dyskusji brakuje konkretów. Bo i tytuł wątku niekonkretny. Co to znaczy zachwycić się efektami? Imho to pytanie o to, do czego w adaptacji dążymy. W zależności od celów zmienia się budżet.

To raczej konkretów już nie otrzymasz bo autor się rozmyślił i chyba tu nie zagląda. A poza tym zachwyt to dość subiektywne odczucie więc o konkret będzie trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie za 1100 zł ja zrobię sobie dyfuzor 3 metry na 2 metry strojony na około 830 Hz. Schroedera 1D

No ale jak ktoś kupuje tzw. Skyline za 400 zł 0,5 metra na 0,5 metra to potem mówi się o niebotycznych kosztach.

Mój metr kwadratowy dyfuzora wyjdzie mnie za 184 zł zaś to cudeńko kosztuje 1600 zł za metr kwadratowy!!

 

Dodatkowo dyfuzor 97N jest lepszym wyborem od takiego 7N no ale to już zupełnie inna kwestia.

Pomijam takie aspekty jak rozpraszanie od 415 Hz do 6880 Hz, które realnie będzie jeszcze niższe.

 

Naprawdę nie trzeba do tego ogromnych pieniędzy. 5000 zł to naprawdę duża kwota na samą adaptację.

 

a ja to miałem fizycznie w 2 pokojach i u znajomego

nie ma potrzeby polemizować - to działa

 

a na ile - to już jest kwestia dość indywidualna

 

nie polecem tego jako panaceum na problemy - tylko ich zmniejszenie na początku drogi walki z pokojem

 

oczywiście - jeśli ktoś ma możliwość wydawania kasy na ustroje - to to będzie lepsze rozwiązanie (jeśli chce żyć wśród "foremek") :)

 

Kolego drogi jaka jest jest maksymalna różnica między najgłębszym miejscem a najpłytszym? 3 mm , 4mm, 5mm to jest max

Teraz załóżmy że to jest super hiper tynk, który jest układany jak dyfuzor. No i taki dyfuzor działa w przedziale częstotliwości od 17 kHz. Najlepsze że projektowana częstotliwość takiego modelu dyfuzora to 34 kHz. No i ty chcesz mi powiedzieć że to właśnie ten baranek dał takie rewelacyjne efekty....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowisz Arczi.. taki tynk jest zbyt plytki zeby dzialal w slyszalnym zakresie. Najprawdopodobniej jego dzialanie polega na tym, ze jest on lekko porowaty lub ma male szczelinki. Tym samym bardziej zachowuje sie on jak absorber niz dyfuzor.

I tutaj pojawia sie standardowy problem:) Taki absorber/dyfuzor bedzie zbyt cienki/plytki zeby skutecznie pracowac od najnizszych czestotliwosci, "ugryzie" tylko najwyzsze. Tym samym, zamiast pomoc, wprowadzi nowy problem w postaci braku rownowagi czasie poglosu dla poszczegolnych czesci pasma.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochanieńkie

 

zróbcie, posłuchajcie...

"pity i landy" do 2cm

 

bo na razie opowiadacie o teorii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Widzę, że rozkręciła się ciekawa dyskusja. Przepraszam za nieodpisywanie, musiałem gdzieś zgubić link i zapomnieć.. To pytanie skierowałem po to, żeby ogólnie zapoznać się z cenami. Kwota 2000-5000 zł nie jest widełkami, podałem to, żeby w przybliżeniu wiedzieć ile trzeba będzie wydać. Dzięki za fachowe porady. Kiedy już zacznę tworzenie mojego pokoiku, to na pewno zajrzę na to forum. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie wydalem okolo 1500zl na adaptacje akustyczna pokoju 10m2. W tej cenie zbudowalem w rozpraszacze 1D metr na 70cm sztk, dwa rozpraszacze 2d na boczne odbicia metr na metr, dwa pochlaniacze wykonane z welny mineralnej metr na 50cm sztk, dwa rezonatory helmholtza i kilka drobnych "obrazow" (w srodku gabka piramidka) jako pochlanianie. Mysle ze w wiekszym pokoju trzeba liczyc okolo 2tys zl na adaptacje, czyli dodatkowo 2 wieksze rezonatroy helmholtza plus min 2-4 pochlaniacze szerokopasmowe z welny mineralnej. NIe licze jzu dywanu ktory musi byc. Sa to nizsze koszty za adaptacje wykonana calkowicie samemu,ale przynoszaca dobre rezultaty, z biegiem czasu mozna cos dodac. Co do sprzetu to juz zalezy jakie kto ma preferencje, niestety zwykly nie osluchany czlowiek na temat dobrego sprzetu powie co najwyzej ze milo i czysto gra, trzeba sie nauczyc sluchac, wychwytywac, zrozumiec roznice a tutaj trzeba troche czasu. Dla poczatkujacego sluchacza kolumny mozna wykonac do tysiaca zlotych, zrodlo mysle ze na poczatek starczy nie dlubany behringer src 24/96 , ew cos z forumowych przemyslanych dacow. Wzmacniacz tutaj wybor jest dosc duzy, ja bym oczywiswcie wybral diy. Takze naliczylem 2000+1000+500, reszta na wzmacniacz. Jesli dobrze sie dobierze elementy to zagradobrze ,na pewno duzo lepiej niz sklepowe kina domowe w tej cenie. Z biegiem czasu mozna zmieniac, a tutaj ogranicza nas jak zwykle grubosc portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w całej tej dyskusji brakuje konkretów. Bo i tytuł wątku niekonkretny. Co to znaczy zachwycić się efektami? Imho to pytanie o to, do czego w adaptacji dążymy. W zależności od celów zmienia się budżet.

Wogole watek bez sensu. Jeden zlozy stereo za 5tys i jest fajnie, a zaraz drugi wyskoczy ze za tyle to kabla dobrego nawet nie kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby zalozyciel tematu pojezdzil po kolegach i posluchal, moze cos mu bedzie odpowiadac, "naucznie" dowie sie czy warto inwestowac ogromne pieniadze w sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.