Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie techniczne :)


pablo-123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam krótko i na taemat :) czy podłączając mp3`ke (np mp3, iPhone lub przez kompa ) do wzmacniacza i puszczanie przez niego muzyki możne uszkodzić sprzet ? (wzmacniacz lub kolumny? ) słyszałem ze mp3 wypalają cewki.... to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam krótko i na taemat :) czy podłączając mp3`ke (np iPhone ) do wzmacniacza i puszczanie przez niego muzyki możne uszkodzić sprzet ? (wzmacniacz lub kolumny? )

nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy odrobinie chęci da się to zrobić (np. przester na skutek za dużego sygnału z mp3 {słyszalny} + odpowiednio duże wzmocnienie samego wzmacniacza = spalenie gwizdka). Natomiast przy normalnym użytkowaniu nie będzie problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz bez kondów w torze sygnału czyli tzw DC jak się nie mylę. Do tego wzmacniacz wzbudza sie przy częstotliwościach ponad akustycznych. Podłączałem do niego kompa stacjonarnego, laptopy, telefony, mp3 i nic sie nie działo do czasu jak podłączyłem sandisk sansa clip. Prawdopodobnie owa mp3 sieje jakimś syfem sporo powyżej 20khz i wzmak w moment zagrzał sie do temperatury kuchenkowej. Na szczęście zadziałały zabezpieczenia termiczne. Także czasem trzeba uważać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wzmacniacz bez kondów w torze sygnału czyli tzw DC jak się nie mylę. Do tego wzmacniacz wzbudza sie przy częstotliwościach ponad akustycznych. Podłączałem do niego kompa stacjonarnego, laptopy, telefony, mp3 i nic sie nie działo do czasu jak podłączyłem sandisk sansa clip. Prawdopodobnie owa mp3 sieje jakimś syfem sporo powyżej 20khz i wzmak w moment zagrzał sie do temperatury kuchenkowej. Na szczęście zadziałały zabezpieczenia termiczne. Także czasem trzeba uważać...

ja słyszałem o cewkach... ze przy mp3- ze względu na silny sygnał- mogą sie uszkodzic przykopcic .. wiec do leprzych kolumn cdaudio a na imprezowe mp3 to lepiej kupic głosniki za 300 zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem o cewkach...

Ło MATKO !

Chyba moczowych :)))

 

Możesz śmiało podłączyć.

Pewnie będzie to przejściówka mały jack - 2x Cinch

W takim przypadku ustaw sygnał wyjściowy z takiej Mp3 na poziomie innego źródła ( DVD , tuner czy co tam masz z wyjściami RCA ) żeby nie przesterować wejścia we wzmacniaczu.

 

Ja mam wzmacniacz bez kondów w torze sygnału czyli tzw DC jak się nie mylę. Do tego wzmacniacz wzbudza sie przy częstotliwościach ponad akustycznych. Podłączałem do niego kompa stacjonarnego, laptopy, telefony, mp3 i nic sie nie działo do czasu jak podłączyłem sandisk sansa clip. Prawdopodobnie owa mp3 sieje jakimś syfem sporo powyżej 20khz i wzmak w moment zagrzał sie do temperatury kuchenkowej. Na szczęście zadziałały zabezpieczenia termiczne. Także czasem trzeba uważać...

I mniej kondów tym lepiej. Skoro we wzmacniaczu nie masz na wejściu kondensatora ( czy transformatora ) separującego składową stałą ze źródła to przed podłączeniem takiego źródła trzeba się dobrze upewnić czy ono ma taki kondensator bo możesz bardzo szybko uwalić taki wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku iUrządzeń rzucanych na rynek UE (ten nieszczęsny limit głośności) sygnał przez małego dżeka jest tak słaby, że dopiero ok. godziny 12stej na wzmacniaczu będzie optymalnie, więc nie ma obaw :) Poza tym jakościowo kicha, więc to i tak kiepski pomysł.

Prędzej narobisz skody jak po takim połączeniu zmienisz źródło uprzednio nie zmniejszając volume!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem o cewkach... ze przy mp3- ze względu na silny sygnał- mogą sie uszkodzic przykopcic .. wiec do leprzych kolumn cdaudio a na imprezowe mp3 to lepiej kupic głosniki za 300 zł:)

 

 

Nie słyszałem o czymś takim i raczej jest to jakaś laik urban legend...

 

 

 

I mniej kondów tym lepiej. Skoro we wzmacniaczu nie masz na wejściu kondensatora ( czy transformatora ) separującego składową stałą ze źródła to przed podłączeniem takiego źródła trzeba się dobrze upewnić czy ono ma taki kondensator bo możesz bardzo szybko uwalić taki wzmacniacz.

 

 

No właśnie kondy usuwające składową stałą wylutowałem lata temu w ramach tuningu:) Zapomniałem o tym jak podłączałem clipa. Mimo to mp3 nie generuje prądu stałego, mierzyłem, poza tym było by widać po wychyleniu się membrany do przodu lub do tylu. Natomiast kiedys mój wzmak był mierzony na oscyloskopie i przy ok 80-100khz sie wzbudzał. Dlatego stawiam właśnie na to - identyczne symptomy. Może, jak wspomniałem, jakiś syf ta mp3'ujka generuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to pokolei Panowie od poczatku ... posiadam wzmacniacz :

 

PIONEER SA-7800 VINTAGE BLUE

 

Pioneer z lat 79/80r

 

Wzmacniacz został gruntownie przerobiony:

 

* wymieniony został cały tor audio z aluminiowego montowanego na tak zwaną skrętkę

 

na miedziany ( OFC ) lutowany.

 

* wymienione zostały przewody sygnałowe z aluminiowych na wysokiej klasy

 

sygnałówki miedziane z podwójnym ekranem z miedzi ( OFC )

 

* wymieniono tylne zaciski głośnikowe na skręcane z wejściem bananowym.

 

* wymieniono gniazda sygnałowe na gniazda pozłacane

 

DO TEGO WZMAC. PODŁĄCONE ZOSTAŁO TUNER FM TEJ SAMEJ FIRMY I ODTWARZACZ CD TEZ PIONEER wszystko podłoczone 2xRCA ... zeby posłuchac mp3 czy podłaczyc pod tV odłączam od wzmacniacza tuner fm wtykam KABEL JACK 3,5 mm - 2xRCA

 

TAK TO WYGLADA...<ZAŁĄCZNIK>

WYMIENIŁEM TO WSZYSTKO PO TO BO NIE JESTEM ZNAWCA I NIE WIEM CZY MOJ WZMACNIACZ ma "Skoro we wzmacniaczu nie masz na wejściu kondensatora ( czy transformatora ) separującego składową stałą ze źródła to przed podłączeniem takiego źródła trzeba się dobrze upewnić czy ono ma taki kondensator bo możesz bardzo szybko uwalić taki wzmacniacz.

 

a i jeszcze nie rozumiem "W takim przypadku ustaw sygnał wyjściowy z takiej Mp3 na poziomie innego źródła ( DVD , tuner czy co tam masz z wyjściami RCA ) żeby nie przesterować wejścia we wzmacniaczu." tzn ze ja iPhone mam 50% głosnosci to na wzmacniaczu tez? czy jak>?

ja słucham iphone na 100 i reguluje wzmacniaczem max 50% ale to i tak jest cicho i spokojnie ...

uffff z góry przepraszam za "trucie d...y" i dziekuje za wyrozumiałość i odp..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45309-0-76965100-1357325221_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-45309-0-76965100-1357325221_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz został gruntownie przerobiony:

 

* wymieniony został cały tor audio z aluminiowego montowanego na tak zwaną skrętkę

 

na miedziany ( OFC ) lutowany.

 

* wymienione zostały przewody sygnałowe z aluminiowych na wysokiej klasy

 

sygnałówki miedziane z podwójnym ekranem z miedzi ( OFC )

 

* wymieniono tylne zaciski głośnikowe na skręcane z wejściem bananowym.

 

* wymieniono gniazda sygnałowe na gniazda pozłacane

Nie widzę tu żadnych konkretnych przeróbek i pierwszy raz słyszę o aluminiowym torze AUDIO . Ale mniejsza z tym.

O kondensatorze na wejściu nie myśl . To tyczyło innego kolegi.

 

"W takim przypadku ustaw sygnał wyjściowy z takiej Mp3 na poziomie innego źródła ( DVD , tuner czy co tam masz z wyjściami RCA ) żeby nie przesterować wejścia we wzmacniaczu." tzn ze ja iPhone mam 50% głosnosci to na wzmacniaczu tez? czy

 

Podłącz tuner i zapamiętaj mniej więcej poziom natężenia dźwięku z niego.

Odłącz go i podłącz iPhone ustawiając na nim głośność żeby osiągnąć poziom jak z tunerem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.