Skocz do zawartości
IGNORED

Audio gd


fan64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Własnie zamówiłem NFB-3.32 i mam w związku z tym pytanie odnośnie filtrów. Który z nich powinien teoretycznie dawać najwierniejsze odwzorowanie sygnału i czy oversampling nie jest czasem szkodliwy, nie powoduje dodatkowych przekłamań ?

Tak jak napisalem ci w odpowiedzi w innym watku (po co to samo pytanie 2 razy?), uzywaj ustawien dostosowanych do formatu muzyki jaka posiadasz, wnioskujac z pytan sa to glownie cd, cdripy wiec 44,1. Filtry to kwestia subiektywna ja moge polecic

192 - 2

96 - 5

44,1-48 - 8

Aha, jeszcze jedno. Czy urządzenia Audio GD są kompatybilne z USB 3.0, czy też lepiej wpiąć je pod zwykłe 2.0 ?

 

Przepraszam za podwójny post, ale nie miałem już możliwości edycji.

Komapatybilnosc to rzecz konkretnej konfiguracji, biosu, sterow etc. jezeli masz mozliwosc uzywaj USB 2.0

Witam. Własnie zamówiłem NFB-3.32 i mam w związku z tym pytanie odnośnie filtrów. Który z nich powinien teoretycznie dawać najwierniejsze odwzorowanie sygnału i czy oversampling nie jest czasem szkodliwy, nie powoduje dodatkowych przekłamań ?

Witam,mam to od kilku godzin, na razie jestem na etapie zabawy tym DAC-m,trudno o jakieś wnioski....działanie filtrów jest słyszalne....

reply j.w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, w takim razie będę szukał kabli pod USB 2.0, choć trochę szkoda, że nie da się podpiąć tego DAC kablem 3.0 (inne wtyki B w kablach produkowanych pod ten standard niż w 2.0 i raczej nie ma szans żeby wtyk od 3.0 wszedł w starsze wejście).

Ponoć 3.0 ma lepsze parametry jeśli chodzi o zasilanie, a mój lapek posiada zarówno 2.0, jak i 3.0, więc zależało mi, żeby DAC podpiąć po USB 3.0, no ale trudno, chyba jednak nie ma takiej możliwości i będę musiał zadowolić się zwykłym 2.0 ... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś CI sie kolego popiurkowało.

Kable dla USB są takie same, warto kupić taki ekranowany

 

UBS 3.0 ma szerszy wtyk "B", który nie jest kompatybilny z wtykiem "B" w standardzie 2.0. Wtyki, "A" - owszem, są w pewnym sensie kompatybilne, z tym, że 3.0 ma dodatkowe piny. Dla porównania:

 

USB A-B 2.0:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

USB A-B 3.0:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A skoro już jesteśmy przy temacie kabelków to właśnie zastanawiam się czym by tu podłączyć DAC'a do CD. Taki coaxial się nada, czy może polecacie coś innego w podobnej cenie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, w takim razie będę szukał kabli pod USB 2.0, choć trochę szkoda, że nie da się podpiąć tego DAC kablem 3.0 (inne wtyki B w kablach produkowanych pod ten standard niż w 2.0 i raczej nie ma szans żeby wtyk od 3.0 wszedł w starsze wejście).

Ponoć 3.0 ma lepsze parametry jeśli chodzi o zasilanie, a mój lapek posiada zarówno 2.0, jak i 3.0, więc zależało mi, żeby DAC podpiąć po USB 3.0, no ale trudno, chyba jednak nie ma takiej możliwości i będę musiał zadowolić się zwykłym 2.0 ... :(

Ten DAC ma swoje zasilanie i nie korzysta z prądu USB. Nie ma znaczenia czy połączysz z 2.0 czy 3.0. Ze starszymi USB 3.0 mogą być problemy z kompatybilnością 2.0. Sam chip w DAC pracuje w trybie USB 2.0 i to w zupełności wystarczy. Nawet przesyłanie próbek 32/384 ( jak masz :) ) zajmie kilka procent przepustowości USB 2.0. Do squeezebox mam podłączonego huba za 25 zł a do niego DAC i często pena. Gram muzykę z pendrive i system się wyrabia bez problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie polskiego dystrybutora jest program do aktualizacji firmware. Wersję firmwaru można sprawdzić po wyświetlanym "Produkt ID".

 

Produkt ID: 0x3410

 

to jest firmware 4 (najnowszy). Nie znam nazw kodowych poprzednich wersji. Radzę uważać przy aktualizacji firmware, bo ja przez głupotę jestem już po ręcznej wymianie kości z firmwarem :)

 

EDIT: Pod które wejście najlepiej podpiąć DAC do wzmacniacza ? Pod CD ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i który lepszy? są wogóle róznice?

 

Nie słuchałem na starym, więc nie mam punktu odniesienia. Po przyjściu urządzenia pierwsze co zrobiłem to je uaktualniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Mam NFB 17.2. Na ASIO działa bez zakłóceń. Na WASAPI czasem się wywala i to monumentalnie z niebieskimi ekranami itp.(co jest także opisywane przez innych użytkowników) Ale wydaje mi się, że WASAPI ma lepszy dźwięk, dlatego wolałbym używać WASAPI.

No i nie jestem pewien, czy sterownik ASIO z Tenorem tak całkiem omija mikser Windowsa. U mnie pojawił się w tym mikserze i jest tam aktywny, w odróżnieniu od WASAPI, dla którego ta regulacja jest w mikserze Win nieaktywna. I to by się potwierdzało, bo jak otworzę ustawienia sterownika ASIO, to na niebiesko na dole widać parametry sygnału i zawsze pokazuje 16 bit, mimo, że źródłowy plik to 24 bity. Więc jak jest z tymi 24 bitami w ASIO w przypadku sterowników do Tenora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Znalazlem w sieci informacje o nowym firmware #8 fo DI-V3 VT1731. Tylko skad mozna go pociagnac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w sieci informacje o nowym firmware #8 fo DI-V3 VT1731. Tylko skad mozna go pociagnac ?

 

Jest na stronie Audio GD. To zmodyfikowane fw7 pod kątem współpracy asynchronicznej z SBT. Jeśli nie używasz SBT to korzystaj nadal fw7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam NFB 17.2. Na ASIO działa bez zakłóceń. Na WASAPI czasem się wywala i to monumentalnie z niebieskimi ekranami itp.(co jest także opisywane przez innych użytkowników) Ale wydaje mi się, że WASAPI ma lepszy dźwięk, dlatego wolałbym używać WASAPI.

No i nie jestem pewien, czy sterownik ASIO z Tenorem tak całkiem omija mikser Windowsa. U mnie pojawił się w tym mikserze i jest tam aktywny, w odróżnieniu od WASAPI, dla którego ta regulacja jest w mikserze Win nieaktywna. I to by się potwierdzało, bo jak otworzę ustawienia sterownika ASIO, to na niebiesko na dole widać parametry sygnału i zawsze pokazuje 16 bit, mimo, że źródłowy plik to 24 bity. Więc jak jest z tymi 24 bitami w ASIO w przypadku sterowników do Tenora?

Jest nowy sterownik do Tenora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - przed instalacja z de instaluj poprzedni najlepiej przez menadżer urządzeń, a następnie oprogramowanie przez "programy i funkcje". Aktualizacja komponentów WASAPI i ASIO w Foobarze też mile widziana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.