Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic TXP42VT30E czy TXP42GT50?


derdam

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, tu nie chodzi o moje zdanie, tylko o faktyczne wrażenia z obcowania z TV. Tu nie trzeba żadnego mędrca ani znawcy wystarczy z tej samej odległości spojrzeć na 42'' i 50''.

 

Chodzi o faktyczne wrażenia TWOJEGO obcowania z TV. A więc TWOIM zdaniem. Nie pretenduj do roli tego, co głosi prawdy absolutne, niepodważalne i jedynie słuszne.

 

Dysputa na temat wielkości ekranu była kiedyś zażarta i pozostała nierozstrzygnięta. Jak każda, która dotyczy indywidualnych gustów i upodobań. Dla mnie (na ten przykład - jak mawiał Wiech) 42" z 3 m. jest jak najbardziej OK. Wiem, że dla wielu innych to za mało. Szanuję ich punkt widzenia i proszę o uszanowanie mojego.

 

Porównując jakość obrazu VT50 i ST50 uważam, że ten pierwszy jest dla kasiastych lub snobów, którzy muszą się pochwalić modelem. czy kupiłbym VT30? Chyba już nie. Dużo się pisze o technicznym wsparciu jedynie najnowszych modeli. Na czymś trzeba tę sprzedaż robić a uaktualnienia softu mogą być już niedostępne.

 

Tyle, że VT30 i (z tego co wiem) VT50 nie mają schrzanionych niektórych trybów obrazu jak ST50. Jeśli przyjmiemy, że VT50 jest dla szpanerów - to VT30 wydaje się być optymalnym wyborem przy braku tamtych wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wieczorem, oglądając jakiś dobry film, przecież i tak praktycznie ściany nie widzisz. Moim zdaniem to kompletna bzdura.

To dlaczego ekrany do projektorów są zazwyczaj większe? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Chodzi o faktyczne wrażenia TWOJEGO obcowania z TV. A więc TWOIM zdaniem. Nie pretenduj do roli tego, co głosi prawdy absolutne, niepodważalne i jedynie słuszne.

Nic z tych rzeczy. Ekran 50'' ma 30% większą powierzchnię od 42''. I to widać. I to jeszcze jak.

Na każdym forum i w każdej dyskusji wszyscy zwracaja uwagę, że TV wydaje się duży dopóki nie stanie u nas w pokoju. O prawdziwości mojej opinii każdy może się sam przekonać. Chciałbym poznać opinie osoby która miała u siebie np. 50'' i przy zakupie nowego zdecydowała się na 42'' bo i tak przecież nie ma różnicy w oglądaniu.

Czekam na taki konkretny przykład forumowicza!

Natomiast zleźć takiego który miał kiedyś 42'' a teraz cieszy się z 50-55'' czy nawet więcej raczej trudno nie będzie.

Wszyscy się mylą?

 

To dlaczego ekrany do projektorów są zazwyczaj większe? :)

Co ma piernik do wiatraka?

Z racji technologii. TV też robi się coraz większe. Bo lepiej się je ogląda.

Gdyby można było sprzedawać 150'' TV w cenie do 10tzł np to schodziły by lepiej niż projektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Ekran 50'' ma 30% większą powierzchnię od 42''. I to widać. I to jeszcze jak.

Na każdym forum i w każdej dyskusji wszyscy zwracaja uwagę, że TV wydaje się duży dopóki nie stanie u nas w pokoju.

Wszyscy się mylą?

 

Matematycznie ma 30% większą powierzchnię. I co z tego? Pytanie czy wszyscy się mylą jest stawianiem sprawy na głowie. O jakiej pomyłce wogóle mówimy? Są tacy którym nic więcej ponad 42" do szczęścia nie jest potrzebne. Jesteś w stanie to zrozumieć? Czy też uważasz, że wiesz lepiej co DLA MNIE jest najlepsze? Czy ja Tobie wmawiam 65" albo 84"? Miej sobie co chcesz. Twoja kasa - Twoja decyzja. Tylko nie narzucaj nic mnie please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Ty czytaj to co ja napisałem a nie wmawiaj mi czegoś czego nawet nie miałem na myśli.

To czy ktoś potrzebuje 42'' czy 80'' to oczywiście jego sprawa i wybór.

Ja tylko zwracam uwagę na to, że warto przed zakupem porównać oglądanie 42'' i 50'' bo różnice pomiędzy nimi są ogromne, i kompletną bzdurą jest to, że jeśli się ogląda TV z 3m i stoi na podstawce, to przekątna 42'' jest najwłaściwsza, jak Sittek napisał. Też nie ma tam dopisku że jego zdaniem!

Nic nikomu nie narzucam. Tylko zwracam uwagę na faktyczne róznice pomiedzy przekątnymi i przyjemnością z ogladania o 30% większego ekranu.

 

Matematycznie ma 30% większą powierzchnię. I co z tego?

Nie matematycznie tylko faktycznie. A co z tego to sam się przekonaj patrząc na 42'' i 50'' ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwracam uwagę na faktyczne róznice pomiedzy przekątnymi i przyjemnością z ogladania o 30% większego ekranu.

Nie matematycznie tylko faktycznie. A co z tego to sam się przekonaj patrząc na 42'' i 50'' ekran.

 

Dla Ciebie to może większa przyjemność. Dla kogoś innego - może niekoniecznie. Widzę że nie jesteś w stanie zaakceptować innego punktu widzenia, oraz gustów i upodobań odmiennych od Twoich.

 

Cena 42ST50: 2755 zł, 50ST50: 4099 zł. Czyli: za 30% większy ekran płacimy 49% wyższą cenę. Nie przyszlo Ci do głowy, że komuś może taka proporcja nie odpowiadać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jestem za VT30, bo VT50 nie ma w przekątnej "42", a "50" nie chcę i ogólnie jest za droga bez względu na to czy mnie na nią stać, czy nie. Wolę zwiedzać świat niż poznawać go przez tv :)

ST50 i VT30 na moje oko prawie bez różnic a VT30 jest z wcześniejszej serii więc nie wiem czy z oprogramowaniem (?)(multimedia) seria 50 nie wypada lepiej a Ciebie zdaje się to interesuje.

Co do oprogramowania VT30 to jest to dla mnie istotne, wiec muszę się dowiedzieć. Napiszę do Panasonica i dam znać.

- GT50 nie ma w sprzedaży (podobno) i tak naprawdę nie wiadomo jak się ma do innych TV.

Jest dostępny np w MM, ale z uwagi co Bobcat o nim napisał i po porównaniu go z ST50 i VT30 - odpadł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Cena 42ST50: 2755 zł, 50ST50: 4099 zł. Czyli: za 30% większy ekran płacimy 49% wyższą cenę. Nie przyszlo Ci do głowy, że komuś może taka proporcja nie odpowiadać?

 

+

0

 

 

Jeszcze raz Ci powtórzę. Nikomu nie narzucam jaki TV powinien kupić. Jeśli jest inaczej, to proszę o stosowny cytat.

Jeśli go nie znajdziesz to już nie pisz takich bzdur.

Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że róznica pomiędzy oglądaniem TV w rozmiarze 42'' a 50 jest bardzo duża.

Bez względu na to czy wisi na ścianie, czy stoi na komodzie. I tyle.

Na pewno większa niż różnica w oglądaniu modelu 42ST30 a 42ST50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozładowania napięcia napiszę, że MI wystarczy "42" wiec proszę się o rozmiar już nie spierać :) Problemem MOIM jest stosunek jakości do ceny, dlatego potrzebne MI wasze opinie, a na ich podstawie wygrywa VT30 i ST50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformułowania jakich używasz są pośrednią formą nacisku poprzez wyrabianie gdzieś z tyłu głowy przeświadczenia jaki jest jedynie słuszny i zdroworozsądkowy wybór. Ja każdemu powiadam: idź, obejrzyj duży, obejrzyj mniejszy i sam postanów jaki rozmiar jest dla Ciebie najlepszy. Po co to sugerowanie, że jak kupisz mniejszy to będziesz żałował? Oddziaływanie na podświadomość? Dlatego wierzgam, gdy czytam sugestie w rodzaju "jaknajwiększy, gdyż tak SIĘ ogląda". Co znaczy słowo "się"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci dopiero link mi się trafił:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dla takich, z uwagi na szeroko opisywane przypadłości tych dwóch trybów, ST50 jest nieakceptowalny.

 

Tyle, że VT30 i (z tego co wiem) VT50 nie mają schrzanionych niektórych trybów obrazu jak ST50. Jeśli przyjmiemy, że VT50 jest dla szpanerów - to VT30 wydaje się być optymalnym wyborem przy braku tamtych wad.

 

A ty dalej bijesz piane na ten temat? Czyli VT50 też jest nieakceptowalny bo ma spaprane tryby Profesionalny 1 i Profesionalny 2???

 

 

Co do wielkości ekranu, to 99% ludzi których znam po kilku tygodniach użytkowania nowego tv mówi że jednak przydałby się większy, ten 1 % którym większego już nie trzeba to ludzie po 70-ce i kumpel który kupił 40" Sony LCD i myśli że boga za nogi złapał, a ogląda go z ponad 4 metrów, JAK DLA MNIE to to już jest miniatura obrazu, człowiek automatycznie pochyla się do przodu żeby lepiej widzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przesiadłem się z tv 21' na 37', wydawał mi się olbrzymi i na początku męczył wzrok. Teraz 47' z 2,5m wydaje się optymalny, ale do filmów HD większym o 10' bym nie pogardził ;)

Radzę to wziąć pod uwagę, bo potem ekran się skurczy i będzie żal.

ST50 czy VT30 ? Ten drugi jeśli cena zbliżona, choć nie ma wielkiej przewagi. Postawiłbym na 50ST50 zamiast VT o rozmiarze 42'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

Ja napisałem, że VT50 jest wolny od wad i ułomności właściwych modelowi ST50. Ty mi imputujesz jakobym uważał iż ma schrzanione tryby Profesjonalne. Czy Ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Skąd taki wniosek? Robi się teatrzyk absurdu wg Sławomira Mrożka.

 

Do 70-ki sporo mi jeszcze brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

Dla rozładowania napięcia napiszę, że MI wystarczy "42" wiec proszę się o rozmiar już nie spierać :) Problemem MOIM jest stosunek jakości do ceny, dlatego potrzebne MI wasze opinie, a na ich podstawie wygrywa VT30 i ST50.

No ja mam 55VT30 i mogę ze szczerego serca polecić. Jakoś nie widzę obecnie w podobnej cenie konkurencji. Nowa seria VT50 jakoś znacząco nie różni się jakościowo.

I tak jak piszą koledzy, rozmiar ma znaczenie.

Jeszcze raz zapytam czy znacie kogoś kto przy zakupie TV przesiadł się z przekątnej większej na dużo mniejszą, bo daje mu większą przyjemność oglądania. Lub kupił mniejszy TV bo z jego doświadczenia wynika, że nie ma po co płacić za większy ekran bo różnicy w obcowaniu z TV i tak się nie zauważa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HQ150

 

Też się przesiadam z mniejszego na wiekszy. Mój chyba 25 letni Hitachi ma może "28" robię więc przeskok cywilizacyjny na "42". Pewnie za kolejnych 25 lat też bedzie mi za mały hehe... póki co na wiekszy ekran będę chodzić do kina.

 

Porównam sobie ST50 i VT30 na żywo i dam znać co zdecyduję. Dzięki za zaangażowanie. Apropo rozmiarów - mam takie życiowe motto: "Szczęśliwy człowiek co potrafi się cieszyć z małych rzeczy" I tak stopniowo będę się cieszyć z "42", potem z "50" itd...a na koniec ze "150" HA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

Ja napisałem, że VT50 jest wolny od wad i ułomności właściwych modelowi ST50. Ty mi imputujesz jakobym uważał iż ma schrzanione tryby Profesjonalne. Czy Ty wogóle potrafisz czytać ze zrozumieniem? Skąd taki wniosek? Robi się teatrzyk absurdu wg Sławomira Mrożka.

 

Do 70-ki sporo mi jeszcze brakuje.

 

Ale vt50 ma schrzanione tryby profesjonale.I co też jest nieakceptowalny?Mimo że jest okrzyknięty najlepszą plazmą na rynku?

 

Z tą 70-ką absolutnie nie chodziło mi o ciebie.

 

 

dedram

 

Jeśli chodzi o "TXP42VT30E czy TXP42GT50" bierz 50ST50, nie pożałujesz na pewno.Raz że GT50 nie ma u nas na rynku:)Dwa będziesz miał o wiele większy ekran za niewielką dopłatą do 42VT30, i sądząc po wpisach w internecie,recenzjach i testach troszkę lepszy obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

(Konto usunięte)

No tak Bobcat, jak się nie ma odpowiedzi na konkretnie zadanie pytanie, to się chce jakoś wybrnąć.

Ale tu nie sejm, takie sztuczki tu kolego nie działają. Ja się nie dam wciągnąć w dyskusje o taniej demagogii, o teatrzyku Mrożka, o to co kto komu imutuje,o oddziaływaniu na podświadomość i filozoficznych dysputach co oznacza słowo,, się''.

Tu nie wydział filozofii. Ja bym tu chciał o konkretach w branży RTV pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

Może konkretnie: co jest schrzanione w trybach Profesjonalnych telewizora VT50? Że są ciemne? Znawcy przedmiotu powiadają że to wynika z jakichś norm (czy gustów) amerykańskich. Nie wiem, nie potrafię powiedzieć na ile to jest prawda.

 

Bo co jest schrzanione w trybie Dynamicznym i Normalnym ST50 wszyscy dokładnie wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co jest schrzanione w trybie Dynamicznym i Normalnym ST50 wszyscy dokładnie wiemy.

 

Wszyscy dokładnie wiemy, bo naparzasz o tym w co drugim poście w bodajże 3 tematach na forum, jednak ty nie byłeś w stanie ich dostrzec a bijesz piane strasznie.

 

Co do trybów profesjonalnych w VT50, daleko nie trzeba szukać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I co teraz ten będzie nieakceptowalny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ HQ150

 

Chyba się nie rozumiemy. Ja tylko konsekwentnie stoję na stanowisku pozostawienia każdemu wolnego wyboru co do wielkości. Wszelka agitka za dużymi, średnimi czy małymi rozmiarami jest nie na miejscu.

 

@ Tribul

 

No tak. Spłycająca się czerń... Kolejny papierowy tygrys. Widziałeś? A może to tylko można stwierdzić na przyrządach? Bo zielone kropy (jak twierdzisz) sam widziałeś. Z trzech metrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty, owe zielony kropy widziałeś???????????

 

Jak byś przeczytał kiedykolwiek jakikolwiek test do końca, bądź jakikolwiek temat z innych for internetowych to może wiedziałbyś troszkę więcej. Za to pojedynczy wpis na temat gościa który miał problem z ifc nie był dla ciebie jak to nazywasz papierowym tygrysem. Bobcat, do ciebie dociera tylko to co chcesz żeby dotarło i mieszasz ludziom na forum w głowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tribul

 

Nie. Ja zielonych krop nie widziałem. Temat ten (podobnie jak zlewającej się czerni) wywołał na Forum niejaki @Tribul. I obszernie radził się co z tymi fantami począć. Znasz może gościa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam, fajny z niego koleś hehe . Bobcat zrozum o co chodzi, piszesz ludziom żeby najlepiej podkreślali że ich zdaniem większy tv jest lepszy, że ich zdaniem tryby standardowe i dynamiczne są do du... itp itd, a tu ludzie po prostu starają się jak najlepiej doradzić człowiekowi który chce jak najlepiej wydać pieniądze, dlatego doradzają większy tv itp. Jednak ty zawsze musisz dorzucić swoje anty 3 grosze, i pomimo że każesz podkreślać innym że to tylko ich zdanie to dowalasz tym co tobie odpowiada a co nie, np. po co większy, taki w zupełności starczy, co z tego że TV po kalibracji bądź na trybach najbardziej trzymające normy wypada świetnie, jak na trybach rozjechanych wypada gorzej. Do tego wręcz wylewasz z siebie awersje na temat naprawde swietnego ST50, wytykasz mu wady których zupełnie nie widziałeś a słyszałeś o nich ode mnie. Natomiast jeśli znajdzie się ktoś, kto napisze cokolwiek na temat serii G30,GT30,VT30,VT50 to olewasz temat, gadasz na okrętkę i wyskakujesz z jakimiś poetyckimi hasłami i papierowymi tygrysami. To nie jest forum poetyckie

 

I obszernie radził się co z tymi fantami począć. Znasz może gościa?

 

A gdyby pojawił sie gość z pytaniem co ma począć bo na g30 (którego tak zachwalasz) ma ciemny obraz, albo że mu bzyczy albo z VT50 ze chce sobie poustawiać TV na trybie Profesjonalnym a czerń spłyca mu się o 100% to też byś robił na te naprawdę świetne TV taką nagonkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się nie zgadzamy. Ty piszesz "staramy się jak najlepiej doradzić, dlatego niech bierze większy". Ja nie uprawiam propagandy żadnego rozmiaru. Optuję za pozostawieniem każdemu pełnej swobody wyboru. Co najwyżej wspomnę że DLA MNIE 42" to optimum.

 

Co bym zrobił z takim gościem? G30 za ciemny? W obydwu trybach Profesjonalnych owszem. Na mój gust za ciemny. Kinowy zresztą trochę też. Dlatego używam Normalnego i THX. W odwodzie (na bardzo jasny dzień) mam jeszcze Dynamiczny. Czerń się zmniejsza o 100% na VT50? No tak. Z 0.01 cd/m2 do 0.02 cd/m2. Faktycznie. To jest 100%. A co to oznacza w praktyce? 0.02 to jest i tak jeden z najlepszych wyników na świecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobacz jak pięknie potrafiłeś potrafiłeś wybronić:)

 

No tak. Z 0.01 cd/m2 do 0.02 cd/m2. Faktycznie. To jest 100%. A co to oznacza w praktyce? 0.02 to jest i tak jeden z najlepszych wyników na świecie

 

Jednak z tego co piszą użytkownicy, da się to zauważyć, i wynik w tym trybie jest gorszy niż w ST50. Czyli ma dwa tryby spaprane, to co VT też jest nieakceptowalny?Bo jak dla mnie i ogromnej większości ludzi jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribul chyba zgodzisz się że to są dwie sprawy o zupełnie różnym ciężarze gatunkowym. I o różnym stopniu dolegliwości. Co innego czerń spłycająca się z 0.01 do 0.02, a co innego zielone kropy których ja wprawdzie nie dostrzegłem (choć bardzo się starałem), ale Ty je widzisz z 3 metrów. Jak ponadto należy rozumieć Twoje wpisy o zlewającej się czerni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.