Skocz do zawartości
IGNORED

Meridian Explorer USB dac ktoś słuchał ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Coś ostatnio mam skłonności do odświeżania starych wątków.

 

Przeczytałem cały. Pytań mam kilka (wybaczcie jeśli któreś z nich wyda Wam się infantylne, moje doświadczenia z DAC-ami są niewielkie):

 

- Z tego co zrozumiałem urządzonko nie wymaga dodatkowego źródła zasilania (jest zasilane poprzez USB). Proszę o potwierdzenie.

- Jak się ma sprawa z podłączeniem tego cuda do wzmacniacza? Z tekstów wynika, że jeśli zastosuje się przejściówkę można go podłączyć po RCA do wzmacniacza. Czy ktoś z Was ME w ten sposób testował? Z samym wysterowaniem chyba nie powinno być problemów, bo z tego co rozumiem poziom sygnału wyjściowego można regulować z poziomu komputera. Mam rację?

- To będzie wyjątkowo głupie pytanie. ME odtwarza pliki 48/96/192. Czy ma tutaj jakieś znaczenie format pliku? Mamy np. mp3, flac itd. Czy z którymś z tych formatów mogą być problemy?

- Wiem że kierowanie się opiniami ma sens, ale w ograniczonym zakresie. Jak od strony samej prezentacji ME ma się do VDAC (MF) i rDAC (Arcam)? Mniej więcej to samo, zdecydowanie gorzej, inna opcja?

- Czy ME jest dostępny w polskich sklepach? Różnicy mi to większej nie robi, ale na wszelki wypadek pytam.

 

Jak zawsze z góry dzięki Wasze sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

- ME zasilany jest z usb i nie wymaga dodatkowego;

- bez problemu podłączysz przewodem jack - 2RCA, głośnością sterujesz z poziomu programu odtwarzającego;

- Me nie jest odtwarzaczem, lecz przetwornikiem; co odtworzy dany program to przetworzy ME (u mnie wszystkie formaty); z żadnym nie ma problemu;

- dźwięk podobny do rDac, ale słychać różnicę w braku dobrego zasilania; sam charakter podobny, ale wszystkiego brakuje: wypełnienia, głębi; dźwięk bardziej płaski;

- dostępny u dystrybutora Meridiana.

Sprzęt stworzony raczej do komputerów przenośnych i tak go używam, zwłaszcza do słuchawek (jest bardzo wygodny). W domowych warunkach w tej cenie można lepiej, w przenośnych racze już nie.

Osobiście w domu używam go jako dac do wzmacniacza słuchawkowego (forum608) przy słuchaniu muzyki z plików.

 

Ogólnie bardzo fajna i wygodna zabaweczka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Pogral sobie w ciszy ok 200 godz na repeat all.Przechodze do normalnego sluchania.I co? Szok! Tak,SZOK.Z tego malenstwa po wlozeniu przejsciowki 8ka/IEC do zasilacza i podlaczeniu etatowego kabla sieciowego SoundArt dobywa sie dzwiek wysokiej klasy.Moj poprzedni dac z gornej polki mial z definicji w sobie 'uprzyjemnianie',ktore na poczatku bylo ciekawe,potem nudnawe.

Balem sie tego przejscia na malutkiego Directora,sprzedaz poprzednika byla troche powodowana chwila(nadto pesymistyczny budzet) - forumowicz dostal swietna cene.Na powrot do niego teraz i w przyszlosci nie widze uzasadnienia tak sonicznego jak i,przede wszystkim,finansowego.

 

Serdecznie polecam,

 

Ps ciekaw jestem co wniesie Tomanek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogral sobie w ciszy ok 200 godz na repeat all.Przechodze do normalnego sluchania.I co? Szok! Tak, SZOK.

Balem sie tego przejscia na malutkiego Directora,

Ooo... są nowie wieści. ;)

Director jest chyba z wyższej półki niż Explorer. Mylę się?

Z tego co widzę można go dostać chyba tylko za oceanem. Mnie interesuje jak Explorer ma się do np. takiego ustrojstwa jak MF VDAC II?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie okazja! na Amazon UK.Spojrz na rewelacyjna cene Directora.Do zasilacza dodajesz przejsciowke 8ka-IEC i dodajesz porzadny kabel sieciowy do daca i napedu.Bajka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.