Skocz do zawartości
IGNORED

Meridian Explorer USB dac ktoś słuchał ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie. Ale mam w planach ... wyjazd do MM :)

 

Gdzie to można w Polsce już kupić ?czy w Hi Fi Sound Studio Ryszard Jasik ?oni mają jakąś stronę internetową...

 

Za dużo wymagasz :) Kupić chyba już można w sklepach lub w Nieporęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest nawet wyjście cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, dłuższa chwilę tu nie zaglądałem. Nie lubię kategoryzowania urządzeń stricte po cenach, bo w tych samych cenach są klocki grające zupełnie różnie (w sensie klasy brzmienia, a nie charakteru). Próbując więc nieco skonkretyzować - czy Explorer gra jak DAC za 2 tys funtów? Do głowy w tej cenie przychodzi mi Eximus DP-1 - nie, nie gra jak Eximus, to nie aż ten poziom. Czy gra jak DAC za 1000 funtów? Bo ja wiem - TeddyDAC powiedzmy. Powiedziałbym, że całkiem blisko. Teddy jest wciąż nieco lepszy, tam gdzie można te dwa urządzenia porównywać, czyli przy graniu plików 16/44 i 24/48, ale Explorer wygrywa funkcjonalnością odtwarzając wszystko do 24/192, mając osobne zegary dla 44 i 48 ( i wielokrotności), chip XMOSa, etc. Tam gdzie mogą konkurować TeddyDAC jest nieco bardziej rozdzielczy, ma lepszą selektywność no i ma przewagę w basie - ta pewnie wynika z zasilania Meridiana z komputera. Ale gładkość, wypełnienie średnicy, otwartość na górze, czy wreszcie nadzwyczajna muzykalność - te elementy są porównywalne. Różnice w klasie brzmienia są na tyle nieduże, że dla wielu osób przewagi funkcjonalne Meridiana mogą je równoważyć - w końcu kupując urządzenie rozważamy zwykle wszystkie za i przeciw. Czy Explorer gra jak DAC za 200 funtów? Ja nie znam innego w podobnej cenie (250 funtów nawiasem mówiąc, a nie 200), który nawet tylko klasą brzmienia mógłby się z Meridianem równać, a jak dodamy do tego możliwość odtwarzania nawet plików 24/192, mikrogabaryty i znikomą wagę, plus dobry wzmacniacz słuchawkowy, który pozwoli zabrać w podróż słuchawki całkiem wysokiej klasy to naprawdę konkurencji nie widzę. Meridian chyba szykuje jeszcze jedną niespodziankę - jak wynika z jednej z recenzji/relacji z CES, klient dostanie możliwość samodzielnej zmiany firmwaru, a jeden z nich ma umożliwiać wysyłanie sygnału cyfrowego po optyku także w rozdzielczości maksymalnej 24/192 (w standardzie jest 24/96). Całkiem możliwe więc, że w domowym systemie Explorer będzie mógł funkcjonować jako niezłej klasy konwerter USB, ale można go będzie wypiąć i zabrać ze sobą w podróż jako DACa/wzmacniacz sluchawkowy. I jeszcze jedna uwaga użytkowa - obecnie mnóstwo firm stosuje już czipy XMOSa, a co za tym idzie sterowniki (do Windowsów oczywiście) do wielu urządzeń są niemal takie samej, Niemal robi dużą różnicę, bo jeśli się wiele takich urządzeń testuje, to okazuje się, że często sterowniki się ze sobą gryzą - nie znam się, podejrzewam że system głupieje, bo są zbyt "podobne" do siebie. W każdym razie żeby jeden konwerter porównać do innego trzeba jedne sterowniki usuwać, drugie instalować itd. Sterowniki Meridiana nie gryzą się z niczym (póki co). Explorer funkcjonuje sobie w systemie obok Stello U3 i mogę słuchać raz jednego, raz drugiego, w obu przypadkach wybierając tryb KS. Może to nie jest jakaś super ważna cecha, ale też ciekawa, przynajmniej dla osób, które paru siwych włosów się dorobiły walcząc z gryzącymi się sterownikami różnych konwerterów/DACów. Po zabawie przez tydzień wiem jedno - Explorer zostaje, bo teraz zamiast targać ze sobą na dłuższe wyjazdy konwerter USB, DACa i wzmacniacz słuchawkowy, zabiorę tylko to maleństwo i też będę miał ogromną frajdę ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilowo nie mam na czym słuchać (sprzedałem kolumny), ale mojego Explorera pożyczył Marcin70, więc pewnie coś tu niedługo napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nieporęcie u Jasika jest do dostania od ręki ,zastanawiam się nad nim bo M2TECH wypuszcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co zagra lepiej ,meridian ma przewagę bo posiada wyjście optyczne spdif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko z tego co piszą to wyjście jest przeznaczone bardzej do sterowania wzmakiem niż słuchawkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian ma dwa oddzielne wyjścia - słuchawkowe i liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explorer nie daje rady Audeze LCD3 (ale tu trudno się dziwić), natomiast gra pięknie z nieczęsto pięknie grającymi Ultrasonami ProLine 2500 :)

w kwestii słuchawkowej podobno wypada nie za dobrze, z audeze lcd2 bardzo dobrze radzi sobie jego konkurent aq dragonfly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z audeze lcd2 bardzo dobrze radzi sobie jego konkurent aq dragonfly.

co to znaczy dobrze sobie radzi? Magnetostaty potrzebują dużo prądu a żadna z tych bździn nie jest w stanie tego dostarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nieporęcie u Jasika jest do dostania od ręki ,zastanawiam się nad nim bo M2TECH wypuszcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) co zagra lepiej ,meridian ma przewagę bo posiada wyjście optyczne spdif

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko z tego co piszą to wyjście jest przeznaczone bardzej do sterowania wzmakiem niż słuchawkami

 

Tak, już niedługo będą dostępne HiFace DACi.

Podobno dźwięk jest bardzo dobry. Wejście USB M2Techa ma obsługiwać 32bity 384kHz, więc sam jestem ciekaw jak oni to upchnęli w czymś tak małym zważywszy na to, że znów trzeba było jakoś zrobić filtr cyfrowy, który na takich częstotliwościach będzie w stanie pracować. Fabrycznych gotowych układów nie ma.

HiFace DAC ma działać pod Win, Mac, Linuxem, a nawet iPadem czy tabletami z Androidem

 

hiFace-DAC.jpg

 

co to znaczy dobrze sobie radzi? Magnetostaty potrzebują dużo prądu a żadna z tych bździn nie jest w stanie tego dostarczyć.

Święta racja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy dobrze sobie radzi? Magnetostaty potrzebują dużo prądu a żadna z tych bździn nie jest w stanie tego dostarczyć.

Faktycznie potrzebują dużo prądu ale lcd2 słuchane na aq dragonfly brzmią zadziwiająco dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne info dla osób zainteresowanych DACiem Meridiana (dotyczy wyjścia słuchawkowego):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwilowo nie mam na czym słuchać (sprzedałem kolumny), ale mojego Explorera pożyczył Marcin70, więc pewnie coś tu niedługo napisze.

 

Ciekawe którą wersję Explorera odsłuchujecie, tą spierdzieloną, czy już zmodyfikowaną przez Meridiana..............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że tym razem mamy szczęście, że Polska to kraj traktowany przez większość producentów jak kraj trzeciego świata :-) Zanim polski dystrybutor doczekał się swojej kolejki, wszystkie spartolone sztuki poszły na te 'lepsze' rynki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Czy warto kupić Meridiana? potrzebuję go jako pomocy dla MacBooka Air i Beyerdynamiców T70 (łatwe do napędzenia, tyle że na line out grają ubogo) Chciałbym żeby dźwięk na bezstratnych plikach był przynajmniej taki jak z playera za 3-4K. Czy to w ogóle dobra droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax -> moim zdaniem warto, bo to naprawdę gra zadziwiająco dobrze jak na takie maleństwo. Nie miałem okazji posłuchać Audioquesta, więc się nie wypowiadam jak się ma jeden do drugiego. Podejrzewam, że da się oba pożyczyć i porównać. Albo przynajmniej pożyczyć Meridiana i pójść do sklepu AudioKlanu i posłuchać na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych porównań które czytałem, to Meridian wypada lepiej niż AQ. Wystarczy je rozkręcić aby zobaczyć dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskim ebayu pojawiły się już pierwsze oferty second-hand, ale w świetle informacji o spartaczeniu przez Meridiana pierwszej partii Explorerów, istnieje dość spore ryzyko, że te DACi pochodzą jeszcze z tego pierwszego rzutu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Postaram się o odsłuchy, Chyba że ktoś z forum ma Meridiana lub Dragonfly w Warszawie znalazłby godzinkę dla mnie?

Generalnie Meridian po prosu bardziej mi się wizualnie podoba. Ja tak mam że dla mnie ładne rzeczy grają trochę lepiej :) Ale chyba w całym hi fi składowe typu klimat odsłuchu, pora dnia i wszystko inne odgrywają dużą rolę w odbiorze poza samym dźwiękiem...

Pytanie jeszcze jeśli zdecydowałbym się na Meridiana, to jak poznać że to druga wersja, poprawiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pierwszy polski test Explorera można znaleźć tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Explorer o dziwo, nawet nieźle sobie radzi z Sennheiserami HD600. Odstawiłem nawet wzmacniacz słuchawkowy Forum608 dla Explorera. Potwierdzam, że niezły gadżet i wart swojej ceny.

Co do współpracy z systemem Apple, to mimo, że specyfikacja podaje 10.6 lub wyżej, to działa nawet na starym powerbooku g4 z systemem 10.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza domem słucham na Koss Porta Pro i laptop apple. Wiedziałem, że porta pro są dobrymi nausznikami, ale z explorerem to już naprawdę inne granie - jestem bardzo miło zaskoczony. Miałem w planach posłuchanie Bayerdynamic T50p, ale chyba zrezygnuję, bo kossy w pełni mnie zadowalają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nowa recenzja z SoundStage:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niewiele moim zdaniem wnosi ... ale przeczytać zawsze można. Ja swojego Explorera właśnie podłączyłem. Trochę mi zajęło znalezienie odpowiedniego kabla :)

 

Teraz przynajmniej mam naprawdę porządny kabel 3.5mm -> RCA - AudioQuest Yosemite.

 

Mam też do porównania AQ DragonFly v1.2, który po drodze staniał o $100, i kosztuje teraz dokładnie połowę tego co Explorer.

 

pal55 - gdybyś potrzebował kiedyś taki kabelek do testu jakiegoś następnego mikro-DACa, top daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.