Skocz do zawartości
IGNORED

O czym jest forum audiostereo


mlb

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, np. taki ban do konca grudnia, ktory skonczyl sie w polowie marca :D no ale to trzeba byc wyjatkowo zdolnym :D

Nie przesadzaj. To wina silnika forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Taryfikator został ustalony jak na załączonym obrazku.

Zastanawia mnie to, że za rasizm można zostać zbanowanym najwyżej na 14 dni, zaś za wytrych pod nazwą "inne" do 30 dni. I to mają być te jasne zasady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie :)

Żebyśmy tylko nie dostali po banie za multikonto, silnik forum jako bezmyślny automat może tak zareagować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fox, ach ten silnik, to kiedy on zazwyczaj moderuje, tak gdzies kolo 2:00 co? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul

nie masz aktywnych ograniczeń ze strony moderacji

wszystko co cie "spotyka" zawdzięczasz załozycielom tematów w ktorych pisujesz

Jeśli to prawda, to dziękuję za info. Jakimś cudownym trafem niektóre wątki mi się dziś właśnie "poodtykały". Może to próba zrobienia mnie w bambuko? Ale spoko, i tak nie zamierzam nic w tych wątkach pisać.

Pozdro,

Yul

P.S. Za multikonto powinniście dawać kopa w dupę raz a dobrze i na pocieszenie płytę DVD z filmem Star Wars II -"Wojny klonów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foxbat lista twych medali jest dośc skromna, proponuje przestac sie przechwalac przed kolegami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba nazbierać tych punktów żeby zostać powieszonym? Czy jak już kogoś powiesicie, to jest jeszcze "nowe życie"? Ile ewentualnego "nowego życia" może mieć forumowicz? Czy te punkty zlicza silnik forum czy jakiś dyplomowany księgowy na liczydle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To znaczy, że każde ostrzeżenie jest równoznaczne z banem na określony ustawą moderacji czas? To po cholere te punkty? Myślałem, że dopiero jak się ich trochę uzbiera :(

W takim razie proponuję zmienić wyświetlaną pod avatarem liczbę punktów ostrzeżeń na liczbę banów.

 

Od czasu bycia na forum byłem 44 razy ostrzegany lub banowany......a ja jestem taki niespotykanie spokojny człowiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z moderacji będzie policja. - Proszę, proszę, choć jeden punkcik mniej! - Niestety, panie Wacławie, taryfikator wyraźnie określa liczbę punktów. Nie będzie tylko jednego: - Czy przyjmuje pan mandat, czy sprawa ma trafić do sądu?

 

Od czasu bycia na forum byłem 44 razy ostrzegany lub banowany......a ja jestem taki niespotykanie spokojny człowiek

A imię jego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taryfikator został ustalony

 

No, teraz będzie wreszcie pełna kulturka, poziom forum od razu się podniesie i w końcu o audio będzie można pogadać

 

Witam:) Mam zamiar kupić sobie nowe kolumny, narazie nie drogie do 150 zł.Zastanawiam się miedzy Tonsil space 86, Zg30c115 i zgc40-580-8.

Wiem że nie są to super kolumny ale na inne mnie raczej nie stać.Które z nich najlepiej kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że każde ostrzeżenie jest równoznaczne z banem na określony ustawą moderacji czas? To po cholere te punkty?

 

Nie jest. Trochę nieprecyzyjnie odpowiedziałem wcześniej.

 

Ban następuje automatycznie powyżej 10 pkt. Czas dotyczy wygaśnięcia przyznanych punktów, czyli np. ktoś dostaje 7 punktów za trolling na 20 dni - jeśli w tym czasie nie zarobi dodatkowych 3 i więcej - ban nie będzie aktywowany. Oczywiście może być równoznaczny z czasem trwania bana, ale nie musi.

 

No, teraz będzie wreszcie pełna kulturka, poziom forum od razu się podniesie i w końcu o audio będzie można pogadać

 

Oczywiście żadne punkty nie wyeliminują takich pytań. Ale też nie rozumiem - w czym problem by na takie pytania nie odpowiadać? Zresztą cena to słaby wskaźnik. Gram na kolumnach które kupiłem jakiś czas temu za 600 zł. A nie zamieniłbym ich na nowe za obecne 6000 zł. Fanaberia? Być może, ale mam do tego prawo i nikomu nic do tego. Tak samo z tymi ludźmi którzy dyskutują o kolumnach za 150zł W czym problem? Chcą ich słuchać, podoba się - ich sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z tymi ludźmi którzy dyskutują o kolumnach za 150zł W czym problem?

W tym problem, że od trzech co najmniej lat tego typu wątki na STEREO powstają przynajmniej dwa dziennie,

zalewając to forum całkowicie bezwartościowym chłamem, stając się przy okazji wizytówką tego miejsca.

Osobiście nic nie mam do dyskusji na temat kolumn za 150zł, o ile są prowadzone w przeznaczonych do tego wątkach,

których wisi w STEREO przynajmniej pięć podpiętych na stałe i bardzo dobrze, niech sobie wiszą,

ale umówmy się 98% osób zaglądających na audiostereo.pl nie interesują tematy o sprzętach za garść drobniaków,

które stanowią lwią część nowo zakładanych wątków i w pewnym sensie też odpowiedź na pytanie o czym jest forum audiostereo.

W tym jest problem.

 

Czy nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do informowania o usuwaniu wpisów - na chwilę obecną nie widzę dobrego rozwiązania. Trzeba byłoby modyfikować silnik forum, a to już leży poza kompetencjami moderacji.

MLB tego nie rozumiem szczerze: jako Moderator masz prawo modyfikowania wpisów, czy dodawania wpisów (to ma nawet zwykły user). Więc jak ktoś tnie wątek, to po prostu dokonuje wpisu: Dnia tego i tego usunięto wpisy numer xxx, powód yyy. To chyba wykonalne? Nikt nic więcej nie oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, przesadzasz, a niech sie pytaja o kolumny za 100zl, byle tylko ktos kto mysli wpadl na to by zalozyc zakladke "EntryLevel" czy jakos tak. No ale to trzeba myslec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zaraz się dowiesz, że na pasku nie ma miejsca na nową zakładkę

albo podniosą się wrzaski o to, kto ma decydować o tym co jest, a co nie jest entry level.

Przecież ten temat też już był wałkowany nie raz i nie dwa i co się zmieniło?

Tyle się zmieniło, że najciekawsze wątki zostały przeniesione do zakładki Hi-End,

a w STEREO został sam syf, kiła i mogiła, no i wszyscy teraz ciężko zdziwieni są

o czym jest forum audiostereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, no to jak nie mysla, to AS padnie...... w sumie juz padlo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...) i co się zmieniło?

Tyle się zmieniło, że najciekawsze wątki zostały przeniesione do zakładki Hi-End,

a w STEREO został sam syf, kiła i mogiła, no i wszyscy teraz ciężko zdziwieni są

o czym jest forum audiostereo...

 

Prawdę prawisz."STEREO" jest denne. Mimo wszystko, najlepsza jest "BOCZNICA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zapytam tak-a kto będzie moderował moderację??

Czy oni sa jak posłowie mający immunitet-tzn.mogą wszystko bezkarnie? ich interpretacja regulaminu i dawanie bana wedle uznania to jest przesada.

Takie dzialanie odczułem na wlasnej skórze-są na to dowody.........wystarczy tylko poszperać w watkach.

A wiecie moi drodzy,ze najlepszym moderatorem byłbym ja sam-bo nie jestem uzależniony od nikogo z branży,ani z redakcji żadnego z pism,

jestem osłuchany,nieżyję z audio,nie mam ambicji pisania recenzji,walcze od poczatku z oszołomstwem na forum i zasadnicza sprawa która

generalnie przewaza-niemam w tym zadnego interesu,oraz mam na czym słuchać.........mamo chwalę sie co nie))

 

Troszeczke się umyslnie zagalopowałem,ale myślę ,ze powinienen to napisać-tylko 1 kwietnia

Oczywiście za nic w świecie nie chciałbym być jakimś tam moderatorem-bo wolałem kiedyś być ormowcem))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na chwilę obecną jest za dużo wszystkiego do ogarnięcia i za mało narzędzi, aby to wszystko ogarnąć.

Tutaj potrzeba radykalnych zmian i kompletnego przemeblowania, a nie pudrowania pryszczy, które same wyschną i odpadną.

Temu damy punkciki, tamtego wywalimy, tutaj coś podepniemy, tam coś usuniemy i gotowe, robota wykonana.

Popatrzcie jak wyglądają strony sklepów internetowych albo na przykład jak działa wyszukiwanie czegokolwiek na allegro.

Tak samo powinno być tutaj. Zlikwidować ten głupi pasek na górze z zakładkami w których i tak jest mydło i powidło,

a zamiast tego zrobić czytelny podział na możliwie jak najwięcej kategorii, gdzie każdy w pięć sekund znajdzie to czego szuka

zamiast namnażać kolejne wątki, bo nikomu się nie chce marnować pół dnia na przeglądanie kolejnych stron w zakładkach,

żeby na 76 znaleźć temat, który go interesuje, a tam cztery wpisy na krzyż z czego trzy o treści "nikt nic nie wie?"

Przykładowo ktoś ma do wydania 5.000zł na wzmacniacz, 5.000zł na odtwarzacz i powiedzmy 10.000zł na kolumny.

Wiecie ile czasu mu zajmie znalezienie jakichkolwiek przydatnych informacji? Tydzień? Miesiąc? Pół roku?

Sami spróbujcie sobie znaleźć cokolwiek. Po trzech godzinach plecy bolą, oczy szczypią i człowiek nadal nic nie wie.

Co wtedy robi? No jak to co, zakłada w Hi-End nowy temat pod tytułem "Jaki sprzęt kupić za 20.000"

z którego się dowie, że 20.000 to na komplet kabli nawet nie starczy, o ile ktokolwiek w ogóle coś mu odpowie.

A gdyby był podział np. stereo -> wzmacniacze/końcówki mocy -> tranzystorowe/lampowe -> nowe/używane -> 4.000-5.000 ...

i ma wszystko czego tylko dusza zapragnie bez konieczności przedzierania się przez dziesiątki stron, setki wątków i tysiące wpisów.

 

Tak wiem, zaraz ktoś mi odpowie że jest wyszukiwarka.

No jest i co? Można sobie wpisać np. "wzmacniacz do 5.000zł" i zobaczyć ile przydatnych informacji wyskoczy...

 

Jak będzie gdzie i o czym pisać, to ludzie będą pisać, inni będą czytać i też będą pisać, a tak jak jest teraz,

że człowiek dwadzieścia minut się produkuje w wątku, który po godzinie zginie w gąszczu pytań o kolumny za 150zł,

to chyba oczywista sprawa, że nikomu nie chce się nic pisać, bo najprawdopodobniej i tak nikt tego nie przeczyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, zgadza sie, no ale jak juz wczesniej pisalem, oni nie mysla. zamiast tego wola palowac no i zeby w hi-edn byl spokoj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle tylko ktos kto mysli wpadl na to by zalozyc zakladke "EntryLevel" czy jakos tak. No ale to trzeba myslec.

 

Też jestem za taką zakładką. Tylko że jednocześnie wymuszałaby ona przeorganizowanie obecnego Stereo i być może Hi-End - co w sumie też jest do zrobienia.

 

A może by tak Stereo zamienić na "Dla początkujących", następnie Hi-End na "Hi-Fi i Hi-End" i tam przenieść sporo tematów ze Stereo, a resztę pozostawić bez zmian?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za taką zakładką. Tylko że jednocześnie wymuszałaby ona przeorganizowanie obecnego Stereo i być może Hi-End - co w sumie też jest do zrobienia.

 

A może by tak Stereo zamienić na "Dla początkujących", następnie Hi-End na "Hi-Fi i Hi-End" i tam przenieść sporo tematów ze Stereo, a resztę pozostawić bez zmian?

 

To chyba bardziej skomplikowane niż utworzyć zakładkę Entry level. Myślę, że wokół zakładki Hi-End nagromadziło się zbyt wiele niechęci i złych emocji i ponowne jej spajanie z hi-fi (czyli tym czym była zakładka Stereo) jest złym pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za taką zakładką. Tylko że jednocześnie wymuszałaby ona przeorganizowanie obecnego Stereo i być może Hi-End - co w sumie też jest do zrobienia.

 

A może by tak Stereo zamienić na "Dla początkujących", następnie Hi-End na "Hi-Fi i Hi-End" i tam przenieść sporo tematów ze Stereo, a resztę pozostawić bez zmian?

To nadal nie poprawia przejrzystości forum, a wręcz przeciwnie, zrobi się jeszcze większy bałagan niż ten jaki panuje teraz.

Nie chodzi o nazewnictwo czy zawartość poszczególnych zakładek. Chodzi o szybki dostęp do interesujących informacji.

Ktoś szuka kolumn, załóżmy że podłogowych i trójdrożnych w przedziale powiedzmy 8-10kzł za używane.

Spróbuj sam czegokolwiek się dowiedzieć dysponując forumową wyszukiwarką i obecnym podziałem na zakładki.

Spędzisz tydzień czasu ślęcząc przed monitorem i będziesz wiedział dokładnie tyle samo.

W takiej sytuacji każdy zakłada nowy wątek, który już następnego dnia ląduje na drugiej stronie zakładki STEREO

gdzie nawet pies z kulawą nogą do niego nie zagląda, a Ty dalej wiesz tyle samo co wiedziałeś tydzień temu.

 

Zobacz jak to jest zorganizowane na forach np. motoryzacyjnych.

Szukasz głupiej śrubki od reflektora czy bezpiecznika od pompy paliwa i w ciągu minuty to znajdujesz.

Z instrukcją obsługi w ręku to zajmuje więcej czasu, zwłaszcza jak jest po niemiecku.

A tutaj znajdź cokolwiek, to prędzej oczy Ci pękną albo kręgosłup ze zmęczenia i dalej wiesz nic.

Chcesz obniżyć lekko budę i szukasz informacji jakie sprężyny i amortyzatory będą pasować do konkretnej wersji silnikowej,

dwadzieścia sekund i masz wszystko podane na tacy, łącznie z wytłumaczeniem i pokazaniem jak to samemu zrobić.

A tutaj?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele w tym racji.

 

MLB i jeśli można prosić o odpowiedź:

 

MLB tego nie rozumiem szczerze: jako Moderator masz prawo modyfikowania wpisów, czy dodawania wpisów (to ma nawet zwykły user). Więc jak ktoś tnie wątek, to po prostu dokonuje wpisu: Dnia tego i tego usunięto wpisy numer xxx, powód yyy. To chyba wykonalne? Nikt nic więcej nie oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Odniosę się krótko do zakładki stereo,moim zdaniem jej poziom spadł w wyniku pogarszających się warunków bytu,bezrobocia,biedy,ogólnopojętej recesji jaką obecnie mamy,

co za tym idzie,zmniejszeniem się zainteresowania używanymi urządzeniami audio powyżej 1000zł.

Nie ma szybkiej wymiany, mniej słuchamy różnych zestawień więc mniej piszemy bo nie mamy o czym.

Przykładem jest w ostatnim czasie zalew pytaniami o audio za 100-500zł,to górna granica cenowa :(

Jeszcze jedno,tylko w sobotę i niedzielę dostałem od czterech osób mnóstwo pytań na Priv o audio z zakresu cenowego do 600zł!!! przyznam że miałem dosyć!

Moderacja niech nie dziwi się kiedy w zakładce stereo ktoś z nas przywali z grubej rury na powtarzające się pytania,FRUSTRACJA.

Zajmowanie się moderacji tabelkami punkcikami,innymi banami w takiej sytuacji mnie śmieszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, jak mój przedmówca, że moderacja każdemu forumowiczowi powinna podarować w trybie natychmiastowym po 10 000 zł, żeby sobie każdy nowe audio kupił. Wtedy niepotrzebnie nie truliby czterech liter mojemu przedmówcy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.