Skocz do zawartości
IGNORED

Mc Intoshowe autoformery i nie tylko...


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

zdania sa podzielone - jedni je lubia inni nie

 

nie wiem czy ktos mial do czynienia z takimi wynalazkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bo z tego na ile wiem to mcintosh ma opatentowane to swoje rozwiazanie

wiec moze ktos sluchal DiY?

 

 

 

macie jakies zdanie na ten temat ?- piszcie

doswiadczenie z McIntoshowymi ?- piszcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie nie chce wierzyc ze nikt z kolegow nie mial do czynienia z tymi wynalazkami...

makintosze przeciez sa stosunkowo znane...

zadnych refleksji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

cos mi sie nie chce wierzyc ze nikt z kolegow nie mial do czynienia z tymi wynalazkami...

makintosze przeciez sa stosunkowo znane...

zadnych refleksji?

Zapytaj Magnepana on miał doświadczenia ze wszystkim-sorry:)Ad rem nie wiem co dokładnie Cię interesuje,miałem integrę Maka z i bez autoformerów każda grała inaczej dla mnie ta z autoformerami gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu to mogę tylko powiedzieć tyle, że ja wogóle nie przepadam za dźwiękiem 6900 (z autoformerami właśnie), ale to niestety znowu niewiele wnosi z Twojej perspektywy :-(

Moim zdaniem ten dźwięk był nienasycony, brakowało mu teksturowości, z bardzo ograniczoną głębią (a właściwie wszystko się działa prawie na w jednej linii). Co więcej bas był wyjątkowo dość chudy i poluzowany - tak to przynajmniej pamiętam (a było to 6 lat temu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie przede wszytskim czy z autoformerami daja rade lepiej pokopanemu rozkladowi oporu...

 

Mam parkę praktycznie nowych monobloków MC501 podłączone do ML Prodigy, które mają ciężką impedancję i Mac rozprawia się z nimi bez najmniejszego problemu. Toż to na pomiarach wydaliło ponad 700W na kanał przy dowolnym obciążeniu. U mnie grają na skali do 50W i robią pieruńską rozpierduchę więc mają olbrzymi zapas.Te monobloczki zapuszczają się niebezpieczne rejony basu z świetną kontrolą. Porównywane z końcówką MBL i Vitusem zagrały po prostu lepiej. Gładko bez typowego tranzystorowego nalotu. Czaru dobrej lampy jednak bym się nie spodziewał. Ja używam do harców kinowych.

 

Urządzenia Maca często są łączone z trudnym do napędzenia Loganem więc o czymś to świadczy. Wszystko wystarczy spiąć wysokim Mitem i amerykańska szkoła gotowa. Jedynie źródło zalecam bardziej przejrzyste i szybsze niż wyroby McIntosha. Omijajcie MC275. Ogólnie Mac-i to bardzo przyjemne "zwierzątka" łatwo zgrywające się w wielu systemach.

Słabiaki i niskie modele omijać. Zaczynać minimum od końcówki MC452 i wyżej. Mac zna się na mocnych piecach. Preampy, kolumny i źródła lepiej dokupić z innych firm. Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preampy, kolumny i źródła lepiej dokupić z innych firm

nie dziwi mnie to... czesto powtarzana opinia

czuc a w zasadze slychac te cale autoformery? w porownaniu do innych "wykastrowanych" maczkow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwi mnie to... czesto powtarzana opinia

czuc a w zasadze slychac te cale autoformery? w porownaniu do innych "wykastrowanych" maczkow?

 

Dla mnie gra to tak jak powinno i spełnia swoje zadanie. Mac słynie z tego rozwiązania i nie dał mi powodu aby sądzić, że autoformery są zbyteczne. Dobra podstawa dla fanów "normalnego" brzmienia z dodatkiem swojej gładkości i braku natarczywości. Świetna stereofonia i rozbudowana scena na boki. Do tyłu niestety gorzej. Basik referencyjny. Sięga głębin przy niezmąconej kontroli. Można zestawiać praktycznie z każdą kolumną. Fani umpa umpa, masażu stóp lejącym basiskiem, krwi z uszu i korektorów ustawionych w literę C będą zawiedzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak sadzillem ze makintosz raczej nie daje plamy i jak cos przez lata serwuje w swoich konstrukcjach to raczej sa ku temu odpowiednie przyczyny...

 

ale tak na marginesie

 

 

korektorów ustawionych w literę C

w '"C" ?

jak to jest?

myslalem ze milosnicy umpa umpa ustawiaja w "V". z kolei fanatycy umcyk umcyk w "U"

ale zeby w "C"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Mam parkę praktycznie nowych monobloków MC501 podłączone do ML Prodigy, które mają ciężką impedancję i Mac rozprawia się z nimi bez najmniejszego problemu.

 

Potwierdzam 501 są świetne Stefek pisał ,że 601 jeszcze lepsze, a trochę Maków przewalił.Natomiast co do integr Maka mam tylko złe, albo bardzo złe zdanie.6300 i 6500 uczciwie powinne kosztować 5kzł i wtedy byłby to deal a tak -lipa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza z dobrych będzie MC 452. Nic poniżej nie tykaj.

 

Nada sobie odpuść. Electrocompaniet to inna szkoła brzmienia. Po pierwsze trudno znaleźć używkę po drugie trudno sprzedać. Z mac-iem tego problemu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skandynawii jest odwrotnie - EC znaja i kochaja doslownie wszyscy... ze zbyciem nie ma najmieszego problemu...

jest tego duzo i dlatego latwo kupic szczegolnie NEMO

na czym opierala by sie glowna roznica w brzmieniu?

MC 452 - powiadasz... trzeba sie rozejrzec

widze ze 452 ma te cale autoformery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nada sobie odpuść. Electrocompaniet to inna szkoła brzmienia. Po pierwsze trudno znaleźć używkę po drugie trudno sprzedać

Mateuszek moje zdanie jest inne.Electrocompaniet NADA i NEMO to jedne z lepszych końcówek mocy i biją na głowę McIntosha.

To że jest ich tak mało na wtórnym rynku świadczy jedynie o tym że właściciele tych urządzeń pozbywają się ich tylko z

konieczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek moje zdanie jest inne.Electrocompaniet NADA i NEMO to jedne z lepszych końcówek mocy i biją na głowę McIntosha

sluchales obu wyzej wymienionych koncowek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat

Miszczu Magnepan znowu słuchał wszystkiego i McIntosha też, dlaczego mnie to nie dziwi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat

Panie Szymonie ale nie odniósł się pan do sprzedanego urządzenia Krella które po 3 tygodniach się popsuło !!!!!! Osobie której pan sprzedał powiedział że miało prawo się popsuć bo to sprzęt używany.Brawo.

Tylko czy popsuło się naprawdę czy było tylko przygotowane do sprzedaży ?

Taki guru i znawca sprzętu jak pan brylujący po AS ,powinien z honorem podejść do problemu i zwrócić kasę za drogi napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość jamówię

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat

Panie Szymonie ale nie odniósł się pan do sprzedanego urządzenia Krella które po 3 tygodniach się popsuło !!!!!! Osobie której pan sprzedał powiedział że miało prawo się popsuć bo to sprzęt używany.Brawo.

Tylko czy popsuło się naprawdę czy było tylko przygotowane do sprzedaży ?

Taki guru i znawca sprzętu jak pan brylujący po AS ,powinien z honorem podejść do problemu i zwrócić kasę za drogi napęd.

 

Chłopie to jest bardzo poważny zarzut jak nie masz dowodów to lepiej zamilcz,przeproś i się wycofaj.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat

Panie Szymonie ale nie odniósł się pan do sprzedanego urządzenia Krella które po 3 tygodniach się popsuło !!!!!!

 

co ma piernik do wiatraka?

czy w topiku jest cos o krellu?

nie

natomiast jest o autoformerach maka - jak masz cos czlowieku do szymona ? ok - od tego jest PW albo prokuratura

dotarlo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat
Ukryte przez palton, 15 Marca 2013 - nie na temat

Taki guru i znawca sprzętu jak pan brylujący po AS ,powinien z honorem podejść do problemu i zwrócić kasę za drogi napęd.

 

 

...przepraszam...z czym?.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.