Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Widziałem tu podobny temat, ale wolę się upewnić jeszcze po swojemu i w zakładce dla nowych. Poszukuję kolumn do wzmacniacza. Miałem już jakiś czas temu zestaw stereo, były to jakieś Gale zestawione z Yamahą i całkiem nieźle to brzmiało. Teraz poszukuję na nowo i na oku mam kolumny:

 

Używane:

Tannoy M2

 

Nowe:

Magnat 673

Monitor Audio jakieś (?)

 

Wzmacniacze:

Myślałem o Yamaha AX-700 (posiadałem dawniej)

lub jakimś Denonie (735r, 925r 1055r)

NAD? (wiem, że wygląd nie gra i że to mocno nieprofesjonalne, ale te wzmacniacze nie wyglądają dobrze, po prostu)

Marantz? PM-50?

 

Zależy mi na w miarę dynamicznym dźwięku, tzn kiedy Phil Collins uderzy w którymś nagraniu w bębny to ma być słychać, ale jednocześnie jak włączę spokojną balladę to by ładnie, miękko ukołysało :) Oczywiście wiem, że nie jest to do osiągnięcia w tym budżecie.

Denonów nigdy nie miałem, bo jakieś te opinie są skrajne na ich temat, albo ktoś kocha albo nienawidzi. Yamahę miałem, była ok, ale mogłaby mieć więcej niższych częstotliwości (może wtedy to była wina kolumn).

 

Pomieszczenie odsłuchowe to około 12-13m2.

Słucham rocka, popu, duużo radiowej Trójki więc i takiej muzyki jak tam.

 

Prosiłbym kogoś o doradzenie czy lepsze byłyby te Tannoy M2 czy Magnat Quantum 673. Są w podobnej cenie (no prawie, Tannoy używka ok.500-550zł, Magnaty za 750 można kupić nowe).

O Magnatach znalazłem opinie o wycofanej średnicy, ale nie wiem ile w tym prawdy. U mnie średnica nie może być wycofana :)

 

Co do wzmacniacza też jak ktoś może coś doradzić to polecam się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam więc inaczej, miał ktoś z was styczność z kolumnami Canton fonum 60 i jest w stanie opisać ich brzmienie, jakość wykonania itp ?

 

Canton fonum 60 klasyczna dawniejsza (jeszcze NRF), niemiecka szkoła budowy kolumn podstawkowych. Żaden high-end, raczej zwykła "budżetowa" produkcja. Kopułki głośników wysoko-tonowych i średnio-tonowych wykonane z tkaniny tekstylnej, zaimpregnowanej jakimś czarnym miękkim tworzywem. ŚREDNICH I WYSOKICH tonów jest w przekazie bardzo dużo. Obudowa kolumn zamknięta; wnętrza wypełnione wełną mineralną o grubym włosie, co nadaje bardzoooo miękkie i szerokie brzmienie basu, chociaż z głośników o średnicy 20 cm jak to mówią "szału nie będzie". Wypróbowane połączenie to np. wzmacniacz Kenwood (im większy tym lepszy, minimum te 12 kg wagi jest wskazane). Większe doświadczenie "praktyczne" w tym ostatnim ma kolega Thekamil921. Na koniec mała uwaga: moc podana z tyłu kolumn na srebrnym papierku przyklejonym do kolumn, jest delikatnie ujmując nieco zawyżona.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Widziałem tu podobny temat, ale wolę się upewnić jeszcze po swojemu i w zakładce dla nowych. Poszukuję kolumn do wzmacniacza. Miałem już jakiś czas temu zestaw stereo, były to jakieś Gale zestawione z Yamahą i całkiem nieźle to brzmiało. Teraz poszukuję na nowo i na oku mam kolumny:

 

Używane:

Tannoy M2

 

Nowe:

Magnat 673

Monitor Audio jakieś (?)

 

Wzmacniacze:

Myślałem o Yamaha AX-700 (posiadałem dawniej)

lub jakimś Denonie (735r, 925r 1055r)

NAD? (wiem, że wygląd nie gra i że to mocno nieprofesjonalne, ale te wzmacniacze nie wyglądają dobrze, po prostu)

Marantz? PM-50?

 

Zależy mi na w miarę dynamicznym dźwięku, tzn kiedy Phil Collins uderzy w którymś nagraniu w bębny to ma być słychać, ale jednocześnie jak włączę spokojną balladę to by ładnie, miękko ukołysało :) Oczywiście wiem, że nie jest to do osiągnięcia w tym budżecie.

Denonów nigdy nie miałem, bo jakieś te opinie są skrajne na ich temat, albo ktoś kocha albo nienawidzi. Yamahę miałem, była ok, ale mogłaby mieć więcej niższych częstotliwości (może wtedy to była wina kolumn).

 

Pomieszczenie odsłuchowe to około 12-13m2.

Słucham rocka, popu, duużo radiowej Trójki więc i takiej muzyki jak tam.

 

Prosiłbym kogoś o doradzenie czy lepsze byłyby te Tannoy M2 czy Magnat Quantum 673. Są w podobnej cenie (no prawie, Tannoy używka ok.500-550zł, Magnaty za 750 można kupić nowe).

O Magnatach znalazłem opinie o wycofanej średnicy, ale nie wiem ile w tym prawdy. U mnie średnica nie może być wycofana :)

 

Co do wzmacniacza też jak ktoś może coś doradzić to polecam się :)

 

 

 

jakie gale miales ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood ka990v do tannoy m2 może być.

Jak chcesz granie które cię uśpi to zestaw sobie tannoy m2 z onkyo integra 8250

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood ka990v do tannoy m2 może być.

Jak chcesz granie które cię uśpi to zestaw sobie tannoy m2 z onkyo integra 8250

 

Bardziej zestaw, który zagra dynamicznie, ale przyjemnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o Mission m71, m73 albo 780

cO wy na to?

Szukaj starych Missionów nie wydasz majątku a i dźwięk będzie nie najgorszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem laikiem w temacie audio - w wyniku poszukiwań w przedziale do 2000 zł zdecydowałem się na Yamahę RX-679,

 

Szukam do tego kolumn ale kompletnie nie wiem jakie wybrać czy podstawki czy podłogówki.

 

Mam trochę skomplikowany rozstaw salonu więc nie wiem co się sprawdzi. (załączam plan)

 

Generalnie będzie grane wszystko dlatego też powinny być w miarę uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-64084-0-79310300-1475492806_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Pokrótce się opiszę i potem zapytam. Dysponuję na tę chwilę Telefunkenem s500, Phono Boxem S Pro-Jecta i Luxmanem LV-92. Wszystko to stoi w pokoju o powierzchni 17 m2 i prostokącie w podstawie.

 

Pytanie dotyczy kolumn. Jakie szczególnie warto by było wziąć pod zamysł w przedziale cenowym do ok. 800 pln? Nadmienię, że zależy mi na rozpiętości sceny, detaliczności, barwie, dynamice, gdyż będą grać przede wszystkim muzykę symfoniczną, kameralną, instrumentalną.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i z góry dzięki.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej,

Rozglądam się za zestawem stereo do nowego mieszkania i potrzebowałbym pomocy, bo o ile w audio w miarę siedzę, to nie koniecznie w HiFi.

Zestaw miałby grać w niedużym pokoju (ok. 14m2), tak więc raczej kolumny podstawkowe. Raczej nie słucham muzyki bardzo głośno, więc nie potrzebuję też jakiejś bardzo dużej mocy i skuteczności. Nastawiam się raczej na sprzęt używany.

 

Budżet to ok. 1000zł na parę kolumn + wzmacniacz, ale w razie potrzeby mogę do tego dorzucić jakieś 200-300zł (np. rozbijając zakup na dwa miesiące).

Muzyka to głównie metal i to raczej z tych cięższych i chociaż zdecydowanie zdarza mi się słuchać innych gatunków (elektronika, trochę jazzu), to zależy mi przede wszystkim na dobrym brzmieniu w gitarowym graniu.

 

W tej chwili słucham głównie na aktywnych monitorkach ESI nEar 05, które robią za głośniki do komputera razem z interfejsem E-Mu tracker pre, który robi za DAC. Póki co taki zestaw (PC + E-Mu) będzie też źródłem dla nowego stereo, chociaż z czasem pewnie pojawi się też jakiś inny DAC. Monitory są całkiem ok, całkiem fajnie ze szczegółowością, trochę gorzej z panoramą i jeszcze gorzej z dołem pasma. Jako głośniki komputerowe i okazjonalnie odsłuchy do hobbystycznego miksowania muzyki wystarczają, ale brakuje mi w nich po pierwsze dołu, a po drugie trochę takiego "efektu wow" (nie chodzi mi tu na pewno o dudniący uśmiech romana, są szczegółowe, ale dają mało radości ze słuchania :) ).

 

I tu dochodzimy do wyboru - póki co trafiam w tym przedziale cenowym na często polecane (nie koniecznie do takiej muzyki) Tannoye M1/M2 i Pylon Audio Pearl, ale szukam też jakichś mniej oczywistych alternatyw. Mam na przykład dość dobry dostęp do ofert z duńskiego odpowiednika OLXa, na którym przewija się bardzo dużo Dali i innych duńskich firm, ale tu konkretne modele już nic mi nie mówią.

Co do wzmacniacza - myślałem o jakimś rotelu z serii RA-9xx, bo też często pojawia się jako polecany w gitarowym graniu, ale tu też jestem otwarty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA-935BX/960BX/840BX4 + Indiana Line Tesi 260/262 / Avance Omega501/Dana 630AV/TannoyM2/Usher S520/B&W DM 302

 

Większość duńskich monitorów oparta jest i była na tekstylnych tweeterach zaskakująco dobrze zgrywających się z dynamicznym i nierzadko agresywnym Rotelem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sittek

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie!

 

Kompletuje swój pierwszy zestaw stereo. Chciałbym, aby miało to sens,

ale utknąłem na kolumnach. Czytam, czytam lecz ilość informacji raczej dezorientuje:)

 

pomieszczenie: 16m

budżet: 500,-

rodzaj muzyki: ciepłe brzmienia głównie, soul, hip-hop, funk, jazz.

pozostałe elementy zestawu: Technics SU-Z2 (2x35 przy 8ohm),

gramofon Technics SL-3210. Dodatkowo pod aux wyląduje na pewno jakiś BT.

 

Myślę o czymś podstawkowym. Nie słucham muzyki głośno, ważne jednak,

aby kolumny poradziły sobie w pomieszczeniu tej wielkości i nie były

ubogie w bass. Ze względu na charakter pozostałej części zestawu i sam budżet

w grę wchodzi chyba tylko coś używanego, chętnie vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam marke kolumn "Mission", ale modelu "Impossible" jakos nie kojarze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos na szybko porownac Tannoy Mercury M2 i M3? A moze ktores inne lepiej zgraja sie z Rotel RA-921?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wiele razy, że ten Rotel jest chyba najsłabszym z wszystkich wyprodukowanych wzmacniaczy. Kolumny nic nie poprawią i na pewno zagrają na pół gwizdka; każde kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi, i tak jest lepszy od poprzednikow. W kazdym badz razie ma tyle zalet, ze chcialbym z niego wycisnac tyle, ile sie tylko za grosze da. Wystarczy troszke go zamulic kolumnami i bedzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 ma więcej basu, lepsze nasycenia całego pasma, M2 za to zauważalnie ciekawszą przestrzeń. Reszta podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3 ma więcej basu, lepsze nasycenia całego pasma...

Biorac pod uwage czego mi brakuje z Mission 703e sprawa wydaje sie byc prosta: M3... no chyba, ze Eltax Liberty 5+? Bo na angielskim rynku chyba nic lepiej pasujacego do RA921 juz nie znajde.

 

Jeszcze tylko zmiana kolumn bo wtyki Nakamichi juz w drodze i najlepszy zestaw do metalu w klasie cenowej "za skrzynke piwa" bedzie gotowy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w zbliżonej cenie to bierz m3, dla mnie gra tak samo ale lepszy bas, lepszy wykop w większym pomieszczeniu...to chyba normalne.

miałem je kiedyś razem i porownywalem. To jest to samo tylko w większej skrzynce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak eltax symphony 6 i rotel ra921?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage czego mi brakuje z Mission 703e sprawa wydaje sie byc prosta: M3... no chyba, ze Eltax Liberty 5+? Bo na angielskim rynku chyba nic lepiej pasujacego do RA921 juz nie znajde.

 

Eltax-y i Rotel to niezbyt dobre połączenie.

 

Nie zrób kolejnego błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje tylko Tannoy Mercury M3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie są zajechane, przetworniki i zawieszenia w dobrym stanie to tak.

 

No ale żeby nie było tak łatwo:

Są też inne ciekawe kolumny, duńskie, jeszcze bardziej pasujące do tego Rotela

Avance Omega 503, 505, Dana.....

fajna rzecz i nie droga.

 

W 2000 roku były one powszechnie sprzętem referencyjnym w prawie każdej redakcji audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale w UK tego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.