Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogie kolumny do ....


pitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie nie widze ax396 w metalu. Nawet z delikatnie grajacymi kolumnami Mission 702e przytlaczal lomotem niekontrowanego basu. Z tego co pisza o Tannoy Mercury to w takim polaczeniu bedzie tragedia.Chyba, ze kreci Cie dawanie czadu z wlaczonym loudness.

 

=====

 

Wniesie co zamiana Mission 702e na 733 czy to dokładnie ten sam charakter dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypada Tannoy Mercury M3 vc MX3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam kolumn do 800zł.

Wzmacniacz Yamaha ax-396.

Muzyka: rock, metal, i do tego filmy (podłączenie do tv)

pokój: ok 23m2

 

Z tego co znalazłem polecane są Tannoy m2 m3 m4, obawiam się, że m2 będą trochę za małe do tego pomieszczenia, dodatkowo jest to pokój na poddaszu i w części jest bardzo wysoki.

 

Obecnie ciężko znaleźć m3, m4 a jak są to już mocno poza budżetem.

Co innego możecie polecić?

 

Znalazłem jeszcze nowe Mangaty, tylko ciężko znaleźć jakieś informacje na ich temat:

Magnat Monitor Supreme 2500

Magnat Monitor SUPREME 800

Weź pod uwagę starsze Quadrale...solidna niemiecka robota spokojnie łapiesz się w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam kolumn do 800zł.

Wzmacniacz Yamaha ax-396.

Muzyka: rock, metal, i do tego filmy (podłączenie do tv)

pokój: ok 23m2

 

Spróbuj powalczyć -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale Diamond 9.1 (oczywiscie na dobrych podstawkach) vs Mission 702e do cichego grania w salonie - poprosze o kilka slow porownania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana podlogowek na monitory: jak w porownaniu do Eltax Liberty 5+ wypadna Tannoy Mercury M1 lub Wharfedale Diamond 9.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rzeczowa i tresciwa odpowiedz! ... a teraz moglbys cos wiecej napisc?

 

Wczoraj z czystej ciekawosci podlaczylen pod wzmacniacz Marantz PM4200 kolumienki od miniwiezy Onkyo CS525. Wrazenia? Pozytywne! Srodek ok, wysokie sie nie wpieprzaja a bas... basu, tego niskiego brak. Za to gitara basowa i podwojna stopa slyszalne przyzwoicie. Po prostu dzieki brakowi niskiego basu nie ma buczenia czy dudnienia. Glosnosc? Wystarczajaca. Stad i pomysl z nonitorkami do metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon strasznie nudzisz, co temat to cos chcesz, kup sobie i posluchaj, to najlepsza droga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luk1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiszę dokładniej.

Wymienione kolumny tannoy i eltax są bardzo słabe.

Lepiej się skupić na kolumnach innych firmy a może dasz sobie na chwilę z szukaniem czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasowy audiofil...

 

Co to - to nie! Nie daze do idealu za gruba kase, a do kompromisu za kase mala. A jakby ktos nie zauwazyl to przerzucilem ostatnio pare klockow dzieki czemu co raz bardziej krystalizuja sie moje gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

Szukam czegoś do małego pomieszczenia, ok. 12 mk, co zagra dość ciepło, głęboko i przyjemnie. Jako, że to pokój w bloku, chciałbym, żeby całość grała fajnie już od niskich głośności.

Napędem będzie coś z Denona: 1055, 925, 735 - zależnie co mi się uda znaleźć w dobrym stanie.

Budżet - do 1 tyś zł.

 

Miałem duet składający się z Denona 560 i Mission 701, grało to dość mulasto. Zmieniłem Denona na Sony F690ES i też nie jest rewelacyjnie.

 

Patrzę głównie na kolumny podstawkowe, choć jakiś wyższych podłogówek tez nie wykluczam. Dostanę w tych pieniążkach coś ciekawego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kolumny. Przepraszam, nie doprecyzowałem.

Za samego 1055 trzeba będzie dać z 800 zł, to by słabo to wyszło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem z denonem 1055r i 735r ( nie wiem czy wiesz ale to praktycznie to samo) na tannoy V4, bardzo ładnie to brzmi, bas tylko nie zwala z nóg. widziałem te kolumny za 950 na Allegro, to bardzo dobra cena. Ale zdecydowanie lepiej gra na nich 1500r, tu już jest i dobry bas i bardziej audiofilskie granie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miedzy 1055r a 1500r ja odczuje glownie roznice w wysokich tonach, nie mniej nie wiem czy warto az tyle doplacac do 1500r

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne bywają te 1500R...kiedyś miałem grał mi tak sobie, teraz mam zadbany jak nowy od pierwszego właściciela i gra rewelacja...za taki 1200 dać warto na pewno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1055r i 735r ( nie wiem czy wiesz ale to praktycznie to samo) na tannoy V4, bardzo ładnie to brzmi

Dzięki, nie wiedziałem, że to prawie to samo, wezmę pod uwagę :)

Co do 1500R to prawdopodobnie sobie daruję. Znaleźć go w rozsądnej cenie i dobrym stanie będzie pewnie równie możliwe jak 1560.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Potrzebuję pomocy w doborze kompletu wzmaniacz + kolumny podstawkowe- w słuchawkach się trochę orientuję, ale z kolumnami/wzmaniaczami dopiero będę zaczynał przygodę.

Pokój ma ~17m2, budżet to 1200 w porywach do 1500zł na całość.

Brzmienia szukam raczej ciepłego (ale bez przesadzania z basem), najlepiej przy stosunkowo niskich głośnościach (mieszkanie w bloku). Słucham głównie starszego rocka/metalu, jazzu i bluesa.

Jedyne techniczne wymaganie to wzmacniacz z wyjściem na słuchawki.

Jakieś konkretne propozycje? Jak na razie im więcej czytam to coraz mniej wiem czego szukać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kolumny. Przepraszam, nie doprecyzowałem.

Za samego 1055 trzeba będzie dać z 800 zł, to by słabo to wyszło :)

Indiana Line Nota 260, Tesi 260,262.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.Otóż mam audio jak w profilu i nie wiem czy zdołam napędzić pasywny sub który zamówiłem.Sub ma SPL na poziomie 89db ,a kolumny 90db.Teoretycznie powinien zagrać basem odrobinę ciszej niż kolumny.Nie pytajcie czemu taki a nie inny.Po prostu jest.Czy będzie dużo cichszy od kolumn?A może zawyżone zostały parametry suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Nota 260, Tesi 260,262.

Tutaj mógłbym się nawet zastanowić nad nowymi. Serio warto? Byłem przekonany, że w tych przedziałach cenowych, nowe kolumny to niezbyt udany produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Szukam głośników o brzmieniu podobym do Dali Zensor 3, tylko może nieco delikatniejszych w wyższych partiach -

czystość dźwięku, separacja, dół, dynamika - to wszystko jest dla mnie zadowalające ( kompromisowe ale w cenie na którą mnie stać zadowalające),

natomiast dźwięki skrzypiec i saksofonu na nich są dla mnie trochę za ostre, drażniące.

Słuchałem około 5 minut, pokazówki w sklepie, z własnym NAD D3020, ten malec dał radę z nimi.

Niestety nie pasuje kompletnie do moich starych, starych głośników :) Telefunken TL80,które grały wcześniej z równie starym HK 330B i było całkiem ok, ale padł. Po raz drugi, juz nie mam do niego siły :)

Potrzebowałem też wzmacniacza o większej funkcjonalności, słucham głównie z PC a reszta rodziny ze swoich telefonów, więc padło na NADa. No a Nad gryzie się z tym moim starociem :) Jakbym koc zarzucił na głośniki.

 

Słuchałem tych Dali, A 26 Boston Acoustics, jakiś małych Sonus Faber oraz nieco większych Sonus Faber, chyba OLYMPICA I HGL - nie powiem, te były wyraźnie lepsze ale kosztowały ok 14000 więc odpadły :)

Dali wyszły z tego mini testu najlepiej, zdecydowanie najlepiej. Słuchałem Coltrane'a i Arvo Parta na wiolonczelę i fortepian - dla mnie to najlepszy test, małe składy, wymagające instrumenty - ma być dynamicznie, selektywnie ale naturalnie i miło dla ucha. Dali wyszedł z tarczą, reszta (poza tym 14 tysięcznikiem) zdecydowanie na tarczy. Ale jednak Dali trochę drażnił wyższymi dźwiękami, bałbym się te głosniki kupić bez dłuższego słuchania.

 

Stąd pytanie - może znacie Państwo coś podobnego jeszcze, czego warto posłuchać? O nieco delikatniejszych wyższych dźwiękach, bardziej łagodnych ale wyraźnych rzecz jasna. W tej cenie mam na oku dwa modele: Monitor Audio-RX2 i Castle Knight 2, tyle znalazłem na forum. Budżet do 2000 za dwie sztuki, nadające się do mojego NADa, najchętniej podstawkowe, na ok 20m2. Mogą być używki z dobrej ręki a najlepiej tańsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mpac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kolumn do takiego wynalazku jak Musical Fidelity V90-AMP, pokój ma 20m2, kolumny z braku miejsca będą musiały wisieć na ścianie, muzyki słucham dość cicho, więc potrzebne są niewielkie monitory, 8 ohmowe, z dobrą dynamiką, które nie potrzebują za dużo prądu żeby zagrać... Mój typ na tą chwilę to Monitor Audio One, ale może coś jeszcze innego jest warte rozważenia? Muzyka raczej spokojna, klubowa, chillout itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd pytanie - może znacie Państwo coś podobnego jeszcze, czego warto posłuchać? O nieco delikatniejszych wyższych dźwiękach, bardziej łagodnych ale wyraźnych rzecz jasna.

Z 2 ręki Dynaudio lub ProAc Studio

 

Tutaj mógłbym się nawet zastanowić nad nowymi. Serio warto? Byłem przekonany, że w tych przedziałach cenowych, nowe kolumny to niezbyt udany produkt.

Do dużych pomieszczeń nie nadają się, ale do 15/16 m2 dadzą radę. Nie są złe, a nawet powiem, że jak na tę cenę niezłe. Idealne do jasnych i dynamicznych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Poszukuję kolumn w przedziale cenowym 1500-2000zl. Pomieszczenie w którym ma to zagrać jest o powierzchni 36m2. Póki co zastanawiam się nad:

-B&W 603s3

-JBL LX 2005

-Canton Ergo RC-L

-Dali 850

Muza do której sprzęt ma służyć to przede wszystkim metal, ale będę przez nie przepuszczał też duże ilości psytrancu, dnb czy rapu, i lubię podbić dB na wysoki poziom. Docelowo chciałbym skompletować cały zestaw ze wzmacniaczem ale wydaje mi się, że lepiej najpierw pozyskać jakieś kolumny a potem pod to dopasować wzmaka(jeżeli się mylę sprowadźcie mnie na ziemię :>) z technicznych wymagań to zależy mi na tym żeby przyszły wzmacniacz był wyposażony w wejście phono, coby odpalić jakiś winyl. Na całość chciałbym przeznaczyć max 3.5k, jednak jak wiadomo w takich sprawach to granica jest dosyć płynna także jestem gotowy dołożyć trochę kwitu, chociaż wolałbym tego uniknąć(jak zaoszczędzę to też nie będę smutny). Jeżeli ma to jakieś znaczenie to do tej pory słucham Jamo E670 napędzanych przez Denona AVR-1601 i chciałbym przesiąść się na jakieś true stereo. Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to chętnie je poznam.

Pozdro Krzychu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.