Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Runik2

 

Nie rozumiem dlaczego usilnie starasz się wywołać panikę, a Twoje szydercze gratulacje wsadź sobie w buty.

Nie wszyscy mają takiego pecha jak Ty i nie wszyscy kurierzy rzucają 12-sto kilogramowymi wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec zostawiłem ciekawy wzmacniacz, którego co prawda nie słyszałem i dobrze gdyby ktoś dopomógł zaopiniować, ale sadzę, że mógłby być fajnym towarzystwem dla kolumn Avance. Jest dużo młodszy niż Sony i Marantz, a na znanym portalu są dwie jego oferty i mam wrażenie, że to jeden i ten sam sprzedawca, ale mogę się mylić i raczej byłbym spokojny co do jego/ich intencji.

 

 

Ale to Ci się udało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Runik2

 

Nie rozumiem dlaczego usilnie starasz się wywołać panikę, a Twoje szydercze gratulacje wsadź sobie w buty.

Nie wszyscy mają takiego pecha jak Ty i nie wszyscy kurierzy rzucają 12-sto kilogramowymi wzmacniaczami.

 

Nie masz żadnego doświadczenia w temacie zakupu ciężkich wzmacniaczy z allegro z wysyłką kurierską kolego kocurro !

nie podałeś ani jednego sposobu by ustrzec się przed taką sytuacją podczas zakupu. Pogratuluj sam sobie bezmyślnej wiary w dobre serduszka sprzedających, bo nie przeżyłeś osobiście tego całego stresu, zdenerwowania i utraty zainwestowanych w zakup wzmacniacza pieniędzy.

I to nie moja opinia ale tysięcy osób które to spotkało. Więc proszę nie pisz swoich "pseudo porad" w tym temacie, bo twoja wiedza jest wyssana z palca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem z tej aukcji. Podziękuję jednak jak dojdzie cały i zdrowy. Wówczas też napiszę jak wrażenia.

A kurierzy to też osobny temat, ale w ten sposób patrząc, to nie można by nic kupić na odległość...

 

Kolego looki przedstawię kilka wskazówek, na ten temat.

 

1. Wszelka komunikacja ze sprzedawcą tylko poprzez wiadomości e-mail (bo taki pisemny zapis może być potem dowodem). Ustawowe prawo KUPUJĄCEGO do zwrotu towaru zakupionego na odległość w ciągu 14 dni, boli SPRZEDAJĄCYCH jak "wrzód na d....", i dlatego adres do zwrotu twojego wzmacniacza, został podany taki jak przytoczyłem ble bla ..... W tym wszystkim trzeba po prostu walczyć jako KUPUJĄCY o swoje prawa.

 

2. Na początek piszesz zapytanie do sprzedającego: kto zajmuje się roszczeniami wobec firmy kurierskiej, w przypadku dostarczenia wizualnie uszkodzonego wzmacniacza. Czy jest to KUPUJĄCY czy SPRZEDAJĄCY ?

Jeśli KUPUJĄCY, to musisz mieć świadomość że jeśli np. wzmacniacz będzie miał wbite do środka pokrętła, czy zbity na płasko jeden róg to sam przechodzisz całą procedurę, dochodzenia roszczeń wobec firmy kurierskiej i SAM ZOSTAJESZ JUŻ Z TAK USZKODZONYM WZMACNIACZEM, bo SPRZEDAWCA "umywa" ręce, i nie przyjmie ci zwrotu takiego wzmacniacza. Co dalej ? Czekasz na wizytę rzeczoznawcy wyznaczonego przez firmę kurierską, jego wizyta wymaga przedstawienia dowodów (zdjęcia porównawcze i inne). Od jego opinii zależy kwota odszkodowania, jaka może ci zostać przyznana.

 

3. Piszesz do SPRZEDAWCY że wzmacniacz ma być zapakowany w styropian o grubości minimum 5 cm. dookoła wszystkich ścian. (twój wzmacniacz 12 kilogramów, przebije styropian 2 cm jak papier, podczas upadku na twarde podłoże). Możesz poprosić o zdjęcia jak wygląda wewnątrz kartonu, twój zapakowany wzmacniacz.

 

4. Na przyjazd kuriera czekasz osobiście z przygotowanym aparatem fotograficznym (może być np. smartfon). Zapraszasz kuriera do domu w celu obejrzenia / sprawdzenia stanu wizualnego wzmacniacza. Pierwsze pytanie do kuriera: czy ma pan protokół szkody ? zdarza się, że kurier nie posiada "akurat" takiego formularza, więc nie będzie nic pisane i ja bym go odesłał.

Więc wzmacniacz leży już rozpakowany: robisz zdjęcia ze wszystkich stron i rogów (płyta czołowa i tył w przybliżeniu - to ważne by uchwycić wszystkie pokrętła i te "wystające" nieco elementy. Pamiętaj że te zdjęcia to twój jedyny dowód stanu wizualnego otrzymanego wzmacniacza ! Jeśli są niezgodności (ze zdjęciami z aukcji) spisujesz protokół szkody i podpisujecie go razem z kurierem. Warto zaznaczyć w protokóle iż były na miejscu (w obecności kuriera) wykonane zdjęcia przedstawiające opisane szkody / uszkodzenia wzmacniacza.

 

5. Jeśli dogadasz się ze sprzedającym to polecam opcję wysyłki za pobraniem, ze sprawdzeniem zawartości (opcja w paczka48). To moje "małe" rozwiązanie, i tu zaczyna się robić ciekawie: Otwierasz przy kurierze paczkę oglądasz i sprawdzasz wzmacniacz, jeśli widać uszkodzenia (zbity róg, uderzone pokrętła etc.) mówisz do kuriera że nie przyjmujesz paczki, podpisujesz formularza zgodności z wyszczególnieniem ujawnionych niezgodności i kurier zabiera złom do SPRZEDAWCY.

 

6. Żadna z firm kurierskich nie ma czegoś takiego jak opcja "OSTROŻNIE" płatna dodatkowo. Z jednym znanym mi wyjątkiem. Usługa ta występuje w firmie kurierskiej Pocztex przesyłka jako PACZKA 48 albo PACZKA 24. Warunek jest taki że to SPRZEDAJĄCY musi się zgodzić na nadanie wzmacniacza w ten sposób i dodatkowo opłacić opcję "OSTROŻNIE". Z mojej "praktyki" wynika niestety, że SPRZEDAWCY mogą odmówić takiego prostego rozwiązania.

Dlaczego ? Bo dany SPRZEDAWCA ma podpisaną umowę z konkretną firmą kurierską (rabaty, zniżki) i na wysłaniu wzmacniacza do ciebie inną firmą straci (nie zarobi) 10 czy 15 zł

 

Nie prowadzę tu jakiejś reklamy, ale muszę przyznać że zacząłem używać tej właśnie formy przesyłki wzmacniaczy i problemy z "uszkodzeniami" podczas transportu zniknęły.

 

 

Te uwagi dotyczą tylko strony wizualnej, to jak faktycznie ten wzmacniacz gra i jak to ocenić to odrębny temat. Mimo wszystko, jeśli nie spodoba ci się jak nabyty wzmacniacz gra, to odeślij go KUPUJĄCEMU w ramach odstąpienia od umowy. Staraj się poinformować o tym fakcie SPRZEDAJĄCEGO, jak najszybciej, poprzez e-mail. Nie masz obowiązku tłumaczyć się SPRZEDAJĄCEMU dlaczego odsyłasz wzmacniacz. Odesłanie wzmacniacza sugeruję poprzez usługę PACZKA 48, z opłaconą opcją "OSTROŻNIE", (tak na wszelki wypadek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz żadnego doświadczenia w temacie zakupu ciężkich wzmacniaczy z allegro z wysyłką kurierską kolego kocurro !

nie podałeś ani jednego sposobu by ustrzec się przed taką sytuacją podczas zakupu. Pogratuluj sam sobie bezmyślnej wiary w dobre serduszka sprzedających, bo nie przeżyłeś osobiście tego całego stresu, zdenerwowania i utraty zainwestowanych w zakup wzmacniacza pieniędzy.

I to nie moja opinia ale tysięcy osób które to spotkało. Więc proszę nie pisz swoich "pseudo porad" w tym temacie, bo twoja wiedza jest wyssana z palca.

 

Kim Ty jesteś chłopcze, by tak pisać do osób których w ogóle nie znasz? Daruj sobie rady co mam robić, a co nie.

Wylewasz na mnie swoje żale i pretensje, bo nie napisałem co robić, gdy zakupiony towar jest wadliwy, bądź uszkodzony?

Jeśli na podstawie braku "moich sposobów" w tej kwestii wywnioskowałeś, że nie mam żadnego doświadczenia "w temacie zakupu ciężkich wzmacniaczy z wysyłką kurierską" to rzeczywiście głupich nie sieją, sami się rodzą. Nie wiedziałem, że jesteś ambasadorem pechowych audiofilów, ale z takim doświadczeniem kariera na forum stoi przed Tobą otworem.

Chłopie mało prawdopodobne, abyś z każdej transakcji był w 100% usatysfakcjonowany skoro przewaliłeś ponad 20 wzmacniaczy.

Nie rozumiem Twojego oburzenia w związku z moja aktywnością w tym wątku i dlaczego innych nie szkalujesz z tego powodu?

Dla mnie życie to nie tylko muzyczka, kapcie i browarek, ale jak chcesz wiedzieć kilka okazji zakupu i wysyłki sprzętu było, więc zluzuj majty i otwórz okno, bo chyba powietrza dawno nie miałeś. Nie trudź się przy odpowiedzi, bo szkoda mi czasu na Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktywna, bogata w epitety wypowiedź. Na pewno każdy na tym forum z niej skorzysta, jeśli przeczyta :)

 

Niestety jakichś wskazówek czy podpowiedzi jak bezpieczniej kupować wzmacniacze na allegro, z przesyłką kurierską nadal brak.... no szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looki, tutaj coś o Avance'ach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

runik2 - dzięki za podpowiedzi co do przesyłki. Skorzystałem i mam wysyłkę pocztą polską z dokupioną opcją ostrożnie - jest też taka opcja w usłudze Paczka+.

 

Thorogood - już wcześniej natknąłem się na ten artykuł. Opinie skrajne. Posłucham, to zobaczę. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Avance Omega 509 i nie jestem zachwycony. Powodów może być jednak kilka:

1. Słuchałem z Amplitunerem Yamaha RX-V1400RDS

2. Jako źródło był laptop przesyłający po bluetooth do tej Yamahy chyba

 

Przeszkadzało mi, że bas był czasem przymulony, a czasem przytłumiony. Zdarzały się nagrania, które brzmiały bardzo dobrze, ale też takie, których się słuchać nie dało... Napewno lepsza była jakość, gdy zaczęliśmy słuchać radia, choć ten bas był jakiś nienaturalny.

Mam ciężki orzech do zgryzienia. Chcę tam wrócić z tym wzmacniaczem Sony, który do mnie jedzie, ale nie będę miał lepszego źródła (w domu z resztą też).

 

Gdybym jednak się nie zdecydował na te kolumny, to czego jeszcze szukać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dobre źródło mogłoby rozwiać wszelkie wątpliwości. Podejdź do tego na chłodno i przy okazji jest pewna oferta kolumn, których również warto abyś posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na początku szukałem podstawkowych, ale po zwiększeniu budżetu i lekturze tematów n.t. akustyki zmieniłem preferencje na podłogowe. :)

 

Te Tannoy wyglądają na zadbane - nie wiem jak brzeminiowo. Mam nadzieję, że najpóźniej we wtorek dostanę wzmacniacz, to wtedy z nim pojeżdżę na odsłuchy - także tych Avance'ów jeszcze raz.

 

Oprócz S6 w mojej okolicy są jeszcze do zobaczenia 2 inne w podobnej cenie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czytałem też, ktoś polecał do 590ES:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego, co wiem, to 590ES jest ciepłym wzmacniaczem, więc po opisie te B&W DM 305 wyglądają, że mogą z nim zagrać - nie wiem tylko, czy nadzą się do mojego pokoju 21m2?

 

Jeśli dobrze rozumiem, to powinienem szukać kolumn, które nie są ciepłe, tylko raczej mają dobrą górę, a bas jest neutralny. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez looki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bym obejrzał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te R2 z opisów i opinii brzmią interesująco - zwłaszcza zwarty szybki bas. Wiele osób powtarza jednak opinię, że potrzebują wydajnego prądowo wzmacniacza - czy 590ES taki jest?

Tak, czy inaczej trafiają na moją listę, bo te z aukcji są nieco pokiereszowane.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looki.

Ja bym na Twoim miejscu wziął wzmak, pojechał np. do AudioPlaza w Poznaniu i przesłuchał różne kolumny. Do 1500zł mają pewnie z kilkanaście modeli. Niech Ci podłączą tani CD i zobacz.

Może lepiej kup nowe, na gwarancji bez stresu i ryzyka.

Sam piszesz, że nie masz jakiegoś tam super słuchu i gigantycznych wymagań. A będą grać dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój nowe kolumny za 1500zł :-) he he he he, to będą paździerze jakich mało.

Za tę samą kasę w używanych kupisz już "porządne" kolumny !!!

 

Kolumn nie słucha się na laptopie z amplitunerem do kina domowego, bo to nigdy dobrze nie "zagra".

 

Nie od razu miły nie od razu ...

 

Trzeba kupić kolumny ... potem jakiś zacny wzmacniacz ... kompakt ... kabelki i gdzieś koło wakacji złożyć sobie naprawdę dobry zestaw, a nie huzia na Józia, szybko, szybko byle jak ... tak to Ci nigdy nie "zagra".

 

Dobry wzmacniacz to podstawa, do tego solidne źródło i najlepsze kolumny na jakie Cię tylko stać.

 

Lepiej poczekać, dozbierać, dołożyć kasę od Babci, z urodzin, z dnia dziecka i zapolować na coś naprawdę konkretnego i solidnego niż potem żałować, że kasa poszła w "błoto" i męczyć się z jakimiś niesprzedawalnymi "wynalazkami" .

 

Tylko spokój Cię uratuje ...

 

Potraktuj to jak składanie bardzo dobrego roweru.

W tym miesiącu kupujesz okazyjnie świetną ramę, za dwa kierownicę i siodełko itd.

Jak to potem poskładasz jak nic będzie świetnie jeździł i wyglądał.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Dzisiaj za 1500zł kupisz mega tekturkę bo na wióry paździerzowe to już w tej kwocie nie starczy. Dziś coś lekko sensownego to Tonsil Maestro S (ok1700zł para)

i STX Electrino 150 (cena podobna) tam już są sensowne zwrotnice i nawet dość ciężkie obudowy o estetycznym wyglądzie.

Jakieś firmy noname i te niby markowe (większość marek najniższa półkę składa w CHRL z mizerną dbałością o jakość bo bieda i tak to kupi a programowany żywot takiego produktu to aby do końca gwarancji) omija z daleka.

 

Ale pamiętaj spokój tylko spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zgodzic z tym co pisza koledzy wyzej.

Za 1500zl to tylko uzywki (mozna kupic juz fajne kolumny uzywane za takie pieniadze).

STX Electrino150, 250 sluchalem i jak dla mnie nic specjalnego a kasy troche trzeba wydac bo nowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację.

Zbieraj looki.

Ja zbieram na te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zachorowałem na kolumny Thiel'a

 

Znajomy wstawił sobie do salonu Thiel CS 3.7 ... miałem możliwość dłużej ich sobie posłuchać i to w przyjemnych (zakrapianych i nie tylko) warunkach.

 

Przyznam że ostatnio częściej spotykamy się u niego niż u mnie i jakoś tak sobie uzmysłowiłem że to właśnie od czasu tych nowych kolumn, jak miał wcześniej Taga Harmony Platunum to mnie to nie ruszało ... a teraz ... zacząłem polować na używki, za 10-20 lat będę takie miał ;(

 

A na serio, za 1500zł można kupić na rynku wtórnym taaaakie kolumny, że nie rozumiem kto kupuje nowe .... chyba ktoś kto ma za dużo kasy.

 

Jedyne co boli to brak na tym rynku wtórnym wyższych modeli, na takie Thiel CS 3.7 używane to można czekać latami, ale na dobrą konkurencję dla nowych kolumn w cenie do 1500zł to wybór jest znaczny ... Bowerssy, KEF, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mając na myśli "używkę" rozumiem zakup od prywatnego właściciela w cenie adekwatnej do wartości rynkowej a nie second-hand od Nautiliusa.

 

Trudno uznać 22tys za faktyczną wartość rynkową i nie znam nikogo kto by kupił takie kolumny w cenie katalogowej - to chyba taka wirtualna cena za którą salon chciałby sprzedać albo raczej taka na którą salon się powołuje aby uzmysłowić nabywcy ile zyskuje na "promocji".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że chodziły po ok. 38-40kzł.

To bardzo dobre i rzadkie kolumny. Czemu ktoś miałby je tanio sprzedawać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Na początek piszesz zapytanie do sprzedającego: kto zajmuje się roszczeniami wobec firmy kurierskiej, w przypadku dostarczenia wizualnie uszkodzonego wzmacniacza. Czy jest to KUPUJĄCY czy SPRZEDAJĄCY ?

Jeśli KUPUJĄCY, to musisz mieć świadomość że jeśli np. wzmacniacz będzie miał wbite do środka pokrętła, czy zbity na płasko jeden róg to sam przechodzisz całą procedurę, dochodzenia roszczeń wobec firmy kurierskiej i SAM ZOSTAJESZ JUŻ Z TAK USZKODZONYM WZMACNIACZEM, bo SPRZEDAWCA "umywa" ręce, i nie przyjmie ci zwrotu takiego wzmacniacza. Co dalej ? Czekasz na wizytę rzeczoznawcy wyznaczonego przez firmę kurierską, jego wizyta wymaga przedstawienia dowodów (zdjęcia porównawcze i inne). Od jego opinii zależy kwota odszkodowania, jaka może ci zostać przyznana.

 

 

Za towar odpowiada sprzedający, aż do momentu bezpiecznego dostarczenia przesyłki do Ciebie, kupujący nie jest stroną w umowie pomiędzy sprzedającym a dostawcą więc nie tyle tutaj jest kwestia woli czy ustawień tylko po prostu nie jesteśmy stroną...

 

Wiadomo, że oszuści są wszędzie i zawsze się trafiają niemniej jako konsumenci jesteśmy dość dobrze chronieni w takich sytuacjach. Niestety dochodzenia swoich spraw wymaga czasami wysiłku i zaangażowania z naszej strony ale ważne żeby nie odpuszczać! Tylko tak możemy zmienić podejście nie do końca uczciwych sprzedających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kolega ma rację :)

W praktyce SPRZEDAJĄCY często odpowiadał mi, że sam załatwiam roszczenia do firmy kurierskiej która dostarczyła wzmacniacz. I proszę zauważyć ten często pojawiający się dopisek na aukcjach wzmacniaczy: "Firma nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez firmy kurierskie i takie tam bla, bla, bla....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękuję jednak jak dojdzie cały i zdrowy. Wówczas też napiszę jak wrażenia...

Jak tam Looki wzmacniacz? Dojechał cały i zdrowy?

Masz (miałeś) możliwość jego stetsowania? Działa jak należy?

 

Te B&W DM305 to udane kolumny, ale cena troszkę moim zdaniem przesadzona.

W swoim czasie podstawkowa wersja DM302 zdobyła nagrodę EISA w 1996 roku.

Kumpel miał DM302 i bardzo je zachwalał. Niestety nie zdążyłem ich posłuchać u kumpla, ale ogólne opinie bardzo pozytywne.

 

Tannoy Revolution R2 to dobra konstrukcja, ale rzeczywiście w takim stanie to wstyd postawić w salonie.

 

Looki jeśli masz niedaleko to zachęcam do próby posłuchania tych KEFów -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja na przeczekanie wróciłem do KEF'a. To bardzo kulturalne granie, które może się podobać.

Obecnie również słucham spokojnej i łagodnej muzyki i w gatunkach jakie preferujesz bardzo dobrze się spisują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z wrażeniami, a są one bardzo... pierwsze :)

 

Wzmak dotarł do mnie w poniedziałek wieczorem. Chciałem go odsłuchać następnego dnia na słuchawkach AKG, ale niestety nie dało się tego połączyć (słuchawki z minijackiem). Potem padło mi auto... i musiałem trochę to ogarnąć. W międzyczasie umawiałem się na odsłuch Tannoy Saturn S6, który też się przesuwał z różnych powodów. Ostatecznie odsłuchałem kompletu dziś - gość od Tannoy'ów był na tyle uprzejmy, że przyjechał do mnie, żebym mógł sobie posłuchać na moim sprzęcie i w moim wnętrzu :D

 

Ostatecznie słuchałem zestawu:

- TA-F590ES

- Tannoy Saturn S6

- Chromecast Audio + Tidal Hi-Fi

 

Wrażenia są niesamowite! Świetna jakość dźwięku, wrażenie przestrzenności i naturalności. Czasami jest problem z basem, ale myślę, że to raczej wina nagrań, bo w jednych bas jest słaby, a w innych te same instrumenty (np. kontrabas) brzmią super. Jeśli chodzi o górę i średnie tony, to mam wrażenie, że zawsze jest bardzo dobrze, a czasem nawet wspaniale. Gość spędził u mnie dobrą godzinę, słuchałem różnej muzyki od klasyki, przez jazz, blues, pop, po rock. Nagrania polskie i zagraniczne.

No dobra, troch Was oszukałem - powinienem napisać, że słucham tego zestawu. Kupiłem te kolumny, bo to jest to, czego szukałem. Dźwięk jest piękny. A największe wrażenie zrobił na mnie kawałek: Enya "May it be" (temat z LOTR) - bajka... Teraz sobie siedzę przy cichutko grającym B.B. Kingu i poprostu odpoczywam - nareszcie!

 

Co do samych sprzętów:

- wzmacniacz: stan jak dla mnie bez zarzutu, zgodny z opisem, bez rys czy innych wad. Wypróbowałem wszystkie pokrętła i chodzą płynnie, bez trzasków, czy szelestów. Kontakt ze sprzedającym był na bardzo dobrym poziomie (szybkie odpowiedzi mailowe, rozmowa przez telefon + sms z informacją kiedy wysłał paczkę).

- kolumny: bez śladów użytkowania, grają pięknie no i wyglądają lepiej niż na zdjęciach + dobrze wkomponowały się w wystrój mojego "salonu". O kupującym napisałem już wyżej.

 

Została jeszcze jedna kwestia. Chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli mi złożyć ten zestaw (poszło zaskakująco szybko i łatwo). Myślę, że będę się nim cieszył długo. Dziękuję tym, którzy pisali w wątku, jak i tym, którzy pisali na privie. Wiele waszych opinii, choć czasem sprzecznych, bardzo mi pomogło (nie tylko w kwestii samego wyboru sprzętu, ale też przeprowadzenia transakcji). Chciałem szczególnie podziękować trzem użytkownikom: kocurro, Thorogood i runik2. Dzięki Wam za zaangażowanie, czas i chęć pomocy! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc. W tych pieniążkach to naprawdę zacne klocki i raduję się z Tobą, że okazały się strzałem w dziesiątkę :-)

 

Pomimo małej różnicy zdań pomiędzy nami forumowiczami to fajnie, że udało się znaleźć uczciwych i rzetelnych sprzedawców.

Czasami po prostu niepotrzebnie się nakręcamy, czy to na sprzedawców, czy to przeciw sobie w końcu każdy jest inny i każdy ma inne doświadczenia i nie ma w tym nic złego, ale problem się pojawia gdy nie szanujemy innego stanowiska.

 

Teraz Looki pozostaje Ci dział "Muzyka" ;-) no chyba, że planujesz zainwestować w źródło.

 

Pozdrawiam.

 

Czysto prewencyjnie podam bardzo przyzwoity tuner dla Twojego zestawu za niewielkie pieniążki, jeśli oczywiście często słuchasz radia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.