Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Śledząc ten topic, a także ogólnie forum, zdecydowałem się na zakup pierwszego 'lepszego' audio.

 

Do tej pory muzyka grała głównie z komputera poprzez kartę dźwiękową AIM SC808 (którą polecam z czystym sumieniem) oraz głośniki Microlab Solo 7c (zakupione dobre 5-7 lat temu, jak jeszcze mało kto o nich w PL słyszał i może 3 małe firmy ściągały je z Chin).

 

W głowie jednak cały czas kiełkowała myśl o audio z prawdziwego zdarzenia.

 

Na jesieni ubiegłego roku zakupiłem pierwszy element - CD Sony CDP-XE800 (400zł - sporo, ale z oryginalnym pudełkiem, pilotem, instrukcją obsługi, odbiorem osobistym i ogólnie stanem niemalże idealnym pomimo kilku maleńkich rys) podłączone bezpośrednio do Solo 7C. W grudniu przyszła myśl o tunerze FM. Kupiłem Sony ST-S390 (ok 130 zł). Musiałem jednak przełączać kable cinch między tym urządzeniami (1 wejście cinchowe w Solo zajęte stale przez PC, pozostało jeszcze tylko 1 wolne - zamiennie CD/Tuner). Pierwotnie miałem kupić przełącznik cinch albo tani wzmacniacz Sony (przykładowo seria TA-F210), który służyłby za przełącznik. Później jednak stwierdziłem, że dołożę grosza i kupię wzmaka Sony z serii QS (pasowałbym do CD :)). Wypatrzyłem na OLX/allegro modele z serii 700/710 w stanie bardzo dobrym. Kontakt ze sprzedającymi jednak zgasił mój zapał - sprawiali wrażenie jakby nie chcieli sprzętu wcale sprzedać (a może chcieli sprzedać za miliony?). I wtedy narodziła się iskierka w mojej głowie - 'legendarna' seria ES Sony. Przeszukałem oferty, poczytałem w internecie, fora, testy, hifiengine i trafiłem na kilka ciekawych sztuk.

 

Kilka dni temu nabyłem TA-F650ESD. Cena 550zł z odbiorem osobistym i odsłuchem u Sprzedawcy. Stan bardzo dobry. Do tego wzmak ma przetwornik D/A (przyda się do podłączenia TV, dekodera TV lub innych urządzeń o kiepskich przetwornikach D/A). Co ciekawe kiedy przełączam CDP XE-800 z analoga na digital, nie słyszę odczuwalnej różnicy. Sprzęt póki co użytkuję na słuchawkach AKG K-240 Studio (niestety nowa seria, a nie legendarna produkowana w Austrii, ale dają radę).

 

Teraz pytanie - jakie kolumny do tego sprzętu dobrać? Czytając Wasze wypowiedzi chodzi mi po głowie kilka opcji - B&W, Paradigm, Tannoy, KEF...

 

Czy zakupiony przez 'looki' F590ES ma podobną sygnaturę dźwięku do 650ES i mogę celować w te same kolumny? Słyszałem opinię, że 650ESD jest wzmacniaczem dosyć przezroczystym i łatwo dobrać do niego kolumny.

 

Póki co mogą być monitory (postawię na biurku). Jednak podłogówki nie byłyby także złe.

 

Rozważam także zakup lepszego CD do zestawu - po głowie chodzi mi jakiś ES na popularnym laserze KSS-213B. Jednak budżet zbliżony do wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner bymi się łądnie wkąponował, ale mam jeszcze inne wydatki i narazie kończęzakupy audio. Zapamiętam sobie jednak ten model i kto wie... Co do CD, to założenie jest takie, że ok 500 PLN będę chciał przenzacyzć, ale nie teraz.

A jak do tej pory sprzęt gra całymi dniami i jest git, bardzo git! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie pytanko o wzmacniacz.

Moje preferencje to dynamiczny solidny dźwięk z lekkim ociepleniem, a kolumny jakie posiadam to Tannoy mercury S "Za milion nie sprzedam ;)"

 

Ogółem Marantz PM-55 czy Pioneer A-656 mk2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bo to standard pytanie walą do mnie za ile je oddam.. W normalnej cenie na pewno nie w eu to raz na kilka lat nawet się nie pojawiają, byłem z nimi kiedyś w audio salonie na odsłuchu wzmaka i cd to starszy Pan powiedział że dawno nie słyszał tak dobrze grających i wyglądających monitorów.

 

A co do pytania to który ogólnie jest lepszy pm 55 czy 656 mk2 ?

PM 55 słuchałem u znajomego ze swoimi głośnikami i gra nieźle, choć na basie i wysokich ustawionych domyślnie jest strasznie zamulony i zabasiony, dopiero bass na -8 i treble na + 6

daje dobry efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daniel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Konrad 86. Zdecydowanie Tannoye lub Paradigmy do tego 650ESD. Rzeczywiście to czysty wzmacniacz wiec warto mu dać kolumny gdzie pokaże dobry wgląd w scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem je w studio z podstawkowymi do 3.5k i nic im nie dorównało, ale to subiektywna opinia bo może komuś efekciarskie b&w będą pasować zamiast dojrzałego pełnego nie męczącego ale szczegółowego dźwięku ;)

 

Ponawiam pytanie, jak się ma pioneer 656 / 676 do marantza pm 55 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to normalna cena ? one chodza po 500 - 1000 zł wiec raczej to nic rewelacyjnego nie jest

Ostatnio poszły za 67 funtów na ebayu.

porównywałem je z Canto ze Studia 16Hz i Tannoye odpadły w przedbiegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum .

Przymierzam się do zmiany mojego biednego audio składającego sie z denon pma500V i jamo studio 190. Słucham różnego rodzaju muzyki - rock, rock alternatywny, metal symfoniczny, klasyka, symfoniczna, muzyka filmowa, trance, czasem pop, muzyka relaksacyjna i dużo innych. format to głównie Flac.

Przeglądając różne oferty wybrałem wzmacniacz + tuner oraz dwa amplitunery( Jednym z ważniejszym parametrem to mały wymiarowo wzmacniacz. ) cena do 500zł

yamaha pianocraft e810

yamaha pianocraft e410

onkyo a-911 + tuner

ponieważ wszystkie trzy jednostki mają parametry zbliżone do siebie nie wiem co mam wybrać. Do puki nie znalazłem onkyo A911 zastanawiałem się jedynie nad pianocraftem. Onkyo wydaje się być bardzo przyzwoitym wzmacniaczem i najbardziej mnie interesuje niestety dużo informacji na jego temat nie znalazłem.

Kolumn szukam podstawkowych o niedużych rozmiarach powiedzmy, że wymiarowo kolumny Onkyo SC-401 to max ale to temat na kiedy indziej

Czy ktoś miał doczynienia z tym sprzętem i może wyrazić swoje opinie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę powinien być dobry.

 

1-Trzecia klasa od dołu.

2-Złota era audio.

3-AKAI niezła firma

 

Użytkownik luk1985 dnia 23.01.2018 - 20:49 napisał

a co to normalna cena ? one chodza po 500 - 1000 zł wiec raczej to nic rewelacyjnego nie jest

Ostatnio poszły za 67 funtów na ebayu.

porównywałem je z Canto ze Studia 16Hz i Tannoye odpadły w przedbiegach.

 

Dobrze, więc czysto teoretycznie czy w Pana zdaniu kolumny B&W 601 s3 są lepsze od ww Tannoy S ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poszukaj kolumn, denon będzie lepszy od tego co znalazłes, miałem to Onkyo i piano jak chcesz amplituner to denon dra-935r akurat sprzedaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę powinien być dobry.

 

1-Trzecia klasa od dołu.

2-Złota era audio.

3-AKAI niezła firma

 

 

 

Dobrze, więc czysto teoretycznie czy w Pana zdaniu kolumny B&W 601 s3 są lepsze od ww Tannoy S ?

 

Nie wiem. Nie znam tych B&W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poszukaj kolumn, denon będzie lepszy od tego co znalazłes, miałem to Onkyo i piano jak chcesz amplituner to denon dra-935r akurat sprzedaje ������

 

Tak jak napisałem, zależy mi na małych wymiarach wzmacniacza. Wzmacniacz który mi poleciłeś odpada jest za dużo, Onkyo a-911 oraz pianocraft mają wymiary jakie mi najbardziej odpowiadają.

Pierwsze kolumny hmm wziązku z tym, że szukam małego wzmacniacza najpierw właśnie postawiłem na wzmacniacz, później kolumny :)

Napisałeś, że miałeś piano i onkyo. Mógłbyś się wypowiedzieć coś więcej na ich temat? Który Twoim zdaniem wydaje się być lepszym wyborem i dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Konrad 86. Zdecydowanie Tannoye lub Paradigmy do tego 650ESD. Rzeczywiście to czysty wzmacniacz wiec warto mu dać kolumny gdzie pokaże dobry wgląd w scenę.

Witaj Piotrek,

Dziękuję za odpowiedź. Mój post został zaakceptowany do publikacji ze znacznym opóźnieniem - kupiłem kilka dni temu kolumny podłogowe PSB Century 800i. Duże ładne konstrukcje. 2000 rok. I właściciel. Stan BDB. Produkcja Kanadyjska. Podoba mi się ich współpraca z 650ESD. Jednak są bardzo mało popularne w Polsce. Czytałem, że w tamtych latach były to bliźniacze konstrukcje do Paradigm (te chyba także z Kanady pochodziły). Więc zakładam, że PSB i Paradigm mają podobny dźwięk.

 

Do tego w ostatnim czasie zakupiłem Soniaka XA2ES. Nie czuję przeskoku względem Soniaka XE800, aczkolwiek XA2ES ma bardziej przestrzenny dźwięk.

 

W drodze jest też do kompletu Soniak SA3ES (I właściciel z Niemiec).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Tym razem potrzebuję dobrego wzmacniacza z ocieplonym ale dynamicznym dźwiękiem do nieco wysoko grających tannoy dual concentric.

Maksymalnie 500 zł

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będę się nim cieszył długo.

 

Myślę, że już "wpadłeś", czyli teraz będziesz szukał lepiej i lepiej. Tak to już jest ;-). Gratulacje z powodu satysfakcji !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Tym razem potrzebuję dobrego wzmacniacza z ocieplonym ale dynamicznym dźwiękiem do nieco wysoko grających tannoy dual concentric.

Maksymalnie 500 zł

 

Pozdrawiam

Cześć

 

W tej kwocie i oczekiwaniach idealnie wpisuję się ten Denon -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jeśli sprzedawca będzie gotów po negocjować i spuści z ceny oraz wszystko jest z nim ok to się nie zastanawiaj :)

 

Drugi wzmacniacz warty zainteresowania i który mógłby się fajnie uzupełnić z Tannoy to Rotel -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na olx dodatkowe opcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik daniel93 dnia 30.01.2018 - 17:05 napisał

 

Witam ponownie :)

 

Tym razem potrzebuję dobrego wzmacniacza z ocieplonym ale dynamicznym dźwiękiem do nieco wysoko grających tannoy dual concentric.

Maksymalnie 500 zł

 

Pozdrawiam

Cześć

 

W tej kwocie i oczekiwaniach idealnie wpisuję się ten Denon...

 

 

Kolego kocurro, każdy może w sumie pisać sobie tutaj co chce. Fajnie byłoby jednak żeby to co pisze było poparte jakimkolwiek własnym doświadczeniem, bądź przynajmniej opinią z jakiegoś artykułu w necie. Na jakiej podstawie piszesz że polecasz wzmacniacz Denon, bo ten gra ocieplonym i dynamicznym dźwiękiem ? Trochę Denonów słuchałem na różnych kolumnach, i moim zdaniem grają zimno jak lodowy wiatr arktyki, z szybkim, ostrym i dynamicznym basem, i do tego dość "sucho".

 

Nie mam zamiaru znowu się tu ciebie "czepiać", chodzi tylko o rzeczową wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę, że w latach 80-90 ubiegłego wieku było inne wyobrażenie dźwięku niż w latach późniejszych i obecnych tak więc zgodnie z filozofią marki i opiniami użytkowników starsza seria 20 Denona gra bez zbyt dużych wyeksponowań skrajów kosztem średnicy z lekko ocieplonym dźwiękiem i ładną barwą. Firmy się rozwijają i dostosowują do swoich czasów. Bardzo popularne serie 60 i 80 są takie jak piszesz i chyba dlatego Denon kojarzy się z nieco jaskrawym i suchym, ale też dynamicznym brzmieniem.

 

ps. Nawet Twoja ulubiona Yamaha w latach 80-90 miała inną koncepcje dźwięku jak dziś, gdzie cechował ją pewien rodzaj ocieplenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popularne serie 60 i 80 są takie jak piszesz i chyba dlatego Denon kojarzy się z nieco jaskrawym i suchym, ale też dynamicznym brzmieniem.

 

Tylko żę seria x60 gra w ogóle inaczej niż x80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne koleżanki i szanownych kolegów. Wywalić chcę "kino domowe" i kupić stereo. Chcę kupić nowe kolumny STX f-200n i do tego wzmacniacz, jaki wzmacniacz m polecicie?? Wiem dostanę opieprz za STX-y ale to polski produkt i chcę go wspierać, nie jestem audiofilem ale wiem, że stereo lepiej zagra niż "kino domowe" (marki nie podam:)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.