Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Denonka mam PMA700AE i nie jest on najtańszy, to tak dla Twojej wiadomości. Co do Manty to radziłbym posłuchać, mógłbyś się zdziwić. A co do merytorycznej rozmowy na temat trzymania parametrów przez elementy takie jak kondensatory elektrolityczne, to proponuję się trochę dokształcić - wyparowują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb, 22 Maj 2009, 17:36

 

>Denonka mam PMA700AE i nie jest on najtańszy, to tak dla Twojej wiadomości. Co do Manty to

>radziłbym posłuchać, mógłbyś się zdziwić. A co do merytorycznej rozmowy na temat trzymania

>parametrów przez elementy takie jak kondensatory elektrolityczne, to proponuję się trochę

>dokształcić - wyparowują.

 

No, ładne cacka, manta gra na tych kolumnach z zestawu? - u mnie nie wytrzymała konkurencji i zniknie w najbliższym czsie, ale przygoda z lampą to fajna rzecz i będziemy z towarzyszami podążać tą drogą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 17:45

 

>skynyrd ale co Ty porownujesz? Mante z 860? Nie no bez jaj:)

 

Nie porównuję, tylko się tak złożyło, że mam i to i to, manta z kolumnami niedługo odjeżdża w siną dal, ale na milion w totka, albo lampkę bym się na pewno nie obraził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym, tu u diabła mówisz, co za klasa, elektrolit zawsze będzie elektrolitem, nie zaleznie od klasy sprzętu. Po tylu latach wszystko zmienia parametry, nie tylko elektrolity, miedź się utlenia, styki sniedzieją, tworzą się zimne luty, nie mówiac o potencjometrach.

 

P.S. Nie jestem przeciwnikiem starego, acz dobrego sprzętu, sam posiadałem w swojej karierze sporo takowego i to z górnej półki i mam wiedzę na temat tego jak składano kiedys, a jak dziś. Tu się z Tobą zgadzam w stu procentach, że to co dziś jest hi-endem, kiedys było nawet w średniej klasie. Niestety taki sprzęt po tylu latach wymaga, że tak się wyrażę odrestałrowania. Nalezało by powymieniać w nim niektóre elementy, wówczas zgodzę się co do hi-endowości takiego zabytku. W przeciwnym razie stanowi on jedynie wartość kolekcjonerską i sentymentalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 22 Maj 2009, 17:51

 

>Czekam więc na pojedynek dziadka "Sansui" z młodocianą "Mantą".

 

ha, ha, ha - doskonały wpis (Fogg kontra Britney) - kto lepiej śpiewa???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 17:53

 

>Mysle ze takie porownanie w wiekszym gronie to swietny pomysl. Moje propozycje: Yamaha B 2 Technics

>SE-A1 Krell KSA 50 S kontra nowe konstrukcje. Jednak Manta sie tutaj nie zalapie - przykro mi. Denon

>PMA 700 AE takze.

 

Podobnie jak masa innego sprzętu, który mógłby podważyć Twoje racje. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 17:53

 

>Mysle ze takie porownanie w wiekszym gronie to swietny pomysl. Moje propozycje: Yamaha B 2 Technics

>SE-A1 Krell KSA 50 S kontra nowe konstrukcje. Jednak Manta sie tutaj nie zalapie - przykro mi. Denon

>PMA 700 AE takze.

 

trzeba zastanowić się też nad źródłem i kolumnami, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na ogólny charakter dźwięku. Może byc bardziej lokalnie a mniej obiektywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechb, 22 Maj 2009, 17:53

O czym, tu u diabła mówisz, co za klasa, elektrolit zawsze będzie elektrolitem, nie zaleznie od klasy sprzętu. Po tylu latach wszystko zmienia parametry, nie tylko elektrolity, miedź się utlenia, styki sniedzieją, tworzą się zimne luty, nie mówiac o potencjometrach.

 

P.S. Nie jestem przeciwnikiem starego, acz dobrego sprzętu, sam posiadałem w swojej karierze sporo takowego i to z górnej półki i mam wiedzę na temat tego jak składano kiedys, a jak dziś. Tu się z Tobą zgadzam w stu procentach, że to co dziś jest hi-endem, kiedys było nawet w średniej klasie. Niestety taki sprzęt po tylu latach wymaga, że tak się wyrażę odrestałrowania. Nalezało by powymieniać w nim niektóre elementy, wówczas zgodzę się co do hi-endowości takiego zabytku. W przeciwnym razie stanowi on jedynie wartość kolekcjonerską i sentymentalną.

 

No niestety, zgadzam się z Tobą - lecz wolę budżetówkę z przed ćwierćwiecza niż "nowoczesne" wyroby.

Chyba, że z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 08:32

 

>Oba modele do ktorych podales link sa takie sobie. Polecam 550 ES 670 ES oraz 770 i 870 ES.

 

Znalazlem tylko 550ES za (chyba) mala kase bo tylko 500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mozes ktos ogolnie nakreslic brzmienie Sony ES?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 18:20

 

>lechb bardzo chetnie sie dowiem czego sluchales przed zakupem i w jakich konfiguracjach skoro

>wybrales najtansze klocki w ofercie duzych producentow.

 

Każdego za jaja trzyma kasa, niestety - lub inne priorytety - samochód, domek nad jeziorem, żona,kochanka,hazard itp - że już nie wspomnę o płytach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No tak masz racje:) ale zastanawia mnie ta pewnosc siebie i negacja starszych topowych konstrukcji. PMA 700 AE od Twojego 860 dziela hektary. To jest taki sobie wzmacniaczyk ktory dosc sporo wyostrza i gubi szczegoly. Kosztuje 1200-1400zl za nowy i podobno to niemalo. Zastanawiajace. Obawiam sie ze lechb nie slyszal klockow o ktorych pisalem a neguje z zalozenia bo sa stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 18:33

 

>No tak masz racje:) ale zastanawia mnie ta pewnosc siebie i negacja starszych topowych konstrukcji.

>PMA 700 AE od Twojego 860 dziela hektary. To jest taki sobie wzmacniaczyk ktory dosc sporo wyostrza

>i gubi szczegoly. Kosztuje 1200-1400zl za nowy i podobno to niemalo. Zastanawiajace. Obawiam sie ze

>lechb nie slyszal klockow o ktorych pisalem a neguje z zalozenia bo sa stare.

 

Ja nigdy nie zaczynałem od nowych - pamiętam do dzisiaj mojego NAD-a 3020, paradigmy z drugiej ręki, że nie wspomnę o unitrach i diorach - ale to jest taki punkt odniesienia - człowiek ma tamte dźwięki (niekiedy koszmarne) zakodowane w głowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 18:41

 

>PMA 1055 to calkiem fajowy wzmak:) NAD 3020 w swojej klasie takze:)

 

NAD, piękny był - brzydsza była tylko moja piwnica, ale pogrywał superowo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pma 1055 najbardziej by mi pasowal bo by pasowal do CDeka, ale trudno go dostac teraz gdziekolwiek, tym bardziej czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 22 Maj 2009, 18:20

 

>lechb bardzo chetnie sie dowiem czego sluchales przed zakupem i w jakich konfiguracjach skoro

>wybrales najtansze klocki w ofercie duzych producentow.

 

Co wybrałem, to wybrałem. W swojej karierze przerabiałem wiele sprzętu, jak pisałem juz niejednokrotnie i nie chce mi się powtarzać. Niestety małżeństwo, przeprowadzka, masa innych wydatków i najgłupszy pomysł jaki mi przyszedł do głowy, czyli KD. Potem tak na szybkiego i w miarę mozliwości PMA500AE, potem 700 (ten typ przekazu zdecydowanie najbardziej odpowiada mi w sprzęcie z klasy budżetowej), a potem była w planach Jolida z której zrezygnowałem po zakupie Manty. Ot i historia posiadanego obecnie sprzętu. Na codzień tez mam dostęp do masy sprzętu wystawianej w jednym z zaprzyjaźnionych sklepów audio w moim mieście, dodam, że bardzo bliskiej znajomości. Z czym porównywałem ową V5, tez pisałem, wystarczy poszukać.

 

P.S. Nie neguję jakości wykonania starszych urzadzeń, jak juz wyzej pisałem. Natomiast ty zanegowałeś moja propozycję. Z góry zakładajac, że nie gra, nie słuchajac. Ot i sedno całej sprawy. Zarzucasz ludziom, że są nie osłuchani i zakladaja coś z góry, sam czyniac tak samo. Jak to się mówi "Widzisz drzazgę w oku drugiego, a we własnym belki nie dostrzegasz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skynyrd, 22 Maj 2009, 19:08

 

>lechb, 22 Maj 2009, 19:04

>

>no lechb, zapachniało Pismem Świętym :)

 

Raczej szczerą prawdą, która czasem boli. Niestety czasu sie nie cofnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.