Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

z tym zciszaniem w CD to niekoniecznie tak jak mówicie. Jeśli ma mieć to sens i bez zbędnej straty na jakości to należy szukać takiego rozwiązania na potku z silnikiem (np. CD Kenwooda tak miały) Nie ma tam mowy o zciszaniu "elektronicznym" co faktycznie jest bez sensu i strasznie degraduje dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pool80, 26 Maj 2009, 20:23

 

>Ten mocniejszy Harman to nie głupi pomysł tylko to 1,5k pln . Ten tańszy jest prawdopodobnie mocno

>kopany i wiele przeszedł. pamiętaj że fotki zawsze lepiej wyglądają niż na żywo. Jeszcze kwestia

>gałki w tym nowym ponoć jak padnie to kaput. ale jest b. ładny ;-).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jest i o nim - ciekawe jak się spisuje z oddwarzaczami tej samej firmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po przeczytaniu recki tego HK mam przypuszczenie że cofnięcie góry pasma w połączeniu z paczkami Rafała może się nie sprawdzić. Obstawiam dalej Rotela.

Ten mocny HK ma niecałe 350w poboru prundu przy 80w/8ohm, Np mój Rotel ma 300w przy 40w/8ohm. I na 100% wystarczy do wysterowania Quantumów. A jak byś dorwał jeszcze mocniejszy....

ps. Ra-935bx chodził po ok 600pln na allegro aaaale nie ma pilota ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aurot wątku wykluczył kombinację pre + power?

Za 1 kzł można złożyć wzmocnienie, które zapewni na 100% wysterowanie głośników i brzmieniowo powinno być równe lub lepsze od niejednego z w/w typów integr.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No kurde,tyle to wiem, ale ten nieszczesny PMA-860 nie ma pilota. Tak juz dawno bym zakupil

>pma-1060. :( To Te 980R az takie zle? Zapewne 1080R tez. Podoba mi sie jego design, nie ma co

>ukrywac.

 

1080R to inna bajka bajka niż 980R, bardzo mu blisko do 1060R, tylko ma pilota. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Szanowny przedmowco badz uprzejmy nie wypisywac bzdur. Nie ma czegos takiego jak PMA 1060 R - to po pierwsze. Po drugie PMA 1080 R i w ogole cala seria x80R roznia sie in minus od serii x60. Roznice dotycza wydajnosci wykopu i calego spektrum dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Denony to moje osobiste doświadczenie zaczyna się i kończy na PMA-880R. Jest dynamika, wykop, przestrzeń wraz z niezłą szczegółowością, ale to kompletny suchotnik, płaskie bezbarwne granie męczące na dłuższą metę. Zdecydowanie nie polecam tego modelu. Nie wiem jak inne denony, ale mi tym modelem nie przypadła ta firma do gustu, choć wiem, że miałem budżetówkę w rękach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 27 Maj 2009, 10:18

 

>Szanowny przedmowco badz uprzejmy nie wypisywac bzdur. Nie ma czegos takiego jak PMA 1060 R - to po

>pierwsze. Po drugie PMA 1080 R i w ogole cala seria x80R roznia sie in minus od serii x60. Roznice

>dotycza wydajnosci wykopu i calego spektrum dzwieku.

 

 

 

" 1. cala seria jest bardzo dobra

2. PMA 1080R powinien grac jednak ciut gorzej jak 1060. To zdanie kumpla ktoremu wierze a on robil

testy.

 

Zreszta jesli chodzi o kupno z drugiej reki wzmaka za b dobre pieniadze i bardzo dobrej jakosci

ciezko znalezc konkurencje dla tej serii Denona. Pozdrawiam.

 

discomaniac71 26 Maj 2005, 15:15

"

 

 

delikatnie Ci się zmienił pogląd w ciagu ostatnich 4 lat, można powiedzieć "ciut" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

To ciut gorzej jednak jest dosc dobrze slyszalne. A poglad zmienil mi sie i to znacznie z jednego prostego powodu: poszukiwania docelowego wzmaka trwaly az do tego roku. Przez ten czas we wlasnym systemie odsluchalem sporo ponad setke wzmacniaczy. Doszedlem do wniosku ze trzeba jednak doplacic zeby miec cos naprawde sporo lepszego. Obecnie waskim gardlem sa kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy oczywiście, nie myśl, że się czepiam. Poprostu ten wątek (przede wszystkim twoje "dobre" opinie na temat denonów) miał bardzo duży wpływ na mój wybór wzmacniacza jakies 2 lata temu, jak widać jestem zadowolony i nie zmieniłem go do dziś. Pozdrawiam, a to R po 1060 to mój błąd oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skynyrd - Tak (o mnie). Tylko prosze nie że swoje jajeczko chwale. Wiem że podobny charakter mają moje i Rafała paczki i dlatego próbuje przekonać do Rotela.

Disko - nie odpowiedziałes na moje pytanie odnośnie róznych modeli rotela serii 9xx. Śmiem twierdzic że i głupie 40w z tej serii wysteruje Rafała paczki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Alez oczywiscie:) Rotel ma swoja klase. Wzmaki wygladaja niepozornie ale naprawde potrafia zaskoczyc. Z perspektywy czasu Rotela oceniam wyzej niz Yamahe Denona czy Sony. Choc niektore ESki potrafia zaskoczyc choc sposob prezentacji znacznie rozni sie od tej "rotelowskiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pool80, 27 Maj 2009, 12:02

 

>Skynyrd - Tak (o mnie). Tylko prosze nie że swoje jajeczko chwale. Wiem że podobny charakter mają

>moje i Rafała paczki i dlatego próbuje przekonać do Rotela.

> Disko - nie odpowiedziałes na moje pytanie odnośnie róznych modeli rotela serii 9xx. Śmiem

>twierdzic że i głupie 40w z tej serii wysteruje Rafała paczki..

 

pool80 wielokrotnie juz pisałem, że Twoje Heco to zupełnie nie ta szkola grania co Magnat. Mocno wycofanej góry Metasów, na tle ładnej i detalicznej z Magnatów nie nazywaj tym samym charakterem, bo mijasz się z prawda o cały kilometr. Magnaty mają sporo basu, ale generalnie to dosyć spokojne kolumny, detaliczne, otwarte, Rotel ze swoja chirurgiczna precyzja i dość ostra góra nie koniecznie sprawdzi się z tego typu kolumnami jak Quantumy. Nie słuchałem konkretnie tego zestawiania, ale znajac brzmienie obydwu urzadzeń łatwo to sobie uświadomić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 27 Maj 2009, 12:06

 

>Alez oczywiscie:) Rotel ma swoja klase. Wzmaki wygladaja niepozornie ale naprawde potrafia

>zaskoczyc. Z perspektywy czasu Rotela oceniam wyzej niz Yamahe Denona czy Sony. Choc niektore ESki

>potrafia zaskoczyc choc sposob prezentacji znacznie rozni sie od tej "rotelowskiej".

 

disco- z umieszczeniem w jednej linii Rotela z Yamahą czy Sony to mała przesada. Między nimi jest przepaść i nie można ich porównywać. Oczywiście + na korzyść Rotela, jednakże duży - za zbyt wysoką cenę nowszych klocków. Sony i Denon są sztucznie rozdmuchane przez allegro. Starsze Yamahy były dobre. Nie męczyły lecz nie zachwycały. Były normalne, jednak też bardzo drogie.

 

Jednakże po odsłuchach i porównaniach twierdzę ,że Rotele z górnej półki starej serii są zbyt agresywne i należy bardzo uważać z doborem reszty. Nie słuchałem jeszcze modelu RA 985 i nie wiem czy też tak mocno gra ostrą górą. Najbardziej brzmieniowo zachwyciła mnie jednak najprostsza seria 8xx. Im wyżej tym niestety gorzej, to znaczy ostrzej. Przy źle dobranym zestawie potrafi zmartwić i zniechęcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 27 Maj 2009, 10:44

 

>Jeśli chodzi o Denony to moje osobiste doświadczenie zaczyna się i kończy na PMA-880R. Jest

>dynamika, wykop, przestrzeń wraz z niezłą szczegółowością, ale to kompletny suchotnik, płaskie

>bezbarwne granie męczące na dłuższą metę. Zdecydowanie nie polecam tego modelu. Nie wiem jak inne

>denony, ale mi tym modelem nie przypadła ta firma do gustu, choć wiem, że miałem budżetówkę w

>rękach...

 

To akurat by podpasowal do Quantumow 605, bo barwy, ciepla i miesistego basu im nie brakuje. Szczeze mowiac to po przesiadce z 507 brakuje mi tej szczegolowosci srednicy. 605 sa naprawde cieple w brzmieniu, bynajmniej u mnie i moze taki suchy Denon by odmienil nieco ten az czasami za miekki bas.

Pomyslalem ze najpierw popisze do allegrowych handlarzy i popytam o PMA-1055R, moze akurat ktorys zalatwi. Jezeli nie to nie wiem...

Moze w roli eksperymentu kupie jakies inne PMA i zobacze jak to wkoncu gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do 8 handlarzy to narazie 2 odpisalo, jeden ze nie sprzedaje na zamowienie a drugi napisal co znaczy "normalna cena", bo napisalem czy zalatwi "...w normalnej cenie..." Wiec napisalem ze 800-900zl, to dobra cena za PMA-1055R?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przeczytałem wasze wpisy na 3 stronie tego wątku, lekko się skrzywiłem. Dobrze, że zakończyła się już ta niepotrzebna kłótnia. Powinniśmy się nawzajem szanować, tym bardziej, że się nie znamy osobiście :)

 

Pytanie do Discomaniaca. Te wszystkie wzmacniacze od Denona... nie rozumiem jak konstrukcje oparte na nowoczesnych rozwiązaniach mogą przegrywać z znacznie starszymi i tańszymi modelami? Dlaczego różnice w poszczególnych ampli są tak wyraźne?

Właśnie zakupiłem PMA-860 w bardzo dobrym stanie za 400zł i ciekawi mnie czym się różni on, od np. PMA-980R?

 

W przeciwieństwie do autora wątku, pilot nie jest dla mnie aż tak ważnym elementem zestawu. Muzyki słuchać będę w pokoju 20m i myślę, że wstanie z fotela i wciśnięcie guziczka czy dwóch przy wzmacniaczu nie stanowi większego problemu.

rafal735r musisz być sądząc po nicku bardzo stary więc to chyba nie przejdzie ;)

 

Myślę, że możesz kupić jakiś wzmacniacz "na próbę" jeśli cena będzie okazyjna. Zawsze przecież pójdzie go sprzedać z niewielką stratą albo nawet wręcz przeciwnie :) Ryzyko finansowe jest niewielkie.

 

Jeśli mieszkasz blisko Poznania, po zachodniej stronie kraju, to mógłbym pożyczyć wzmak na dzień, czy dwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.