Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jarex, 1 Cze 2009, 21:11

 

>Czy czasem to nie jest za tanio?

 

Na tych aukcjach dowiadujemy się, że Dali robi najlepsze kolumny na świecie, NAD 352 przez tyle lat był nieużywany i wszystko jest rarytas, flagowe i amazing. To szlak dla zawodowców ( i szaleńców). A sansui. Okazja. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram powyższe całą gębą. 68 ma kopnięcie na magnatach Q. mi ten dźwięk pasuje, na razie nie szukam dalej ( no może jakieś kabliki), w przyszłości upgrade.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ma zadnego z w/w na allegro.

 

A czy ktos moze cos powiedziec o starych koncowkach mocy Kenwood, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I takim przedwzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo mnie to zainteresowalo, bo jest w przystepnej cenie, w miare wyglada i przedwzmacniacz ma plynna regulacje Flat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza propozycja do 200 złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

jarex, 1 Cze 2009, 23:13

 

>Najlepsza propozycja do 200 złotych

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sansui a z kablem od lampki? To jest straszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sansui a z kablem od lampki? To jest straszne.

 

wsadzi się go do węża ogrodowego i od razu będzie miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 1 Cze 2009, 23:29

 

>polecam ...

 

ciekawe dlaczego ktoś go sprzedaje za grosze skoro taki genialny ? ja bez "logistyki" bym był uważny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Widzę sitek, że na Ciebie szkoda czasu ... Ten wzmacniacz w czasie gdy był w ofercie kosztował więcej niż luxman L540 , Accuphase E-205 a bardzo podobnie co Accuphase E-206. Cena w granicach 2000-2500 za ten wzmacniacz to dobra cena jak na możliwości jakie oferuje. Jednak dla wielu będzie to dobry kąsek bo można go w prosty sposób zmodyfikować do modeli wyższych bo topologia jest ta sama. Potencjał jaki drzemie w tym klocku jest ogromny ale na to co Ci dolega (chyba czysta polska zwykła ignorancja biorąca się z totalnej niewiedzy) to antidotum musisz znaleźć w samym sobie ... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Druga sprawa, że jeśli mierzysz wartość po cenie to jedynie sam siebie podsumowujesz bo po co tu forum jak wszystko mówi cena ??? . Po to są takie rozmowy by uświadomić komuś, iż nie trzeba wydawać majątku żeby osiągnąć świetny rezultat ale to chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 2 Cze 2009, 09:09

 

Nie ma się co denerwować. Oczywiście oświadczam, że Sansui nie słyszałem więc na temat jego dźwięku wypowiadać się nie mogę. Może jak przytrafi mi się kiedyś jego odsłuch zmienię zdanie. Jak na razie zastanawiają mnie zachwyty nad jego zaletami wprost proporcjonalne do rosnącej ceny na aukcjach. To samo dotyczy starych modeli Denona, Marantza i Sony opisywanych z gracją i zachwytami jako przejawy dalszego rasowego hiendu ( za 500 złotych). A jak to naprawdę brzmi sami wiemy. Normalnie i bez zachwytów.

 

Tak więc w ocenie osób które tylko dlatego, że mają inne zdanie, byłbym daleko ostrożny, gdyż samemu można wyjść na ignoranta.

 

Już pisałem. Jeśli ktoś lubi starocia nie mam nic przeciwko temu. Jednakże ci sami co zachwycają się nad nim wskazując błyskawicznie wady w innych modelach nie są obiektywni. Dlatego wspomniałem o sznurku od lampki, gdzie niejednokrotnie wyznawcy Sansui tępią ludzi zachwycających się dźwiękiem modeli z takim kabelkiem na stałe twierdząc że z czym takim słuchać się nie da. To samo dotyczy innych elementów wyposażenia na przykład wzmacniaczy ( transformatory, potencjometry, kondensatory). Ci ludzie staja się niewolnikami osprzętu bez względu na rodzaj wydawanego dźwięku z tych urządzeń. To gwoli wyjaśnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Sittek rozumiem Twój sceptyzm. Ja też nie słucham transformatora , kondensatorów itd. Jednak jeśli nie ma wydajnego trafa to ... jak wiesz "z pustego i Salomon nie naleje"i to niestety da się usłyszeć ale żeby uwierzyć, że można czuć bas na ciele a nie katować przy tym uszu to trzeba tego najpierw doświadczyć. Co do cen na allegro to niestety nie mamy wpływu na wzrost popularności tego o czym się dobrze mówi. Kondensatory niestety mają wpływ na dźwięk nie mówiąc o rezystorach w torze. Powiem tak : białe szkło przepuszcza światło i z reguły jest przezroczyste ale czy szyba szybie równa ?? Z komponentami elektronicznymi jest podobnie. Słabsze komponenty degradują dźwięk w przeróżny sposób. Najczęściej jest to efekt "wrzeszczącej średnicy" - co różnie ludzie nazywają. Po chłopsku - jest to efekt "naleciałości" wzmocnień i nierównomierności sygnału elektrycznego - to trochę jak utrata ostrości w aparacie fotograficznym. Na szczęście jest sposób na to by tą ostrość poprawiać. Jedno małe ale - nigdy nie osiągniemy efektu lepszego niż sygnał wejściowy więc celem zmian jest tylko i wyłącznie zbliżenie do oryginału . Prawda, ze teraz to już nie jest słuchanie kabli itd. ? Ja wydałem kilkaset złotych na części nie po to by sobie coś udawadniać ale żeby słuchać muzyki a nie tylko utworów. Zabiegi modyfikacji są robione pod kątem opracowanych technik ludzi znacznie mądrzejszych ode mnie. Ja nie wybieram części bo tak czy inaczej brzmią ale robię tak by minimalizować ich wady wynikające z prostych praw i ograniczeń fizyki. Kondensator elektrolityczny jest bardzo niedoskonałym komponentem i bardzo bardzo "wolnym" Narastanie sygnału to niestety bardzo ważny aspekt więc by poprawić niedoskonałość elektrolitów stosuje się bocznikowanie mniej "nieznośnymi" komponentami elektronicznymi. Taki tandem stworzony z elektrolitu i np polipropylena jest około 10 do 100 razy szybszy w reakcji jednostkowej do samego elektrolitu a to powoduje zprecyzowanie brzmienia (rzeczoną ostrość) co bardzo poprawia czytelność sceny i ułagadza średnicę. Aby Ci to zobrazować jeszcze bardziej to powiem tylko tyle, ze dodanie do tego duetu polystyrena dobrej klasy może spoowdować przyspieszenie reakcji nawet około 1000 do 10000 razy a to jest wprost zbawienne dla dźwięku. Nie ma tu mowy o zciemie teoretyków bo sam tego doświadczam. Mogłem trochę za chlopsko to ująć bo elektronikiem z zawodu nie jestem ale starałem Ci się przybliżyć co jest zdrowego na rzeczy z tymi słynnymi kablami kondami itd.. Dzięki temu i wiedzy innych dziś mam efekt do niedawna będący czystą fantazją za ułamek wartości dzisiejszych wynalazków z najwyższych półek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze bym sie zdecydowal na denona x60. I teraz czy lepiej by bylo wziac PMA-860 za 500zl, czy PMA-1060 za 850zl?

Roznia sie one dzwiekiem. Czytalem teraz w arichiwum ze one graja dosc zywo i jasno. To prawda? I jeszcze pytanie jak u nich ze srednica i basem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r, 31 Maj 2009, 23:04

 

 

>Tak sie zastanawialem nad tym i szczeze mowiac to nie mam za bardzo pojecia o takim polaczeniu. Czy

>pislaes o tym czyms?

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>Do czego generalnie sluza koncowki mocy i przedwzmacniacze? Przedwzmacniacz to to male u gory chyba?

>Domyslam sie ze tam podpinam jakies zrodlo, a potem lacze go z koncowka mocy? No i z koncowki mocy

>na kolumny?

>Czyli tzw. zwykle wzmacniacze to jest to samo tylko w jednym pudle? Czy zastosowanie przedwmacniacza

>i koncowki mocy ma jakikolwiek lepszy wplyw na dziewk jak ze zwyklej Integry? (bo chyba samo slowo

>"integra" stad sie wzielo? Ze oba urzadzenia mamy w jednym?)

 

Sorry.

Jakoś temat mi uciekł. Już odpowiadam.

Jest dokładnie jak piszesz. Tylko są jeszcze tańsze zestawienia (nie muszą być tej samej firmy) i być może lepsze od Kenwooda?

 

Pół audiofilskiego życia używałem zestawów pre + amp. Między innymi z powodu "trudnych" kolumn. Przy czym - może być końcówka stereo lub monobloki (teoretycznie jeszcze lepiej). Rzadziej używa się zestawień CD z wyjściem regulowanym + końcówka mocy.

 

Teoretycznie preamp dostaje i obrabia sygnał. Końcówka powinna go tylko wzmacniać.

Więc przykładowo - wymieniając preamp - modyfikujemy brzmienie praktycznie w dowolny sposób.

 

Jak chcesz co nieco poczytać o różnicach oraz "za" i "przeciw" zobacz ten temat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Praktycznie cały hi-end (niektórzy lubią to wyrażenie:) albo "górna półka" opiera się na zestawieniach pre + power...

 

Pozdr.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze warto zwrocic uwage na Sony TA-650ESD? Tez niby gra dosc jasno? Ciekawi mnie jak gra w porownaniu z PMA-1060?

 

disco > chyba sluchales obu? Co lepsze?

 

Stwierdzilem ze poswiece ten pilot, bo wybor byl zbyt maly. Bede regolowal vol z CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi, 2 Cze 2009, 21:19

 

dziękuję Ci za ciekawą wypowiedź. Masz rację. Podejrzewam, że kiedyś robiono sprzęt audio dla ludzi aby za konkretną sumę cieszyli się jego dźwiękiem. Teraz stosując sztuczki prasowe i maksymalne cięcia budżetowe sprzęt robiony jest dla zysku. Fan audio jest jedynie elementem służącym do systematycznego zwiększania zysków.

 

Pora więc zakręcić się w innym przedziale czasowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawil sie ten PM-78. Chyba ma on sterowanie z pilota? Co bybylo lepsze? PM-78 czy PMA-1060?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM78 jest dwa razy młodszy od PMA1060.

PM78 ma możliwość sterowania z pilota. Piloty współpracujące z nim często widuje się na allegro.

Jeżeli chcesz mieć szybki, dynamiczny i jasny wzmacniacz który barwę traktuje nieco "z grubsza", a przy tym nie boisz się "dolegliwości geriatrycznych" to PMA1060.

 

Jeżeli chcesz mieć ciepło, barwnie i gładko grający wzmacniacz z bardzo dobrą w swojej klasie cenowej stereofonią, to PM78. Poza tym ten model sporo zyskje na modyfikacji takiej jak ta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy PM 80 ma coś wspólnego z PM 78 ? bo jeśli tak to nie do końca zgodziłbym się z jego ciepłą barwą, to raczej spokojniejszy typ brzmienia (nie taki dynamiczny jak Denon), natomiast gra dosyć jasno i przestrzennie na górze pasma ale barwa moim zdaniem bardziej w stronę ochłodzenia dźwięku, Denon przeciwnie - cieplejsza barwa, słabsza przestrzeń (gra bardziej bezpośrednio), bardzo duża dynamika i bas

wszystko oczywiście zależy też od połączenia z kolumnami, różnie się to wszystko zgrywa ze sobą (ja mam takie wrażenia jw opisałem po odsłuchu na Paradigm Monitor 7v4)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wzmacniaczy które mają już dwadzieścia lat (PM80, niedługo również PMA1060) częstym zjawiskiem jest to, że każdy egzemplarz gra inaczej. Miałem w domu PMA1060 i na pewno nie powiedziałbym że gra cieplej od PM80. A PM80 miałem w domu kilka egzemplarzy, i żaden z nich nie grał ani jasno, ani tym bardziej nie chłodno. Za to kilka z nich było koszmarnie zmulone, a każdy egzemplarz grał inaczej.

Jeżeli PM80 gra jasno i chłodno (piszczy, brakuje wypełnienia basu), to znaczy że większość kondów nadaje się tylko do wymiany. Ten wzmacniacz przełączony w tryb klasy A grzeje się bardzo mocno, co drastycznie skraca żywotność elektrolitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem, wszystko widocznie zależy od zgrania z kolumnami, takich Roteli teoretycznie nie powinno się łączyć z Bowersami :)

ja też się naczytałem że Marantz miał ciepło brzmieć, w praktyce tak nie było ale to tylko barwa - ogólnie pod innymi względami i tak to było udane połączenie (tamte Paradigmy i PM80), lepiej to grało niż z Denonem, zwłaszcza w klasie A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widze ze ten PM-78 jest mlodszy bo juz stylistyka do bani. Teraz stoi na allegro PMA-1080r na licytacji i tak sie nim zainteresowalem. Tak, wiem ze gra gorzej od wyzej wspomnianych. ALe mysle ze na takiej licytacji nie powinienem przeplacic i w razie chybionego strzalu moglbym odsprzedac z mala strata i wtedy bym wiedzial juz mniej wiecej na czym stoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1080 to sobie daj spokój. Jak Ci się nie podoba stylistyka PM78, to poszukaj PM8000 lub PM7200, bebechy mają identyczne jak PM78, a facjatę ładniejszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko tak patrze ze PM 72000 to min 1500zl, wiec pm 8000 tez pewnie jeszcze drozszy. A nie dalo by sie przerobic PMA-1080R?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.