Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do jazzu do 10-12 tys.zl


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Witam wszystkich, wtrącę swoje 2 grosze w związku z matrixami.

Mam matrixy 801 s.2 już ładne 14 lat i już kilka razy mogłem je zmienić ale mają „coś” co rzeczywiście mnie powstrzymuje przed tym zamiarem. Wiem, że można lepiej, ale to już teraz naprawdę kosmiczne pieniądze. ... Początkowo karmione były przez Classe Cap 150 ze źródłem Gopland 288 (mam je do dzisiaj - też dobre granie) i było dla mnie naprawdę dobrze. Piszę tylko „dobrze” bo wzmacniacz mógłby bardziej kontrolować 6kg basu o średnicy 300mm. Ale gdy go zmieniłem na gryphona Calisto 2200 to od razu było „miodzio”. Za każdym razem gdy „coś” zmienisz, „coś” dodasz, to słychać jeszcze lepiej. Takie np. „podkładeczki” pod komponenty audio: najpierw „Bazuni”, potem Sumpozjum, a teraz Accoustic Revive – i jeszcze bardziej słuch się cieszy. Nie wspominam już o zmianie żródła, kabli i zasilania. Jednym słowem – PASJA. Naprawdę wg. mnie są to kolumny = Monitory (a w zasadzie były ...) bardzo przezroczyste i tak sobie myślę, że chyba jeszcze „coś skrywają” bo biampingu jeszcze nie sprawdałem. Na koniec powiem tylko tyle, że na wszelki wypadek zaopatrzyłem się w zapasowe wysokotonowce (trzy lata temu), które chyba jeszcze są dostepne u producenta. Pozdrawiam

 

Nie wiem jak bi-amping,ale Matrixy kochają bi-wire.Jest o tym informacja w instrukcji, którą producent podkreślił-słusznie.Dodanie drugiego drutu w moim przypadku Furukawy,zmieniło granie w sposób,którego się nie spodziewałem.Chciałem tylko wyeliminować blaszki łączące terminale a skończyło się na mocno podniesionych brwiach.Jeszcze jedno i znowu w kontekście wpisu MarkN,Matrixy kochają lampę-to jest ich naturalne środowisko,według moich doświadczeń,dobrze dogadują się też z lampowo grającym krzemem,słuchałem ich z Audio Analogue Puccinim i było świetnie,to efonicznie grające kolumny ze wspaniałą barwą i świetnym wypełnieniem-tweeter po za konkurencją.Nie dziwi mnie,że rzadko pojawiają się w ogłoszeniach,choć w Polsce sprzedło się ich parę sztuk,licząc wszystkie modele i to w czasach kiedy dystrybutorem był Decibel,kto to pamięta?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bi-amping,ale Matrixy kochają bi-wire.Jest o tym informacja w instrukcji, którą producent podkreślił-słusznie.Dodanie drugiego drutu w moim przypadku Furukawy,zmieniło granie w sposób,którego się nie spodziewałem.Chciałem tylko wyeliminować blaszki łączące terminale a skończyło się na mocno podniesionych brwiach

Zgadzam się w 100%, też mam bi-wire. Wymieniłem też terminale na WBT i znowu "lepiej", oddzieliłem wszystkie sekcje LF, MF,HF (uprage wg Alstina) i znowu..... jeszcze można by .....nie wiem gdzie kończą się możliwości M 801 s.2 . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

Zgadzam się w 100%, też mam bi-wire. Wymieniłem też terminale na WBT i znowu "lepiej", oddzieliłem wszystkie sekcje LF, MF,HF (uprage wg Alstina) i znowu..... jeszcze można by .....nie wiem gdzie kończą się możliwości M 801 s.2 . Pozdrawiam

Nie kończą,ta seria z małymi poprawkami została zaprojektowana w sposób genialny,jak usłyszałem 801 po raz pierwszy myślałem,że jestem w audiofilskim niebie.Sorry za egzaltację, ale tak dla mnie grają Matrix-to jest mój i skończony dzwięk:)

 

A dystrybutorem był Horn a nie Decibel-mój błąd.Właśnie trzymam gwarancję do moich Matrix-4 lata ile teraz daje Audio klan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kończą,ta seria z małymi poprawkami została zaprojektowana w sposób genialny,jak usłyszałem 801 po raz pierwszy myślałem,że jestem w audiofilskim niebie.Sorry za egzaltację, ale tak dla mnie grają Matrix-to jest mój i skończony dzwięk:)

kończąc napiszę tylko, że B&W 805 Matrix były tak dobre, że nie było potrzeby robić serii 2 i 3, a jesli idzie o schemat sekcji wysokotonowej układ jest taki sam jak w Signature N 800 - tylko wartości elementów trochę zmienione (elementy zwrotnicy bardziej audiofilskie i przetwornik inny). I tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

kończąc napiszę tylko, że B&W 805 Matrix były tak dobre, że nie było potrzeby robić serii 2 i 3, a jesli idzie o schemat sekcji wysokotonowej układ jest taki sam jak w Signature N 800 - tylko wartości elementów trochę zmienione (elementy zwrotnicy bardziej audiofilskie i przetwornik inny). I tyle w temacie.

 

To fakt 805 jako jedyne z serii nie były poprawiane,mam i nigdy nie oddam:)natomiast tak jak pisałem wcześniej nie wiem jak oni zrobili tak magiczny tweeter , mnie podoba się bardziej niż diamond jest rozdzielczy i jednocześnie kremowy......nie znam się na poezji, ale jest w nim to coś czego diamentowi imo brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę odsluchac JBL TL 260 koniecznie z preamp i koncowka mocy na youtube.pl jest jakiś użytkownik ktory zamiescil filmy

 

ups:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za opinie, przydadzą się. W międzyczasie troche sie zmienilo.... Dalej szukam kolumn. ..... poza tym bas reflex z tyłu, ciężko byloby u mnie ustawić, nie za bardzo moge odsunąć od scian. Może w koncu uda mi sie w najbliższym czasie wyskoczyc do Warszawy, Harbeth, Spendor , ATC nie obsluchane.

 

Witam,

jakiś czas temu również szukałem głośników. Odsłuch to podstawa i koniecznie w Twoim pomieszczeniu. Moim faworytem były ATC SCM-40. W mojej subiektywnej ocenie są to głośniki bardzo naturalne i neutralne z czarującą średnicą. Jednocześnie nic nie jest podkolorowane, fajny zróżnicowany bas. Obudowa zamknięta powoduje, że kolumny są mniej czułe na położenie bliżej ściany. Ale.. głośniki wymagają dość mocnego wzmacniacza. Z moim Creekiem Destiny grało to fajnie ale wiem, że można dużo lepiej. Poza tym, ATC grają lepiej im głośniej się ich słucha. Przy cichych odsłuchach nie ma tej frajdy, energii, rozdzielczości co przy głośniejszych. Niestety przy odsłuchach w domu okazało się, że nie potrafią wytworzyć w moim pomieszczeniu akceptowalnej przestrzeni. Tęsknie do tych głośników i tego sposobu prezentowania dźwięku. Pewno byłoby lepiej z dobrym wzmacniaczem ale miałem jaki miałem.

To tak z moich subiektywnych propozycji dla Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie zamiast kolumn....kupilem inny wzmacniacz na miejsce Caspiana, .., chociaż Caspian gra dla mnie niezwykle przyjemnie, moze nie ma aż tylu detali , ale muzyka jest tak wciągająca, relaksujaca i przyjemna, ze mozna sluchac go godzinamiCiekawe, czy da radę ATC?.Moje dotychczasowe kolumny są trojdrożne, obudowa zamknięta....zabytek....ale jak posluchalem i Spendora i Harbetha i ATC, to dzwiek najbardziej zblizony do naturalnego okazal sie w ATC 40 i ..w moich starych kolumnach o podobnej do ATC barwie, albo raczej neutralnosci( chociaż samo granie to juz inna klasa).Wiec czekam na ATC 40 ... i ciekaw jestem, jak zagraja w moim pokoju.Z chęcią porownam wtedy sposob gry i Caspiana i Leemy o czym postaram sie napisac w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wiec czekam na ATC 40 ... i ciekaw jestem, jak zagraja w moim pokoju.Z chęcią porownam wtedy sposob gry i Caspiana i Leemy o czym postaram sie napisac w tym wątku.

Sam jestem ciekaw porównania. Nie słyszałem nigdy Leema. Co do ATC do osobiście starałbym się nieco rozświetlić górę. Nie wiem jak z przestrzenią w Leema, oby była dobra tak aby ATC też tym się odwdzięczyły. Dla mnie ATC są po prostu uniwersalne choć mają swoje cechy. Czekamy na werdykt:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mialem możliwosci wysluchac wielu tu wymienianych kolumn, czego sam żałuję, albo nie moglem sie wyrwac, albo akurat ich nie bylo , gdy juz pojechalem.Wybralem to, czego posluchalem i mam w domu ATC 40.Jedno dodam, że mam teraz dwie pary fajnych kolumn, jedne to wspomniane ATC 40, a drugie moje stare wierne Infinity, ktore w bezposredniej konfrontacji dzielnie sie broni, a nawet w niektorych aspektach ma jakby przewagę( wieksza scena ) .Dostaną u mnie chyba dożywocie.Teraz czas pocieszyc sie nabytkiem, a niedlugo pewnie znowu czlowiek bedzie coś szukal.Taka chyba ludzka natura, poszukiwacza i ciekawskiego.C.d.n....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.