Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do jazzu do 10-12 tys.zl


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) esli triangle to jak juz wspomnialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) e

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już ktoś zjawia się na forum z prośbą o pomoc, chciałbym doradzić jak najlepiej.

1 Kupowanie nowych kolumn mija się z celem, duża utrata wartości ,przy ewentualnej odsprzedaży, dzisiejsze 80-90%propozycji,to tak lekko mówiąc kicha na kołach.Oczywiście nie znam wszystkich firm ani modeli oferowanych, na rynku dystrybutorskim.Ale podam przykład nowy Audio Physic to już nie to samo co kiedyś pod ręką J.Gerharda. Dotyczy to samo Sonusa Fabera choć tu jest trochę lepiej.Większość wszystkich propozycji to budżetówka która, ma odcinać kupony właścicielom. Do 10000zł możesz naprawdę kupić świetne kolumny. Podaje moje typy ,wszystkie te propozycje znam. Posiadałem Roksana Caspiana.Do niektórych zestawów przdała by się jeszcze końcówka mocy Caspiana, często stosowana koncepcja na wyspach. Do Jazz kolumny powinny być z jak najlepszym środkiem pasma, delikatną górą,z basem który da się dobrze kontrolować.

Warto rozważyć. Magnat Quantum1005-około 6000zł super recenzje na rynku niemieckimnowe około 8000zł

Vienna Acuostic Bethoven Grand concert. były ostatnio za około 5000zł nowe 16000

Proac Responce 3 lub 3.5 do już dość poważna kolumna cena do 10000zł nowe około 30000zł

Spendor SP9/1 lub 7/1 cena od 4900-6500zł

Spendor S8e. około 6000zł

Audio Physic- choć ja lubię starsze wersje od Tempo 2 i wzwyż, Virgo 2-przez fachowców za Oceanu uważana za zabójcę w przedziale do 5000$. ceny od 3500-5500zł

Mój ulubiony Harbrth Acuostic HL-właśnie na polip. rzadkie, cena około 3500zł w raz z lampą U.r S8 pokonały Thiela 3.6 oraz Sonus faber.i Dynaudio Contour3+Krell 500.

Tannoy SRX 12-15 to również bardzo ciekawa propozycja dla bardzo wymagających.od 7000-12000zł

ATC SCM 40 -bardzo ciekawe brytyjskie brzmienie 8500zł

Jeżeli nie boisz się starszych konstrukcji to na pewno

Kef Reference 107.2. około 6000-7000zł

Kef Reference 105.3 około 5000zł nowe kosztowały 15000zł

Dynaudio MSP 300 lub 500 cena od 2000-5000zł w zależności od stanu. Przepiękna średnica za sprawą D59.

JBL TI 250 około 8000-10000zł ostatni dobry wypust ,po za serią profesional studio monitor.

Muszę kończyć lecz nie jest to zamknięta lista mam jeszcze kilku faworytów ale o tym później .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, a miałem przez czas jakiś Triangle Lyrr, bas szybki, sprężysty . Nie wiem co myślisz mówiąc o łagodnej górze, jest na pewno detaliczna ale nie nachalna to fakt. Ogólne wrażenie z Triangla było takie że żadne pasmo nie góruje.

Natomiast nie jestem przekonany czy do muzyki którą andrzejeka preferuje. Ale jak komuś podpasują to fajne kolumienki.

Ze wskazanych miast w Bydgoszczy zawsze stały Triangle do odsłuchu ale kupić to nie wiem bo cena fabryczna:)

 

Detaliczność i ostrość (nachalność) grania to nieco odrębne sprawy - w tanich kolumnach naturalnie wszystko się to zlewa. W droższych, lepszych właśnie widać już ewidentne różnice. Ostatnio ćwiczymy to na Definitive BP8060 w cenie 9.900 - kolumna wręcz sypie detalami, ale wszystkie są w głębi sceny za średnicą - jakby ktoś od linijki odrysował - rewelacyjny efekt!

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum1005-około 6000zł super recenzje na rynku niemieckimnowe około 8000zł

 

8000 pln to za sztukę ewentualnie. Komplet to ok. 3500 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 pln to za sztukę ewentualnie. Komplet to ok. 3500 euro.

Może i kiedyś ,ja teraz mieszkam w Niemczech , cena nowych 1005 od 690Eur za sztukę.Ostatni 2 pary w stanie idealnym sprzedały się za 850Eur -PARA.Wiem co piszę Za 1009 nowe Przecenione powystawowe to 1290Eur. sztuka. A ostatnio sprzedana Para poszła za około 1100Eur. Cena wybitna, jest mały szkopuł jeżeli wiesz jak wyglądają kolumny i jak są pakowane to transport może być kłopotliwy koszt 500-1000zł transport z Niemiec. Bądźmy realistami podałem ceny podstawowe każdy chce zarobić .Proste. Pamiętaj na przykład takie T+A Criterion 1 kosztowały u nas 19000zł. a w Stanach 19000$ różnica znaczna prawda.

 

Interesują Cię Magnaty pisz na priv.Dogadamy się każdy będzie zadowolony.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli chodzi o Tannoya to nie wersja SRM ? Widzę np. takie oznaczenie SRM 12X lub SRM 15X?A jesli chodzi o starszego Harbetha HL-5 czy warto za takim sie rozglądnąc? I czy monitor wystarczy na powierzchnię 30 m kw?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detaliczność i ostrość (nachalność) grania to nieco odrębne sprawy - w tanich kolumnach naturalnie wszystko się to zlewa. W droższych, lepszych właśnie widać już ewidentne różnice. Ostatnio ćwiczymy to na Definitive BP8060 w cenie 9.900 - kolumna wręcz sypie detalami, ale wszystkie są w głębi sceny za średnicą - jakby ktoś od linijki odrysował - rewelacyjny efekt!

 

W żadnym przypadku w Trianglach nie nazwałbym góry łagodną. No cóż miałem je prawie rok może za krótko, ale zdaje się nie o tym miało być tylko chciałeś przemycić coś o Definitive. Nie uważasz że może zwyczajnie wprost je autorowi zaproponować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli chodzi o Tannoya to nie wersja SRM ? Widzę np. takie oznaczenie SRM 12X lub SRM 15X?A jesli chodzi o starszego Harbetha HL-5 czy warto za takim sie rozglądnąc? I czy monitor wystarczy na powierzchnię 30 m kw?

Te harberth-y to już duży monitor wiec bedzie ok don30m2 a czy warto ? Jeśli lubisz audofilskie plumkanie to tak !.jak dla mnie nudne i bez życia kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te harberth-y to już duży monitor wiec bedzie ok don30m2 a czy warto ? Jeśli lubisz audofilskie plumkanie to tak !.jak dla mnie nudne i bez życia kolumny

Oj kolega przegina, Jeżeli Harebeth grają bez życia, to raczej słuchałeś ich w złym zestawieniu. W tej cenie to raczej model 30.1. Dlatego też polecam starsze konstrukcje którym życia ,barwy i rozmachu nie brakuje.

 

Są teraz w Polsce do kupienia powystawowe, z lekkim odarciem na podstawie za 4200zł.

I to jest świetna cena, dobra propozycja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 1005 faktycznie są w cenie 4tys od sztuki.

Niestety na polskich stronach nie ma zbyt wielu opini o tym modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 1005 faktycznie są w cenie 4tys od sztuki.

Niestety na polskich stronach nie ma zbyt wielu opini o tym modelu

Bo Polska to Polska , ale cóż Polak jak się sam nie przekona to na słowo nie uwierzy, chyba że napisze to Brytyjczyk lub inny jakiś zachodni men.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las , tym więcej drzew, im więcej sie je, tym czlowiek bardziej glodny.A wracając do meritum, szukam kolumn do muzyki spokojnej( Anna Maria Jopek, Diane Krall, Miles Davies, Tomasz Stańko, Komeda, Benson, Cesaria Evoria, Goran Bregović itp.), pomieszczenie 30m kw, czesciowo otwarte na hol i reszte domu.Posiadany sprzet obecnie to wzmacniacz Roksan Kaspian M1 85 Watowy i CD Arcama, niewykluczona w przyszlosci lampa.Lubię dzwięk lekko ocieplony , nie daj Boże ostry i kłujący( dlatego nie spodobaly mi sie ani Primare ani Cambridge Audio.)Chcialbym, żeby kolumny zostaly na dluzej, zeby dały radę w przyszlosci z ewentualna lampą, żeby teraz poradził sobie z nimi Caspian.Wiadomo, ze muszę ich posluchać, ale , zeby to zrobić, muszę zawęzić pole poszukiwań.Nie wiem, czy monitorki dadzą radę na 30 m kw. czy obowiazkowo stojące?Biorę pod uwagę Harbeth, ATC, Spendor, może Vienna Acoustics lub Sonus Faber.A może jakieś polskie wyroby , byle były 8 ohmowe, nie wiem, czy polskie sa gdzies do posluchania.(Kolumny maja dobrze grać, mają być dobrze, zbudowane na dobrych glosnikach, wyglad nie gra roli.Moga byc nowe lub używane... dobrze jesli w .cenie 6-8 tys., ale jesli trzeba wydac 10-12 , to sie sprezę i dołożę.Za sensowne i merytoryczne sugestie z gory dziękuję.Jeśli skupie sie na paru modelach to wsiade w auto ze sprzetem i pojade do sklepu posluchac ( Gdansk, Warszawa ewentualnie Bydgoszcz)

 

Słuchasz podobnego zestawu muzyków jaki ja preferuję. Myślę że warto abyś odsłuchał Vienny - nadzwyczajnie muzykalne kolumny o dość miękkim brzmieniu. Polecam również PMC QB1i - fenomenalnie oddają wokale , są bardziej detaliczne niż Vienny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę dodać jeszcze jedną uwagę.Mimo , ze salon ma 30 m kw (5x6 m) , i jest czesciowo otwarty na hol to miejsca na sprzęt nie ma za dużo.Na dluższej scianie stoi kanapa, stolik itp., po prawej sciana to okno, naprzeciwko stoi TV i Audio, ograniczone scianą okienną i piecem(kominkiem).Miejsce TV i Audio stanowi ni

-ejaką lekką wnękę o szerokosci 3 m i tu muszę zmiescic kolumny.

 

 

 

 

 

holl

-- ------------(piec)-------TV-------1

1

1 duży

1 stół

kanapa --------------------------------------------------1

 

Widać, żę obszar sluchania muzyki to ok. 3-4mx5 m .Wracam z pytaniem, czy stojące duże kolumny nie będą za duże i czy moga stanąc monitory ( czy nie beda za małe?)Za wszelkie rady tutaj wszystkim dziękuję.

[

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 1005 faktycznie są w cenie 4tys od sztuki.

Niestety na polskich stronach nie ma zbyt wielu opini o tym modelu.

Nie szukaj na polskich strona ch tylko u źródeł to jest Germany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tych , ktore wymieniam, ktore bardziej warte uwagi?( gdybym mogl ich posluchac, to bym od razu wiedzial): AP Virgo 2, AP Tempo 2 , Spendor SP100, Harbeth 7 ES, Harbeth hl5., Xavian piccola, ProAc response D38 (drogooo)...Noewego Harbetha postaram sie w koncu gdzies w salonie dopasc i posluchac, innych juz w sklepach nie ma, pozostają opinie.Ostatio posluchalem przez chwilę KEFa ls50 i R500, polecany przez sprzedawcę, dla mnie osobiscie za jasne, męczące po chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten świetny Kef R jak go opisują to troszkę kicha na kołach, osobiście znam człowieka który je zakupił po odsłuchach itd. Przyszedł do mnie po jakimś czasie posłuchał tego i owego no i musiał się pozbyć, tych paczek. Proac d38 nie kupisz taniej jak 15-17000zł, to zdecydowanie wolę Responce 3. lub 3.5 i spokojnie do 10000zł wyrwiesz. Wiesz co ja był na twoim miejscu zrobił? Poczekał ,niech odbędzie się Audio w Munchen, to i parę rarytasów w maju i czerwcu się pojawi,Kupuj z głową bo to dość poważna suma.I albo trafisz coś wybitnego czego nie zmienisz przez długi okres ,albo będziesz przerzucał to to to tamto.Ap Virgo 2 tak ale max 4500 zł. Tempo sobie odpuść, no chyba że masz dość duże pomieszczenie to za 13000zł, mogę ci załatwić flagowca AP Caldera,oczywiście jeszcze pod wodzą Joachima Gerharda. a to nie tuzinkowe kolumny ,jedna z lepszych pozycji na rynku, nowe kosztowały coś około 70000-80000zł. Uwaga przerabiałem Harbetha w różnych zestawieniach, kiedyś byłem w Q21, trwał odsłuch 30.1 z Luxmanem, nie zagrało to rzetelnie. raczej nudno. A wiem że te kolumny potrafią wiele.Szkoda że tak daleko Pan mieszka bo mógłbym coś zaproponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelną wypowiedż.Wiem jedno, obojętnie jak dobre, lepsze czy wybitne kolumny, jesli ich dziwek jest dla mnie meczacy, ostry to bez wzgledu na klase to znaczy, że nie sa dla mnie. .Dlatego zgadzam sie calkowicie z glosami na forum, żeby sluchac, sluchac ..i jeszcze raz sluchac, jesli oczywiscie jest gdzie i co...a z tym gorzej.Cierpliwosc to jednak zaleta, warto jej hołdować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim Audio bardzo fajny dźwięk zaprezentowała niemiecka firma Audioplan z modelem Kontrast. cena około 35000zł. Posiadam na sprzedaż takie w cenie do tej jaka cę interesuje. Napisz na priv. P.s posiadam również inne, może coś wspólnie wymyślimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty, nie wątpię, że ciekawe.Ale powtórzę sie, nie kupię czegoś, czego wczesniej nie poslucham.Oprócz wspomnianych KEF-ów sluchalem wczesniej jeszcze parę innych kolumn, niektore ( jak np. jakis wysoki model Xaviana) brzmialy fajnie, inne zaś wcale nie tansze niestety kłuły moje uszy.Wasze opinie pomagają mi zwrocic uwagę na niektore marki i modele, co ulatwi mi ich wybor , po odsluchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oferty, nie wątpię, że ciekawe.Ale powtórzę sie, nie kupię czegoś, czego wczesniej nie poslucham.

 

Najlepsze podejście do tematu:)

Więc przyjeżdżaj i posłuchaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 7 Kwietnia 2013 - klon
Ukryte przez misiomor, 7 Kwietnia 2013 - klon

A co jest dla Ciebie wiekszym priorytetem, żeby grało dobrze teraz z Twoimi klockami , czy przyszła współpraca z hipotetyczna lampą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość

(Konto usunięte)

andrzejeka

 

w Gdańsku w salonie HiFi Ja i Ty możesz posłuchać niektóre z doradzanych Ci kolumn: Bodnar Audio Woodline, Vienna Acoustic Mozart Grand, PMC 21 (monitory) oraz PMC 23 (podłogowe). Są to trzy różne szkoły brzmienia, ale żadna z tych kolumn nie gra ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejeka

 

w Gdańsku w salonie HiFi Ja i Ty możesz posłuchać niektóre z doradzanych Ci kolumn: Bodnar Audio Woodline, Vienna Acoustic Mozart Grand, PMC 21 (monitory) oraz PMC 23 (podłogowe). Są to trzy różne szkoły brzmienia, ale żadna z tych kolumn nie gra ostro.

No i pewnie sie tam niebawem wybiorę.Dobrze, gdyby sie jeszcze gdzies w 3-miescie udalo posluchac Harbethow, Spendorow i ATC oraz moze Sonus Faber, to byloby ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie planuje przyjechać do Polski bo pomógł bym Ci w tych odsłuchach i to u Ciebie,życzę udanych polowań.Słuchaj i porównuj, nie bój się starszych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pod rotelem gra xavian carisma. Wspomniales, że słuchałeś kontrukcji xaviana.

Ja jestem zauroczony tymy wąskimi kolumienkami.

Stolarka pierwsza klasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejeka..

raz jeszcze napisze - posluchaj kolumn BODNAR AUDIO..... radze Ci po przyjacielsku, nie sprzedaje ich i nie mam w tym interesu.

.Z tym sluchaniem to jak najbardziej oczywiste, niczego nie odrzucam, dopoki nie poslucham.Niestety , nie mam za bardzo teraz możliwosci na wypady odsluchowe, ale co sie odwlecze, to nie uciecze.Ciekawe, czy 3miasto bądż Warszawa ma akuratny wybor, czyli jade do jednego miasta, oblatuję dwa-trzy sklepy audio , slucham 4-8 marek i wiem.....czego nie chcę)))) albo co mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.