Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do jazzu do 10-12 tys.zl


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Im dalej w las , tym więcej drzew, im więcej sie je, tym czlowiek bardziej glodny.A wracając do meritum, szukam kolumn do muzyki spokojnej( Anna Maria Jopek, Diane Krall, Miles Davies, Tomasz Stańko, Komeda, Benson, Cesaria Evoria, Goran Bregović itp.), pomieszczenie 30m kw, czesciowo otwarte na hol i reszte domu.Posiadany sprzet obecnie to wzmacniacz Roksan Kaspian M1 85 Watowy i CD Arcama, niewykluczona w przyszlosci lampa.Lubię dzwięk lekko ocieplony , nie daj Boże ostry i kłujący( dlatego nie spodobaly mi sie ani Primare ani Cambridge Audio.)Chcialbym, żeby kolumny zostaly na dluzej, zeby dały radę w przyszlosci z ewentualna lampą, żeby teraz poradził sobie z nimi Caspian.Wiadomo, ze muszę ich posluchać, ale , zeby to zrobić, muszę zawęzić pole poszukiwań.Nie wiem, czy monitorki dadzą radę na 30 m kw. czy obowiazkowo stojące?Biorę pod uwagę Harbeth, ATC, Spendor, może Vienna Acoustics lub Sonus Faber.A może jakieś polskie wyroby , byle były 8 ohmowe, nie wiem, czy polskie sa gdzies do posluchania.(Kolumny maja dobrze grać, mają być dobrze, zbudowane na dobrych glosnikach, wyglad nie gra roli.Moga byc nowe lub używane... dobrze jesli w .cenie 6-8 tys., ale jesli trzeba wydac 10-12 , to sie sprezę i dołożę.Za sensowne i merytoryczne sugestie z gory dziękuję.Jeśli skupie sie na paru modelach to wsiade w auto ze sprzetem i pojade do sklepu posluchac ( Gdansk, Warszawa ewentualnie Bydgoszcz)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole do popisu ogromne,jeżeli chodzi o kolumny używane to ewidentnie zachęcam do posłuchania u siebie .A jedynie ze swojej strony dodam iż na 100% brał bym kolumny używane w stanie wzorowym. do 10000zł kupisz kolumny wartę często około 30000zł a to już nie przelewki, i warto wybrać najciekawszą ofertę .Specjalnie nie podaje żadnego modelu czy firmy poczekam na sugestie kolegów.jeżeli nie zależy Ci na wyglądzie możesz rozpatrzeć kilka propozycji vintage do 4000zł które śmiało obronią się, przed młokosami nawet kilkukrotnie droższymi.To zupełnie merytoryczna wypowiedź poczekam na rozwój sytuacji oraz sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Odnośnie używek - tutaj nie zabiorę głosu gdyż nie słuchałem zbyt wielu konstrukcji ze starszych lat..

Odnośnie nowych - jeśli Gdańsk to polecam między innymi Panów z Premium Sound - jest tam pewna konstrukcja..z wstęgą..duży monitor ( i tyle powiem aby reklamy nie robić ) - brzmi to fantastycznie . Z pewnością to nie jedyna godna posłuchania tam kolumna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Sonus Fabera z tych proponowanych przez ciebie.

Z tych propopnowanych przeze mnie wziąłbym elektrostaty Martina Logana.

 

Chociaż mam wrażenie że chcesz wydać za dużo pieniędzy w stosunku do jakości reszty systemu.

Zainteresuj się konstrukcjami Akustyka - za połowę zakładanego przez ciebie budżetu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swój nowy nabytek. Audio Physic Classic 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - słucham sporo jazzu.

 

Nie śrubują wysokimi, mają zapas basu, bardzo zrównoważone. Ale jak ktoś zagra na basie czy kontrabasie to słychać. Skrzypce, trąbki nie męczą. Dodatkowo głośniki są świetnie wykonane, jest nawet opcja czarne lub białe w szkle!

 

Szkoda że mieszkasz tak daleko, zaprosiłbym Cię do siebie, bo mam też salon około 30m, na jednym boku otwarty na kuchnię i trakt komunikacyjny. U mnie gra to z NAD, lampy nie testowałem, ale coraz bardziej spoglądam w stronę gramofonu. :)

 

Można jw spokojnie wyrwać u dobrego dilera w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-0-15452800-1364325357_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że muzyki slucham raczej cicho i dobrze, gdyby kolumna radzila sobie z detalem.Jeśli Akustyk to na jakie modele zwrócic uwagę, podobnie inni producenci?.Przecież i tak bede musial sam posluchac i podjac decyzję, wiec mozna śmialo radzić .Nie zamierzam też przeinwestować w stosunku do posiadanej elektroniki,ale jestem elastyczny i otwarty na różne mozliwosci.Jesli chodzi o kolumny z zagraniczych giełd i(lub) starych, ktorych nie moge odsluchac przez zakupem, to raczej w to nie wejdę.Muszę je wczesniej posluchac , i muszą być gdzies w Polsce dostępne i do odsluchu i do zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny ATC, Harbeth i Spendor. ATC będą najdokładniejsze, bardzo neutralne, pewną cechą jest wymóg mocnego, wydajnego wzmacniacza. W Twoim pomieszczeniu brałbym pod uwagę ATC SCM40.

Najlepszym jednak wyjściem byłyby kolumny Harbeth Super HL5. Są to kolumny, które bardzo dobrze współpracują z lampą, grają zgodnie z Twoimi wymaganiami, idealnie sprawdzają się także przy cichych odsłuchach.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy. Z Warszawy masz do nas 1:40 jazdy autostradą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienna Acoustics

Miałem Vienny Beethoveny i to są kolumny stworzone do takiej muzyki.

Saksofon , skrzypce , kontrabas dla mnie bajka i nigdzie takich nie słyszałem.

Szukaj coś z tej firmy albo Spendory na polipropylenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Q21 szukałbym czegoś z angielszczyzny!

Od siebie mogę polecić LIVINGVOICE AUDITORIUM świetne do lampy!no i oczywiście Castle Howard s2 piekne czarujące wokale.Sluchając tych kolumienek można zmienić preferencje muzyczne:)

Może coś z wyższych modeli Audio Note!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wymienić wzmacniacz i porzucić marzenia o lampie ... Magnepany 1.7 byłyby idealne ... no może jakiś zgrabny subik (Velodyne) do tego ...

Żadne z powyższych kolumn nie zapewnią takiego dźwięku.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bo mam i mogę coś o nich powiedzieć, spokojnie znajdziesz w Warszawie gdzie dasz radę posłuchać. Detaliczność, harmonia i bardzo szerokie spektrum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wymienić wzmacniacz i porzucić marzenia o lampie ... Magnepany 1.7 byłyby idealne ... no może jakiś zgrabny subik (Velodyne) do tego ...

Żadne z powyższych kolumn nie zapewnią takiego dźwięku.

 

pozdrawiam

A to kolega by się zdziwił, 1.7 + velo. stoją u mojego znajomego, gdzie goszczę dość często napędzane to Krellem ksa100, nap Teac 25. I jakoś już kilka kolumienek z mojej biednej stajenki nawet o krok nie odbiegały,aż sam był zdziwiony, absolutnie nie mówię że Mag. są złe czy be. Ale z tymi osądami że Powyższe nie dadzą rady A raptem były w cenie od 1500zł w zwyż. Tak naprawdę po za budżetówkami, nie ma złych kolumn, trzeba je jedynie dobrze złączyć z całością-dalszym torem oraz akustyką pomieszczenia.A najważniejsze,to upodobaniami nowego nabywcy.

 

A to kolega by się zdziwił, 1.7 + velo. stoją u mojego znajomego, gdzie goszczę dość często napędzane to Krellem ksa100, nap Teac 25. I jakoś już kilka kolumienek z mojej biednej stajenki nawet o krok nie odbiegały,aż sam był zdziwiony, absolutnie nie mówię że Mag. są złe czy be. Ale z tymi osądami że Powyższe nie dadzą rady A raptem były w cenie od 1500zł w zwyż. Tak naprawdę po za budżetówkami, nie ma złych kolumn, trzeba je jedynie dobrze złączyć z całością-dalszym torem oraz akustyką pomieszczenia.A najważniejsze,to upodobaniami nowego nabywcy.

P.S kolumny przywoziłem do niego, aby odsłuch był w miarę równy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakie aspekty brzmienia koledzy zwracali uwagę, że klasyczne kolumny nie odstawały od Magnepanów. Magnepany dają "ścianę" dźwięku czego nie są w stanie zapewnić klasyczne kolumny.

Z moich doświadczeń wynika, że tylko duże trójdrożne kolumny mogę nawiązać równorzędną walkę ...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lepszą amplifikacją będzie dużo lepiej ...

 

No, pewnie jak bym kupił droższe głośniki to też by było lepiej, tak to można w nieskończoność. W tym przedziale cenowym chętnie posłucham propozycji alternatywnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spodobałyby Ci się elektrostaty Martin Logan. Dźwięk bez przebarwień, neutralny, jest to kwestia gustu.

Zapraszam na odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łagodna góra, detaliczna średnica i masujący rytmiczny bas to będzie Triangle

http://sklep.rms.pl/index.php?p5291,triangle-genese-quartet-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

 

Z trochę innej beczki ale podobnie

http://sklep.rms.pl/index.php?p4972,cabasse-majorca-mc40-kolumny-podlogowe-2szt

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kolega by się zdziwił, 1.7 + velo. stoją u mojego znajomego, gdzie goszczę dość często napędzane to Krellem ksa100, nap Teac 25. I jakoś już kilka kolumienek z mojej biednej stajenki nawet o krok nie odbiegały,aż sam był zdziwiony, absolutnie nie mówię że Mag. są złe czy be. Ale z tymi osądami że Powyższe nie dadzą rady A raptem były w cenie od 1500zł w zwyż. Tak naprawdę po za budżetówkami, nie ma złych kolumn, trzeba je jedynie dobrze złączyć z całością-dalszym torem oraz akustyką pomieszczenia.A najważniejsze,to upodobaniami nowego nabywcy.

 

P.S kolumny przywoziłem do niego, aby odsłuch był w miarę równy

Oj nie kolega mi wierzy na słowo, zapoznałem się bliżej s konstrukcjami z przełomu 70-90 i nie kórę potrafią wiele. Absolutnie nie zarzucam nic Magn, wręcz przeciwnie, chodzi mi jedynie o to iż podane wcześniej firmy mają świetnych zawodników w swoich stajniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie ,ze po przejsciu z nowych na stare jakos nie moge wrocic do tych pierwszych, konkretnie chodzi o Tannoye, niestety pokoj mam o 7 metrow mniejszy wiec nie wskaze konkretnych modeli, u mnie graja little gold monitor, co tu gadac, graja wybitnie, a bylo u mnie sporo klamotow, kiedys bylem zakochany w dynaudio, mialem contour 1.1, 1.4, focus 140, wszystkie super dopoki nie przytargalem tannoye. a i dodam ze kosztowaly mnie cale 700dol . teraz beda tylko wieksze tannoye...

bardzo chcialbym posluchac harbethow i porownac do tannoy.

pozdrawiam

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie ,ze po przejsciu z nowych na stare jakos nie moge wrocic do tych pierwszych, konkretnie chodzi o Tannoye, niestety pokoj mam o 7 metrow mniejszy wiec nie wskaze konkretnych modeli, u mnie graja little gold monitor, co tu gadac, graja wybitnie, a bylo u mnie sporo klamotow, kiedys bylem zakochany w dynaudio, mialem contour 1.1, 1.4, focus 140, wszystkie super dopoki nie przytargalem tannoye. a i dodam ze kosztowaly mnie cale 700dol . teraz beda tylko wieksze tannoye...

bardzo chcialbym posluchac harbethow i porownac do tannoy.

pozdrawiam

rs

I TO JEST BARDZO DOBRA DROGA.popieram w 100%, oferta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam ze mieszkam w stanach wiec zaden handelek nie wchodzi w gre, ale mozna poczytac w klubie tannoya i popytac o konkretne modele,

sa rowniez nowe modele ale nie slyszalem- sie nie wypowiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko stare wchodzą w grę z serii SRX 12 lub 15, na sztywnym zawieszeniu.Co do Harberth, po nich też ciężko dojść do siebie. mowa tu w zależności od modelu od 3000-15 tyś zł. za używki.

 

jeszcze dodam ze mieszkam w stanach wiec zaden handelek nie wchodzi w gre, ale mozna poczytac w klubie tannoya i popytac o konkretne modele,

sa rowniez nowe modele ale nie slyszalem- sie nie wypowiem

Jeżeli mieszkasz w stanach to masz tak wielkie pole do popisu, I właśnie świetnie że masz Tannoy, czy próbowałeś je porównać ze Klipschem Horn,JBL studiomonitor,Livingvoice,Acousic Reserch.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spodobałyby Ci się elektrostaty Martin Logan. Dźwięk bez przebarwień, neutralny, jest to kwestia gustu.

Zapraszam na odsłuch.

mając sporo metrów i wydajny wzmacniacz-tak.Jak dla mnie to rewelacyjny dżwięk.Klasyczne głośniki nie potrafią tak grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz obecnie to wspomniany Caspian....i chcialbym kolumny dopasowac do niego i..lub..ewentualnej lampy w przyszlosci.Dlatego prosilbym o coś pasujacego do tego zestawu.Stąpając po ziemii chcialbym posluchac Harbetha 5, Spendora (ale ktory to model na polipropylenie i mieszczacy sie w budzecie?) oraz ATC 40 ....(czy nie za slaby caspian do niego?).Podobnie Vienna Acoustics... Bethoven czy może Mozart?.Jak brzmią Kefy np. R700?Ktoś radził zapoaznac sie z ofertą Akustyka...zapoznalem sie z jego stroną....ale gdzie mozna je wczesniej posluchac?Glosniki elektrostatyczne.....to dla mnie novum..musze coś o nich poczytac....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łagodna góra, detaliczna średnica i masujący rytmiczny bas to będzie Triangle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słuchałem, a miałem przez czas jakiś Triangle Lyrr, bas szybki, sprężysty . Nie wiem co myślisz mówiąc o łagodnej górze, jest na pewno detaliczna ale nie nachalna to fakt. Ogólne wrażenie z Triangla było takie że żadne pasmo nie góruje.

Natomiast nie jestem przekonany czy do muzyki którą andrzejeka preferuje. Ale jak komuś podpasują to fajne kolumienki.

Ze wskazanych miast w Bydgoszczy zawsze stały Triangle do odsłuchu ale kupić to nie wiem bo cena fabryczna:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.