Skocz do zawartości
IGNORED

KBL Sound - ktoś zna?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Najmocniejszą stroną dżwięku nie jest kabel,a żródło/wzmacniacz i kolumny.

A cóż waćpan za herezyje wypisuje i jeszcze się dziwi, że husaria atakuje. Toć wżdy audiofil rozumie, iże tylko kabel jest ważny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iscie, zawsze mnie rozbawiaja opisy brzmienia kabli. Raptem dowiadujemy sie ze kawalek drutu moze brzmiec bardziej zroznicowanym dzwiekiem niz np. kolumny czy piec. Ja przy opisie kolumn czy wzmaka nie mogl bym tyle napsiac co niektorzy nt. metrowego druta. Podziwiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat boli, ale głównie to, że niektórym przysparza tyle trudności czytanie ze zrozumieniem prostych tekstów.

Gadka nie jest o tym jak te kable grają, tylko o tym czym one w rzeczywistości są.

Ubraną w marketingowy bełkot chińszczyzną z wywleczonym drucikiem i usuniętym logo taniej azjatyckiej marki,

czy może faktycznie opracowanym od podstaw produktem, który tylko przez przypadek i zbieg okoliczności wygląda identycznie.

Jak na razie, pomijając radosną twórczość Pana Producenta, wszystko wskazuje niestety na to, że... niech każdy sobie sam dopisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę was to tak boli że ktoś sobie kable wymienia?

Tez sobie wymienialem, ale znudzilo mi sie, bo przynosilo marne efekty. No, ale wymiana takiego kabla nie kosztuje żadnego wysilku. To nie piec, odtwarzacz czy kolumny, które trzeba targać, popinac pod system itp itd. Przychozi to, to w kopercie, zazwyczaj ładnie wyglada i cieszy nasze oczy. Cala ta otoczka zacheca do przewalanai kabli i kazdy moze byc potem znaFcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat boli, ale głównie to, że niektórym przysparza tyle trudności czytanie ze zrozumieniem prostych tekstów.

Gadka nie jest o tym jak te kable grają, tylko o tym czym one w rzeczywistości są.

Ubraną w marketingowy bełkot chińszczyzną z wywleczonym drucikiem i usuniętym logo taniej azjatyckiej marki,

czy może faktycznie opracowanym od podstaw produktem, który tylko przez przypadek i zbieg okoliczności wygląda identycznie.

Jak na razie, pomijając radosną twórczość Pana Producenta, wszystko wskazuje niestety na to, że... niech każdy sobie sam dopisze.

 

Gadka jest z twojej strony o niczym kolego , gdyż kabli ani nie miałeś , ani nie słuchałeś , coż więc możesz powiedzieć- na dobrą sprawę nic. Gadka więc jest dokładnie o tym jak te kable grają. Bo nie o tym z czym się tobie ,czy paru innym, również nie mającym kontaktu z ani jednym ,ani drugim produktem, kojarzą. Nie wspomnę już po raz krotny,że wypadałoby posłuchać ,zanim się skomentuje- zwłaszcza niepochlebnie.

 

Twoja ignorancja rozkłada mnie na łopatki kolego. Chyba kupię ci ten chiński kabelek w prezencie ,żebyś sobię " wywlókł żyłę" i zobaczył jak się po tym koszulka skórczy. Sorry kolego ale oplot na kablu to nie napletek - TO ma

średnicę uzyskaną w produkcji i się nie zbiega jak sweterek w praniu.

 

Wtyki w rzeczy samej , jak wspomniałeś w swym wpisie, muszą być jakoś przymocowane. W poprządnych kablach są lutowane odpowiednim stopem lub przykręcane ,jeśli producent uzna ,że z jakichkolwiek powodów tak woli. Po to jest właśnie "schrink "na kablu, czyli koszulka termoskurczliwa ,aby wyeliminować naprężęnie powstałe podczas aplikacji i zminimalizować ryzyko uszkodzeń mechanicznych.

 

Nie ma tu przypadków i zbiegów okoliczności kolego. Kup jaki kolwiek markowy produkt oraz jego podróbkę , jak wspomniana przez kolege powyżej wtyczka Oyaide , a zobaczysz na czym polega różnica. A jak nie widzisz to pomierz, to nie jest takie trudne. A jeśli i tego nie potrafisz , to poproś kogoś kto się na tym zna. To oszczę dzi ci sporo wstydu i pieniędzy straconych na kupowanie podróbek. To że coś wygląda identycznie ( w twoim przypadku na zdjęciu jedynie ) nie oznacza ,że jest tym samym, pomijając już fakt ,że każdy może dziś wystawić na aukcję cokolwiek z jakimkolwiek zdjęciem dla ilustracji i DOPIERO JAK TO KUPISZ I BĘDZIESZ TRZYMAŁ W ŁAPCE ,to bedziesz w stanie cokolwiek o tym powiedzieć , by napomknąć po raz setny , jeśli już mówimy o " czytaniu ze zrozumieniem prostych tekstów".

 

reszty nie będę komentował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadka nie jest o tym jak te kable grają, tylko o tym czym one w rzeczywistości są.

 

No ale jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Skoro niektórym wymiana daje tyle radości? Po co im to zabierać? Popatrz na to inaczej. Wielu tu pisze o oszustwie, naciąganiu itd itp. W sąsiednim wątku piszesz o szeroko pojętym wintage. Że przeważnie to jest szrot. Co niestety jest prawdą. Ilu z tych ludzi, którzy tak zawzięcie krytykują KBL, atakuje także Ciebie za to co piszesz o tym całym wintydżu? Przecież to jest dokładnie to samo. Kupuje śmiecia na śmietniku, wypacukuje i sprzedaje wielokrotnie drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie wymienialem, ale znudzilo mi sie, bo przynosilo marne efekty. No, ale wymiana takiego kabla nie kosztuje żadnego wysilku. To nie piec, odtwarzacz czy kolumny, które trzeba targać, popinac pod system itp itd. Przychozi to, to w kopercie, zazwyczaj ładnie wyglada i cieszy nasze oczy. Cala ta otoczka zacheca do przewalanai kabli i kazdy moze byc potem znaFcą.

 

Mogę zapytać Rafał co wymieniałeś i co wchodzi w skład Twojego systemu ?

System to synergia kolego , jeśli nie słyszysz zmian w prezentacji ,jakie wnoszą wymiany kabli ,może należałoby sprawdzić czy wszystko jest OK w twoim systemie.

 

" piec, odtwarzacz czy kolumny " mogą do siebie niepasować tak samo jak kable systemowe. Rzecz nie jest w wadze czy wysiłku

 

Kabel ,to nie tylko kabel ,jak niektórzy niedouczeni śmiało tutaj deklarują . Kabel to przede wszystkim pojemność i impedancja, która ma wpłym na przepływ sygnału. Jęśli ktoś rozumię co do jest dopasowanie impedancji , to powinien też rozumieć o czym piszę, jeśli nie to niech doczyta i popróbuję.

 

Jeśli twoje " piec, odtwarzacz czy kolumny " są zestawione według wspomnianych wyżej kryteriów , nie będę zaskoczony tym ,że finalne rezultaty dalekie są od optymalnych.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie wymienialem, ale znudzilo mi sie, bo przynosilo marne efekty.

 

A ja wymieniałem bardzo mało bo nieszczególnie wierzę w ich właściwości. Ale nie krytykuje nikogo, kto to robi. Nawet jeśli mu się wydaje że słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie to ma tak naprawdę znaczenie? Skoro niektórym wymiana daje tyle radości? Po co im to zabierać? Popatrz na to inaczej. Wielu tu pisze o oszustwie, naciąganiu itd itp. W sąsiednim wątku piszesz o szeroko pojętym wintage. Że przeważnie to jest szrot. Co niestety jest prawdą. Ilu z tych ludzi, którzy tak zawzięcie krytykują KBL, atakuje także Ciebie za to co piszesz o tym całym wintydżu? Przecież to jest dokładnie to samo. Kupuje śmiecia na śmietniku, wypacukuje i sprzedaje wielokrotnie drożej.

 

To nie jest to samo Marcin. Producent nie kupuję śmieci ,tylko surowce. Nie pacykuje tylko wytwarza . Nie nalerzy mylić rynku wtórnego z inwencją producenta. Radość z wymiany, jak to określasz ,jest w rzeczywistości radością z poprawienia właściwości sonicznych całego systemu. Strojenie systemu jest działaniem świadomym. Wszystko w życiu jest kwestią doboru. Drogie kable nie muszą automatycznie być lepsze , i nie są jęśli do systemu nie pasują. To wynika z fizyki ( patrz wyżej ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę już po raz krotny,że wypadałoby posłuchać ,zanim się skomentuje- zwłaszcza niepochlebnie.

 

A skad wiecie jak brzmi 10x tanszy chinczyk? Mozna by rzec ze taka sama ignorancja z waszej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest to samo Marcin. Producent nie kupuję śmieci ,tylko surowce. Nie pacykuje tylko wytwarza . Nie nalerzy mylić rynku wtórnego z inwencją producenta.

 

Chodziło mi bardziej o sytuację typu kupić bardzo tanio a sprzedać bardzo drogo. Bo to tak naprawdę najbardziej niektórych boli. I o osoby, które jedno nazywają złodziejstwem jednocześnie robiąc to samo. Wiem że tego nie można bezpośrednio porównywać bo kabel można pożyczyć, posłuchać i oddać lub kupić. A tam kupujesz coś niby pięknego, okazuje się szrotem i ciężko to zwrócić. Jeszcze dowiadujesz się że to Ty popsułeś. Ale pewna analogia jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać Rafał co wymieniałeś i co wchodzi w skład Twojego systemu ?

System to synergia kolego , jeśli nie słyszysz zmian w prezentacji ,jakie wnoszą wymiany kabli ,może należałoby sprawdzić czy wszystko jest OK w twoim systemie.

 

Nie pisze ze nie bylo zmian. Byly lecz malo istotne, nie warte wydawania kilkuset zlotych i bawienia sie w takie pierdoly. Lepiej kupic jakas dobra plyte i posluchac muzy, a nie kabla, ktory moze cos tam zmienia. Potem dostrzeglem ze trace czas na malo istotne drobnostki. Kable bardziej ciszyly oko niz ucho.

Zapytaj wszystkich "kablarzy" ile sprzetu w zyciu miel to wyjdzie na to ze siedza cale zycie na jednym czy dowoch piecach i kolumnach, a przewalaja dziesiatki kabli nie wiem po co. Sa tez spece posiadajacy sieciowki o wartosci polowy wzmacniacza do ktorego ona jest podpieta. Czy to jest rozsadne i sensowne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tez spece posiadajacy sieciowki o wartosci polowy wzmacniacza do ktorego ona jest podpieta.

 

Podłączone bezpośrednio do gniazdka w ścianie.

 

Czy to jest rozsadne i sensowne?

 

Z Twojej i mojej strony nie. Ale skoro ich to cieszy to dlaczego im tego zabraniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiecie jak brzmi 10x tanszy chinczyk? Mozna by rzec ze taka sama ignorancja z waszej strony.

 

Tego nie wiemy i szczerze mówiąc w ogóle mnie ( mniemam NAS ) to nie interesuję. Rozmawiamy tutaj o przewodach firmy KBL Sound, a nie o

innych produktach , czymkolwiek by one nie były .

 

Wracając do tematu mojego pytania?

Czy możesz mi wyjawić skład swojego systemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze ze nie bylo zmian. Byly lecz malo istotne, nie warte wydawania kilkuset zlotych i bawienia sie w takie pierdoly. Lepiej kupic jakas dobra plyte i posluchac muzy, a nie kabla, ktory moze cos tam zmienia. Potem dostrzeglem ze trace czas na malo istotne drobnostki. Kable bardziej ciszyly oko niz ucho.

Zapytaj wszystkich "kablarzy" ile sprzetu w zyciu miel to wyjdzie na to ze siedza cale zycie na jednym czy dowoch piecach i kolumnach, a przewalaja dziesiatki kabli nie wiem po co. Sa tez spece posiadajacy sieciowki o wartosci polowy wzmacniacza do ktorego ona jest podpieta. Czy to jest rozsadne i sensowne?

 

Zapewniam cię Rafał ,że zapłaciłem za moje kable ( podobnie jak i za resztę w całym systemie),gdyż cieszą moje uszy nie oczy. W innym przypadku ,tak jak to sugerujesz wydałbym środki raczej na muzykę lub bilety na koncert moich ulubionych wykonawców.( co też nagminnie czynie )Kable jak to kable znajdują się z tyłu systemu i po cichu robią swoją robotę. Moich oczu więc nie cieszą i zapewniam cię ,że nie zachodzę również na tył szafki ,żeby na nie popatrzeć odkąd je podłączyłem ;)

 

Odnośnie ludzi , o których piszesz ,którzy siędzą całe życie na jednym piecu i tylko kable zmieniają , zgadzam się z tobą w 100 %. Takich ludzi mi po prostu żal. To ofiary marketingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Moim jedynym kryterium jest moje ucho oraz czy chcę za to zapłacić..Nie zamierzam nikogo przekonywać ,że kabel ,lampa, przetwornik adda brzmi, jeśli ktoś tego nie słyszy bo jest głuchy lub ma zabagniony tor audio swojego systemu. Ale niech mnie nie obraża jeśli takie zmiany brzmienia są dla mnie słszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w o mnie.

 

ok dzięki

 

Z mojego punktu widzenia to przeciętny system hi-fi. Nie odbierz tego personalnie ,każdy gra na czym chce i nic mi do tego. Nie dziwię się więc ,że nie kupił byś kabli za te pieniądze by go ulepszyć , bo w istocię to byłby bezsensowny wydatek z twojej strony. Ja również bym ich nie kupił do tego systemu. Odnośnie kabli Oenbacha - przewody te mają b.dużą pojemność i jestem pewien ,że tłumią znaczną cześć sygnału w twoim systemie. Jeśli moge Ci coś doradzić , spróbowałbym prostych ,tanich i świetnie tu pasujących przewodów 47 Labs, Albedo Blue, czu choćby Spectrum od KBL Sound. Lub cokolwiek z rynku głównego czy wtórnego , bez znaczenia , byle obniżyć ten parametr przewodów.

 

Moim jedynym kryterium jest moje ucho oraz czy chcę za to zapłacić..Nie zamierzam nikogo przekonywać ,że kabel ,lampa, przetwornik adda brzmi, jeśli ktoś tego nie słyszy bo jest głuchy lub ma zabagniony tor audio swojego systemu. Ale niech mnie nie obraża ,że jeśli takie zmiany brzmienia są dla mnie słyszalne.

 

słusznie

 

zgadzam sie w 101%

 

Równierz ,jak słusznie wskazujesz, trudno o wiarygodne obserwacje, jeśli popełnia się je na systemie ,któremu daleko do neutralności . To powinien być pierwszy czynnik , na który należałoby zwrócić uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg byłeś u mnie. z Pawłem ,więc wiesz że daleko stoję od oszolomstwa audio.Mi słuchanie muzyki sprawia ogromną przyjemność.

 

Wiem Paweł , więc i Ty wiesz ,że mi również ;)

I dodać muszę,że Twój system jest naprawdę

dopieszczony w najmniejszych detalach ; )

 

Uściski dla Chopki dołączam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

 

Z mojego punktu widzenia to przeciętny system hi-fi. Nie odbierz tego personalnie ,każdy gra na czym chce i nic mi do tego. Nie dziwię się więc ,że nie kupił byś kabli za te pieniądze by go ulepszyć , bo w istocię to byłby bezsensowny wydatek z twojej strony. Ja również bym ich nie kupił do tego systemu. Odnośnie kabli Oenbacha - przewody te mają b.dużą pojemność i jestem pewien ,że tłumią znaczną cześć sygnału w twoim systemie. Jeśli moge Ci coś doradzić , spróbowałbym prostych ,tanich i świetnie tu pasujących przewodów 47 Labs, Albedo Blue, czu choćby Spectrum od KBL Sound. Lub cokolwiek z rynku głównego czy wtórnego , bez znaczenia , byle obniżyć ten parametr przewodów.

 

Mialem kolego troche kabli. Kilka Audionovy, Sonus Oliwe 1Ag, Albedo Blue i Beginning. Wiec postanowilem sobie zrobic IC sam. Kupilem srebrzonego Oehlbacha, dobre wtyki, cyne ze srebrem WBT i polutowlaem wszystko. W sumie za 2 IC mi chyba wyszlo ze 120zl i zostalo jeszcze kilka cm na zworki RCA. Do Pre + Power zrobilem tylko 30cm zeby nie bylo nie potrzebnych długości. Porownywalem bezposrednio z dwoma Albedo. Podpielem jednoczesnie 2 kable do CD (Fixed i Variable) i przelaczalem tylko źrodła w Pre i nie mogłem namierzyć zmian. Mozesz napisac ze to tani system, ale jako nowy kosztowal gore kasy i wiem ze na forum sa mędrcy posiadajcy tanszy i gorszy i majacy podpiete do tego kable za równowartośc reszty gratów. Jaki w tym sens? Do tego są znafcami i oni słyszą. Chętnie bym dal swoje kable dla kogos do drogiego systemu zeby posluchal sam, ale teraz to strzelilem sobie w stope, bo napisalem ile kosztowaly. Zebym tam dostawil jeszcze jedno zero przynajmniej i dal jakis ladny nylonowy oplot za 2zl to juz inna sprawa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dsc04936b.jpg

 

W sieciowki tez sie bawilem z tym z w tanie no i uslyszalem od znafcow sieciowek ze trzeba wydac przynajmiej 1000zl na taki kabel zeby to ZAGRAŁO wiec ja nie mam juz pytan. Skoro tani Olflex, 3 x 2.5mm w ekranie z uziemieniem i miedzianymi wtyczkami zagral tak samo jak ory. sznorowka 2 x 0.75mm w gumowej izolacji to dla mnie narazie dość. Bo taka mnogość róznic powinna wykazac chciaz minimalne zmiany nawet w tanim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kolego troche kabli. Kilka Audionovy, Sonus Oliwe 1Ag, Albedo Blue i Beginning. Wiec postanowilem sobie zrobic IC sam. Kupilem srebrzonego Oehlbacha, dobre wtyki, cyne ze srebrem WBT i polutowlaem wszystko. W sumie za 2 IC mi chyba wyszlo ze 120zl i zostalo jeszcze kilka cm na zworki RCA. Do Pre + Power zrobilem tylko 30cm zeby nie bylo nie potrzebnych długości. Porownywalem bezposrednio z dwoma Albedo. Podpielem jednoczesnie 2 kable do CD (Fixed i Variable) i przelaczalem tylko źrodła w Pre i nie mogłem namierzyć zmian. Mozesz napisac ze to tani system, ale jako nowy kosztowal gore kasy i wiem ze na forum sa mędrcy posiadajcy tanszy i gorszy i majacy podpiete do tego kable za równowartośc reszty gratów. Jaki w tym sens? Do tego są znafcami i oni słyszą. Chętnie bym dal swoje kable dla kogos do drogiego systemu zeby posluchal sam, ale teraz to strzelilem sobie w stope, bo napisalem ile kosztowaly. Zebym tam dostawil jeszcze jedno zero przynajmniej i dal jakis ladny nylonowy oplot za 2zl to juz inna sprawa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dsc04936b.jpg

 

W sieciowki tez sie bawilem z tym z w tanie no i uslyszalem od znafcow sieciowek ze trzeba wydac przynajmiej 1000zl na taki kabel zeby to ZAGRAŁO wiec ja nie mam juz pytan. Skoro tani Olflex, 3 x 2.5mm w ekranie z uziemieniem i miedzianymi wtyczkami zagral tak samo jak ory. sznorowka 2 x 0.75mm w gumowej izolacji to dla mnie narazie dość. Bo taka mnogość róznic powinna wykazac chciaz minimalne zmiany nawet w tanim systemie.

 

dzięki za odpowiedź Rafał.

 

co do znafców , zgadzam sie z Tobą w 100% , słuchanie ich to strata czasu.Słuchać należy muzyki- po to ten cały efort , nieprawdaż ?

 

W nic sobie nie strzeliłeś kolego , i nie ma wtym nic złego ,że sam zbudowałeś sobie interkonekty - wprost przeciwnie. Z pewnością wiesz więc co nieco o lutowaniu i konfekcji po tym doświadczeniu i dlatego nie piszesz bzdur w stylu kolegi parantuli i jemu podobnych. Wierzę,że kabel ,który zbudowałeś może być konkurencyjny jakościowo w twoim systemie do tych z którymi go porównywałeś.

 

Sam zbudowałem w życiu kilka kabli wzmacniaczy i parę kolumn , więc wiem i rozumiem o czym oboje mówimy. Rzecz w tym ,że droższy nie musi znaczyć lepszy.

 

mała dygresja:

 

Cena nie zawsze jest też wynikiem rzetelnej kalkulacji i np . na rynku amerykańskim jest automatycznie windowana w górę ,by podnieść prestiż produktu. Rzecz w tym ,że my nie jesteśmy w Polsce tak marketingowo jak amerykanie zmanipulowani i ten komunikat nie dociera do nas w ten sam sposób. Niestety , z racji ,że kości zostały rzucone ,plus cło i inne koszty exportu po drodze ,w efekcie jesteśmy często oszukani z nawiązką. Dla mnie osobiście śledzenie wartości odsprzedaży na rynku ,który dany produkt wytworzył, daje sensowne wyobrażenie na temat jego rzeczywistej wartości, poprzez wielokrotne zweryfikowanie przemnożone przez ilość opinni ,otrzymujemy werdyky bardziej wiarygodny, wciąż jednak obarczony dużym marginesem błędu ( personalny gust plus reczywista przejrzystość systemu na ,którym wyrażone spostrzerzenia weryfikowano) stąd własna opinia i odsłuch pozostają koniecznością. I bardzo dobrze,że tak jest.

 

Teraz wracając do tematu. Twój projekt ,jęśli przyniósł oczekiwane rezultaty soniczne czy też oszczędności, należy uznać za sukces. Sukces ma wielu ojców, jak wiesz ale ojcostwa nie bedziemy ustalać. Przewód który wybrałeś , oraz konfekcja są składową pewnych jakości,których nie weryfikowałeś , gdyż twój wybór opierał sie na założeniu finansowym i prostym eksperymencie jak dobry przewód możesz zrobić własnym sumptem w obrębie założonego budżetu ?

 

I innym przewodem i konfekcja kupionymi za te same środki mógłbyś otrzymać zupełnie różne rezultaty, prawda ? To właśnie odróżnia DIY od świadomego doboru komponentów ,ż którym stoi wiedza i doświadczenie. Osobiście kocham DIY, bo nauczył mnie wielu rzeczy o których przedtem nie miałem zielonego pojęcia i pozwolił lepiej zrozumieć prawa ,którymi rządzi się rynek.

 

Jedynym zastrzeżeniem jakie miałbym do twojego porównania jest użycie

wyjść Fixed i Variable. To drugie obarczone jest zazwyczaj miernym elementem rezystancji użytym do kontroli głośności i NIESTETY ZAWSZE brzmi gorzej ,bez znaczenia czy to żródło od Technicsa czy od Burmestera. Tak więc pozostaje pytanie ,który przewód grał na której pozycji. Osobiście zapiął bym oba do tego samego wyjścia i polegał an własnej pamięci muzycznej.

 

Odnośnie długości kabli ,mogę tylko dodać ,że często krótszy nie oznacza lepiej. Niektóre przewody są zaprojektowane tak ,że określona długość jest częścią dizajnu i jako taka ,nie może ulec zmianie.

 

W przypadku kabli sieciowych jest np. odwrotnie - im dłuższy tym lepszy. Dlatego też 1.5 uznano za standard ,przy którym odstęp od jakości 2 metrów jest akceptowalny , w kontekście ceny , ale zejście poniżej std ,zwyczajnie dewaluuje produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut,

Możesz napisać w jakim systemie go odsłuchiwałeś? i ewentualnie jak długo.

 

Pozdrawiam.

Żródło Bryston BDA1 + BDP1

Wzmacniacz AN P1

Kolumny AN K/LX

Dwa dni.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rafal735r. Kabelki, które posiadasz są kiepściutkie. Zarówno Oehlbach jak i Oflex porównywałeś z równie miernymi produktami, albo nierzetelnie podszedłeś do odsłuchów. Uspokoiłeś się wewnętrznie, masz satysfakcję, że sam coś ukręciłeś, ale nic poza tym. Niestety, kable mają ogromny wpływ na jakość odsłuchu, i wcale nie trzeba mieć słuchu absolutnego i bardzo drogiego sprzętu. Wybrałbym np. od MITa i VdH w tej samej cenie interkonekty, w ślepym porównaniu, stwierdziłbyś, że zmieniłem sprzęt, tak odmienne cechy one posiadają. Zrobiłem DIY dziesiątki kabelków, wydałem niepotrzebną kasę, każdy grał inaczej, ale w sumie żaden nawet nie zbliżył się do np. taniutkiego MIT Terminator 5, którego można zdobyć na allegro za 100zł, a do Cardasa to już przepaść. Po latach praktyki rozpoznam w sieciówce odwróconą fazę, i to po 10 sekundach, na słuch, wierzysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym zastrzeżeniem jakie miałbym do twojego porównania jest użycie

wyjść Fixed i Variable. To drugie obarczone jest zazwyczaj miernym elementem rezystancji użytym do kontroli głośności i NIESTETY ZAWSZE brzmi gorzej ,bez znaczenia czy to żródło od Technicsa czy od Burmestera. Tak więc pozostaje pytanie ,który przewód grał na której pozycji. Osobiście zapiął bym oba do tego samego wyjścia i polegał an własnej pamięci muzycznej.

 

Wiedzialem ze na to zwrocisz uwage :) Kable zamienialem miejscami, zeby bylo uczciwie. Niesteyy jesli chodzi o Pre+Power to juz nie mailem takiej wygody, wiadomo, w koncowce tylko jedna para wejsc.

Ktos tez zamontowal jej gniazdo IEC, moze sie skusze na jakas tania sieciowke. W zasadzie juz sobie kiedys robilem, ale teraz moze kupie jakas tania uzywke z nudow.

 

Do rafal735r. Kabelki, które posiadasz są kiepściutkie. Zarówno Oehlbach jak i Oflex porównywałeś z równie miernymi produktami, albo nierzetelnie podszedłeś do odsłuchów. Uspokoiłeś się wewnętrznie, masz satysfakcję, że sam coś ukręciłeś, ale nic poza tym. Niestety, kable mają ogromny wpływ na jakość odsłuchu, i wcale nie trzeba mieć słuchu absolutnego i bardzo drogiego sprzętu. Wybrałbym np. od MITa i VdH w tej samej cenie interkonekty, w ślepym porównaniu, stwierdziłbyś, że zmieniłem sprzęt, tak odmienne cechy one posiadają. Zrobiłem DIY dziesiątki kabelków, wydałem niepotrzebną kasę, każdy grał inaczej, ale w sumie żaden nawet nie zbliżył się do np. taniutkiego MIT Terminator 5, którego można zdobyć na allegro za 100zł, a do Cardasa to już przepaść. Po latach praktyki rozpoznam w sieciówce odwróconą fazę, i to po 10 sekundach, na słuch, wierzysz?

Jezeli dla ciebie produkt Sonus Oliwa czy Albedo Blue czy tez Audionova Aurora sa kiepciutkie to tylko twoja opinia. Ktos inny moze to powiedziec o twoich MIT czy Cardasach, ktorym skaldasz teraz istny hołd. To ze wpasowaly sie w twoj system, nie oznacza ze w innym beda tez takie REWELACYJNE. Taki ty osluchany, a pleciesz glupotki.Wczesniej wybieralem kable na podstawie swoich uszu jak i wielu pozytywnych opinii. Oliwa kosztowala chyba z 350zl, Blue tez cos kolo tego, Aurora chyba z 500zl. Sory, ale to dla mnie przesada do mojego systemu jak nie slysze roznicy. Jak ty lubisz miec w swoim systemie kable o wartosci kolumn to twoja sprawa, ale ja sie nie wciagne te smieszne praktyki. Olfelex jest do d... ale zeby sznorowka 2 x 0.75mm grala tak samo mimo przepasci konstrukcyjnej to chyba przesada?

 

Po latach praktyki rozpoznam w sieciówce odwróconą fazę, i to po 10 sekundach, na słuch, wierzysz?

Tak, teraz na forum kazdy moze byc mędrcem. Napisz jeszcze ze sluchasz na DVD mp3 i bedzie komplet. Wtedy uwierze bez dyskusyjnie.

 

Konczye rozmowe nt. kabli, bo szkoda poprostu na to czasu. Nie mam nic wiecej do powiedzenia, bo nie ma to sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rafal735r. Kabelki, które posiadasz są kiepściutkie. Zarówno Oehlbach jak i Oflex porównywałeś z równie miernymi produktami, albo nierzetelnie podszedłeś do odsłuchów. Uspokoiłeś się wewnętrznie, masz satysfakcję, że sam coś ukręciłeś, ale nic poza tym. Niestety, kable mają ogromny wpływ na jakość odsłuchu, i wcale nie trzeba mieć słuchu absolutnego i bardzo drogiego sprzętu. Wybrałbym np. od MITa i VdH w tej samej cenie interkonekty, w ślepym porównaniu, stwierdziłbyś, że zmieniłem sprzęt, tak odmienne cechy one posiadają. Zrobiłem DIY dziesiątki kabelków, wydałem niepotrzebną kasę, każdy grał inaczej, ale w sumie żaden nawet nie zbliżył się do np. taniutkiego MIT Terminator 5, którego można zdobyć na allegro za 100zł, a do Cardasa to już przepaść. Po latach praktyki rozpoznam w sieciówce odwróconą fazę, i to po 10 sekundach, na słuch, wierzysz?

 

Moim Zdaniem Albedo Blue to lepszy kabel niż Terminator 5, ale całkiem możliwe ,że w twoim systemie może być inaczej. Myślę też,że ton tej wypowiedzi nie jest w stosunku do Rafała uprzejmy, ale to już rzecz kultury słowa. Nie ma potrzeby by sięgać po tego sortu przymiotniki Jędrek. W historię z sieciówką i fazą też nie wierzę , gdyż bardzo często faza odwrócona jest wewnatrz urządzenia i nie sądzę byś mógł cokolwiek z tym zrobić zanim to wykryjesz. Kolejną rzeczą jest strojenie dzwięku właśnie poprzez świadome odwrócenie fazy. Słyszałeś kiedyś o tym ?

Spróbuj ,warto. Slepy test fazowy ci daruję , bo wstyd jeno bedzie i sromota ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim Zdaniem Albedo Blue to lepszy kabel niż Terminator 5, ale całkiem możliwe ,że w twoim systemie może być inaczej. Myślę też,że ton tej wypowiedzi nie jest w stosunku do Rafała uprzejmy, ale to już rzecz kultury słowa.

Eeetam. Przeciez nikt sie tu nie obraza. Sek w tym zeby tak kazdy bral do siebie zdanie kazdego czlowieka to nie wiem co to by bylo. Ja juz od dluzszego czasu podazam swoja droga jesli chodzi o graty. I teraz komu tu wierzyc? Tym co pisali pozytywnie o Olivie i Blue czy dla pana jędrka? Hmmm? Oto jest pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.