Skocz do zawartości
IGNORED

Ayon CD1s - czy warto?


morse

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sieci "ciekawe" oferty:

- wzmacniacz LINN MAJIK - I

- KRELL KAV 280 CD

- NAIM CD5x

 

 

Który z w/w odtwarzaczy będzie lepszym wyborem np. do wzmacniacza Linna?

No i ciekawi mnie, na ile Linn Majik - I jest lepszy/słabszy od AYON ORION?

A także, na które z w/w urządzeń należy uważać podczas wyboru sprzętu używanego?

Proszę o podpowiedz, bo akurat nie mam możliwości odsłuchu tych urządzeń.

 

PS. Oczywiście słuchając muzyki klasycznej? :))))

 

CZY LEPIEJ WYBRAĆ COŚ NOWEGO, BO W PODOBNEJ CENIE MOŻNA KUPIĆ NAPRAWDĘ SPRZĘT O PODOBNEJ WARTOŚCI BRZMIENIOWEJ? A jeśli tak, to proszę o radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawa teza. Chciałbym usłyszeć uzasadnienie o ile można prosić.

Pzdr.

Co tu tłumaczyć ? Że im droższy sprzęt tym na ogół lepiej gra ? Od wzmacniacza za 16k wymaga się już porządnego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Co tu tłumaczyć ? Że im droższy sprzęt tym na ogół lepiej gra ? Od wzmacniacza za 16k wymaga się już porządnego grania.

 

Uważam że jest co wytłumaczyć. Przecież tu można spotkać mnóstwo krytycznych uwag na temat sporo droższych urządzeń (beznadzieja, suchotnik, zamulacz itp) , a ceny sięgają czasem absurdu w kontekście wykonania jako całość.

Twoim zdaniem nie powinno być takiej możliwości bo skoro kosztuje to i grać musi prawda ??.

Zgadzam się natomiast że przyrost jakości względem przyrostu ceny się mocno zaciera, ale znam (pewnie Ty też) urządzenia budżetowe które w dobrym zestawieniu zagrają o niebo lepiej niż niejeden system warty kilkadziesiąt kzł.

Przykładem niech bezie często wspominany Ayon CD-07 który w dobrym systemie pokaże więcej niż jedynka która notabene jest lepsza, ale w złej konfiguracji będzie dupa. A przecież powinien się obronić zawsze i wszędzie bo kosztuje więcej tak ?? .

Tak więc wytłumacz mi czemu uważasz że cena gra??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> morse, z mojego doświadczenia moge Ci poradzić zacznij budowę nowego systemu od głośników i podejdź do tego naprawde solidnie tzn wybierz głosniki takie które Twoim zdaniem najbardziej Ci odpowiadają i zrób założenie że to są te głosniki docelowe (do konca życia :) ) dlatego zaiwestuj w nie maksymalnie tyle ile możesz przeznaczyć kasy (na razie będziesz ich słuchał na tym co masz poźniej będziesz do nich dobierał pozostałą elektronike jak kasa pozwoli a i tak głośniki wniosą największą zmiane do obecnego sytemu . Moi zdaniem głosniki są najważniejszą cześcią sytemu elektonika jest tylko dopełnieniem. Kiedyś budowłem sytem o tzw budżet zrównoważony czyli wszytko na jednym poziomie i po jakimś czasie wszytko było sprzedawane i wymienione. Sytuacja ustabilizowała się gdy kupiłem głosniki które kupujac uznałem, że gdybyn miał ich słuchać do konca życia to wcale bym sie nie pogniewał i tak kupilem pierwsze Dali Helicony 300 mk2, do nich z czasem dobieralem elektronike i tak i Dali Helikony 300 są u mnie już pare lat a między czasie tak się rozwijał mój entuzjazm do tych głosników, że przy dopływie kasy dokonalem zakupu tylko większyk Heliconów 400 a 300 poszły do drugiego sytemu i tak już zostanie bo uwielbiam te głosniczki, elektronike może jeszcze wymienie ale głosniki napewno zostaną. Zakup docelowych głośników zdeterminuje czy będziesz budował sytem w oparciu o wzmaka lampowego czy tranzystor (chyba njaprościej jest wypożyczyć za kałcją wzmaka i cd na osłuch a docelowe głośniki mieć w domu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

>>Renia ilu ludzi tyle "szkół" budowania systemu. Jedni robią to od drugiej strony jak Ty proponujesz i ja jestem tego właśnie zdania. Szybciej trafisz na kolumny dopasowane do systemu niż na odwrót. Jednym słowem kolumny chyba są bardziej uniwersalne czy elastyczne jeśli można tak powiedzieć do zbudowania "kompletnego" systemu.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Renia ilu ludzi tyle "szkół" budowania systemu. Jedni robią to od drugiej strony jak Ty proponujesz i ja jestem tego właśnie zdania. Szybciej trafisz na kolumny dopasowane do systemu niż na odwrót. Jednym słowem kolumny chyba są bardziej uniwersalne czy elastyczne jeśli można tak powiedzieć do zbudowania "kompletnego" systemu.

 

Pzdr.

 

Ja mam trochę inne doświadczania raz podeszlem od drugiej strony tzn Leben 300xs i Ayon 1s no i masakra dobór głosników apsolutna gehenna. Tak naprawde dobór głośników polegał na tym z czym to w ogóle zagra na jaki takim poziomie i tak elektroniki za 20 tyś i d..pa w koncu dokupilem Harberth 7 es 3 i było jako tako. I tak naprawde nie byłem zadowolony do konca z żdnego elementu sytemu, bo i owszem Harberth ciekawy głośnik ale bardzo specyficzny i dla ludzi lubiących te głośniki dobór elketroniki w postaci Lebena moim zdaniem nie jest optymalny (poprostu do Lebena dobieramy Harberth bo trudno coś innego znaleć co by ten wzmak napędził). Dlatego ja jestem zwolennikiem sprawdzonej na sobie metody budowania sytemu od głośników choś pewnie każdy ma swoje doświadczenia. Ale jak mowimy już o zakupie wzmaka Ayona Orion to nalezy wziąści pod uwage dosyć spore ograniczenia w doborze głośników gdyz wmak lapowy demonem mocy nie jest i dobranie do niego głosników będzie ciekawym zadaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie, ostatnie pytanie: zestaw AYON CD1s + AYON ORION, jak znacząco przewyższą mój obecny zestaw MARANTZ SA 7003+MARANTZ PM 7004? Jeśli chodzi o muzykę klasyczną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

>>morse wybacz ale równie dobrze mógłbyś zapytać:..mam żonę blondynkę, czy brunetka ze sklepu z bielizną będzie lepsza ??.

Wszystko rozbija się o Twoje indywidualne preferencje.

 

I mała uwaga do Renia>>. Przeszedłem nie przeszłem ;-).

Nawiązując do Lebena. Nie bardzo rozumiem Twoje wyjaśnienia. Piszesz że dobór Harbetha do tego wzmacniacza nie jest optymalny by za chwilę napisać iż do tego wzmacniacza innych kolumn się nie da dobrać i dlatego takie zestawienie jest najczęstszym wyborem. Zaraz o co chodzi?. Leben jak będzie chciał to napędzi wiele innych konstrukcji tylko trzeba szukać, ot cała filozofia. Tak samo jak Harbethy zagrają z wieloma innymi wzmacniaczami, nawet takimi które maja 35 watt na kanał.

I jak mi coś "świta" to nigdy nie chodzi o moc wzmacniacza a jego wydajność prądową. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie budowanie systemu powino zaczynac sie od dobrego wzmacniacza ,pozniej kolumny .Kolumny wnoszą najwiecej zmian do systemy wiec łatwiej jest dobrać odpowiedni do twojego gustu nisz jeżeli chciałbyś to robić odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie, ostatnie pytanie: zestaw AYON CD1s + AYON ORION, jak znacząco przewyższą mój obecny zestaw MARANTZ SA 7003+MARANTZ PM 7004? Jeśli chodzi o muzykę klasyczną :)

lampy KT88 do klasyki to nie jest dobry wybór,do jakiegoś czadowego grania to tak.uważam,że dla kogoś początkującego budowanie zestawu bazującego na lampach jest zbyt trudne.Odtwarzacz Ayon cd1 powinien grać po xlr-bo jest to lepszy,bardziej dynamiczny i detaliczny dżwięk,nieco może zbyt dosadny-po rca to tak trochę uśrednia wszystkie aspekty.Wbrew pozorom,lamp w tym cd-eku nie słychać.Ayon Orion to dość specyficzne granie,na moje uszy-trzeba wymienić na ``dzień dobry`` wszystkie lampy wejściowe i bardzo uważać na dobór kolumn i kabli.Do cd1 szukałbym coś w stylu Unison Research albo Meixing na lampach 845 lub 211.To bardzo dobre żródło moim zdaniem tylko potrzebuje odpowiednich partnerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A może ktoś z WAS uważa, że połączenie Leben CS 300 z wspomnianym przez właściciela wątku - Ayon CD1s byłby optymalny?

Jestem również ciekawy, czy ten Ayon i np. ten Leben dobrze zagra nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz lub rocka z lat 70-80-tych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz Ayon cd1 powinien grać po xlr-bo jest to lepszy,bardziej dynamiczny i detaliczny

Ayon cd1 nie wiem czy ma wyjścia xlr natomiast CD1s o który pyta morse xlr-ów nie posiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Hmmm... A może ktoś z WAS uważa, że połączenie Leben CS 300 z wspomnianym przez właściciela wątku - Ayon CD1s byłby optymalny?

Jestem również ciekawy, czy ten Ayon i np. ten Leben dobrze zagra nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz lub rocka z lat 70-80-tych?

 

Odp.1 Kolejne pytanie z cyklu czy ja lubię jagody, czy poziomki ??.

Odp.2. Jak jest się czegoś ciekawym to się nie tylko zadaje pytania.

 

Kolego zrozum każda odpowiedź jakakolwiek będzie to subiektywna ocena wypowiadającego się. Twoje preferencje muzyczne są dla innych niczym trójkąt bermudzki. Na banały nie ma czasu, ale i tak na usta ciśnie się jedno zdanie.

Podnieś cztery litery i idź posłuchać zestawienia o które pytasz. Chyba że podpytujesz bo chcesz dokonać zakupu w ciemno a opinie w tym miejscu zastąpią Twoje uszy i dokonają wyboru.

 

Pzdr.

 

Ayon CD-1 posiada XLR-y.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayon cd1 nie wiem czy ma wyjścia xlr natomiast CD1s o który pyta morse xlr-ów nie posiada

masz rację-moje uwagi dotyczą modelu cd1,widocznego na zdjęciach.kable xlr-Transparent

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość amidas

(Konto usunięte)

Nie rozumiem. A co ich nie widać?, przecież niebieskie są. Wybacz(mam prawo), ale nie przyjmuję takiego wytłumaczenia bo jest mało racjonalne. Choć wolę już takie, bo gdybyś napisał że to ma wpływ na dźwięk...to.....

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> morse proponuję Ci umów się w sklepie ze swoim Marantzem 703 i podepnij pod niego również B&W tylko 804 lub 805 i zobaczysz jak wychodz ten mezalianz i czy dalej masz potrzebe zmiany elektoniki czy głosników ? Ja np. w sypialni mam taki mezalianz Dali Helicony 300mk2 i Denon 720 i naprawde uważam że jest świetnie (owszem zawsze może być lepiej ale ten dźwięk jest na satysfakcjonującym poziomie). Jak Ci się spodoba dźwięk i potwiedzi się moja teoria głosnikowa to wiesz w którym kierunku idziesz. Niech Cię nie przeraża wysoka cena w sklepie tych głośników na rynku wtórnym te same głosniczki możesz kupić nawet za 1/2 ceny nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> morse proponuję Ci umów się w sklepie ze swoim Marantzem 703 i podepnij pod niego również B&W tylko 804 lub 805 i zobaczysz jak wychodz ten mezalianz i czy dalej masz potrzebe zmiany elektoniki czy głosników ? Ja np. w sypialni mam taki mezalianz Dali Helicony 300mk2 i Denon 720 i naprawde uważam że jest świetnie (owszem zawsze może być lepiej ale ten dźwięk jest na satysfakcjonującym poziomie). Jak Ci się spodoba dźwięk i potwiedzi się moja teoria głosnikowa to wiesz w którym kierunku idziesz. Niech Cię nie przeraża wysoka cena w sklepie tych głośników na rynku wtórnym te same głosniczki możesz kupić nawet za 1/2 ceny nowych.

 

 

Moje pytaniea były spowodowane tym, że gdzieś na forum znalazłem "radę", by nie wymieniać kolumn na lepsze, bo mój wzmacniacz Marantz PM 7004 nie "pociągnie" tych kolumn i będą to pieniądze wydane w błoto. Rozumiem, że np. wybierając B&W 805, jest szansa, że wzmacniacz Marantza się z nimi poradzi :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A może ktoś z WAS uważa, że połączenie Leben CS 300 z wspomnianym przez właściciela wątku - Ayon CD1s byłby optymalny?

Jestem również ciekawy, czy ten Ayon i np. ten Leben dobrze zagra nie tylko muzykę klasyczną, ale także jazz lub rocka z lat 70-80-tych?

Leben z Ayonem wszystko dobrze zagra (słyszałem Lebena z tym CD), ale przy Lebenie warto mieć kolumny 90+/8. Wzmacniacz lampowy - według mnie - zagra lepiej niż tranzystor, a już szczególnie tani tranzystor. Dlatego warto tego Oriona pożyczyć i posłuchać. Tego typu zakupy bez odsłuchów nie mają sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jest bardzo duża szansa, że zagra to nawet bardzo fajnie."czy uciagnie" teraz ciagnie CM1 które maja skutecznośc 82 db to napewno sobie da rade z 805 które mają 85 db zresztą ten Marantz nie jest taki slaby ma 70 W/8ohm. Najlepiej umów się i posłuchaj przekonaj sie sam na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

że np. wybierając B&W 805, jest szansa, że wzmacniacz Marantza się z nimi poradzi :))

 

Ayona 1 sc ma Jack (Jacek) i na dodatek B&W805D. Napędza to wszystko Ayonem Spirit III.

Więc jak chcesz konkretnych informacji użytkownika a nie zasłyszanych farmazonów to zajrzyj do klubu Ayona i tam zadaj pytanie.

Z tego co wiem Ayon i B&W 805D to b.dobry mezalians ;)

 

Ayon CD-1 posiada XLR-y.

Z tego co wiem to nawet jak "posiada" to i tak jest to atrapa.

Producent zaleca łączenia poprzez RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

 

Moje pytaniea były spowodowane tym, że gdzieś na forum znalazłem "radę", by nie wymieniać kolumn na lepsze, bo mój wzmacniacz Marantz PM 7004 nie "pociągnie" tych kolumn i będą to pieniądze wydane w błoto. Rozumiem, że np. wybierając B&W 805, jest szansa, że wzmacniacz Marantza się z nimi poradzi :))

 

Nie poradzi sorry, 805 Diamond sa bardzo wymagające dla reszty toru,jeśli o nich marzysz to musisz pomyśleć o innym piecu.Dobrym kierunkiem jest lampa,jeśli od tego samego dystrybutora to Copland,jeśli krzem to Gryphon lub Classe.Tak czy siak będziesz miał wydatki, przy tych monitorach nie ma drogi na skróty.Moim zdaniem najlepsza będzie lampa,koniecznie dobra czyli niestety droga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poradzi sorry, 805 Diamond sa bardzo wymagające dla reszty toru,jeśli o nich marzysz to musisz pomyśleć o innym piecu.Dobrym kierunkiem jest lampa,jeśli od tego samego dystrybutora to Copland,jeśli krzem to Gryphon lub Classe.Tak czy siak będziesz miał wydatki, przy tych monitorach nie ma drogi na skróty.Moim zdaniem najlepsza będzie lampa,koniecznie dobra czyli niestety droga:)

 

W jakim sensie sobie nie poradzi? (nie wysteruje ich ?, czy nie zagrahą na 100% możliwości?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.