Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vs słuchawki, pokój około 10m2


Vixan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualnie posiadam i słuchawki i kolumny. Ostatnio się zastanawiałem nad tym co będzie lepsze w tak małym pokoju w jakiejkolwiek cenie, słuchawki czy kolumny. Aktualnie posiadam słuchawki Superlux HD681 i kolumny Tannoy m2. No i powiem szczerze, że pod względem średnicy i góry Tannoye grają lepiej i w zasadzie nie było by problemy gdyby nie fakt, że Tannoye to koszt około 500zł + 300zł wzmacniacz - razem ~800zł, a Superluxy ~80zł. Kiedyś miałem Heco Professional 450 (koszt samych kolumn około 220zł) i Superluxy biły je pod względem wszystkiego, a cena o wiele mniejsza. Do rzeczy co według was ma potencjał lepiej zagrać słuchawki za 800zł czy kolumny za 800zł? Oczywiście chodzi mi o mały pokój odsłuchowy ~10m2. Źródło w obu przypadkach będzie takie samo np. Audiotrak HD2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obiektywnie lepsze brzmienie w tej samej cenie zaoferują słuchawki, jednak wybór zależy od Twoich preferencji. Jest to zupełnie innych odsłuch. Dodatkowo akustyka pomieszczenia odgrywa dużą rolę, jeśli masz kiepską akustykę, nawet znacznie droższy zestaw kolumn nie zagra dobrze, słuchawki nie są na to wrażliwe.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obiektywnie lepsze brzmienie w tej samej cenie zaoferują słuchawki, jednak wybór zależy od Twoich preferencji. Jest to zupełnie innych odsłuch. Dodatkowo akustyka pomieszczenia odgrywa dużą rolę, jeśli masz kiepską akustykę, nawet znacznie droższy zestaw kolumn nie zagra dobrze, słuchawki nie są na to wrażliwe.

Pokój ma około 10m2 z czego połowa to meble, a kolumny stoją na biurku przy monitorze, czyli takie sobie ustawienie.

Słuchawki są bardziej szkodliwe dla słuchu..

Słuchałbym półotwartych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, żaden zestaw słuchawkowy nie zastąpi zestawu stereo z kolumnami. To jest nieporozumienie, jeśli ktoś traktuje słuchawki jako równorzędny sposób słuchania muzyki. Słuchawki są tylko uzupełnieniem, czasami koniecznością, ale nigdy nie zastąpią nawet małych monitorów do bliskiego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Z kolumn muzy można w zasadzie słuchać godzinami a na słuchawkach nawet na najwygodniejszych po pewnym czasie jednak zaczyna to być męczące. Przynajmniej ja tak mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nigdy nie zastąpią słuchawek,to dwa inne i równorzędne światy,jestem zakochany w słuchawkach a tor mam tak dobrany że mogę słuchać bez końca mimo że w brzmieniu nie brakuje dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem cena/ jakośc słuchawki wygrywaja, trzeba wydać wiecej kasy by uzyskac tak dobre brzmienie jak z głosników, jednak wadą wiekszosci nauszników jest ''scena'' czyli przestrzennośc zlokalizowana z tyłu głowy - trudno mi wyobrazić kogoś na koncercie stojącego tyłem do wokalisty, chyba że ma go w poważaniu...tu kolumn głośnikowych nie zastąpi nic.

 

miało być- tak dobre brzmienie z głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie słuchawki to tylko sprzęt tzw przenośny czuje sie jak koń w homoncie mając na głowie duże słuchawki :) nie polecam poza tym źle działają na uszy ale to moja opinia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z małym pomieszczeniem łatwiej można sobie poradzić. Małe monitorki i po sprawie.

A w ogóle watek nie ma sensu, bo nie można porównać słuchawek do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z małym pomieszczeniem łatwiej można sobie poradzić. Małe monitorki i po sprawie.

A w ogóle watek nie ma sensu, bo nie można porównać słuchawek do kolumn.

Zgadzam się, to dwa światy. 10m2 nie jest przeszkodą do zbudowania dobrego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne zdanie i uważam że dobre słuchawki gwarantują odczucia muzyczne wcale nie gorsze od zestawu kolumn... Uwielbiam słuchać moich Yamah jak również moich CAL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tak małym pomiszczeniu systemem opartym na kolumnach Dynaudio 40 zadoptowane akustycznie tylko do odsłuchu, pomimo równolegle posiadanego zestawu kilku modeli słuchawek wyzszej klasy+ wzmac słuchawk komfort odsłuchu z głosników był nieporównywalnie lepszy.

Niedogodoscią systemu opartego na kolumnach jest z pewnoscią słuchanie wieczorne, jednak to głównie dotyczy mieszkających w blokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vixan nie rezygnuj ja mam drugi system w takim metrażu i to z kolumnami podłogowymi, do tego kino domowe, też drugie; co prawda nie mam tu żadnego biurka. Jak chce to mogę sobie słuchać muzy, czy oglądać filmy nawet w nocy i nikomu nie przeszkadzam, a jak chcę słuchawki użyć to też ni ma problema ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w tak małym pomiszczeniu systemem opartym na kolumnach Dynaudio 40 zadoptowane akustycznie tylko do odsłuchu, pomimo równolegle posiadanego zestawu kilku modeli słuchawek wyzszej klasy+ wzmac słuchawk komfort odsłuchu z głosników był nieporównywalnie lepszy.

Niedogodoscią systemu opartego na kolumnach jest z pewnoscią słuchanie wieczorne, jednak to głównie dotyczy mieszkających w blokach.

 

Coś konkretnego n/t słuchawek i wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś konkretnego n/t słuchawek i wzmaka?

 

Długo bym musiał wymieniać, było tego troche, no ale co mi tam... Sennheiser Hd600, -HD 565 ovation, - 380 pro. -280 pro, -HD 595 -HD 555

Akg 701.-k 240 studio monitor

Beyerdynamic DT 931- DT 990 -DT 770 PRO- te ostatnie posiadałem do niedawna kupiłem je i sprzedałem bo według mnie sa przereklamowane

jeszcze Ultrasone. z wyższej serii. do tego CAL i Koss ur 40. niektóre posiadam do dziś inne odsprzedałem

 

wzm Linnart , Forum 608, Pro jest had box se

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.