Skocz do zawartości
IGNORED

CO SIĘ BARDZIEJ OPŁACA ?


polska9999

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

hs50mphoto.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedawalność sprzętów DIY jest bardzo niska to fakt....sukcesem jest jeśli sprzedamy coś po cenie podzespołów.....choć wiadomo że to już i tak jest second hand. Inną sprawą jest, że najczęściej kupującymi sa prawdopodobnie też maniacy DIYaudio którzy sa świadomi " co w trawie piszczy" patrząc np. na głośniki i elementy zwrotnicy użyte w danym projekcie.

 

Według mnie dopiero prawdziwa zabawa z kolumnami DIY zaczyna się od 5000pln za wszystkie szpeje do budowy, na tym poziomie (jesli mamy dobry projekt) DIY może już konkurwać ze sklepowym/komercyjnym Hi-endem , którego zazwyczaj wciąga jedną dziurką od nosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak WSZYSTKO zależy od oczekiwań dłubiącego te DIY. Robiłem kolejne kolumny i doszedłem do wniosku, że jednak wygląd ma znaczenie. Wobec tego - stolarz. Ale żeby wyglądały choćby tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trzeba ok 1 - 1,5 kzł, bo to częściowo lity dąb 40 mm. Reszta, czyli głośniki to minimum 3 setki; do tego elementy zwrotnicy 3 plus BR, terminale itp.

A efekt ostateczny może być różny. Mnie wyszło tak:

post-33440-0-51340500-1370461706_thumb.jpg

Może nie najlepiej, ale porównując koszty kolumn po 30 litrów ( woofery 120 zł, Vifa Xt 25 wg cennika, zwrotnica drugiego rzędu 300 plus stolarz 1000 zł ) z efektem ostatecznym jest całkiem nieźle, jak na moje oczekiwania. Akustycznie na 5, a wygląd całkiem.

Warunek podstawowy - pojęcie "opłaca" jest mi obce, bo z czym te koszty zestawić nie wiadomo, a w przypadku sprzedaży zawsze się traci.

Takie hobby i tyle; a może aż tyle ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dopiero prawdziwa zabawa z kolumnami DIY zaczyna się od 5000pln za wszystkie szpeje do budowy, na tym poziomie (jesli mamy dobry projekt) DIY może już konkurwać ze sklepowym/komercyjnym Hi-endem , którego zazwyczaj wciąga jedną dziurką od nosa.

 

O tym właśnie mówię.

Im więcej na DIY wydamy, tym więcej teoretycznie oszczędzimy. Teoretycznie, bo przy odsprzedaży i tak w sumie stracimy :)

A co do głośników za 3.000zł w kolumnach za 2.500zł, to chyba z dwieście razy pisałem, że chodzi o kolumny UŻYWANE,

które dzisiaj kupimy za te 2.500zł i za rok, za dwa czy za trzy lata za te same 2.500zł spokojnie je sprzedamy.

Robiąc samemu podobne kolumny na tych samych głośnikach, suma poniesionych kosztów na luzie przekroczy 4.000zł,

nie licząc poprawek i przeróbek, ale to zostawmy na razie na boku, żeby nie gmatwać dodatkowo sprawy,

a jak przyjdzie do sprzedaży, bo przecież prędzej czy później ta chwila nadejdzie, to pies z kulawą nogą nie zapłaci za to 2.000zł

Zaraz ktoś zapyta "no ale dlaczego?" No bo dlatego, że za te same pieniądze może sobie kupić takie same, tyle że fabryczne

z którymi nie będzie musiał się bujać w nieskończoność w razie jak mu nie przypasują. Przecież to jest proste jak sikanie.

 

Oczywiście przeprowadzanie porównań nowe kolumny DIY vs. nowe kolumny z fabryki jest generalnie bezsensowne,

bo tutaj cenowo zawsze DIY wygra w przedbiegach i to pozostaje poza wszelką dyskusją, dopóki rozmawiamy o cenach kolumn nowych.

Ale ja akurat nigdzie nie doczytałem, że kolumny mają być nowe, tylko że mają kosztować nie więcej jak 2.000zł

 

Witam

 

Mam takie pytanie ? Czy bardziej sie oplaca kupic głośniki do 2000 złoty w sklepie audio czy z lepszych materiałów za tą samą kwotę zrobić głośniki

własnej roboty. Wiem ze na to potrzeba wiele czasu , cierpliwosci i wytrwania. Dopiero zaczynam przygode z audio. Chciałbym zasięgnosc rady specjalistów.

No tak, ślepy w karty nie gra :)

W takim razie nie było rozmowy, bo za dwa koła w sklepie, to faktycznie można sobie kupić tekturowe pierdzidełka, a nie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uściślimy...

 

Porównujmy nowe DIY, które zrobiliśmy i nowe kolumny ze sklepu.

Oraz używane DIY i używane kolumny sklepowe.

 

Bo porównywanie cenowo nowej kolumny DIY, do używanej sklepowej jest pewną manipulacją. W moich oczach takie porównania nie prowadzą do żadnych konstruktywnych wniosków.

 

Zostało już powiedziane, że używane DIY można wyrwać za bardzo okazyjne pieniądze. Jest to właściwy poziom do porównywania używanych kolumn sklepowych.

No i nie ma co dyskutować, bo w tym przypadku DIY będzie dużo tańsze. Sprawa rozchodzi się o projekt i wykonanie (które może być bardzo różne jak to w DIY). No i jak ze wszystkim w życiu, można kupić niebywałą okazję lub ogromną wtopę.

 

Ja osobiście z moich kolumn jestem bardzo zadowolony. Niejednokrotnie spoglądam w kierunku allegro i ciężko mi było znaleźć coś ciekawszego w tych pieniądzach. Mówimy tutaj o niekorzystnym porównaniu nowe DIY i używane sklepowe. Więc nie przesadzał bym z tą ilością rewelacyjnych i tanich kolumn 3 drożnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś kto się na tym zna nie robi niczego za "dziękuję" a więc dochodzą kolejne koszta,

których można uniknąć kupując gotowe używki z fabryki :)

Zlecając komuś kto się na tym zna budowę kolumn jak na obrazku poniżej zapłaciłbym pewnie z 7.000zł albo i więcej.

Koszt zakupu samych głośników, które w nich siedzą, to jest jakieś 5.500zł i zostaje 1.500zł na budy, zwrotki, kable, całą resztę.

Zakładam optymistycznie, że ktoś by się tego w ogóle podjął za taką cenę, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne,

ale niech będzie, że składam zamówienie, pokazuję obrazek i za 7.000zł dostanę takie same. Da się?

Może i się da, tylko że ja te kolumny u siebie już miałem i w licytacji od złotówki dostałem za nie 4.125zł o ile mnie pamięć nie myli :)

Za niewiele więcej, bo chyba 4.500zł wcześniej je kupiłem, a więc moja strata w tym konkretnym przypadku jest praktycznie żadna,

podobnie jak strata człowieka, który je ode mnie kupił i zechce kiedyś sprzedać, bo z marszu 4.000zł jeszcze za nie dostanie.

No i jak do tego się ma składanie takich paczek samodzielnie czy tym bardziej zlecanie komukolwiek ich wykonanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6358-0-15854800-1370510913_thumb.jpg

post-6358-0-03976800-1370510924_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś kto się na tym zna nie robi niczego za "dziękuję" a więc dochodzą kolejne koszta,

których można uniknąć kupując gotowe używki z fabryki :)

Nie nie nie... Cały czas poruszamy sie w sztywnie założonej kwocie. A to, że ktoś zarabia na tym 500zł a nie 3tys.zł to już kwestia wyceny swojej pracy i tyle.

Twój przykład pokazuje, że często lepiej jest kupić używki niż wykonać to samo w danej kwocie, ale nie jest tak zawsze.

Przede wszystkim trzeba porównać najpierw czy w założonym budżecie można coś ciekawego kupić okazyjnie aktualnie, czy może lepiej w tej kwocie na indywidualne zamówienie coś wykonać. Nie ma reguły jednej, która mówi że lepiej kupić używki niż kupic coś na zamówienie. I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uściślimy...

 

Porównujmy nowe DIY, które zrobiliśmy i nowe kolumny ze sklepu.

Oraz używane DIY i używane kolumny sklepowe.

 

Bo porównywanie cenowo nowej kolumny DIY, do używanej sklepowej jest pewną manipulacją. W moich oczach takie porównania nie prowadzą do żadnych konstruktywnych wniosków.

No chyba jednak prowadzą, skoro niektórzy się zastanawiają nad takimi wyborami

kupić gotowe używki z fabryki czy zrobić sobie samemu nie mając ani pojęcia o niczym, ani narzędzi, ani warunków,

ani niczego innego poza paroma groszami do wydania, dobrymi chęciami i mglistymi wyobrażeniami podsycanymi lekturą forum.

 

Zostało już powiedziane, że używane DIY można wyrwać za bardzo okazyjne pieniądze. Jest to właściwy poziom do porównywania używanych kolumn sklepowych.

Tutaj pełna zgoda - używane vs. używane - sklepowe nie mają żadnych szans,

ale też nie należy tego traktować jako regułę, bo jak widzę pseudo klony np. ProAc w cenie 2.500zł

za używane DIY na prehistorycznych głośnikach Scan Speak, które można dzisiaj kupić za ok. 1.200zł,

no to sorry, ale tylko pusty śmiech mnie ogarnia, a już widzę druga para stoi na Allegro w takiej właśnie cenie.

Koszt złożenia takich kolumn wyjdzie może z 2.000zł na gotowo, to co to za okazja dać 2.500zł za używane, bezsens.

 

Ja osobiście z moich kolumn jestem bardzo zadowolony. Niejednokrotnie spoglądam w kierunku allegro i ciężko mi było znaleźć coś ciekawszego w tych pieniądzach. Mówimy tutaj o niekorzystnym porównaniu nowe DIY i używane sklepowe. Więc nie przesadzał bym z tą ilością rewelacyjnych i tanich kolumn 3 drożnych.

Przecież tutaj nikt nic nie mówi o rewelacyjnych kolumnach 3 drożnych,

ale o tym jak to można sobie za 2.000zł zbudować kolumny na głośnikach Seas excel na przykład,

gdzie tylko jeden midwoofer kupiony z katalogu dystrybutora pochłonie połowę całego budżetu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co można skombinować za 2 KPLN ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do wypiłowania za te pieniądze wątpię

czy to sa złe kolumny hmmm

 

Oczywiście trzeba je dokładnie sprawdzić ... ale to już inna historia ...

Patrz moje wywody wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić gotowe używki z fabryki czy zrobić sobie samemu nie mając ani pojęcia o niczym, ani narzędzi, ani warunków,

ani niczego innego poza paroma groszami do wydania, dobrymi chęciami i mglistymi wyobrażeniami podsycanymi lekturą forum.

Jedna zasadnicza różnica przy tym co opisałem wcześniej - kupić gotowe używki z fabryki lub zlecić komuś kto się na tym zna skoro nie mamy pojęcia o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że za 2 kPLN można uzyskać mniej więcej to samo co w sklepie za 2 kPLN

Piłowanie paczek może spokojnie zjeść połowę kosztów ( i to takie w podstawowej wersji)

do tego policz części zwrotnicy, terminale ok 200 PLN to ile ci zostaje na głośniki 800 tak ?

Ja nie liczę koszów inwencji only robocizna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły jednej, która mówi że lepiej kupić używki niż kupic coś na zamówienie. I tyle.

Oczywiście, że nie ma jednej.

Choćby wspomniane wcześniej ProAc taniej wyjdzie sobie zrobić czy zlecić niż kupić używane, jasne że tak.

Ale to są tylko wyjątki od reguły. Generalnie sprawy mają się tak, że jakich cudów DIY byś tutaj nie wkleił,

to zaraz Ci wynajdę coś podobnego na komplecie tych samych lub nawet lepszych (droższych) głośników,

co w zakupie jako używane wyjdzie taniej niż własnoręczna robota, o zamawianiu u kogoś nie wspominając.

Możemy się założyć jak chcesz :)

Celowo pomijam walory brzmieniowe i ewentualne różnice, bo przed zakupem/zbudowaniem/zleceniem nikt tego nie wie,

wszystko wychodzi dopiero w praniu, różne są gusta i różne oczekiwania, także skupmy się tylko na wartości "materiałowej".

Przede wszystkim trzeba porównać najpierw czy w założonym budżecie można coś ciekawego kupić okazyjnie aktualnie, czy może lepiej w tej kwocie na indywidualne zamówienie coś wykonać.

Dobrze, zgoda, może akurat nie w tej chwili, ale jak ja czytam tutaj wątki, to samodzielna budowa kolumn trwa ok. 3 miesięcy

licząc upływ czasu od chwili pojawienia się pomysłu do chwili w której poskładane skrzynki można uznać za dzieło skończone,

a przez kwartał spokojnie coś się trafi, nie dzisiaj, nie jutro, to za tydzień czy miesiąc, kwestia trzymania ciśnienia i śledzenia ogłoszeń.

No ale spróbujmy, weźmy te 2.000zł założyciela tematu i zobaczmy co w tej kwocie można dzisiaj ciekawego kupić...

Może być na przykład coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chętnie poznam kosztorys wykonania takich kolumn, to kto wie, może sam bym się skusił jak jeszcze taniej by wyszło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w jakich kolumnach nawet za 3 tysie siedzi np. Vifa XT i powiedzmy; żeby nie przesadzić Monacor sph210. Jakby policzyć głośniki, to jest ok. 800, zwrotka i BR 350, terminale, skrzynki przemysłowe kosztują niewiele. Szkoda kalkulatora, bo ja jeszcze takich sklepowych głośników nie spotkałem; może się słabo rozglądam ;-)

A np. Paradigm dawał głośniki o wartości ok 350 zł do Monitora 3 kosztującego 1,8 kzł - i to jest realna proporcja, która zapewne jest średnią wartością, bo pewnie bywa gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, ok.. :)

Przykład Akkusa V2.

T9950 i 8945A. Cena na audioarena.com.pl to 6890zł...

Czy w 4tys. masz na dzień dzisiejszy używki? Bo ja byłbym w stanie przy dzisiejszym kursie głośników jeszcze coś z tego mieć.

 

Kolejny Akkus X3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4890zł.

Daj mi połowę i wykonam Ci to samo, bo tak się składa, że kiedyś ten zestaw był do montażu i posiadam te plany budowy.

Tylko tu pytanie brzmi znowu, czy w tej cenie wolę używane oryginalne czy nowe z fornirem wg własnego uznania... :)

 

Ot taka luźna dyskusja... ;)

Może być coś takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten zestaw pokazuje, że są okazje i mogłyby obalić moje powyższe propozycje. ale...

Z mojego punktu widzenia można kupić używki, ale często jest tak ze upieramy się na dane głośniki lub kolumny i wtedy to co pisałem ma prawo bytu częściej - nowe kolumny z fornirem pode mnie niż szukanie używek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, ok.. :)

Przykład Akkusa V2.

No tak, przykład Akkusa pokazuje ile można zarabiać na tajwańskich głośnikach upchniętych w najprostsze skrzynki :)

 

Kolejny Akkus X3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4890zł.

Daj mi połowę i wykonam Ci to samo

Za połowę to każdy wykona mi "to samo" tyle że na oryginalnych Scan Speakach :)

 

No taka jest prawda, te ceny z Akkusa, to jest jakiś śmiech na sali.

U nich V3 na Usherach kosztuje 13.000zł a poniżej masz "to samo" na Scanach i Dynaudio złożone za 5.000zł z groszami.

 

I tutaj właśnie wchodzimy w obszary cenowe, gdzie DIY zaczyna się opłacać, bo nawet wśród używek konkurencji nie ma,

ale im niżej schodzimy z kosztami, tym mniej to wszystko ma sensu i tylko o to mi chodzi, a nie o to, że DIY samo w sobie to głupota.

post-6358-0-00066300-1370530945_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za połowę to każdy wykona mi "to samo" tyle że na oryginalnych Scan Speakach :)

To ja poproszę w takim razie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się bardziej opłaca?

 

Wydać najwięcej kasy ile możemy na dobry projekt DIY , odpalic, dostroić wszystko i zmienić hobby.

Uwierzcie mi.... to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taki plan - tyle że ja mam plan na całe kino + stereo - satelity i central identyczne ( 2-3 way i zejście do ~70 Hz ) a do tego fronty z "dorzuconym" dołem i zejściem w okolice 20Hz ( być może że półaktywnie ) - ale to przyszłość

 

a tym czasem z rzeczy ciekawych dla kontry taniemu diy -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za połowę to każdy wykona mi "to samo" tyle że na oryginalnych Scan Speakach :)

To ja poproszę w takim razie :)

No to są takie same gadki właśnie jak "weź sobie ściągnij projekt, weź sobie kup części i weź sobie zrób za 2.000zł"

Takie samo gadanie jak to, że już właśnie wszyscy się rzucają, żeby mi robić takie paczki na Scanach za darmo :)

 

Co się bardziej opłaca?

 

Wydać najwięcej kasy ile możemy na dobry projekt DIY , odpalic, dostroić wszystko i zmienić hobby.

Uwierzcie mi.... to działa.

O i to jest jakaś myśl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie DIY to tylko pomysł dla hobbysty, innego krew zaleje zanim go skończy. Sens przedsięwzięcia jest tym większy im cena wyższa.

DIY za podobną kasę ciężko będzie konkurować z takimi dynaudio x16 s/h ze zmodyfikowaną zwrotnicą (element DIY, dla tych co tego potrzebują;)) Głośniki w nich siedzące bynajmniej nie kosztują 100zł sztuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale info skad Pan para coś tam wziął Dynaudio ... to już nie ma odpowiedzi

Bo taka jest prawda że pisać se może każdy

I wysysanie z palca że se można zejść do 20 Hz :)

Można z tym to kosztuje :)

Wszystko można DIY kosmiczne też jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są takie same gadki właśnie jak "weź sobie ściągnij projekt, weź sobie kup części i weź sobie zrób za 2.000zł"

Takie samo gadanie jak to, że już właśnie wszyscy się rzucają, żeby mi robić takie paczki na Scanach za darmo :)

No nie, bo ja Ci piszę poważne ceny a Ty wyskakujesz ze Scanami i za chwilę nie ma komu robić w tej kwocie.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz zrobić to na tonsilach ?

Za 2 kPLN nic nie zdjełasz ...

Albo będzie to wyglądało jak te naprawy 570ES i A777 Pionierka :)

I hasła typu a dlaczego jest 50 a nie 11 V albo Podawaj minus z miernika :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw doczytajmy co za ile proponowałem (w ramach dyskusji) a później zastanówmy się nad odpisywaniem i rzucaniem kwoty 2tys. i tonsilach. Czytać czytać czytać, ale ze zrozumieniem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę myślisz że ktoś ci zaprojektuje zrobi powie wszystko za "dziękuję"

ZONK

raczej nie

Pojawiają się tu wpisy 90 % nich nie ma znaczenia (czytaj są bez sensu)

10 % mówi ci tu ze z tego nic nie będzie

i te 10 % ma racje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem dwie propozycje. Zbieraj gotówkę i wykonam Ci te projekty. Pasuje? :)

 

I teraz zobacz jeszcze jedno ciekawe ogłoszenie. Projekt masz na dłoni w cenie tylko przetworników. Obudowę na forum zamówisz i w 2tys. masz zestaw wysokiej klasy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A Tu pełny opis NE180 i 29RDCN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

I trzeci projekt tego samego autora:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pokazałem Ci 5przykładów. Starczy na dzisiaj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.