Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio MR6....jaki wzmak do 700 zł...?


czesiek85

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki używany wzmak stereo do 700 zł do głośników Monitor Audio MR6..mile widziane opinie osób które odsłuchwiały dane wzmaki z owymi głośnikami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj używanego NAD'a albo Denona... na all za niecałe 700 stoi NAD C320. Myślę, że nie ma co się rozwodzić nad tematem wyboru wzmacniacza do tych - niezbyt perfekcyjnych kolumn :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączenie nad z monitor audio na dłuższą metę może być męczące w odsłuchu, nie wiem jak jest ze starymi wzmakami, ale lepiej to sprawdzić Denon też mi się jakoś nie widzi, może być za ostro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie brzmienie preferujesz. Od tych wszystkich czynników zależy wybór wzmacniacza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica czego słucha i jakie brzmienie preferuje ? I tak czekasz na byle jaką odpowiedź i będziesz pod nią układał bajeczkę, że niby mu Pioneer A-10 lub Cambridge A5 zagra dobrze z MR6, a jak dołoży odrobinę więcej to Denon 520. Idź już i nie wkurwiaj ludzi.

 

C320 hmm za 700 zł ? to naprawdę fatalna propozycja

Dokładnie. Zamiast Nad C320 lepiej wziąć tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111 ja wkurwiam ludzi ??

 

chce wymienić hk 980 ponieważ w połączebniu z MR6 dżwiek w czesci utworów jest strasznie metaliczny....i kuje uszy...

brzmienie neutralne, nie nachalne, bez metaliczności i ostrości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C320BEE potrafi zagrać świetnie, ale po przerobieniu PRE bez tego hałasująca niskobudżetówka jakich wiele za używkę warto dać max 400-500zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiek, czytaj ze zrozumieniem. To była wyprzedzająca odpowiedź dla Q21, który szykował się już do wciśnięcia Ci najtańszych nowych wzmaków :)

 

Licytuj tego Nada 3300, warto na pewno do ok 400zł, ewentualnie popatrz na Cambridge A500. Ostatnio nie poszedł też Nad 3140 za 300zł na Allegro, możesz napisać do gościa, może puści go za tyle z przesyłką. Na pewno te dwa lepiej zagrają od C320.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież za HK980 weźmiesz z 1000 zł. Dołożysz pare stówek i wtedy wybieraj z używek. A za 700 to ciężko o coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie ze nadem c320..mogę go wziąć na wypożyczenie tylko za przesyłkę zapłacic muszę..

 

C320bee gra ciepło i na swój sposób przyjemnie, ale strasznie przymula brak głebi i powietrza w dźwięku, akustyka pomieszczenia itd po przerobieniu PRE utracone informacje wreszcie zostają przywrócone naprawdę warto!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-36039-0-47960600-1343562511_thumb.jpg

 

post-36039-0-25320000-1343562597_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie ze nadem c320..mogę go wziąć na wypożyczenie tylko za przesyłkę zapłacic muszę..

może być lepiej akurat niż z HK980 jeśli idzie o ostrość, tylko za 700zł się nie opłaca kompletnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najlepszym, ale na pewno bardzo dobrym, lepszym od C320.

Alternatywnie celowałbym w 3140. Też świetny model za śmieszne pieniądze, może zagrać nieco cieplej od 3300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można słyszeć wszystkich możliwych połączeń. Wątpię abyś znalazł kogoś kto porównywał chociażby dwa wzmacniacze wymienione w tym temacie, akurat na tych kolumnach.

Jednak da się wyczuć jak jeden czy drugi wzmacniacz gra, jaką ma barwę itd.

Starszy Nad będzie grał bardziej analogowo, ciepło, im nowszy tym chłodniejszy (ale też do pewnego stopnia, bo one generalnie są po cieplejszej stronie mocy).

Ze starych Nadów - grałem 3240PE (podobny będzie do 3140) na Monitor Audio BR6, jednak było za ciemno wg mnie i za mało mocy. 3140 jest jednak mocniejszy od 3240PE, ma mocniejszy zasilacz. Grałem też modelem Nad 3060 na Monitor Audio BX6. 3060 jest rewelacyjnym modelem, ale praktycznie nieosiągalny (mam go dalej, choć nie gram na nim teraz to nie jest na sprzedaż).

Możesz być pewny jednego, obojętnie który Nad, zagra łagodniej od HK 980. Ja na Twoim miejscu bym kupił obydwa, poważnie. Tj 3140 i tego 3300 (o ile cena nie będzie astronomiczna), to świetne modele i potem zostawił lepszego, nic praktycznie nie stracisz na tym, może z 50zł max, to właśnie zaleta żonglowania używkami :)

Do kompletu ewentualnie dołożyłbym jeszcze trzeciego Cambridge'a A500 za ok 300zł.

Wady są takie że im więcej kolekcjonujesz sprzętu tym większe prawdopodobieństwo, że można się naciąć na jakiś wadliwy, uszkodzony itd, no ale to musisz sam sprawdzić i zbadać uczciwość sprzedającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wiele opinii, że NAD ma "przyspawany" dźwięk do kolumn. Nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie wszystkie NAD tak grają. Akurat mi ich charakter brzmienia odpowiada. No dobra, scena i ciepło są ważne, ale nie do przesady... Jeśli ciepłego NAD to kultowego 3020, cena za jaką można go dostać nie jest wielka, lecz niestety ciężko go dostać w bardzo fajnym stanie... a czasem w ogóle jakikolwiek egzemplarz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś Musical Fidelity? To dalece niemetaliczne brzmienie. Tylko obawiam się, że musiałbyś zwiększyć budzet do min. okolic 1000-1200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze moje Ma Mr6 to głośniki 6ohmowe, nie wiem czy to ma jakies znaczenie....

 

i tak koledzy mi bardzo pomogliście....a jaki model z marantzów mógby mi pomóć tak do 700 stówek??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego Marantza bo on Ci nie pomoże w kwestii ostrego grania. Marantz wcale nie gra łagodnie, ani nie ma wcale bardzo ciepłej barwy (jak np Nad, Luxman) tylko gra bardziej spokojnie (w sensie dynamiki) a to różnica. PM80 w połączeniu z moimi starymi Paradigmami, grał ostrzej od sterego Denona z serii x60.

 

Musical Fidelity to też dobry trop, możesz poszukać modelu Elektra E11 w okolicy 1 tys.

 

dodam ze moje Ma Mr6 to głośniki 6ohmowe, nie wiem czy to ma jakies znaczenie....

Nie ma znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Marantz też by podszedł, pewnie bardziej od HK ale Nad w tym przypadku jest jeszcze lepszy, łagodniejszy i cieplejszy, da bardziej miłe i "soczyste" brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę przeglądał aukcje....a jakbym sprzedał Hk980 i matrixa to bym mial do dyspozycji okolo 1500 zł...ale wtedy wzmak bym chciał mieć z wbudowanym DACiem...da rade?

 

don11 troche żałuje że nie dałem więcej w aukcji za tego nada 3300..

 

czekam może ktoś w Lublinie (bo jestem z Lublina) będzie sprzedawał wtedy prościej mi o wypróbowanie w domu przed zakupem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.