Skocz do zawartości
IGNORED

Tanio i dobrze


moreno1973

Rekomendowane odpowiedzi

a widzisz, a ja pasją do dobrego dźwięku zaraziłem w sumie 3 kobiety-2kumpele i moją osobistą :) Jedna z tych kumpel teraz nawet ma porządny zestaw hi-fi na lampie:)

 

Myślę, że spora część pań nie jest zainteresowana jakością muzyki. Muzyka leci albo nie leci. Nie dziwi mnie to jakoś szczególnie. Wiadomo, jak mocno szumi i trzeszczy to być może są w stanie zwrócić na to uwagę, ale niuanse brzmieniowe - to nie dla kobiet.

 

Ja jako 33,5 latek czuję się z tym jak stary ramol. Choć jestem miło zaskoczony, bo zaraziłem muzyką i dobrym sprzętem trzech kumpli w wieku 25-28 lat. Jakieś 2 lata temu słuchali mp3 z komputera, a dzisiaj jeżdżą ze mną na imprezy malomańsko-audiofilskie i interesują się wszystkim czym trzeba, czyli muzyką, historią muzyki, akustyką i na końcu sprzętem. Kiedyś kpili z gramofonów. Dzisiaj rozumieją że to ciekawa sprawa. I to cieszy. Oprócz tego forum to chyba jedyne osoby, z którymi mogę w realu pogadać o naszej wspólnej pasji.

 

zauważyłem, że panie lubią smukłe kolumny podłogowe...

 

jeżeli pani pochodzi do takiej kolumny i głaszcząc ją delikatnie, mówi: what a impressive speaker, to nie lekceważyłbym tego ;-)

...znaczy sie, ze Pani byla z Polski? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

a widzisz, a ja pasją do dobrego dźwięku zaraziłem w sumie 3 kobiety-2kumpele i moją osobistą :) Jedna z tych kumpel teraz nawet ma porządny zestaw hi-fi na lampie:)

Nie może być! ;) Dobry jesteś!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być! ;) Dobry jesteś!

 

dzięki hehe ;-)

sęk w tym, że to kobiety częściej mają odpowiednią wrażliwość i interesują się sztuką, więc jak im się uświadomi, że to też sztuka, namówi na odsłuch czegoś naprawdę dobrze grającego..to można zasiać ziarno ciekawości a potem to już samo idzie. Efekt jest taki, że od 3 lat na Audio Show chodzę z własną kobietą i zawsze w listopadzie sama pyta kiedy ta impreza.

A kumple? mówią mniej więcej tak: "ee ja to i tak nie usłyszę, nie interesuje mnie to, nie mam kasy na dobry sprzęt itd" po czym np. robią sobie tuning samochodu za 10k albo kupują nowy albo jeszcze inny kosztowny gadżet. Kwestia priorytetów i zainteresowań.

 

 

raczej nie.

sorki, to była taka mała złośliwość, native napisałby "an impressive speaker". No harm intended ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

dzięki hehe ;-)

sęk w tym, że to kobiety częściej mają odpowiednią wrażliwość i interesują się sztuką, więc jak im się uświadomi, że to też sztuka, namówi na odsłuch czegoś naprawdę dobrze grającego..to można zasiać ziarno ciekawości a potem to już samo idzie. Efekt jest taki, że od 3 lat na Audio Show chodzę z własną kobietą i zawsze w listopadzie sama pyta kiedy ta impreza.

A kumple? mówią mniej więcej tak: "ee ja to i tak nie usłyszę, nie interesuje mnie to, nie mam kasy na dobry sprzęt itd" po czym np. robią sobie tuning samochodu za 10k albo kupują nowy albo jeszcze inny kosztowny gadżet. Kwestia priorytetów i zainteresowań.

 

Co racja, to racja. Moja "własna"/"osobista" przestała mnie lubić po tym jak przytargałem granity po kolumny. Stwierdziła, że powiedziałem kiedyś, że nie kupuję jej kwiatów bo kojarzą mi się z pogrzebami i cmentarzami, a tutaj na salony płyty szlifowane z czarnego szweda ;) Ale był moment, że pomagała mi w testach kabli i wzmacniaczy ;) Na wystawy audio jeżdżę sam. Może nie tyle sam, co z kumplami.

 

sorki, to była taka mała złośliwość, native napisałby "an impressive speaker". No harm intended ;)

Słuszna uwaga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, a ja pasją do dobrego dźwięku zaraziłem w sumie 3 kobiety-2kumpele i moją osobistą :)

To dobre jest. Moja zwróciła dopiero uwagę że coś gra jak jej basem po uszach walneło przy oglądaniu filmu s-f :) I było tylko - wyłącz ten bas i w ogóle ścisz :))

 

Może jakaś recepta / porada jak zaszczepić to ziarnko do audio stereo ? Opowiadać o danym aspekcie dźwięku w poszczególnym nagraniu czy jak ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre jest. Moja zwróciła dopiero uwagę że coś gra jak jej basem po uszach walneło przy oglądaniu filmu s-f :) I było tylko - wyłącz ten bas i w ogóle ścisz :))

 

Może jakaś recepta / porada jak zaszczepić to ziarnko do audio stereo ? Opowiadać o danym aspekcie dźwięku w poszczególnym nagraniu czy jak ? :)

trochę chyba robimy off-topa...zaraz nam się dostanie;-)

nie wiem, nie zalgorytmizowałem tego, każdy człowiek jest inny, są też i tacy, którzy słuch mają binarny tzn albo słysza, że gra albo że nie gra ;) - takim jest wsjo rawno.Natomiast imho głównie tu wrażliwość i ciekawość świata odgrywa rolę.

Ja kiedyś zrobiłem to tak: włączyłem Joela Grare na dobrych klockach, zrobiłem odpowiedni nastrój (świece i inne takie), potem trochę poopowiadałem i jakoś poszło. Co prawda, przez kilka pierwszych odsłuchów większego odzewu nie było, ale potem sama zaczęła się upominać o dobry dźwięk (akurat wtedy miałem niespasowany system).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.