Skocz do zawartości
IGNORED

Ten serial zaszkodzi wizerunkowi Polski i Polaków w świecie.


Gość dziadekwłodek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, właśnie - jeden z moich ulubionych seriali - zresztą w mojej małej kolekcji.

 

Mimo słabiutkiego budżetu świetny serial i świetni aktorzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należałeś może do nich? Bo ja nie.

 

Przecie napisałem, że składałem, a rzeczony fragment przemilczałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Mimo słabiutkiego budżetu świetny serial i świetni aktorzy.

 

To prawda i do tego prawdziwe tło historyczne i sensowna, dynamiczna akcja.

 

Przecie napisałem, że składałem, a rzeczony fragment przemilczałem.

 

Wielu tak robiło. Poza tym w Rocie oddanie krwi łączy się bezpośrednio z Ojczyzna, a nie z braterskim sojuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w 1988 roku.

 

Tak w 1988 pominięto bodaj ten fragment i kilka innych. Nową wprowadzono dopiero w ....1992 r.

W sumie musiałem składać 3 w tym dwie jako rezerwista ;)

 

a nie z braterskim sojuszem.

 

Przecztaj ten fragment, o którym mówimy.

W 1968 roku interpretancja tego zapisu była jedyna słuszna.

"Ojczyzną" był wówczas cały pier**lony demolud. Za to własnie również trochę ludzi poszło siedzieć, odmawiając.

W 1970 za odmowę obrony "Ojczyzny" również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Tak w 1988 pominięto bodaj ten fragment i kilka innych. Nową wprowadzono dopiero w ....1992 r.

W sumie musiałem składać 3 w tym dwie jako rezerwista ;)

 

I zapewne, tak jak ja, nigdy nie czułeś się Czerwonoarmistą. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie czułeś się Czerwonoarmistą.

 

Nie ale nieswojo się czułem jak wyższy Polski oficer czołobił niższej rangi skośnookiemu sowietowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie ale dyskusja jak zwykle zeszła na boczne (bocznicowe?) tory.Pytanie jest czy nazwijmy to nieprzychylne nam filmy kręcone za granicą szkodzą naszemu wizerunkowi?Myślę,że odpowiedź jest niejednoznaczna.Dla mnie jest najważniejsze abyśmy sami robili wartościowe i rzetelne filmy o własnej przeszłości i aby edukacja historyczna była u nas na jak najwyższym poziomie.Bo wiedza historyczna zwłaszcza u młodych jest żenująca.

 

Róbmy takie filmy i seriale i niech telewizje europejskie to puszczają.Protesty dyplomatyczne nie mają sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Nie ale nieswojo się czułem jak wyższy Polski oficer czołobił niższej rangi skośnookiemu sowietowi.

 

Teraz premier i prezydent Najjaśniejszej robią takie same gesty, wobec kilkunastu nie najwyższych rangą Jankesów.

 

No dobra panowie ale dyskusja jak zwykle zeszła na boczne (bocznicowe?) tory.Pytanie jest czy nazwijmy to nieprzychylne nam filmy kręcone za granicą szkodzą naszemu wizerunkowi?Myślę,że odpowiedź jest niejednoznaczna.Dla mnie jest najważniejsze abyśmy sami robili wartościowe i rzetelne filmy o własnej przeszłości i aby edukacja historyczna była u nas na jak najwyższym poziomie.Bo wiedza historyczna zwłaszcza u młodych jest żenująca.

 

Róbmy takie filmy i seriale i niech telewizje europejskie to puszczają. Protesty dyplomatyczne nie mają sensu.

 

Zgoda. Dyskusje historyków i publicystów są jednak wskazane i jak widać, chociaż częściowo skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkodzą naszemu wizerunkowi?

 

 

Przecież nie pomagają.

 

Nie pomagały też dawniej Polskie okrzyki w "Bitwie o Anglię" ani "Jezus Maria" w "O jeden most za daleko"

Choć trzeba oddać "krnąbrność w słusznej sprawie" Hackamana-Sosabowskiego.

 

Polacy nigdy nie potrafili politycznie walczyć o swoje, a tym bardziej o własny wizerunek historyczny.

 

Dyskusje historyków i publicystów są jednak wskazane i jak widać, chociaż częściowo skuteczne.

 

Zgadzam się ale marzy mi się debata historyczna na szeroką skalę w wielkich mediach opiniotwórczych w kilku krajach jednocześnie.

 

Teraz premier i prezydent Najjaśniejszej robią takie same gesty, wobec kilkunastu nie najwyższych rangą Jankesów.

 

 

E, tam. Nadinterpretujesz te gesty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam to wszystko i pusty śmiech mnie ogarnia.wróciłem właśnie z Walimia, oglądałem cuda myśli niemieckiej, do dziś nie odkryte i stwierdzam jedno- panowie, nie napinajcie się tak, żyłki pękną ,jesteśmy czy chcemy czy nie 2 ligą w Europie jako państwo, z jedną z najbrzydszych stolic w Europie, i mamy najbardziej popieprzone społeczeństwo. cieszcie się ,że w serialu niemieckim nie pokazano niedźwiedzi luzem w PL, tak się pokazuje Polskę we Francji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Przecież nie pomagają.

 

Nie pomagały też dawniej Polskie okrzyki w "Bitwie o Anglę" ani "jezus maria" w "O jeden most za daleko"

Choć trzeba oddać "krnąbrnosc w słusznej sprawie" Hackamana-Sosabowskiego.

 

Polacu nigdy nie potrafili politycznie walczyć o swoje, a tym bardziej o własny wizerunek historyczny.

 

 

No właśnie. Z drugiej strony nie przypomina się już krnąbrności płk Berlinga, który odmówił wysłania swojej dywizji do walk ulicznych w Smoleńsku, za co pokarano go brakiem wsparcia pod Lenino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,jesteśmy czy chcemy czy nie 2 ligą w Europie jako państwo

 

Możemy być nawet w trzeciej ale trzeba mieć godność a nie uwiąd wieczny owej.

 

krnąbrności płk Berlinga

 

Postać kontrowersyjna i kilkukrotnie krnąbrna wobec sowietów ale i przecież wobec rządu Londyńskiemu.

 

Wracając do tematu wątku, chyba poszukam sobie do obejrzenia setny raz Dzidziusia Górkiewicza.EROICA_011_ZM.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

(...)

Postać kontrowersyjna i kilkukrotnie krnąbrna wobec sowietów ale i przecież wobec rządu Londyńskiemu.

 

Wracając do tematu wątku, chyba poszukam sobie do obejrzenia setny raz Dzidziusia Górkiewicza.EROICA_011_ZM.JPG

 

"Eroica" to dla mnie niedoceniony film o powstaniu i okolicach. I kapitalna rola Dziewońskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapominacie już jakie protesty wzbudzał ten film w czasie premiery.Dokładnie te same zarzuty,które padają obecnie ze środowisk tzw. narodowych.Że to film antypolski,antynarodowy,prześmiewczy,że targa narodowe świętości itd.Brylował wtedy taki pułkownik Załuski,autor "Dziesięciu polskich grzechów głównych"-chyba tak to się nazywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek, Eroica to film o postawach , fobiach i lękach a nie o powstaniu. o powstaniu to Kanał i Kolumbowie, idź poczytaj Koziołka Matołka, może coś zrozumiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny niemiecki film o polskich żołnierzach. "Pokaże znaczenie podziemnej AK"

 

Film przedstawia znane fakty historyczne

 

 

"Wojna Hitlera w 1939 roku w pierwszym rzędzie uderzyła w Polskę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

....a kim był ten hitler?....zdaje się z europy pochodził...Aaaaa, to tam gdzie te polskie obozy koncentracyjne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapominacie już jakie protesty wzbudzał ten film w czasie premiery

 

Raczej drugi epizod.

Wolę takie kontrowersje niż niechlujstwo i manipulacja Niemców w omawianym tutaj mini-serialu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

dziadek, Eroica to film o postawach , fobiach i lękach a nie o powstaniu. o powstaniu to Kanał i Kolumbowie, idź poczytaj Koziołka Matołka, może coś zrozumiesz

 

Nie moja wina, że nie dostrzegłeś w tym filmie nic poza postawami, które nie zawsze były waleczne. Film pokazuje także głupotę dowództwa (wątek z Węgrami), głupotę oficerów i podoficerów (wątek z przesłuchaniem Dudusia i wątek ze szkoleniem narybku powstańczego), czy wreszcie kompletne nieprzygotowanie do walki brak broni, łączność miedzy oddziałami via Londyn).Jest też książka pod tym samym tytułem, którą czytałem prawie równocześnie z "Przygodami Koziołkiem Matołka". Dlatego wiem, że był mądrzejszy od Ciebie.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14153841,Kolejny_niemiecki_film_o_polskich_zolnierzach___Pokaze.html#BoxWiadTxt#BoxWiadTxt

 

....a kim był ten hitler?....zdaje się z europy pochodził...Aaaaa, to tam gdzie te polskie obozy koncentracyjne...

 

Dobrze, żeby TVP pokazała go także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak oczywiście w całej Europie,na wszystkich ulicach odbywają się tęczowe parady.I przez to normalni katolicy nie mogą dopchać się do kościoła na niedzielną mszę!

Taki obraz Europy widać z polskich blokowisk.

 

Ja jeszcze zauważam przy dobrej pogodzie, że przeżegnanie się pod paryską katedrą też jest postrzegane jako przejaw choroby psychicznej zwanej fanatyzmem religijnym i z racji tego podciągnięte pod paragraf. Nie do końca moge to pojąć, ale zacofany Polak jestem, gdzie mi tam do tych wszystkich nowoczesych europejczyków.

 

Wymieniony doktorek wielokrotnie twierdził,że kto nie jest katolikiem czy nie wierzy w zamach smoleński nie jest Polakiem.Czy to nie jest fanatyzm?

 

Jeśli z tego powodu siedzisz w więzieniu, to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Zmotywował ich serial?

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-ziomkostwa-slazakow-domaga-sie-przeprosin-za-,1,5547348,wiadomosc.html

 

=============================================================================

 

"Niemiecka telewizja publiczna ZDF pokazała w niedzielę późnym wieczorem dokumentalny film "Walka o przeżycie", przedstawiając w dużym skrócie dzieje Polski pod niemiecką okupację podczas II wojny światowej oraz wiodącą rolę Armii Krajowej w walce z Niemcami." http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Telewizja-ZDF-pokazala-film-o-okupacji-Polski-i-roli-AK,wid,15756643,wiadomosc.html

 

Pora wręcz idealna. Podobno powtórna emisja nastąpi dziś o 20.15. Trzeba też przyznać, że film przygotowany został perfekcyjnie, skoro mogli wypowiedzieć się nawet odpowiedni Polacy: "(...)były oficer AK Henryk Pawelec przyznał, że był świadkiem zabicia Żyda przez kolegów z oddziału. - Byłem przerażony tym, co się wydarzyło, ale to był margines. - Jakiś przełożony musiał wydać taki rozkaz - dodał kombatant.": http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Pawelec

 

Uważam to za kolejny - bardzo kontrowersyjny krok, mający dowodzić, że w serialu "Nasze..." pokazano wyłącznie prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeS

 

Aby być fanatykiem nie trzeba wsadzać bliźniego do więżienia.

Rozumiem,że ty pod kościołem zostałeś "podciągnięty pod paragraf"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na ARD leciał film dokumentalny o Armii Krajowej. Tylko kto by z Niemców oglądał film o polskich partyzantach? Nie oglądałem od początku. Trochę było o antysemitach w AK ale generalnie starano się przedstawić antysemityzm w AK jak coś bardzo rzadkiego i nieakceptowalnego. Dużo mówili jak to AK próbowało ratować żydów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeS

 

Aby być fanatykiem nie trzeba wsadzać bliźniego do więżienia.

Rozumiem,że ty pod kościołem zostałeś "podciągnięty pod paragraf"?

 

Nie jestem w stanie odpowiedzieć, że wiem już wszystko i wiem to na pewno. Stale się uczę. Jestem ciągle otwarty na nowe fakty. Ale kiedy jest się czegoś pewnym, i nie pojawiły się nowe informacje mogace to zmienić, to przecież obstając przy swoim nie staję się automatycznie fanatykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

Wczoraj na ARD leciał film dokumentalny o Armii Krajowej. Tylko kto by z Niemców oglądał film o polskich partyzantach? Nie oglądałem od początku. Trochę było o antysemitach w AK ale generalnie starano się przedstawić antysemityzm w AK jak coś bardzo rzadkiego i nieakceptowalnego. Dużo mówili jak to AK próbowało ratować żydów.

 

Tak,jak już pisałem. Powinna go wyemitować TVP razem z na jego temat dyskusją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film był na ZDF a nie na ARD. Tutaj można go sobie obejrzeć. Niestety tylko po niemiecku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.