Skocz do zawartości
IGNORED

amerykański box office - jak to wyłtumaczyć?


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Śledząc na bieżąco USA Box Office wielokrotnie jestem zaskoczony gustami amerykanów. Od razu powiem, że nie widziałem drugiej części "Despicable Me 2" (Mimonki rozrabiają), ale pierwsza absolutnie nie rzuciła mnie na kolana, zwłaszcza jako ojca przedszkola. A tutaj proszę. Druga część bije absolutne rekordy popularności. Mógłbym to zrozumieć, kiedy rzeczywiście film byłby porywający (a z recenzji, jakie czytałem wynika, że jest raczej przeciętny lub dobry) lub oparty był na przysłowiowym magnesie (typu obsada gwiazdorska, scenariusz oparty na bestsellerze itp.). A tutaj? Co amerykańców przyciąga do kina na ten film? Z tą pozycją przegrywają wszystkie rozrywkowe tytuły, od najnowszego Supermana począwszy, a na World Z skończywszy... Nawet prequel Potworów i Spółka wypada dużo gorzej. Nie porównywałem, ale wydaje mi się, że ta kreskówka ("Despicable Me 2") ma lepsze notowania niż Hobbit (część I) czy ostatni Iron Man 3...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kraj to obyczaj ? Inna kultura, inna historia, inna tradycja ?

 

Na pocieszenie powiem iż zapewne jakiś Amerykanin na amerykańskim forum pyta o co chodzi tym europejczykom i co im się w filmie xxx tak podoba, bo to beznadzieja jest....................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrań operowych jest nawet takie amerykanske określenie "eurotrash" tzn. czego nie potrafimy na bieżąco z naszej perspektywy załapać to gówno. Sporo realizacji się tym określa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie akurat "jak ukraść księżyc" się spodobało na tle innych tego typu produkcji

stąd też nie dziwi mnie popularność drugiej części

i dodam, że wolę obejrzeć takie minionki niż jakiegoś spajdermena czy innego ajron mena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"spajdermena czy innego...", ktore tez wysoko notowane w BoxOffice.

W sumie trudno sie dziwic - ekranizacje narodowych dziel literatury wszedzie ciesza sie popularnoscia... ;)

Kino ma zarabiac, wiec robi sie filmy ktore przyciagna do kin miliony (a najwyrazniej miliony w USA sa takie a nie inne) - i w ten sposob kino Hollywoodzkie zbliza sie poziomem do "Voice of Tanczacy na Lodzie Mam Talent".

I tylko czasem trafia sie jakis niskobudzetowy rodzynek ktory zachwyci fabula/scenariuszem a nie efektami ze stacji graficznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa, kreskówka dla dużych i małych, dla chłopców i dziewczynek, dla każdego coś miłego. Jedynka odniosła sukces, więc co dziwnego w tym, że dwójka odniosła jeszcze większy sukces. Kreskówki zawsze koszą gruby chajs. Bardziej bym się dziwił jak to możliwe, że tyle kasy natłuczono na ekranizacjach porażająco słabych książek dla niedorozwinietych intelektualnie małolat typu hunger games i twilight. Despicable Me 2 ma pozytywną opinię 76% krytyków i 86% widzów więc jeśli ci się nie podobał, to jesteś w przytłaczającej mniejszości. Dodatkowo bajka ponad połowę swojej kasy zarobiła poza stanami, więc podoba się wszedzie, nie tylko w stanach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te tłajlajty to jest dopiero jazda

nie powiem, próbowałem zobaczyć pierwszą część, ale po dwudziestu minutach chęci nie stało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.