Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt Stereo Do 6 tys.


Mopoo

Rekomendowane odpowiedzi

Kandy to niski model Roksana gra poprawnie ale nie spodziewaj się czarowania .

Niestety przy twoich wymaganiach nie ma półśrodków przy niskich modelach nie uzyskasz poprawnego dźwięku przy cichym słuchaniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jak pisałem udało mi się dojść do wymarzonego dźwięku za niezbyt chore pieniądze . Swego czasu jak ty szukałem w sklepach nowego sprzętu i poniżej 10 koła trudno coś dobrze głośno grającego znaleźć o cichym słuchaniu można zapomnieć . Do cichego słuchania są dwie drogi tańsza to słuchawki i droższa bardzo dobre kolumny i sprzęt towarzyszący , przy cichym słuchaniu większość sprzętu się wykłada te z tego pułapu co określiłeś nie dadzą rady kompletnie . Nowe Sklepowe jak pisałem to pułap jakieś 30 000 używki to 1/3 ceny . Kolumny które stały sklepowo za 15 000 można kupić za 5 000 z resztą sprzętu to samo . Ludzie którzy kupują tak drogie sprzęty i są miłośnikami muzyki dbają o sprzęt ,zawsze można podjechać odebrać osobiście i posłuchać . Ja po kolumny jechałem przez pół Polski . Po ich zakupie słucham i kupuje płyty na sprzęt już nawet nie patrzę :) o zmianach nie myślę wyleczyłem się z choroby zmian sprzętu została spotęgowana miłość do muzyki :) .

 

Audio analogue prowadzi sprzedaż audioclan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gatunki muzyczne które wymieniłeś też są dość wymagające dla sprzętu .

 

Przy dobrym sprzęcie można uzyskać efekt oszukania zmysłów że muzyka gra na żywo .

Dobrze Gada! Masz tu piwko ode mnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jak pisałem udało mi się dojść do wymarzonego dźwięku za niezbyt chore pieniądze . Swego czasu jak ty szukałem w sklepach nowego sprzętu i poniżej 10 koła trudno coś dobrze głośno grającego znaleźć o cichym słuchaniu można zapomnieć . Do cichego słuchania są dwie drogi tańsza to słuchawki i droższa bardzo dobre kolumny i sprzęt towarzyszący , przy cichym słuchaniu większość sprzętu się wykłada te z tego pułapu co określiłeś nie dadzą rady kompletnie . Nowe Sklepowe jak pisałem to pułap jakieś 30 000 używki to 1/3 ceny . Kolumny które stały sklepowo za 15 000 można kupić za 5 000 z resztą sprzętu to samo . Ludzie którzy kupują tak drogie sprzęty i są miłośnikami muzyki dbają o sprzęt ,zawsze można podjechać odebrać osobiście i posłuchać . Ja po kolumny jechałem przez pół Polski . Po ich zakupie słucham i kupuje płyty na sprzęt już nawet nie patrzę :) o zmianach nie myślę wyleczyłem się z choroby zmian sprzętu została spotęgowana miłość do muzyki :) .

 

Audio analogue prowadzi sprzedaż audioclan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gatunki muzyczne które wymieniłeś też są dość wymagające dla sprzętu .

 

Przy dobrym sprzęcie można uzyskać efekt oszukania zmysłów że muzyka gra na żywo .

A gdybym zwiększył budżet o połowę i przystał na używane. To co mógłbyś zaproponować?

 

Posiadasz Roksan Caspian, a słyszałeś może Roksan Kandy K2?

Czy Roksan CASPIAN M2 to model który posiadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze starszą wersje Caspian MK II .

 

sprzętu dobrze jest szukać tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ruch nerwowy zmiany sprzętu u audiofilii zacznie się od końca września pojawią się okazje .

 

głośniki : szukaj topowych konstrukcji ( najlepiej najdroższych modeli ) firm które wchodziły na rynek polski ponad 10 lat temu i nie miały jeszcze wyrobionej marki a tym samym wygórowanych cen a miały już doświadczenie . Na szybko nicminie wpadło super w oko ale z tych co są obecnie wystawione to Audio Physica kolumny możesz brać pod uwagę .

 

Wzmaki : Roksan Caspian . Hegel 100 i wyżej ( ale raczej nie trafisz używki tanio ) creek destiny,

ja jede z CEdeka Roksana natomiast CD Ayon ( polecam ) ale ty chcesz daca a ja przestałem się interesować tym ustrojstwem więc tutaj nie poradzę :)

 

nick polecił Ci bardzo dobry wzmak Copland CS 28

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast dac'a kup w miarę nowego, jeśli nie całkiem nowego, są niezłe za całkiem przyzwoite pieniądze. najnowsze aplikacje USB w nowych są o niebo lepsze niż stare.

 

coplanda 28 w przypływie szaleństwa zamieniłem na amplifona wt30 - do dzisiaj żałuję, chociaż wt30 też zły nie był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze starszą wersje Caspian MK II .

 

sprzętu dobrze jest szukać tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ruch nerwowy zmiany sprzętu u audiofilii zacznie się od końca września pojawią się okazje .

 

głośniki : szukaj topowych konstrukcji ( najlepiej najdroższych modeli ) firm które wchodziły na rynek polski ponad 10 lat temu i nie miały jeszcze wyrobionej marki a tym samym wygórowanych cen a miały już doświadczenie . Na szybko nicminie wpadło super w oko ale z tych co są obecnie wystawione to Audio Physica kolumny możesz brać pod uwagę .

 

Wzmaki : Roksan Caspian . Hegel 100 i wyżej ( ale raczej nie trafisz używki tanio ) creek destiny,

ja jede z CEdeka Roksana natomiast CD Ayon ( polecam ) ale ty chcesz daca a ja przestałem się interesować tym ustrojstwem więc tutaj nie poradzę :)

 

nick polecił Ci bardzo dobry wzmak Copland CS 28

Audio Physic jakiś konkretny model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu słuchałem ich tańszych paczek w sklepie i grały dobrze ale jaki to był model zabij mnie nie pamiętam ale podziel sobie budżet połowa na kolumny i połowa na wzmak i Daca i w tym pułapie cenowym szukaj kolumn i kup jak najdroższe jak się tylko da . Kolumny są w Twoim przypadku najważniejsze . Jak wpiszesz model kolumn ( które są wystawione ) i dodasz słowo test często znajdziesz jakiś artykuł z przed lat albo z czasopism HI-fi lub Audio i tam masz dostęp do cen jak były nowe oraz wrażenia odsłuchowe na które tak bardzo nie ma sie co wczytywać ale czasem tam właśnie pisze czy przy cichym słuchaniu kolumny dają radę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda przy cichym słuchaniu akustyka pomieszczenia nie odgrywa dużej roli ale przy nieco głośniejszym już sporą . Miałem okazję się przeprowadzać parę razy i niestety czasem trzeba dużo kombinacji z ustawieniem w pokoju żeby kolumny prawidłowo zagrały .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

te są fajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na kolumnach nie oszczędzał i zainwestował w kolumny z wysokiej pułki mogą być Z tej samej stajni Virgo

 

tutaj masz ogłoszenie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj test

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolumny warte grzechu , w tym małym pomieszczeniu co masz teraz nie ma szans żeby rozwinęły skrzydła przy głośniejszych poziomach ale przy cichymsłuchaniu będzie ok no i jak zmienisz na większe będzie bajka .

 

Do tego dokup wzmak Caspiana albo Creeka ( ale wyższe modele np destiny ) ( są po ciepłej stronie brzmienia ( księżyca :) i będzie grało .

 

te też zagrają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz też szukać kolumn Usher ( podłogówki ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to zakończone aukcje ale może nie sprzedały się można napisać do wystawców .

 

osobiście z tego co wyszukałem brałbym na dziś Virgo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to jakiej półki cenowej doskoczą następne porady. Pytanie było o nowy sprzęt do 6 tysięcy, a teraz już się proponuje używki za 8.

 

a czytałeś ze zrozumieniem jakie ma wymagania i do jakiej kwoty zdecydował się podnieść budżet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

a czytałeś ze zrozumieniem jakie ma wymagania i do jakiej kwoty zdecydował się podnieść budżet ?

Owszem czytałem. Ale był to raczej tryb przypuszczający.

 

A gdybym zwiększył budżet o połowę i przystał na używane. To co mógłbyś zaproponować?

 

Ale też ciut wcześniej napisał o używanym sprzęcie vs nowym.

I wiele się w tym temacie nie zmieniło, nadal się nie znam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to jakiej półki cenowej doskoczą następne porady. Pytanie było o nowy sprzęt do 6 tysięcy, a teraz już się proponuje używki za 8.

Do początkowej kwoty, mógłbym dorzucić parę "groszy".

Budżet wynosiłby 9 tys. Tylko w tej kwocie musiałby się zmieścić cały zestaw, a nie same kolumny ;)

 

Jak zakładałem temat byłem przekonany, że za 6 tys. to już całkiem niezły sprzęt kupię ;)

Okazuje się że za 6 tys. to najwyżej wzmacniacz, w dodatku używany! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ceny wystawione nigdy nie są cenami transakcji :) 20 % zejścia z ceny wyjściowej jest możliwe ( mówię z własnego doświadczenia )

Roksan caspian mkII upolujesz za 1800 zł .

Dac ? około 1500 ?

to daje Ci jakieś 5 700 na kolumny ( takie też ci załączyłem ) przy czym ja bym osobiście do tych Virgo dołożył tego tysiaka bo zdecydowanie warto .

 

specjalnie wkleiłem Ci ceny wyższe zamkniętych aukcji gdzie się (prawdopodobnie ) nie sprzedały bo potem można sporo z ceny zejść .

 

P S za 6000 można kupić nieźle wyglądający sprzęt :) z graniem jest już gorzej .

 

I najważniejsze przy kupowaniu sprzętu najważniejsza jest cierpliwość czasem na okazje trzeba czekać rok moim zdaniem te Virgo taką są dlatego je wkleiłem mimo przekroczenia budżetu.

Masz do wyboru dwie drogi :

Pierwsza umawiasz się na odsłuchy w salonach audio i kupujesz nowy sprzęt na własne ucho . Przy założeniu że to ma grać cicho nawet przy 9 000 na wszystko niewykonalne dlaczego ? bo sam parenaście lat temu dopiero przy 10 000 tysiacach grało w miarę ale głośno o cichym słuchaniu można zapomnieć a od tamtej pory sprzęt zdrożał a nie staniał .

Druga droga to nie znając się kupić topowe modele one dają Ci gwarancje że to zagra należycie .

A i jeszcze 3 najtańsza słuchawki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Jak zakładałem temat byłem przekonany, że za 6 tys. to już całkiem niezły sprzęt kupię ;)

Okazuje się że za 6 tys. to najwyżej wzmacniacz, w dodatku używany! ;)

Za 6 tysięcy można kupić całkiem niezły sprzęt, ale nie będzie miał audiofilskiego namaszczenia.

Używany sprzęt za 6 tysięcy można kupić świetny, ale faktycznie trzeba się na tym znać, bo można wtopić te pieniądze w złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 tysięcy można kupić całkiem niezły sprzęt, ale nie będzie miał audiofilskiego namaszczenia.

Używany sprzęt za 6 tysięcy można kupić świetny, ale faktycznie trzeba się na tym znać, bo można wtopić te pieniądze w złom.

 

Do cichego słuchania ?

 

jakie kolumny zagrają pełnym zakresem w nocy przy niskich poziomach głośności ? nawet te z górnej półki często sobie z tym nie radzą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żoną słuchamy muzyki przy pewnym pułapie sprzętowym rzadziej bo :

głośniej sie nie da bo bolą uszy ( jest kompresja )

cicho nie ma przyjemności słuchania żadnej .

Przy dobrym sprzęcie słuchamy :

W nocy cicho z zachowaniem słyszalności wszystkich zakresów

w dzień głośno ( bez kompresji podbić zakresów etc )

mamy wrażenie że nie słuchamy sprzętu ale mamy muzyków w domu ,naturalna barwa wokali itd .

Bonusem jest sama przyjemność muzyki dzięki czemu słuchamy każdego gatunku muzycznego od klasyki poprzez JAzz , Rock . Metal , blues po POP

Kolejnym bonusem jest to że wcale nie trzeba słuchać głośno żeby słyszeć zarówno szczegóły jak i energię przekazu muzycznego oraz to że sprzęt gra sobie w jednym pokoju a doskonale słucha się muzyki w pozostałych pomieszczeniach .

I za tą przyjemność obcowania z naturalnością dzwięków warto dać więcej kasy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ceny wystawione nigdy nie są cenami transakcji :) 20 % zejścia z ceny wyjściowej jest możliwe ( mówię z własnego doświadczenia )

Roksan caspian mkII upolujesz za 1800 zł .

Dac ? około 1500 ?

to daje Ci jakieś 5 700 na kolumny ( takie też ci załączyłem ) przy czym ja bym osobiście do tych Virgo dołożył tego tysiaka bo zdecydowanie warto .

 

specjalnie wkleiłem Ci ceny wyższe zamkniętych aukcji gdzie się (prawdopodobnie ) nie sprzedały bo potem można sporo z ceny zejść .

 

P S za 6000 można kupić nieźle wyglądający sprzęt :) z graniem jest już gorzej .

 

I najważniejsze przy kupowaniu sprzętu najważniejsza jest cierpliwość czasem na okazje trzeba czekać rok moim zdaniem te Virgo taką są dlatego je wkleiłem mimo przekroczenia budżetu.

Masz do wyboru dwie drogi :

Pierwsza umawiasz się na odsłuchy w salonach audio i kupujesz nowy sprzęt na własne ucho . Przy założeniu że to ma grać cicho nawet przy 9 000 na wszystko niewykonalne dlaczego ? bo sam parenaście lat temu dopiero przy 10 000 tysiacach grało w miarę ale głośno o cichym słuchaniu można zapomnieć a od tamtej pory sprzęt zdrożał a nie staniał .

Druga droga to nie znając się kupić topowe modele one dają Ci gwarancje że to zagra należycie .

A i jeszcze 3 najtańsza słuchawki :)

Jest też i 4-ta. Po prostu słuchać głośniej! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe bezsensu wypowiedzi, wynika z nich, że jakiś tam magiczny pułap cenowy powoduje odpowiednie brzmienie i wydźwięk przy cichym słuchaniu. Zgoda, że potrzeba sprzętu i on kosztuje, ale rzucając z kosmosu kwoty nie poparte konkretnymi modelami klocków to takie gadanie dla gadania.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe bezsensu wypowiedzi, wynika z nich, że jakiś tam magiczny pułap cenowy powoduje odpowiednie brzmienie i wydźwięk przy cichym słuchaniu. Zgoda, że potrzeba sprzętu i on kosztuje, ale rzucając z kosmosu kwoty nie poparte konkretnymi modelami klocków to takie gadanie dla gadania.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Jestem otwarty na propozycje, masz jakieś konkretne zestawienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Do cichego słuchania ?

 

jakie kolumny zagrają pełnym zakresem w nocy przy niskich poziomach głośności ? nawet te z górnej półki często sobie z tym nie radzą .

 

No to o co chodzi:))

 

Mopoo,umów się na odsłuch w salonie kilku zestawów i sobie któryś kup.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pozostawmy na chwilę sferę marzeń i skompletujmy w końcu jakiś zestaw do 9 tys.

Może z Roksan Kandy k2 udałoby się złożyć jakiś sensowny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopoo jakiś kolega z forum sprzedaje roksan caspian z tego roku za 4.5k myśle , ze to świetna okazja. Wzmacniacz z naprawdę wysokiej połki. Dobrać do niego kolumny za resztę i zestaw gotowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopoo jakiś kolega z forum sprzedaje roksan caspian z tego roku za 4.5k myśle , ze to świetna okazja. Wzmacniacz z naprawdę wysokiej połki. Dobrać do niego kolumny za resztę i zestaw gotowy.

Tylko jakie kolumny?

I pozostaje kwestia zródła. Bez dac`a to tylko jack i cinch pod kartę muzyczną zostaje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.