Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt Stereo Do 6 tys.


Mopoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Więc pozostawmy na chwilę sferę marzeń i skompletujmy w końcu jakiś zestaw do 9 tys.

No to masz:

1. Używane, ale jak nowe i na dodatek tanio - http://allegro.pl/dali-ikon-7-mk2-gwarancja-horn-dostawa-gratis-i3420457918.html

Te kolumny zapewnią ci naprawdę świetny dźwięk z każdym wzmacniaczem. - 5 tysięcy

2. wzmacniacz + DAC w środku - być może taniej się go da kupić niż na tej aukcji. - http://allegro.pl/nad-c356-c-365-dac-wzmacniacz-audio-salon-wawa-i3443827357.html (<4 tysiące)

 

Zaleta? Da się tego słuchać cicho i można się wspomóc korektorami barwy jeśli jest bardzo cicho. Jest audiofilski tryb direct. Jest dobry DAC. Jak będzie cię ganiać "audiofilia nervosa" - jak to niektórzy określają - to ten sprzęt da się sprzedać z dużo mniejszą stratą niż rozmaite audiofilskie zabawki.

Jest wreszcie naprawdę porządna jakość, która przewyższa wiele audiofilskich marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Zaleta?

 

tyle tylko, że autor wątku zdefiniował czego oczekuje:

 

Chciałbym aby dzwięk był czysty,szczegółowy i delikatny, ciepły ale bez dudniącego basu. Chcę słuchać muzyki nie burzyć ściany. Muzyka, chyba nie dam rady wybrać jednego gatunku. Głownie Jazz, Soul, Klasyka. Pomieszczenie w tej chwili dość małe, bo jakieś 12m.

 

i ja tu zdecydowanie widzę Marantza i Tannoye na kablach QED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mopoo nikt za ciebie nie wybierze. Najważniejsze są kolumny i te powinieneś osobiście wybrać po odsluchu. Wzmacniacz Nad ma korektę barwy która możesz wykorzystać przy cichym słuchaniu no chyba ze już jesteś audiofilem i sie tego brzydzisz ;) dodatkowo możesz wykorzystać korektę w komputerze , tez możesz podbić barwę chyba , ze sie tego brzydzisz ;) za 9k kupisz nowy sprzęt dobrze grający. Patrz moja stopke kosztowało mnie to podobne pieniądze i jest dobrze , brakuje mi tylko DAC który zdecydowałem sie kupić w późniejszym czasie , za transport u mnie robi Apple airport express a to tylko 300 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
brakuje mi tylko DAC który zdecydowałem sie kupić w późniejszym czasie , za transport u mnie robi Apple airport express a to tylko 300 zł

 

Tak wtrącę ku przestrodze. Najnowsze Airport Express mają problemy z poprawnym odtwarzaniem dźwięku po optyku przy współpracy z DAC-ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj tego,koniecznie SE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub z tym,będzie bardziej miękko "klubowo"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a żródło bierz to :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Xindak no musze powiedzieć że wygląda zacnie! :)

A zródło to ma być dac.

Zresztą caspian nie byłby lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fajny amp!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzac na xindaki to kazdy model jest inny

Nie mozna sie doszukac jakiejs wspolnej mysli przewodniej czy wspolnych elementow

Tak jakby kazdy model robiono w roznych fabrykach i konstruowali je rozni ludzie

Nie wiem czy to zaleta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)
<br />O widzisz,a niby w czym? :) <br />

 

<br />Nie wiem, pytam Ciebie ;) <br />

 

Można zapytać wszystkich,a i tak nic z tego nie wyniknie bo?

Dla mnie np X będzie lepszy,dla ciebie Y będzie lepszy,

albo Y z danymi kolumnami będzie dla mnie lepszy,a X z danymi kolumnami dla ciebie będzie lepszy,i tak

oto można sobie gdybać,dlatego odsyłam na odsłuch tego co zaproponowałem,

przy okazji posłuchasz czegoś innego,może kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak wtrącę ku przestrodze. Najnowsze Airport Express mają problemy z poprawnym odtwarzaniem dźwięku po optyku przy współpracy z DAC-ami.

 

Tak wiem , ale wpinam wtedy MacBooka i steruje iphonem wyjdzie na to samo, lub zamienie na Apple tv które już tego problemu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Nada to polecacie do cichego słuchania z doświadczenia czy wpuszczacie kolege w maliny na czuja ? Ten model Nada Ci stanowczo odradzam do cichego słuchania pisze z własnego doświadczenia i kręcenie poprawiaczami owszem w nocy pomaga psuć dźwięk w tym wzmaku już i tak słaby .

Xindak z kolumnami Ushera zagra poprawnie .

 

Największe bezsensu wypowiedzi, wynika z nich, że jakiś tam magiczny pułap cenowy powoduje odpowiednie brzmienie i wydźwięk przy cichym słuchaniu. Zgoda, że potrzeba sprzętu i on kosztuje, ale rzucając z kosmosu kwoty nie poparte konkretnymi modelami klocków to takie gadanie dla gadania.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

 

Nie z kosmosu ale z własnego doświadczenia , Zadałem sobie trud nieraz biegania z wzmakami i kolumnami po sklepach i ludziach . Kwoty podałem z nabytego doświadczenia . Napisz jakie doświadczenie ty nabyłeś z odsłuchów i doradź koledze . Czy tylko pienić umiesz ?

 

Cabasse Tobago MT30 ??

Dali Lektor 6 ??

Audio Physic Yara 2 Classic ??

AUDIO ACADEMY PHOEBE III ??

Dali Zenzor 5 ??

 

Które z tych?

 

Audio Academy Phoebe III śmiało skreśl z listy

 

Choć poza Yara to najlepsze kolumny z tego zestawienia które podałeś .

Skłaniasz się widzę do 4 opcji :) Volum Up :) to zdecydowanie oszczędzi portfel :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może póki co PARADIGM MINI MONITOR V7, a gdy zmienię mieszkanie to kupię coś większego?

Wziąłbym Roksan Caspian m2 i te monitory?

I dacmagic 100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz,a niby w czym? :)

 

Słuchając Caspiana z różnymi kolumnami nie odczuwałem takich problemów z najniższym rejestrem jakie mają wyższe moedel Xindaka od tego który Ci zaproponowano .

 

A może póki co PARADIGM MINI MONITOR V7, a gdy zmienię mieszkanie to kupię coś większego?

Wziąłbym Roksan Caspian m2 i te monitory?

I dacmagic 100.

 

A kiedy zamierzasz zmienić lokum i wiesz na jaki metraż to będzie zamiana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając Caspiana z różnymi kolumnami nie odczuwałem takich problemów z najniższym rejestrem jakie mają wyższe moedel Xindaka od tego który Ci zaproponowano .

 

 

 

A kiedy zamierzasz zmienić lokum i wiesz na jaki metraż to będzie zamiana ?

Tu również jestem na etapie poszukiwań :)

Ale podejrzewam że pokoje dużo większe nie będą, myślę że 20m2 lub mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w szukaniu zatem dobrego lokum . Wzmak który podałeś to bezpieczny wybór da Ci dobry start , zgra się z wieloma kolumnami , gdybyś chciał kiedyś iść w wyższe pułki cenowe łatwo go odsprzedasz . Jest jednak druga strona medalu wydasz połowę części budżetu a to nie wzmak a kolumny są ważniejsze dla końcowego sukcesu .

 

Wciąż polecam Ci przejść się do sklepów z własnymi płytami i posłuchać różnych zestawów z różnych przedziałów cenowych sam określisz czy taka jakość muzyki jest dla Ciebie zadowalająca . My z żoną po zakupie Nada praktycznie przestaliśmy słuchać muzyki poszedł na sprzedaż , ale każdy ma inny próg wymagań . Moja żona stwierdziła że po usłyszeniu dobrego sprzętu nie ma już powrotu do gorszego .

 

Jak kupisz Caspiana ( poluj ) a już koniecznie posłuchaj z nim kolumn Amphion pełna synergia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w szukaniu zatem dobrego lokum . Wzmak który podałeś to bezpieczny wybór da Ci dobry start , zgra się z wieloma kolumnami , gdybyś chciał kiedyś iść w wyższe pułki cenowe łatwo go odsprzedasz . Jest jednak druga strona medalu wydasz połowę części budżetu a to nie wzmak a kolumny są ważniejsze dla końcowego sukcesu .

 

Wciąż polecam Ci przejść się do sklepów z własnymi płytami i posłuchać różnych zestawów z różnych przedziałów cenowych sam określisz czy taka jakość muzyki jest dla Ciebie zadowalająca . My z żoną po zakupie Nada praktycznie przestaliśmy słuchać muzyki poszedł na sprzedaż , ale każdy ma inny próg wymagań . Moja żona stwierdziła że po usłyszeniu dobrego sprzętu nie ma już powrotu do gorszego .

Dzięki!

Zgadzam się z Twoją żoną, co gorsza ta zasada ma odniesienie w każdym aspekcie.

Na szczęście ja w tym przypadku takiego problemu nie mam, bo jeszcze nie słyszałem naprawdę dobrego sprzętu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yary też Sobie odpuśc. Tworzą bardzo fajny , przestrzenny klimat, ale mocno gubią szczegóły, więc do cichego słuchania sie nie nadają. Miałem je kilka lat więc zdążyłem poznac...

Polecam kontakt z P. Grzegorzem Rogalą , właścicielem Studio 16 Hertz. Kolumny muszą byc przede wszystkim przejrzyste i na dobrych komponemtach. W tychach u P. Grzegorza Możesz sprawdzic różne rodzaje kolumn ( monitory czy stojące ) z rózną elektroniką i miec bardzo dobry dżwięk ( na lata ) za nieduże pieniądze. Ja sam mam Xentie ( studio 16 hertz ) , które ( nowe ) kosztowały mnie mniej niż Yary , a są sporo od nich lepsze i do cichego słuchania rewelacyjne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Zgadzam się z Twoją żoną, co gorsza ta zasada ma odniesienie w każdym aspekcie.

Na szczęście ja w tym przypadku takiego problemu nie mam, bo jeszcze nie słyszałem naprawdę dobrego sprzętu ;)

 

Jak zaczynałem przygodę ze stereo założyłem sobie budżet 5 000 na nowe klocki przechadzka po sklepach mocno mnie rozczarowała i zweryfikowała założenia .

Pamiętam że zrobiłem sobie listę pewniaków z przedziału do 5 000 tysięcy czytając to forum i korzystając z porad i wiesz co ? dobrze że posłuchałem najpierw tych polecanych sprzętów bo tak ,, tanie '' zabawki mają tak różne od siebie brzmienia i posiadają w tym pułapie przeróżne wady ( wycofane rejestry , niespójne lub czasem brak czy to basu czy to szczegółowości ) itd odsłuchy skończyłem na poziomie powyżej 10 000 zł i tam dopiero pojawiła się przyjemność ze słuchania muzyki . Dlatego polecam Ci koniecznie osłuchać .

 

Polecane Ci kolumny studio 16 Hertz Minas Anor są bardzo dobre miałem je dość długo w 4 różnych mieszkaniach . Są bardzo czułe na sprzęt towarzyszący i pomieszczenie oraz ustawienie , potrafiły zagrać tragicznie źle ustawione i bajecznie ale musisz się pogodzić że np ustawisz je 2 metry od ściany ( czyli prawie na środku pokoju ) .

Poleciłbym Ci je do cichego słuchania gdybym nie porównałbym ich z obecnie posiadanymi . Niemniej jednak bierz poprawkę na moje wymagania ( bo Twoje mogą być inne ) Na początek drogi to świetne kolumny i faktycznie trzeba się przesiąść na sporo droższe konstrukcje żeby usłyszeć różnicę .

Ja minasy kupiłem za 2 600 zł półroczne tak jak mówiłem trzeba cierpliwie szukać okazji . Minasy zagrają Ci klasykę i Jazz z piekną barwą i potrafią już zrobić klimat autentyczności muzyki .

 

Minasy grają bardzo przyjemnym i szeroko akceptowalnym dźwiękiem ( czytaj podobają się każdemu ) więc w tym przypadku możesz zaryzykować kupno nawet w ciemno . Poza tym to poszukiwany towar łatwo odsprzedawalny .

 

i te eposy sobie odpuść jeśli nie zamierzasz ich przed zakupem odsłuchać bo biorąc w ciemno możesz mieć coś czego nie będziesz chciał słuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USHER S-520

REGA RS1

RLS Callisto IV

???

 

Jak zaczynałem przygodę ze stereo założyłem sobie budżet 5 000 na nowe klocki przechadzka po sklepach mocno mnie rozczarowała i zweryfikowała założenia .

Pamiętam że zrobiłem sobie listę pewniaków z przedziału do 5 000 tysięcy czytając to forum i korzystając z porad i wiesz co ? dobrze że posłuchałem najpierw tych polecanych sprzętów bo tak ,, tanie '' zabawki mają tak różne od siebie brzmienia i posiadają w tym pułapie przeróżne wady ( wycofane rejestry , niespójne lub czasem brak czy to basu czy to szczegółowości ) itd odsłuchy skończyłem na poziomie powyżej 10 000 zł i tam dopiero pojawiła się przyjemność ze słuchania muzyki . Dlatego polecam Ci koniecznie osłuchać .

 

Polecane Ci kolumny studio 16 Hertz Minas Anor są bardzo dobre miałem je dość długo w 4 różnych mieszkaniach . Są bardzo czułe na sprzęt towarzyszący i pomieszczenie oraz ustawienie , potrafiły zagrać tragicznie źle ustawione i bajecznie ale musisz się pogodzić że np ustawisz je 2 metry od ściany ( czyli prawie na środku pokoju ) .

Poleciłbym Ci je do cichego słuchania gdybym nie porównałbym ich z obecnie posiadanymi . Niemniej jednak bierz poprawkę na moje wymagania ( bo Twoje mogą być inne ) Na początek drogi to świetne kolumny i faktycznie trzeba się przesiąść na sporo droższe konstrukcje żeby usłyszeć różnicę .

Ja minasy kupiłem za 2 600 zł półroczne tak jak mówiłem trzeba cierpliwie szukać okazji . Minasy zagrają Ci klasykę i Jazz z piekną barwą i potrafią już zrobić klimat autentyczności muzyki .

 

Minasy grają bardzo przyjemnym i szeroko akceptowalnym dźwiękiem ( czytaj podobają się każdemu ) więc w tym przypadku możesz zaryzykować kupno nawet w ciemno . Poza tym to poszukiwany towar łatwo odsprzedawalny .

 

i te eposy sobie odpuść jeśli nie zamierzasz ich przed zakupem odsłuchać bo biorąc w ciemno możesz mieć coś czego nie będziesz chciał słuchać .

 

A co byś polecił z monitorów? To było by tańsze rozwiązanie. I nawet logiczne biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.