Skocz do zawartości
IGNORED

Wysokoskuteczne kolumny HI-END!


mirek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprosze o wiecej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shindo palmer 300b, Blumenhofer Genuin fs3, Lampizator golden gate, transrotor murano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy rozpoznajecie ten głośnik z postu Kolegi Sovereign -

trochę edytnąłłem

post-5678-0-98686500-1485609132_thumb.jpg

post-5678-0-07274200-1485609141.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wczoraj miałem wielką przyjemność posłuchać takich paczek. Zaprosił parę osób z naszego forum, nasz były kolega @audiosynergia.

Paki trójdrożne pasywne wsparte od 60Hz na dole aktywnym subem. Na górze tuba, średniak Audax 17cm i 30 cm bas ( ten wyższy ponad 60Hz) ponad 100dB.

Sub nie wiem ile ale raczej ponad 40 cm w skrzyni ze dwieście litrów. Suba napędzał tranzystor, resztę lampa. Wszystko łącznie z DAC-iem jego produkcji. DAC na Soekrisie z modułem lampowym, zasilacze Salas, Amanero USB.

Cały pokój pomierzony i zaadaptowany akustycznie.

Graliśmy tylko z plików.

Warto było do niego podjechać. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Jedynym minusem było to, że to system wybitnie jednoosobowy. Pełnia doznać tylko jak siedzimy dokładnie w jednym, centralnym miejscu. Ale za to, takiej przestrzeni, szczegółowości i barwy poszczególnych wybrzmień jeszcze nigdy nie słyszałem.

Energia połączona ze studyjnym wysublimowaniem. Coś wspaniałego.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jaki metraż pomieszczenia? Jak głośno słuchaliście?

Pokój nieduży. Na oko 25mkw. Paki ustawione na dłuższej ścianie więc dosyć blisko słuchacza ale szeroko. Za nimi cała ściana w ustrojach akustycznych ale zrobionych nie na pałę ale ściśle według pomiarów. Nie tylko zresztą tam. A słuchaliśmy jak ktoś chciał i lubi. Zmienialiśmy się. Każdy przywiózł na nośnikach płyty które dobrze znam i chciałby posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze tuba, średniak Audax 17cm i 30 cm bas ( ten wyższy ponad 60Hz) ponad 100dB.

Jaki to Audax na średnicy? Ten?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój nieduży. Na oko 25mkw. Paki ustawione na dłuższej ścianie więc dosyć blisko słuchacza ale szeroko. Za nimi cała ściana w ustrojach akustycznych ale zrobionych nie na pałę ale ściśle według pomiarów. Nie tylko zresztą tam. A słuchaliśmy jak ktoś chciał i lubi. Zmienialiśmy się. Każdy przywiózł na nośnikach płyty które dobrze znam i chciałby posłuchać.

 

Te panele na ścianie za kolumnami strugał mój kolega. Kiedyś byłem negatywnie nastawiony do suba w systemie lecz po odsłuchu u Piotrka zmieniłem zdanie. Subwoofer o którym wspominasz gra w od 15hz w obudowie zamkniętej w 200 litrach. Piotrek karmi go wzmacniaczem 2000 wat. Kolumny Piotrka są kapitalnie zestrojone zresztą w pełni się z nim zgadzam ze ze wzrostem efektywności wzrasta realizm przekazu.

W załączniku jedne z wielu kolumn strojonych przez Father_Pio. Paczki wykonuje mój kolega Mateusz z moją pomocą . Tubę "wspiera" 15" woofer.

Dźwięk duży trójwymiarowy całkowicie oderwany od kolumn z kapitalną dynamiką . wysoka skuteczność (prawdziwe 94db). W zeszłą środę odbierałem od Piotrka podobne tyle że wykonane z orzecha włoskiego - może je widziałeś?. Z racji ze kolumny będą produkowane seryjnie do sprzedaży nie mogę pokazać nic więcej, Jeśli kolega zdecyduje się promować swoje produkty na forum to zapewne się pochwali.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Te panele na ścianie za kolumnami strugał mój kolega. Kiedyś byłem negatywnie nastawiony do suba w systemie lecz po odsłuchu u Piotrka zmieniłem zdanie.

Właśnie @audiosynergia robi mi paczki do kuchni. 2.1 Monitory plus sub.

Jak ktoś umie to zszyć do kupy to jest tylko lepiej a nie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, tendencję zwyżkową w chęci posiadania kolumn wysokoskutecznych, na dużych przetwornikach, i bardzo dobrze, bo to jest bardzo dobry dźwięk, mało kto się chwali na forum, iż poczynili takie kolumny, lub są w trakcie, ale z tego co wiem, że jest bardzo dużo forumowiczów, którzy wykonali , lub są w trakcie prac, w wykonywaniu kolumn tubowych z 15 calowym przetwornikiem, to cieszy;0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Te panele na ścianie za kolumnami strugał mój kolega. Kiedyś byłem negatywnie nastawiony do suba w systemie lecz po odsłuchu u Piotrka zmieniłem zdanie. Subwoofer o którym wspominasz gra w od 15hz w obudowie zamkniętej w 200 litrach. Piotrek karmi go wzmacniaczem 2000 wat. Kolumny Piotrka są kapitalnie zestrojone zresztą w pełni się z nim zgadzam ze ze wzrostem efektywności wzrasta realizm przekazu.

W załączniku jedne z wielu kolumn strojonych przez Father_Pio. Paczki wykonuje mój kolega Mateusz z moją pomocą . Tubę "wspiera" 15" woofer.

Dźwięk duży trójwymiarowy całkowicie oderwany od kolumn z kapitalną dynamiką . wysoka skuteczność (prawdziwe 94db). W zeszłą środę odbierałem od Piotrka podobne tyle że wykonane z orzecha włoskiego - może je widziałeś?. Z racji ze kolumny będą produkowane seryjnie do sprzedaży nie mogę pokazać nic więcej, Jeśli kolega zdecyduje się promować swoje produkty na forum to zapewne się pochwali.

Pozdrawiam.

Piękne ;)

 

Widać, tendencję zwyżkową w chęci posiadania kolumn wysokoskutecznych, na dużych przetwornikach, i bardzo dobrze, bo to jest bardzo dobry dźwięk, mało kto się chwali na forum, iż poczynili takie kolumny, lub są w trakcie, ale z tego co wiem, że jest bardzo dużo forumowiczów, którzy wykonali , lub są w trakcie prac, w wykonywaniu kolumn tubowych z 15 calowym przetwornikiem, to cieszy;0)

Prawda jest taka , że dobre tuby są znacznie łatwiejsze w aplikacji w pomieszczeniu .

Zawężone promieniowanie kierunkowe stwarza znacznie mniej problemów akustycznych .

I pomimo swoich wad jest to zupełnie inna bajka niż monitory z 15 cm głośnikiem na basie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma jeszcze większe głośniki ?;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Prawda jest taka , że dobre tuby są znacznie łatwiejsze w aplikacji w pomieszczeniu .

Zawężone promieniowanie kierunkowe stwarza znacznie mniej problemów akustycznych .

I pomimo swoich wad jest to zupełnie inna bajka niż monitory z 15 cm głośnikiem na basie .

 

A na ile jest cięty ten 15"?

 

Bo np. moje 2x 6" na 1.7 kHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zawężone promieniowanie kierunkowe stwarza znacznie mniej problemów akustycznych .

No nie do końca.

Stwarza też jeden poważny problem. System staje się wtedy jednoosobowy.

Jak ktoś słucha sam siedząc centralnie na środku to bardzo O.K.

Ale już słuchanie muzyki podczas poruszania się lub dla wielu osób w pomieszczeniu, nawet siedzących na tej samej kanapie jest nie awykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

http://masterspammer.livejournal.com/297906.html

 

 

 

 

A na ile jest cięty ten 15"?

 

Bo np. moje 2x 6" na 1.7 kHz

Zamiast takich wielkich tub w 12 metrowym pokoju , lepiej kupić aparat słuchowy .

Te systemy są absurdalne ...słuchanie tego z odległości 1-2 metrów trudno nazwać inaczej jak idiotyzmem .

Nie rozumiem pytania o 15 calowy głośnik , ja mam 4 x 18 cali..

 

 

No nie do końca.

Stwarza też jeden poważny problem. System staje się wtedy jednoosobowy.

Jak ktoś słucha sam siedząc centralnie na środku to bardzo O.K.

Ale już słuchanie muzyki podczas poruszania się lub dla wielu osób w pomieszczeniu, nawet siedzących na tej samej kanapie jest nie awykonalne.

Tak , ale prawdziwie audiofilski system jest jednoosobowy .

I takie tuby można wstawić do nowocześnie urządzonego pomieszczenia i nie będzie tragedii akustycznej .

Zwróćcie uwagę , że na Audio Show większość chwalonych systemów było oparte o tuby .

Coś za coś ...

 

 

Właśnie @audiosynergia robi mi paczki do kuchni. 2.1 Monitory plus sub.

Jak ktoś umie to zszyć do kupy to jest tylko lepiej a nie gorzej.

Ja i tak zawsze wolałbym 2 suby , jeden musi być cięty bardzo nisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja i tak zawsze wolałbym 2 suby , jeden musi być cięty bardzo nisko .

To jest tylko ,, radyjko'' do kuchni.

W głównym systemie stereo w innym pokoju mam dwie skrzynie po 90l a w każdej z nich 2x12'' pędzone aktywnie:-)

A w kinie domowym w jeszcze innym pokoju jeden ale za to Velodyne DD12.

Mnie o zaletach subów nie musisz pisać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem pytania o 15 calowy głośnik , ja mam 4 x 18 cali..

 

Prawda jest taka , że dobre tuby są znacznie łatwiejsze w aplikacji w pomieszczeniu .

Zawężone promieniowanie kierunkowe stwarza znacznie mniej problemów akustycznych .

 

I pomimo swoich wad jest to zupełnie inna bajka niż monitory z 15 cm głośnikiem na basie.

 

No ja właśnie też nie bardzo rozumiem co ma głośnik 6" do tub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla tych co piszą o super basie z takich pierdzibączków ;)

Nigdy nie miałem Altusów, to i pojęcie o super basie mam nikłe :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem wielką przyjemność posłuchać takich paczek. Zaprosił parę osób z naszego forum, nasz były kolega @audiosynergia.

Paki trójdrożne pasywne wsparte od 60Hz na dole aktywnym subem. Na górze tuba, średniak Audax 17cm i 30 cm bas ( ten wyższy ponad 60Hz) ponad 100dB.

Sub nie wiem ile ale raczej ponad 40 cm w skrzyni ze dwieście litrów. Suba napędzał tranzystor, resztę lampa. Wszystko łącznie z DAC-iem jego produkcji. DAC na Soekrisie z modułem lampowym, zasilacze Salas, Amanero USB.

Cały pokój pomierzony i zaadaptowany akustycznie.

Graliśmy tylko z plików.

Warto było do niego podjechać. Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Jedynym minusem było to, że to system wybitnie jednoosobowy. Pełnia doznać tylko jak siedzimy dokładnie w jednym, centralnym miejscu. Ale za to, takiej przestrzeni, szczegółowości i barwy poszczególnych wybrzmień jeszcze nigdy nie słyszałem.

Energia połączona ze studyjnym wysublimowaniem. Coś wspaniałego.

 

Również miałem przyjemność posłuchać tego systemu, generalnie zgadzam się z powyższym opisem. Może dodam, że tak namacalnych, idealnie osadzonych w przestrzeni wokali to chyba jeszcze nigdy nie słyszałem. Podział suba z tego co wiem jest na 80 Hz. Zresztą w trakcie odsłuchów trochę korygowaliśmy jego ustawienia. Największą satysfakcję mam z tego, że mój system powoli zmierza w tym kierunku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pewnie facet jest kolejarzem i brak mu domu peronowych megafonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.