Skocz do zawartości
IGNORED

Kara smierci dla dzieciobójcow....


Robert Gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy komu ukradniesz. Jesli bedzie to zona Tuska, Komorowskiego lub innego konowala, to pojdziesz do paki, a jak zwiniesz zwyklej obywatelce, to tylko pogawedka na komisariacie cie czeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak torebka i zawartosc bedzie znaczna to co?

 

nie wiem, co to znaczy "znaczna". Wiem, że ostatnio 2ch szczyli dostało po 1200zł za kradzież torebki jednej pannie. Oczywiście nie zapłacili, ale to dalej już sąd będzie ich męczył. Laska prawie nic nie straciła, bo torba z drogimi okularami się znalazła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna "kochana mamusia"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dnia żeby media nie donosiły o skatowaniu lub zamordowaniu dziecka. W powietrzu coś rozpylają, czy co? Co się z tymi ludźmi wyrabia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się z tymi ludźmi wyrabia?

to samo co zawsze.Dziennikarskie padlinożercy dostały nowy ochłap do rozszarpywania. Żeby tylko czymś zająć ludzi.

 

Dzieci neostrady piszą gniewnie głupoty w internecie. Efekt wychowania na Batmanach, V-jak vendetta i sędziach dreedach. Społeczeństwo trzeba sobie wychować.

 

wiec kilka pytan dla zmiany blednego myslenia:

A wiesz co to a(i)ronia?

 

Tak jeszcze chciałem zapytać kolegów konserwatystów: gdzie jest granica między znęcaniem się nad dzieckiem, a klasycznym wychowaniem związanym z klęczeniem na grochu, napierdalaniem pasem, głodzeniem i innymi takimi tematami?

Przecież to oczywiste.

jak konserwatysta bije swoje dzieci to jest wychowanie. Jak bije socjalista cudze to jest zwyrodnialec, boga nie mający i zakała społeczna którą trzeba powiesić [dać kulkę, wykastrować, zglanować, zakuć w dyby itd. co tam jeszcze dzieci neostrady wymyślą na skutek oglądania filmowych wersji komiksów dla amerykańskich debili]

 

Im chodzi tylko o to żeby śladów nie zostawiać [nie ma śladów na ciele = wychowanie, są ślady = katowanie]. Jeśli będą kopać dzieciaka po nerkach przez poduszkę, to nikt się nie dowie i konserwatywna moralność będzie uszanowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie chce ukatrupić dziada, który sadystycznie zabija innych, ten sam jest przestępca. Nie znajduje racjonalnego argumentu na hodowanie skurwysynstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ktoś wcześniej o dybach na noc pisał. Tylko, żeby wam blisko chaty takie dyby nie stały, bo się pociechy zaczną wymykać w celu inicjacji wieku dorosłego i nim się człowieku obejrzysz, to będziesz miał w domu małych mścicieli. Żeby tylko potem na tatku nie zechcieli się zemścić za konserwatywne wychowanie.

 

Konserwatywny Janusz zdaje się kosę spod żebra wyciągał. I jeszcze w publicznym szpitalu olaboga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie chce ukatrupić dziada, który sadystycznie zabija innych, ten sam jest przestępca. Nie znajduje racjonalnego argumentu na hodowanie skurwysynstwa.

 

oczywiście , dziki zachód dzikich kolesi a nie konserwatystów

 

 

Konserwatywny Janusz zdaje się kosę spod żebra wyciągał. I jeszcze w publicznym szpitalu olaboga.

 

 

no właśnie . za co rodzina nóż w żebro bohatera wbiła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , dziki zachód dzikich kolesi a nie konserwatystów

Tak wiec inaczej rozumiemy dziki zachod i westerny. Na dzikim zachodzie chodzilo o kase i interesy, a nie o zwykly sadyzm dla przyjemnosci. Widziales, zeby w ktoryms bito dzieci i lamano im zebra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba westernów nie oglądałeś , bito , zarzynano gwałtów nie pokazywali . Tak się kończyły wizyty białych w indiańskich wioskach i pijanych czerwonych u białych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba westernów nie oglądałeś , bito , zarzynano gwałtów nie pokazywali . Tak się kończyły wizyty białych w indiańskich wioskach i pijanych czerwonych u białych

I nas przyrownujesz do bialych, czy pijanych czerwonych? Masz dzieci? Kochasz je? Chcialbys finansowac wakacje dla ich oprawcow? Zreszta pytania sa nieco retoryczne, wg Ciebie proces w Norymberdze tez byl zly. Albo nie masz wyobrazni, albo jakiejs wrazliwosci. Moze gdybys na zywca zobaczyl pobite, zdeformowane czaszki, siniaki, krew, wybite zeby, rozpieprzone wnetrznosci...moze wtedy zmienilbys zdanie. Niestety do niektorych przemawia tylko rozlany na asfalcie mozg, mandat nie hamuje glupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu populizmem zalatujesz . Przede wszystkim nie chciałbym ,żeby osoby tak emocjonalnie traktujący problem o prawie decydowały . Bardzo Tuska przypominasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędziami również targają emocje, muszą uczyć się panować nad nimi wydając wyroki.

Jako ojciec i obywatel, czuję obowiązek wyrażenia własnego zdania w temacie tego wątku.

Uważam, że w przypadku orzeczenia zabójstwa dziecka z premedytacją, pod wpływem środków odużajacych, alkoholu, czy dla korzyści własnych, powinna być stosowana kara dożywotniego wiezienia bez zwolnienia przed upływem 25lat odbycia kary.

W przypadku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, wyrok Śmierci wykonywany natychmiast. Mając ciągle na względzie całkowitą bezbronność dziecka, całkowitą nieznajomość realnego życia i bezgraniczną ufność w stosunku do rodzica/opiekuna.

Dzieci to NAJWYŻSZA WARTOŚĆ każdego społeczeństwa.

Motywacji nie będę przedstawiał, każdy człowiek i rodzic mnie zrozumie.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu fanfary zamiast spokojnej melodii . Masz kilka szczebli zanim zapadnie ostateczny wyrok . Każdym , z wyjątkiem zwyrodnialców emocje targają i nie każdy na każde stanowisko się nadaje ..

 

Ja, jednak w kraju katolickim oczekiwałbym więcej przebaczenia nie zemsty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział Koleżka Wodzu - to trudna sprawa. Dokładnie taką (?) sytuację miałem w mojej rodzinie - lat temu kilkanaście. Nie , nie chodziło o dziecko. Pojeby z Nowej Huty z bejsbolami zatłukli mi kuzyna. Student , świetny matematyk , znał się na sprawach o których my , laicy - pojęcia nie mamy. Ot - zabili chłopaka. Michał Łysek , jeśli ktoś z Was jeszcze pamięta... I - przez wiele lat myślałem i myślę wciąż : lepsza kara śmierci , czy może jednak kara dożywotniego więzienia ? No , bo tak : powiesić ch*ja - będzie spokój i nikt za jego więzienne fanaberie płacić nie będzie - zwłaszcza Rodzina ofiary. Jednak - cóż to za kara dla oprawcy i bandziora? Żadna. Z drugiej strony - dożywotnie więzienie. Rodzina zabitego płaci (nieważne , że ułamek grosza) , typ żyje , żre , od- do śpi , ma opiekę medyczną gdy połknie wiadro , bawi się , śmieje... Ze strony trzeciej zaś - próba skazania wszarza na kazamaty i - za dobre(?) sprawowanie - na kamieniołom , też jakoś kulawo... Jakom Wam powiedział - wciąż , po latach - nie wiem. Szacunek , dobry temat - Jacek. PS. - a tych nieszczęsnych dzieci - żal mi niesłychanie , matki tych pięciorga - też. Cóż ona winna , że prosta , prymitywna , biedna i - miał ją , kto chciał ? Prawdopodobnie wszyscy sąsiedzi i klecha.

Masz , Włodku - jeszcze raz. Łatwo powiedzieć :uśmiercić gnoja. I równie łatwo - wykonać. Ale - zapytam po raz wtóry - czy to jest KARA????::::::((( Nie - to jest - eliminacja. Karą będzie - dożywotnie więzienie. Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki model rosyjski wydaje się słuszny (pomijając kwestię więźniów politycznych), za ciężkie zbrodnie formalnie maksymalnie dożywocie... ale w jakiejś kopalni uranu na Syberii. Kara w sumie nie będzie długa, poza tym bandyta przysłuży się jeszcze za życia społeczeństwu. Szkoda że nie mamy kopani uranu, ale jakaś sortownia odpadów azbestowych by się znalazła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz , Włodku - jeszcze raz. Łatwo powiedzieć :uśmiercić gnoja. I równie łatwo - wykonać. Ale - zapytam po raz wtóry - czy to jest KARA????::::::((( Nie - to jest - eliminacja. Karą będzie - dożywotnie więzienie. Jacek.

Widzisz Jacku, ja zaznaczyłem że zabójstwo dziecka z premedytacją i szczególnym okrucieństwem.

Dożywocie dla takiego zwyrodnialca nie jest karą, jest zapewnieniem spokojnego życia z opieka Państwa w specyficznych warunkach jakim jest zakład penitencjarny. Osadzony przez tyle lat, ma tam również zapewnione warunki awansu i rozwoju wśród subkultury więziennej. Resocjalizacja w przypadku wyroku dożywocia jest bezsensowna i zazwyczaj niewykonalna. Przez co najmniej 25 lat żyje sobie taki zwyrodnialec na koszt obywateli i doskonale przystosuje się do takiego życia. Do życia w społeczeństwie już się nie dostosuje.

Kara Śmierci wykonywana nieodwołalnie i natychmiast po wyroku, jest jedyna karą, która tych pozbawionych uczuć (oprócz strachu) zwyrodnialców powstrzyma przed podniesieniem ręki na niemowlę, czy dziecko.

Okrucieństwo i nieuchronność tej kary, jest gwarantem zminimalizowania a nawet zlikwidowania tego rodzaju zbrodni.

To wyłącznie moje osobiste zdanie, nie proszę o poparcie czy zganienie. W sprawie zbrodni na dzieciach nigdy go nie zmienię.

Pozdrawiam serdecznie Włodek.

 

Ja, jednak w kraju katolickim oczekiwałbym więcej przebaczenia nie zemsty

Mógłbym się modlić aby Bóg takiemu przebaczył, ja nie jestem w stanie tego zrobić.

Wybacz jeśli cie zawiodłem.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrucieństwo i nieuchronność tej kary, jest gwarantem zminimalizowania a nawet zlikwidowania tego rodzaju zbrodni.

Oczywista nieprawda , Włodku. W wielu krajach kara śmierci - istnieje. JEST , TRWA , GROZI !!!! I co ? Ano - nic... Jak mordowali , tak mordują. Ja nie mówiłem o "odwecie". Ja mówiłem o - karze. Bo kara , Kolego Miły - powinna boleć. Szacunek - Jacek. PS - w gruncie rzeczy wszystkim nam chodzi przecież o ODIZOLOWANIE , prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista nieprawda , Włodku. W wielu krajach kara śmierci - istnieje. JEST , TRWA , GROZI !!!! I co ? Ano - nic... Jak mordowali , tak mordują. Ja nie mówiłem o "odwecie". Ja mówiłem o - karze. Bo kara , Kolego Miły - powinna boleć. Szacunek - Jacek.

Eliminacja ze społeczeństwa zwyrodnialców niosących swą osobą ciągłe zagrożenie, jest karą humanitarną. Zalecana przez Ciebie Jacku "bolesna kara" jest właśnie odwetem i znęcaniem się nad tymi nieszczęśnikami.

Bardzo proszę przyjacielu, przemyśl to ze spokojnym sercem.

Z równym szacunkiem i sympatią Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki model rosyjski wydaje się słuszny (pomijając kwestię więźniów politycznych), za ciężkie zbrodnie formalnie maksymalnie dożywocie... ale w jakiejś kopalni uranu na Syberii. Kara w sumie nie będzie długa, poza tym bandyta przysłuży się jeszcze za życia społeczeństwu. Szkoda że nie mamy kopani uranu, ale jakaś sortownia odpadów azbestowych by się znalazła.

 

Mysle ze ten wpis jest najblizszy memu sercu...

Tak jak Włodek pisze...polskie zaklady penitencjarne nie naucza pedofila milosci do doroslych, a mordercy dzieci nie odbywaja nalezytej kary.

Ten rosyjski model jest...odpowiedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu populizmem zalatujesz . Przede wszystkim nie chciałbym ,żeby osoby tak emocjonalnie traktujący problem o prawie decydowały . Bardzo Tuska przypominasz .

Jesli taki masz sposob interpretacji tego co pisze, to nie jestes w pelni "wladz" umyslowych...W zasadzie nic sensownego nie napisales, poza tym, ze krytykujesz wszystko co jest w opozycji z twoim (nie)mysleniem. Jesli ja wiec jestem Tuskiem, to Ty Kaczynskim tego forum. Pozdrow kota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rosyjski model jest...odpowiedni.

 

A nam coraz bliżej do Norweskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

"Ośrodek Korab w Turawie, gdzie do niedawna szkolili się funkcjonariusze, a na wakacje przyjeżdżały rodziny, zmienił się w zakład karny dla kobiet. Dziś przyjechały tu pierwsze osadzone.

 

- Warunki zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Piękna łazienka, wygodny tapczan, ładny widok za oknem - chwali Joanna, która za wyłudzenia została skazana na rok i dwa miesiące więzienia (do odsiadki ma jeszcze pół roku). Wcześniej kobieta odbywała karę w Areszcie Śledczym w Opolu, ale mówi, że w Turawie jest o niebo lepiej.

 

- No niech pani popatrzy na łazienkę. Przecież ona wygląda jak w hotelu. Niektórzy nawet w domu nie mają tak ładnie. A pokój jest tak przytulny, że aż dziwnie nazywać go celą - cieszy się.

 

- Widziałam już różne zakłady w całej Polsce, ale takich luksusów jak tu nigdzie nie było - wtóruje jej Anna."

 

Gradacja ciężkości więzień jest jak najbardziej słuszna bo ktoś za unikanie alimentów nie powienien siedzieć z mordercami ale to już przesada.

Panienka z marginesu nie będzie miała hamulców oszukiwać emerytki np na "wnuczka" każda opcja będzie dobra: jak nie złapią to kasa w ręku, a jak złapią to przynajmniej 2 lata wygodnie z ciepłym żarciem, a nie w slumsach z pijanym ojcem/mężem spuszającym wpier.. nie wiadomo za co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli taki masz sposob interpretacji tego co pisze, to nie jestes w pelni "wladz" umyslowych...W zasadzie nic sensownego nie napisales, poza tym, ze krytykujesz wszystko co jest w opozycji z twoim (nie)mysleniem. Jesli ja wiec jestem Tuskiem, to Ty Kaczynskim tego forum. Pozdrow kota.

 

za to twoje ociekają sensem i zrozumieniem problemu ..... użyłem Tuska wspominając jego reakcje i wydawane pod wpływem emocji nie rozumu " dekrety ". Kastracja pedofilii czy też omijające prawo zamykanie sklepów z dopalaczami .

 

Tak na wszelki wypadek biorąc poprawkę na twoje proste emocjonalne wnioski zaznaczam . Karać pedofilii i izolować od dzieci a sklepy z dopalaczami zamykać skoro niepełnoletnie dzieci zgodnie z prawem mogły z nich korzystać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje swiadcza o czlowieczenstwie, ich brak to nic dobrego. W tym przypadku liczy sie efekt, a Twoja filozofia poparta praktyka pokazuje, ze mordercy wychodza po latach i nadal morduja, wiec ta kara jest nieskuteczna, w przeciwienstwie do eliminacji zagrozenia na zawsze. Ty jestes zwolennikiem wczasow, platnych wakacji w pierdlu. Ja nie i nie sa to proste emocje. Co robisz jak masz perz na polu z ziemniakami. Pielegnujesz go, czy usuwasz, zeby uratowac pyry....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, zebys uzywal slowa populizm. Nigdzie nie kandyduje, nie jestem partyjniakiem, nikt tez mi za to nie placi. Nie wiem ilu po wyjsciu nie mordowalo, chore za to jest to, ze w ogole chodza po tym swiecie, podczas gdy ktos kogo zalatwili lezy pod ziemia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladz - bardzo proszę abyś odróżniał zabójców, którzy popełnili tę zbrodnię na innych ludziach z bardzo rożnych pobudek, od zwyrodnialców z premedytacją katujących niemowlęta na śmierć, lub zabijających dzieci aby nie przeszkadzały im w np. libacjach i odsypianiu kaca po nich.

O ile w pierwszym przypadku ocena pobudek mających wpływ na popełniona zbrodnię, daje się zmieścić w ramach zrozumienia i nadziei na resocjalizację po odbyciu kary, to w przypadku pozbawionego uczuć zwyrodnialca, zabijającego własne, lub cudze dziecko, nie sposób traktować w kategoriach ludzkiego zrozumienia, współczucia i przebaczenia.

Nie sposób wyobrazić sobie większej degradacji człowieczeństwa, niż przypadek katowania, nieraz przez wiele dni, kilkumiesięcznego niemowlęcia widząc jego wystraszone i zapłakane oczy i słysząc jego płacz.

Nikt mi nie wytłumaczy, że takiej zbrodni dopuszcza się człowiek o normalnej psychice, rokujący na powrót do społeczeństwa. Jedynie humanitarna eliminacja ze społeczeństwa, jest okazaniem litości dla niego i zabezpieczeniem przed następną zbrodnią.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.