Skocz do zawartości
IGNORED

Góra gwiżdże, blachy zapiaszczone, czasem nie wybrzmiewają do końca


Poldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie gość powinien dostać "Złote Usta" :))))

A może syczenie wydobywa się z terrarium z wężem, a gospodarz tematu zapomniał wspomnieć o 3 metrowym Boa dusicielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX na pewno nie graja gorą, jeśli ktoś tak napisał to ich nie słuchał. Byłbym raczej zdania, ze jest wrecz przeciwnie co potwierdzaja recenzje i pomiary. Najlogiczniejszą przyczynę podał eMeReKo. Akustyka, tez nie powinna miec znaczenia przy wysokich częstotliwościach. Jeszcze podejrzewałbym jakaś usterkę ale przy obu kanałach to mało prawdopodobne.

Bynajmniej nie jest to wina charakteru kolumn, wzmacniacza nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RX na pewno nie graja gorą, jeśli ktoś tak napisał to ich nie słuchał. Byłbym raczej zdania, ze jest wrecz przeciwnie co potwierdzaja recenzje i pomiary. Najlogiczniejszą przyczynę podał eMeReKo. Akustyka, tez nie powinna miec znaczenia przy wysokich częstotliwościach. Jeszcze podejrzewałbym jakaś usterkę ale przy obu kanałach to mało prawdopodobne.

Bynajmniej nie jest to wina charakteru kolumn, wzmacniacza nie znam.

 

Nie wiem, nie znam się na pomiarach, ale w jednej z recenzji pada takie zdanie: "Kolumny te nie mają bowiem zaokrąglonej góry, ani ocieplonego środka. Definicja przez negację nie jest może najprecyzyjniejsza, ale czasem dobrze po nią sięgnąć. W tym przypadku najlepiej bowiem zbliża do sedna tego, co chciałbym powiedzieć. Efektem tego „nie” w przypadku RX2 jest bowiem duża ilość informacji ze średnicy i wyższej średnicy."

 

W języku polskim są 2 testy tych kolumn, które są dość zbliżone do siebie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na podstawie ich mogę wnioskować, że jakiś element w torze może eksponować bardziej wysokie i nie sądzę aby miała na to tak istotny wpływ akustyka pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szanuj też swój czas i pieniądze, gdyż wiele z tych porad nie jest wartych funta kłaków, są obrazą dla podstawowej chociażby logiki i Ciebie jako istoty inteligentnej.

Postaw pod którykolwiek element toru, może być CD, może być wzmak, podkładki z miękkiej gumy lub z podobnego materiału, a następnie przeproś. Tak, tak... wiem, zaraz kolejna dawka twoich dyletanckich wypocin. Tymczasem w zaciszu domowym, w tajemnicy przed forumowiczami, podkładki zostaną, bo to "gra", a przeprosin nie będzie. Bo jesteś prostakiem i dyletantem.

 

A musi być z Dunlopa, czy może być z jakiejś gorszej firmy?

Z Dunlopa będą za słabe, ty musisz mieć rozciętą koszykarską piłkę, wsadzić ją na łeb i słuchać. Nie będzie różnicy, żadnej poprawy, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bo jesteś prostakiem i dyletantem.

ty musisz mieć rozciętą koszykarską piłkę, wsadzić ją na łeb i słuchać.

a następnie przeproś.

 

Ty natomiast nie musisz za nic przepraszać.

Spod grubego dna, pod którym jesteś, i tak nic nie będzie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Cześć Panowie. Po co ten sarkazm, szanujmy poglądy i zdanie innych.

Co do podkładek pod klocki to też jestem sceptyczny, ale sprawdzę żeby mieć pewność czy cokolwiek to zmienia. Raczej jestem przekonany, że nie na tyle aby pomogło w moim problemie.

 

Na ten czas podjąłem decyzję o zmianie IC i kabli głośnikowych. Przejrzałem różne opinie i wychodzi na to, że moje kable charakteryzują się po prostu ostrą górą.

Zmiana kabli nastąpi dopiero po świętach, więc wtedy podzielę się doświadczeniami.

 

Oprócz tego czekam na nowe standy pod kolumny, ale to w górze pasma raczej niewiele zmieni.

 

Co do sugestii zmiany kolumn to nie wchodzi w ogóle w grę. Mam te kolumny może 5 m-cy i nie stać mnie na razie na lepsze.

 

Dzięki i pozdrawiam

Jak czekasz na standy,to po pierwszym włączeniu ze standami posłuchaj jeszcze na starych kablach-jakiś czas.Żebyś się do dzwięku przyzwyczaił,a jak masz parcie na kable to dopiero po kilku kilkunastu dniach zmień od czasu jak już masz kolumny na standach.Tak dla porównania-co więcej wniosło(postawienie na standach,czy nowe druty) ;) pozdro

 

ha ha,emereko i jak, co poprawia lepiej dzwięk ,komunistyczna masa-czy owa piłka którą jędrek ci kazał na głowę założyć ? ale jazda .......

jędrek a przepraszam że zapytam,bo nie masz w sygnaturce napisane jakie masz CD,i czy czasem nie posiadasz kolumn typu Phoebe lub Hyperion-o ile chcesz nam zdradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw pod którykolwiek element toru, może być CD, może być wzmak, podkładki z miękkiej gumy lub z podobnego materiału, a następnie przeproś. Tak, tak... wiem, zaraz kolejna dawka twoich dyletanckich wypocin. Tymczasem w zaciszu domowym, w tajemnicy przed forumowiczami, podkładki zostaną, bo to "gra", a przeprosin nie będzie. Bo jesteś prostakiem i dyletantem.

Serio? Przejąłem się strasznie, chyba zacznę pić. Parę inwektyw od kogoś, kto na krzykliwe wysokie tony poleca podkładki z miękkiej gumy pod którykolwiek z klocków boli jak drzazga w fiucie. Czuję się zdruzgotany, poniżony, mentalnie zgwałcony. To może Poldzisław nam powie, jak zadziałały twoje genialne porady? W końcu On jest autorem wątku i to On potrzebuje pomocy. A twe wypowiedzi ad personam w tym stylu najbardziej świadczą o tobie, bo że cymbał jesteś było widać po wcześniejszych wypowiedziach, teraz skrystalizował się jeszcze cham, choć często obie te cechy występują jednocześnie. Bardzo często intelektualne braki generują agresywne zachowania, ot takie kibolskie, forumowe pyskówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele z tych porad nie jest wartych funta kłaków, są obrazą dla podstawowej chociażby logiki i Ciebie jako istoty inteligentnej. Jeśli masz problem z rozruchem silnika, a ktoś Ci proponuje wymianę amortyzatorów lub na ból łokcia doradza buty o twardej podeszwie, to powinna się zapalić chociażby czerwona lampka, a w drugim odruchu po prostu wielki śmiech.

Jesteś prostakiem, używasz prostackich argumentów, inwektyw, wyśmiewasz, zanim sam poznasz, zanim sprawdzisz, przekonasz się. Absorbery wprowadzają porządek i spokój w całym pasmie, na górze też. Jakim trzeba być zacietrzewionym idiotą, aby komuś wmawiać na odległość, że się przesłyszał?

 

jakie masz CD,i czy czasem nie posiadasz kolumn typu Phoebe lub Hyperion

Mam niskobudżetowy system. D500SE+E1+Seas z Morelem w obudowie zamkniętej DIY. D500SE i E1 nie mają już ani jednego fabrycznego kondensatora :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś prostakiem, używasz prostackich argumentów, inwektyw, wyśmiewasz, zanim sam poznasz, zanim sprawdzisz, przekonasz się. Absorbery wprowadzają porządek i spokój w całym pasmie, na górze też. Jakim trzeba być zacietrzewionym idiotą, aby komuś wmawiać na odległość, że się przesłyszał?

Sam zacząłeś od inwektyw, więc nie oburzaj się tak. Poza tym przywykłem, że ludzie słyszą tu wszystko od śrubek po inne cuda. Słyszą dopóki widzą, bo jak nie widzą, to mają problem z odróżnieniem CD1 od CD2, czy tranzystora od lampy. I nie mam problemu, żeby skrócić dystans i powiedzieć Ci to wprost. Ale jak Ci lżej, to mogę być idiotą, kompletnie mi to wisi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Jesteś prostakiem, używasz prostackich argumentów, inwektyw, wyśmiewasz, zanim sam poznasz, zanim sprawdzisz, przekonasz się. Absorbery wprowadzają porządek i spokój w całym pasmie, na górze też. Jakim trzeba być zacietrzewionym idiotą, aby komuś wmawiać na odległość, że się przesłyszał?

 

Mam niskobudżetowy system. D500SE+E1+Seas z Morelem w obudowie zamkniętej DIY. D500SE i E1 nie mają już ani jednego fabrycznego kondensatora :-)

http://www.audiostereo.pl/seas-ca21re-do-2-way_93568.html

Bawisz się w konstruktora,czyli trochę pojęcia musisz mieć i trochę słuchu-więc jak twierdzisz że słyszysz różnicę jak pod CD lub wzmak podłożysz gumę to sorry ale ja od ciebie kolumn bym nie kupił.-jak byś był konstruktorem i je sprzedawał.Wynika z tego (bo podkładki ałdiofilskie są różne i w różnych cenach od parę zł do parę setek) że normalnie dzwięk sobie można nimi korygować.Te za 30 pln za sztukę pewnie dają znikome różnice,ale te już za 150pln no to pewnie jest taka zmiana że szok.Wiesz co ,te twoje gumki tyle pomagają co bambusowe podkładki pod kable głośnikowe-a też (ałdiofile) je stosują-a wiesz dlaczego, bo mają tak z tyrane mózgi od ciągłej pogoni za zmianami w systemie że już po prostu nie mają na co kasy wydawać.Systemy od pewnego pułapu cenowego grają już bardzo podobnie-i jak nie masz już co zmienić to podkładki bambusowe kładziesz,a że ty do tych bogatych nie należysz żebyś już wszystkie łączenia systemu przerobił(mowa o bardzo dużych kwotach) to zaczynasz od dupy strony te zmiany w nadziei że małym kosztem wskoczysz na półkę wyżej-ale zapewniam cię tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mogę być idiotą, kompletnie mi to wisi.

To nie jest dobra recepta na życie. Ok, ja jestem nerwowy, gdy mam do czynienia z ignorancją (nie mylić ze sceptycyzmem czy spojrzeniem krytycznym) i wtedy ponosi mnie. Przepraszam. Moja pierwsza reakcja, by podkładać gumowe piłki pod sprzęt była sceptyczna, źródło, to rozumiem, ale wzmak? Jakież było moje zdziwienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zapewniam cię tak się nie da.

Moje gumki kosztowały mnie zero złotych, po prostu wykorzystałem odpad. Kable, gdy nie wiszą bezładnie, nawet tanie, a są podparte, też się niedawno przekonałem - jest lepiej, a więc z tymi bambusami też jesteś w błędzie. Takie niuanse poprawiają brzmienie. Dbałość o szczegóły poprawia jakość życia. W ogole, w twojej wypowiedzi jest tyle idiotycznych uproszczeń ("systemy grają tak samo"...), że przypuszczam, iż nie doceniłbyś zapewne mojej pracy włożonej w te monitory - nie sprzedam ci ich. Jak grają? U mnie gra cały system, wszystko jest razem strojone. Moim priorytetem jest, gdy zamkniesz oczy, nie wiesz gdzie stoją kolumny, nie wiesz na jakich są głośnikach, nie rozpatrujesz poszczególnych zakresów, słyszysz muzykę.

 

Te gumki dają ciekawy efekt. Polecam pod wzmaka i CD też dać jakieś gumowe krążki, wcale nie muszą być "markowe", "wypasione". Zdziwisz się, jaka różnica. Ale twój problem to głównie słabo dobrane elementy toru.

A tak dla przypomnienia, oto kontekst, w którym pojawiły się gumki. Oraz zdanie wyraźnie napisane: "Ale twój problem to głównie słabo dobrane elementy toru".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ja pier...ole-wymiękam,gwarantuję ci że będę jak na skakance skakał na długim odcinku kabla,a on będzie podłączony i będzie grała muza i żadnej zmiany nie usłyszysz.Tylko ślipia zawiązane i możemy startować.Dlaczego ałdiofile nie chcieli udziału brać w programie telewizyjnym na ślepym teście z kablami ,bo by się ośmieszyli-bo z tyrane czoła mają..A co do systemów to mam na myśli to że system w pewnym pułapie cenowym( grają już bardzo podobnie) tzn że te zmiany nie są już tak odczuwalne jak zmienić wzmak za 1700pln na taki za 12 tyś-a nie że charakter danego systemu jest taki sam jak innego.

 

A kupić bym i tak nie kupił,ja potrzebuję podłogowe w moim pokoju bo jest spory :) -i obecne spisują się jak na tę kasę ok-jak kto lubi.-więc monitory są mi zbędne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gumki kosztowały mnie zero złotych, po prostu wykorzystałem odpad. Kable, gdy nie wiszą bezładnie, nawet tanie, a są podparte, też się niedawno przekonałem - jest lepiej, a więc z tymi bambusami też jesteś w błędzie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ładny jesteś... ale pomyliłeś orientację, na nic oświadczyny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny jesteś... ale pomyliłeś orientację, na nic oświadczyny...

 

Dzięki ale jestem już zajęty i wcale mi nie jest do śmiechu.

Może warto wrócić się do podręczników z fizyki, począwszy od szkoły podstawowej o ile w ogóle jest nadzieja....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek, a może zamiast walić tu takie farmazony weźmiesz udział w teście pod tytułem: posłuchaj trzech tych samych utworów z czego jeden będzie flac reszta mp3 320 albo odwrotnie i odgadniesz, jak sądzę bezbłędnie, które jest które. Jak dobrze Ci pójdzie to zrobimy trudniej próbkę 5 utworów, każdy inny i każdy innego wykonawcy, kilka będzie flac kilka MP3 320. Utwory możesz wybrać sam.

Oczywiście, żeby nie było za łatwo, wszystkie będą miały tę samą wielkość i rozszerzenie flac oraz tą samą datę utworzenia.

Wchodzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast walić tu takie farmazony....

...to posłuchaj bardziej doświadczonego kolegi, ok? Dbałość o szczegóły techniczne pozwala nawet na niskobudżetowym systemie usłyszeć niuanse. Słucham muzy tylko z oryginalnych płyt CD, ewentualnie vinyl-rip na cdr. Pliki na razie nie interesują mnie. Flac z 320kbps, oba zrzucone na cdr, rozróżniam z łatwością.

 

Może warto wrócić się do podręczników z fizyki, począwszy od szkoły podstawowej

No właśnie, zatrzymałeś się gdzieś na wiedzy ze szkoły podstawowej, co więcej, jednym uchem wleciało, drugim wyleciało. Wpływ rezonansów i wibracji w elektromechanice, w elektrotechnice jest zjawiskiem oczywistym, szkodliwym zarówno w technice audio, jak i w urządzeniach przemysłowych. Ale to nie święty spokój kazał mi podłożyć absorbery, tylko wspaniały, spektakularny efekt w brzmieniu dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale popłynęliście :) Co prawda założyłem ten wątek, ale nie ma problemu, czujcie się jak u siebie ;)

W międzyczasie przyszły do mnie standy. Nie jest to jakiś wypas, tylko budżetowe Norstone Stylum, ale postawiłem je dodatkowo na płytach granitowych kupionych na allegro.

Płyty uzbrojone są w kolce, a na dole gumowe absorbery ;) które są wynikiem kompromisu z moją żoną bo martwiła się, że jej porysuję podłogę przy ciągłym przesuwaniu.

Załączam fotkę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwsze wnioski: poprawa basu jest znaczna, poza tym polepszyła się detaliczność i stereofonia. Niestety mam wrażenie jakby wysokie tony stały się jeszcze bardziej wyraziste :) ale nic to, słucham dalej. W weekend jeszcze je dociążę je piaskiem, oczywiście wygrzanym w moim audiofilskim piekarniku mastercook heheh

 

Przy okazji, kupiłem kable głośnikowe Atlas Hyper 2.0, mam nadzieję, że dobrze celuję. Dojdą raczej po świętach niestety.

Potem jeszcze IC, a jeśli to nie pomoże to... będę się później zastanawiał.

 

Niestety wciąż nie wypróbowałem absorberów pod CD-kiem, mimo, że Jędrek tak zachwala, a nawet odważył się użyć określenia "spektakularny efekt" :)

Jakoś wciąż nie dowierzam, ale może kiedyś dam się przekonać ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

(...)

 

Kiedy zobaczyłem zdjęcie, to tym bardziej daję pod rozwagę mój poprzedni wpis:

 

Poldzisław - moja rada jest niezmienna w tym temacie: daj sobie spokój z pierdołami typu podkładki pod sprzęt, zworki, kabelki - wiele tym nie zdziałasz!

W mojej ocenie wszystko jest jasne, kiedy napisałeś o obniżeniu standów pod kolumny i tutaj dopatruję się winowajcy. Tweeter znalazł się teraz na wysokości Twoich uszu, a RX mają taki charakter brzmienia a nie inny, który, jak widać, nie za bardzo Ci dopowiada. I wiem, że nie zawsze człowiek chce się pozbywać kupionych kolumn z wielu powodów...

I jeśli tak jest i w tym przypadku, to ja na Twoim miejscu spróbowałbym przede wszystkim:

- zabawa z kątem dogięcia kolumn; możliwości dwie: albo maksymalnie dogięte, albo ustawione tak, byś widział ścianki wewnętrzne kolumn; istotne, by wysokotonowe głośniki nie były skierowane wprost na miejsce odsłuchowe

- spróbuj odsłuchu z założonymi maskownicami; działają często jak filtr w szczególności na wyższe pasmo

- pokręć gałą od wysokich tonów na wzmacniaczu, od tego ona jest!

 

A do tego dochodzi teraz podstawowa sprawa - AKUSTYKA!

Przede wszystkim jakiś dywan, wykładzina, a nie gołe panele, po których dźwięk hula i piszczy!

Jeśli to możliwe, to postaw choćby jakiś spory kwiat obok kolumny.

Przydałoby się coś też za kolumną - może jakaś półeczka albo ustrój akustyczny.

W każdym razie pokój nie może być tak "akustycznie pusty"!

I żadne piłeczki, podstawki, kabelki nic tutaj nie pomogą! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Kiedy zobaczyłem zdjęcie, to tym bardziej daję pod rozwagę mój poprzedni wpis:

 

 

 

A do tego dochodzi teraz podstawowa sprawa - AKUSTYKA!

Przede wszystkim jakiś dywan, wykładzina, a nie gołe panele, po których dźwięk hula i piszczy!

Jeśli to możliwe, to postaw choćby jakiś spory kwiat obok kolumny.

Przydałoby się coś też za kolumną - może jakaś półeczka albo ustrój akustyczny.

W każdym razie pokój nie może być tak "akustycznie pusty"!

I żadne piłeczki, podstawki, kabelki nic tutaj nie pomogą! ;)

Popieram,ile ja dobroci poustawiać musiałem,ile półek,obrazów,dużych kwiatów( między innymi dwie wielkie Draceny) a dywan aż z Belgii zamawiałem(4500g/m2 wysokość runa 5cm) ale kuzwa kawka warto było.Do 25m2 to trzeba tego naładować

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Panowie, ale popłynęliście :) Co prawda założyłem ten wątek, ale nie ma problemu, czujcie się jak u siebie ;)

W międzyczasie przyszły do mnie standy. Nie jest to jakiś wypas, tylko budżetowe Norstone Stylum, ale postawiłem je dodatkowo na płytach granitowych kupionych na allegro.

Płyty uzbrojone są w kolce, a na dole gumowe absorbery ;) które są wynikiem kompromisu z moją żoną bo martwiła się, że jej porysuję podłogę przy ciągłym przesuwaniu.

Załączam fotkę: https://www.dropbox.com/s/wpw87tsfmhtaiye/2013-12-18%2020.48.29.jpg

Pierwsze wnioski: poprawa basu jest znaczna, poza tym polepszyła się detaliczność i stereofonia. Niestety mam wrażenie jakby wysokie tony stały się jeszcze bardziej wyraziste :) ale nic to, słucham dalej. W weekend jeszcze je dociążę je piaskiem, oczywiście wygrzanym w moim audiofilskim piekarniku mastercook heheh

 

Przy okazji, kupiłem kable głośnikowe Atlas Hyper 2.0, mam nadzieję, że dobrze celuję. Dojdą raczej po świętach niestety.

Potem jeszcze IC, a jeśli to nie pomoże to... będę się później zastanawiał.

 

Niestety wciąż nie wypróbowałem absorberów pod CD-kiem, mimo, że Jędrek tak zachwala, a nawet odważył się użyć określenia "spektakularny efekt" :)

Jakoś wciąż nie dowierzam, ale może kiedyś dam się przekonać ;)

 

Pozdrawiam

Wszystkie aspekty które wymieniłeś to właśnie dały standy.Dlatego ci kazałem(prosiłem) żebyś posłuchał trochę na standach i dopiero po jakimś czasie podpiął nowe kable.Myślę że albo już nic nie usłyszysz)albo różnice będą subiektywne) ale walcz z akustyką.Przy najmniej nowe mebelki,obrazki czy półeczki czy kwiaty dojdą z których będzie większy pożytek i lepszy niż z drogich kabli.

A tony wysokie,bardziej wyraziste-bo kolumny poszły wyżej-bo stoją na standach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby była jasność - to jest tylko fragment podłogi :) W pokoju jest gruby dywan, stół, fotel, kanapa, regał, obrazki, kwiaty, a za kolumnami farba strukturalna.

Z nachyleniem kolumn jeszcze potestuję, ale dźwięk przefiltrowany przez maskownice jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

Maniek, kolumny stały wcześniej na standach podobnej wysokości, tylko standy były delikatne (szkło, jedna aluminiowa rura pomiędzy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

No to jak ta sama wysokość była,to albo masz wrażenia na granicy percepcji,albo akurat taki materiał muzyczny zapodałeś.

Najlepiej znać jeden,dwa,trzy kawałki,bardzo dobrze zrealizowane-które dla ciebie są wzorem odbioru(z zakładanym zestawem) i tylko na tym porównywać.

A resztę można zgonić na płyty,chu...wy nastrój,pogodę i nawet porę dnia.

Nie wiem jak jest to u was ,ale mi każda muzyka lepiej podchodzi nocą.Wszystko brzmi lepiej,muzyka jest obecna koło mnie,za mną bo bokach-a w dzień żeby to uchwycić trzeba naprawdę się wsłuchiwać.I jeszcze jak jest światło przyciemnione-albo go w ogóle nie ma w salonie to wtedy jest rewelka.

Nie wiem czemu tak to jest ,ale coś w tym jest he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie, żeby była jasność - to jest tylko fragment podłogi :) W pokoju jest gruby dywan, stół, fotel, kanapa, regał, obrazki, kwiaty, a za kolumnami farba strukturalna.

Z nachyleniem kolumn jeszcze potestuję, ale dźwięk przefiltrowany przez maskownice jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

Maniek, kolumny stały wcześniej na standach podobnej wysokości, tylko standy były delikatne (szkło, jedna aluminiowa rura pomiędzy).

 

Czasem nie ma możliwości zmiany z różnych powodów, choćby tak istotnych, jak to, że inni domownicy nie zgadzają się na inny wystrój, a pokój nie ma służyć tylko jako studio odsłuchowe. I znam to z autopsji... ;)

Zwracam tylko uwagę, że przed samą kolumną masz "lotnisko", po lewej stronie kolumny pusto - "lotnisko", za kolumną goła ściana - "lotnisko" (farba strukturalna niewiele zmienia).

I jeśli tak ma pozostać, to OK :) Tylko w takim układzie, to wydawane przez Ciebie pieniądze na pierdoły typu kable, w tej sytuacji są wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Oczywiście to Twoja sprawa, jednak bierzesz się za to od dupy strony ;) Popełniasz jeden z podstawowych błędów!

Zawracasz sobie głowę drobiazgami, które rzekomo coś tam mogą wnieść, zamiast, jeśli już, zrobić coś w kierunku akustyki i natychmiastowych, konkretnych, słyszalnych zmian in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na fotce widać pustki...trochę ich za dużo... na dodatek jakaś wnęka z prawej... Ustaw te kolumienki prostopadle do tylnej ściany, czyli nie doginaj ich do środka. Będzie miodzio. Jeśli pochylisz lekko kolumnę do tyłu za pomocą regulowanych kolcy (nawet 5 stopni wystarczy), będzie jeszcze większe miodzio. Kabelki musisz dopasować, przynajmniej mieć porównanie z innymi. Absorbery pod wzmakiem i źródłem zostaw na deser, to będzie dopełnienie. Wszystkie próby traktuj na luzie, ale nie ustawaj w poszukiwaniu, to ma być zabawa, a nie katorga.

 

Nie wiem jak jest to u was ,ale mi każda muzyka lepiej podchodzi nocą.

To jest oczywiste. Również w dni świąteczne, zauważ. To nie tylko atmosfera i cisza, ale i mniejsze zakłócenia w sieci. Włącz w nocy pralkę, odkurzacz, zmywarkę, czar pryśnie...Pisałem o tym kiedyś na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw pod którykolwiek element toru, może być CD, może być wzmak, podkładki z miękkiej gumy lub z podobnego materiału, a następnie przeproś. Tak, tak... wiem, zaraz kolejna dawka twoich dyletanckich wypocin. Tymczasem w zaciszu domowym, w tajemnicy przed forumowiczami, podkładki zostaną, bo to "gra", a przeprosin nie będzie. Bo jesteś prostakiem i dyletantem.

 

A pod kable takie gumowe podstawki tez trzeba zainstalowac? Jezeli tak to czy tylko pod glosnikowe czy tez pod sieciowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

A pod kable takie gumowe podstawki tez trzeba zainstalowac? Jezeli tak to czy tylko pod glosnikowe czy tez pod sieciowe?

Rafał-pod kable to już podkładki bambusowe(ałdiofilskie) a jak są za drogie to jak jesteś wędkarzem,to po prostu ze starego wędziska.Teraz w modzie i tak są teleskopy to żalu nie będzie po starym kiju bambusowym . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A pod kable takie gumowe podstawki tez trzeba zainstalowac? Jezeli tak to czy tylko pod glosnikowe czy tez pod sieciowe?

Rafał-pod kable to już podkładki bambusowe(ałdiofilskie) a jak są za drogie to jak jesteś wędkarzem,to po prostu ze starego wędziska.Teraz w modzie i tak są teleskopy to żalu nie będzie po starym kiju bambusowym . :)

 

Widać, że bladego pojęcia nie macie, więc dajcie sobie spokój!

Może chociaż wpierw coś na ten temat poczytajcie, a potem zabierajcie w ogóle głos... ;)

 

zawieszone na nitkach....

Wcześniej próbowałem stawiać na stojaczkach drewnianych, ale zawieszenie wywoływało większą dynamikę i rozdzielczość. Niestety wtedy najmniejszy niuans dźwiękowy jest doskonale słyszalny... A więc przesuwanie miejsca zawieszenia nitek "stroi" system niczym dusza w skrzypcach. Mimo tej dodatkowej niedogodności nie zamieniłbym tego sposobu porządkowania kabli bo wiem gdzie szukać barw jakie (jeśli mnie pamięć nie zawodzi) spotykam na koncertach. Dodam, że im mniej punktów podparcia tym lepiej.... Staram się zawieszać kable na jednej pętli nitki.

dziś zastosowałem pod kablami siłowymi ESD Cable Isolators (http://cableisolators.com/esd/buy/), które sprowadziłem z USA. Pierwsze wrażenia- SUPER! W stosunku do wcześniej stosowanych nitek (wiesz o co chodzi) dźwięk nie stracił ani rozdzielczości, ani dynamiki a wzbogacił się o harmoniczne. Głośnikowe zostawiłem na nitkach. ESD można w prosty sposób układać jak klocki... podwyższyłem w ten sposób punk "zawieszenia" kabli i dzięki temu opierają się jedno-punktowo (tak jest znacznie lepiej niż rozkładanie paru podparć na długości kabla)

na nitkach wiszą kable głośnikowe a stojaki jedno punktowo podpierają kable 230V

Bez podparć grają głośniki kluchowato....

 

(http://www.audiostereo.pl/klub-lebena_39812.html/page__st__750#entry2790031)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.