Skocz do zawartości
IGNORED

Góra gwiżdże, blachy zapiaszczone, czasem nie wybrzmiewają do końca


Poldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ja wymiękam(,toż to szok) :) aaaaaa że zapytam nitki mają być jedwabne czy zwykłe z pasmanterji,a może jakieś ałdiofilskie? :)Co jeden to lepszy.Co oni tam jarają-niezły towar musi tak kopać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa że zapytam nitki mają być jedwabne czy zwykłe z pasmanterji,a może jakieś ałdiofilskie?

Nitki muszą być z włosów 70 letniej blond dziewicy z pełnym uzębieniem!! Wstyd nie wiedzieć takich rzeczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ja nie wchodze w te zakladki i tematy. A jaka nitke mozna zastosowac? Kolor, material, dlugosc itd.

 

Swoja droga nie wiedzialem ze mamy klub kabareciazy. Naprawde niezly skecz by byl. Az sobie pomyslalem ze moze bym sobie powiesil na nitkach kabel od sluchawek. Ale najpierw bym musial uszy przekuc. Wtedy juz bym mial dwa punkty podparcia. Ale czy to nie za duzo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tytuł to pomyślałem, "o pewnie marantz". :)

I rozlany bas.

 

Mirek i znowu Cię zbanują :)

Za pisanie prawdy!!!

 

Ale jak przeczytałem cały wątek...

Ło la boga!!!!

Niektórzy to mają jazdę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem tytuł to pomyślałem, "o pewnie marantz". :)

I rozlany bas.

 

Mirek i znowu Cię zbanują :)

Za pisanie prawdy!!!

 

Ale jak przeczytałem cały wątek...

Ło la boga!!!!

Niektórzy to mają jazdę :)

 

Croowab, rozwiń proszę z tym Marantzem. Masz podobne doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę pm8000.

Jeden z gorszych klocków jakie miałem. Po prostu nie przypadł mi do gustu.

Może do kina to się nadaje, ale stereo jest średnie.

O klockach marantza mam średnie zdanie, pomijając wyższe modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gołych ścianach, podłodze i suficie, to nic dobrze nie zagra.

 

Co tak się uparliście na te gołe ściany? Przecież napisałem:

żeby była jasność - to jest tylko fragment podłogi :) W pokoju jest gruby dywan, stół, fotel, kanapa, regał, obrazki, kwiaty, a za kolumnami farba strukturalna.

 

a powierzchnia pokoju to raptem ok. 15 m, na zdjęciu jest może 1 metr. Mam wszystkie meble i kwiaty z mieszkania przenieść do jednego pokoju?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gołych ścianach, podłodze i suficie, to nic dobrze nie zagra.

w pokoju hobbistycznym mam gołe ściany i jakoś nei narzekam aby było źle.

Wręcz przeciwnie gra to całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mirek i znowu Cię zbanują :)

Za pisanie prawdy!!!

 

Noc minęła, nie zbanowali, a więc "Uff..." :)

Bo tutaj nocą budzą się demony... ;)

 

Przy gołych ścianach, podłodze i suficie, to nic dobrze nie zagra.

 

Poza jednym sprzętem dedykowanym do gołego wystroju - masz go na awatarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak się uparliście na te gołe ściany? Przecież napisałem:

 

 

a powierzchnia pokoju to raptem ok. 15 m, na zdjęciu jest może 1 metr. Mam wszystkie meble i kwiaty z mieszkania przenieść do jednego pokoju?!

 

Poldzisław...koledzy bardzo się starają, aby coś poradzić kombinując wszystkie możliwe rozwiązania na podstawie Twoich informacji...

 

Czy już spróbowałeś:

 

- osłabić promieniowanie wysokotonowca przez jego przysłonięcie materiałami różnej grubości/struktury lub zastosowałeś na próbę ustroje pochłaniające np. rozwieszone z boków, z tyłu, z góry zasłony, koce

- sprawdzić za pomocą słuchawek, czy gwizd i piach nie pochodzi z odtwarzacza, a może wzmaka, a może ze wzmaka dopiero z kolumnami przez kable (powód: zbyt wysoka pojemność)....

...jeśli nadal nie wiesz skąd gwizd i piach sprawdź jakość nagrań.

Nie napisałeś przy jakiej głośności pojawia się gwizd i piach...niektóre sprzęty tak grają po przekroczeniu pewnego poziomu mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę pm8000.

Jeden z gorszych klocków jakie miałem. Po prostu nie przypadł mi do gustu.

Może do kina to się nadaje, ale stereo jest średnie.

O klockach marantza mam średnie zdanie, pomijając wyższe modele.

PM8000 to jeden z najlepszych budrzetowych piecykow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grało to jak w tytule.

Bez przesady, ale mam średnie po nim wspomnienia.

Odsłuchiwane z b&w cdm1se i dynaudio 52se.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale grało to jak w tytule.

Bez przesady, ale mam średnie po nim wspomnienia.

Odsłuchiwane z b&w cdm1se i dynaudio 52se.

Croowab, a przy jakiej muzyce odnotowywałeś takie zjawisko? Bo u mnie to występuje gdy słucham gitarowego grania, tam gdzie jest perkusja z dużym natężeniem walenia po blachach lub wysokie wokale. Gdy np. słucham Depeche Mode lub spokojną płytę Możdżera to tego nie ma, a przynajmniej nie jest to męczące.

Po dłuższym słuchaniu mocniejszego grania wysokie tony świdrują mi uszy, jakby dominują cały dźwięk. To zapiaszczenie mógłbym jeszcze zwalić na gorzej zrealizowaną płytę, ale te natarczywe wysokie są wku.... po prostu, nie ma przyjemności z odsłuchu. I nie chcę tutaj rozwiązywać problemu przykrywając wysokotonowce rajstopami żony, bo to po prostu jest bez sensu. Wydaję mi się, że akustyka pomieszczenia jest na poprawnym poziomie, a wybaczcie niektórzy, nie będę także wieszał koców po ścianach bo to pokój dzienny i chcę się w nim zwyczajnie dobrze czuć.

 

Tak czy owak, dziękuję wszystkim za chęć pomocy :)

Czekam na te cholerne kable łudząc się, że to coś da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy słucham gitarowego grania, tam gdzie jest perkusja z dużym natężeniem walenia po blachach lub wysokie wokale

Dokładnie jak piszesz.

Pink Floyd słuchany z tego marantza to nie było nic miłego.

Zamieniłem to na rotela i tu była muzyka.

Kable VDH znane ze swojej "ciemnej" strony nic nie pomogły, co więcej żadnego wpływu nie było.

Ale próbuj, kto wie co uszłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System, który posiadasz prawdopodobnie wali wyższą srednicą na lewo i prawo. Brak ci najwyzszej, delikatnej góry. Niby jest jej dużo, tylko ze to przelom srodka i wysokich.

Wg mnie posłuchaj innego wzmaka, wywal qedy (przynajmniej z obecnej konfiguracji).

Albo po prostu masz duze wymagania i skonczy sie to na systemie za dużo większą kasę:)

Jezeli jest tak źle jak piszesz to sama wymiana kabelkow nic tu nie da. Dobry kabel nic nie poprawi - dobry kabel nie popsuje dobrego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę: po prostu osłuchałeś się z brzmieniem swojego systemu,z apewnie po drodze słyszałeś jeszcze to i owo u znajmomych i w sklepach.

Otóż Monitor Audio tak grają!

Abstrahuję od Marantza, ale gros problemu to kolumny.

Wymiana MAda poprawę.

Howgh.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka naturalnie na pierwszym miejscu ale mimo wszystko jak widzę że ktoś, gdzieś poleca Monitor Audio z serii RX to mnie... ciekawi jaki ma w tym interes.

Zmień kolumny w pierwszej kolejności, w drugiej pomyśl nad bardziej "zdecydowanym" wzmacniaczem, 1550AR również mistrzem analityczności nie jest ale to dobry odtwarzacz i raczej go nie zmieniaj, przynajmniej na razie, koniec końców i tak sukces że w ogóle cokolwiek w tej chwili słyszysz ;)

 

Wreszcie ktoś coś napisał z sensem. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładki - 20zł albo nic, kabelki kilkaset złotych, kolumny to już kilka tysiaków. Czyli jak, odpuść sobie 20zł i trochę czasu, a wyskocz z kilku tysięcy na lepsze kolumny? Taka kolejność?

 

Tak, dokładnie taka, szkoda tych 20zł a kolumny sprzedaj i kup coś innego w tej cenie, będzie za darmo a nie za kilka tys.

 

Cześć Panowie. Po co ten sarkazm, szanujmy poglądy i zdanie innych.

Co do podkładek pod klocki to też jestem sceptyczny, ale sprawdzę żeby mieć pewność czy cokolwiek to zmienia. Raczej jestem przekonany, że nie na tyle aby pomogło w moim problemie.

 

Na ten czas podjąłem decyzję o zmianie IC i kabli głośnikowych. Przejrzałem różne opinie i wychodzi na to, że moje kable charakteryzują się po prostu ostrą górą.

Zmiana kabli nastąpi dopiero po świętach, więc wtedy podzielę się doświadczeniami.

 

Oprócz tego czekam na nowe standy pod kolumny, ale to w górze pasma raczej niewiele zmieni.

 

Co do sugestii zmiany kolumn to nie wchodzi w ogóle w grę. Mam te kolumny może 5 m-cy i nie stać mnie na razie na lepsze.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Szkoda kasy na kable, jak nie chcesz zmieniać kolumn to przyzwyczaj się do takiego grania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ogóle dziwaczne jest składanie systemu do rocka w oparciu o kolumny podstawkowe. O ile na początku byleś zadowolony (o ile byleś) to w pewnym momencie okazało się ze brakuje dynamiki, bo brakuje tąpnięcia, które musi być słyszalne bo centrala powinna być wyraźnie akcentowana, riffy też, zwłaszcza jak są grane unisono z basem muszą wyczuwalnie mruczeć. Jeśli jest inaczej w pewnym momencie zaczynasz słyszeć już tylko wibrujące blachy, których tutaj jest dużo i dostrzegać niedostatki systemu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwaczne jest składanie systemu do rocka w oparciu o kolumny podstawkowe.

A dlaczego nie ?

Jedne z bardo dobrym stosunkiem jakości do ceny są juz nieprodukowane dynaudio 52se.

W pomieszczenie do 20mkw idealne.

A Ty zapewne wolałbys tam wstawić wielkie pudła.

Co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitory ( woofer 21,5 ) i w pokoju z odległości 4m słyszę też przeponą i to nie tylko głośno na jakichś płytach testowych, ale na klasycznych triach jazzowych, Dire Straits czy Dianie Krall przy małych poziomach głośności.

A nade wszystko bez agresji ( Vifa XT25 ). Choć jest parę nagrań jak np. stary King Crimson, że można wyskoczyć przez okno, ale po włączeniu Gracelandu albo XX koncertu Mozarta z Levine'm - zaczynam się z powrotem wdrapywać przez balkon...;-)

Nie zawsze muszą być podłogowce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze muszą być podłogowce...

Jasne. A przeważnie nie powinno ich być, takie są realia naszych mieszkań.

Dla mnie w ogóle dziwaczne jest składanie systemu do rocka w oparciu o kolumny podstawkowe.

Pierwsze primo, wszystko zależy od miejsca odsłuchowego. W bliskim odsłuchu monitory są rewelacyjne. Drugie primo, czemu do rocka tylko podłogowe? Dobrze brzmiący zestaw zagra każdy styl (choć nie każdą realizację...)

 

Mam monitory ( woofer 21,5 )

No to mamy podobne kolumienki. Mój CA21RE też ma 215mm. Cholera, tak się przyzwyczaiłem do tego brzmienia, że teraz średnica nawet z "18" jest uboga...

 

stary King Crimson

To prawda, wysokie sieją niemiłosiernie na "In The Court..." nawet w rewelacyjnym masteringu Willsona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę inaczej. Nie twierdze, ze kolumna podstawkowa zawsze zagra szczuplej niż podłogówka.

Napisałem - kolumny podstawkowe, nie chciałem używać określenia monitory ze względu na zbieżność nazw, powinienem napisać głośniki satelitarne choć RX2 nie są typowymi głośnikami satelitarnymi. Mimo to seria RX jak wiele podobnych jest zaprojektowana do pracy w systemie kina z subwooferem i pewnym jest ze projektanci mają to na uwadze więc do pewnych cech nie przywiązują wagi.... a przy tej konkretnej serii, którą przesłuchiwałem słuchać znaczne różnice w wypełnieniu niskich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę inaczej. Nie twierdze, ze kolumna podstawkowa zawsze zagra szczuplej niż podłogówka.

Napisałem - kolumny podstawkowe, nie chciałem używać określenia monitory ze względu na zbieżność nazw, powinienem napisać głośniki satelitarne choć RX2 nie są typowymi głośnikami satelitarnymi. Mimo to seria RX jak wiele podobnych jest zaprojektowana do pracy w systemie kina z subwooferem i pewnym jest ze projektanci mają to na uwadze więc do pewnych cech nie przywiązują wagi.... a przy tej konkretnej serii, którą przesłuchiwałem słuchać znaczne różnice w wypełnieniu niskich tonów.

 

Średnica głośnika nisko-średniotonowego w RX2 ma 200 mm.

Gdzie przeczytałeś, że RX2 jest zaprojektowany do kina domowego?

 

Szkoda kasy na kable, jak nie chcesz zmieniać kolumn to przyzwyczaj się do takiego grania...

 

Twierdzisz tak bo miałeś kiedyś te kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem - kolumny podstawkowe, nie chciałem używać określenia monitory ze względu na zbieżność nazw, powinienem napisać głośniki satelitarne choć RX2 nie są typowymi głośnikami satelitarnymi. Mimo to seria RX jak wiele podobnych jest zaprojektowana do pracy w systemie kina z subwooferem

[...]

 

Współcześni projektanci zakładają w ciemno istnienie korektorów barwy, bez tego 80% tych gratów można spokojnie w piecu hutniczym spalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.