Skocz do zawartości
IGNORED

Góra gwiżdże, blachy zapiaszczone, czasem nie wybrzmiewają do końca


Poldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Już dolałeś, więc rozwiń kolego, jak scharakteryzujesz brzmienie A90?

 

Niczego nie dolałem. Dla mnie Arcam gra otwartym, szczegółowym dźwiękiem i należy raczej do urządzeń serwujących jasną prezentację. Nie kupił bym go do MA bez odsłuchu. Jeśli słuchałeś tego połączenia i rozwiązało to Twój problem to super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie dolałem. Dla mnie Arcam gra otwartym, szczegółowym dźwiękiem i należy raczej do urządzeń serwujących jasną prezentację.

Oj to jeśli tak jest to faktycznie z MA będzie chyba za ostro można się jeszcze ratować ciepło i barwnie grającym CD wtedy .

 

Poldzisław jak posłuchasz to napisz jak to zagrało .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to jeśli tak jest to faktycznie z MA będzie chyba za ostro można się jeszcze ratować ciepło i barwnie grającym CD wtedy .

 

Poldzisław jak posłuchasz to napisz jak to zagrało .

 

Na szczęście zagrało dobrze! :) Przyszedł dopiero dzisiaj. Nie słyszałem specjalnie wielu pieców w życiu, ale A90 ustawiłbym raczej po cieplejszej stronie, przynajmniej w porównaniu do mojego Marantza. No gra to naprawdę miło. Jeśli chodzi o tą szczegółowość, o której wspomina kolega Mrok, to owszem jest szczegółowy, ale to nie jest dla niego najważniejsze, raczej stawia na ogół.

Co do połączenia Arcama z MA, to większość opinii, które napotkałem w sieci, mówi, że warto. A ja teraz do tego grona dołączam :) jest naprawdę dobrze.

 

Ciekawi mnie bardzo jak by to zagrało z CDkiem Arcama. Mój Denon ma 20 bitowego DACa, a np. Arcam CD73 ma już 24 bit. Czy ktoś ma doświadczenie w podobnym temacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zagrało dobrze! :) Przyszedł dopiero dzisiaj. Nie słyszałem specjalnie wielu pieców w życiu, ale A90 ustawiłbym raczej po cieplejszej stronie, przynajmniej w porównaniu do mojego Marantza. No gra to naprawdę miło. Jeśli chodzi o tą szczegółowość, o której wspomina kolega Mrok, to owszem jest szczegółowy, ale to nie jest dla niego najważniejsze, raczej stawia na ogół.

Co do połączenia Arcama z MA, to większość opinii, które napotkałem w sieci, mówi, że warto. A ja teraz do tego grona dołączam :) jest naprawdę dobrze.

 

Ciekawi mnie bardzo jak by to zagrało z CDkiem Arcama. Mój Denon ma 20 bitowego DACa, a np. Arcam CD73 ma już 24 bit. Czy ktoś ma doświadczenie w podobnym temacie?

 

No i fajnie że Ci się podoba bo to najważniejsze . Z Arcama CD podobno godny uwagi jest CD23T ale trudno go trafić . Ja też właśnie jestem w trakcie zmiany CD bo mój obecny z Yaqinem gra za ciepło i za słodko za to z Baltlabem Epoca 2 grał świetnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD73 to dynamicznie i szczegółowo grające źródło, z dobrym wypełnieniem, żwawym rytmem i szybkim basem. Zdecydowanie jaśniejsza strona mocy. Można odnieść wrażenie, że w tym co robi jest trochę efekciarstwa, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, tzn. dźwięk od pierwszych taktów owszem zwraca na siebie uwagę, ale w przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji nastawionych na tzw. pierwsze wrażenie nie męczy po dłuższym słuchaniu. Jeśli chodzi o wady, to w zestawieniach ze swojego przedziału cenowego trudno się do czegokolwiek przyczepić. Dopiero w towarzystwie znacznie droższych urządzeń można się dopatrzeć pewnych niedociągnięć, ale w kontekście tego wątku nie ma większego sensu się nad nimi rozwodzić.

Warto natomiast dodać, że laser do cd73 jest nadal bez większych problemów dostępny (kss213c), co jest o tyle istotne, że egzemplarz, na który trafisz może mieć nawet 10lat i w związku z tym wymiana optyki może okazać się konieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za sugestie. Wymienione przez Was odtwarzacze biorę pod uwagę, jednak skłaniam się ku ciemniejszej stronie mocy.

Chciałbym przeznaczyć na to 1300-1500 zł. Myślałem także o CD82, 92 i 93, ale nie wiem czy uda się zmieścić w zakładanym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Denon ma 20 bitowego DACa, a np. Arcam CD73 ma już 24 bit. Czy ktoś ma doświadczenie w podobnym temacie?

 

Twój Denon (DCD_1550AR) posiada 18-bitowe przetworniki PCM61p, nie 20 (skąd to wziąłeś?), SM5845AF potrafi upsamplować sygnał do tych 18bitów dokładając szum aby przetworniki "mieliły" 18 bitów a nie 16 bitów + dwa zera, teoretycznie poszerzają zakres dynamiki ale trudno to jednak przełożyć na brzmienie zwłaszcza jeśli porównujesz DAC-i 18 i NIBY 24 bitowe a materiał wejściowy to PCM 16/44 nie mówiąc już o tym że Twój Arcam nie posiada DAC-a 24bitowego tylko przetwornik (tzw sieczkarnia) delta sigma który co najwyżej AKCEPTUJE długość słowa wejściowego maksymalnie "DO" 24 bitów co z przetwarzaniem nie ma absolutnie nic wspólnego a jedynie ze zgodnością danych jakimi jest karmiony. Pisząc szczerze to Denon akurat w tym wypadku oferuje prawdziwe przetwarzanie wielobitowe materiału 18bit (jeśli mowa o CD to 16+2) z racji aplikacji upsamplera ASLC tzw. lambda co akurat nie koniecznie musi przekładać się na brzmienie, nie mniej to na prawdę temat na osobny wątek z rozważaniem konkretnej aplikacji przetworników i ich stopni analogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Denon (DCD_1550AR) posiada 18-bitowe przetworniki PCM61p, nie 20 (skąd to wziąłeś?), SM5845AF potrafi upsamplować sygnał do tych 18bitów dokładając szum aby przetworniki "mieliły" 18 bitów a nie 16 bitów + dwa zera, teoretycznie poszerzają zakres dynamiki ale trudno to jednak przełożyć na brzmienie zwłaszcza jeśli porównujesz DAC-i 18 i NIBY 24 bitowe a materiał wejściowy to PCM 16/44 nie mówiąc już o tym że Twój Arcam nie posiada DAC-a 24bitowego tylko przetwornik (tzw sieczkarnia) delta sigma który co najwyżej AKCEPTUJE długość słowa wejściowego maksymalnie "DO" 24 bitów co z przetwarzaniem nie ma absolutnie nic wspólnego a jedynie ze zgodnością danych jakimi jest karmiony. Pisząc szczerze to Denon akurat w tym wypadku oferuje prawdziwe przetwarzanie wielobitowe materiału 18bit (jeśli mowa o CD to 16+2) z racji aplikacji upsamplera ASLC tzw. lambda co akurat nie koniecznie musi przekładać się na brzmienie, nie mniej to na prawdę temat na osobny wątek z rozważaniem konkretnej aplikacji przetworników i ich stopni analogowych.

 

Stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najpierw piszesz, że mam beznadziejne kolumny, potem, wzmacniacz, który właśnie kupiłem, też nie ten, bo zamiast prawdziwego DACa ma przetwornik - sieczkarnię delta sigma coś tam. Ale to wszystko i tak nie musi przekładać się na brzmienie. W takim razie nie rozumiem po co ten wywód. Mam Ci pogratulować wiedzy z dziedziny elektroniki?

O co Ci chodzi człowieku? Przecież się obraziłeś i napisałeś, że opuszczasz ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to może postaraj się czytać ze zrozumieniem, to nie boli a może się przydać (serio).

Po drugie nigdy nie napisałem że masz zły wzmacniacz lub CD (jak rozumiem posiadasz 1550ar więc skąd żeś to sobie wymyślił???).

Po trzecie ja się nie obrażam "człowieku", za to mam wrażenie że Tobie piana idzie z "ust", nie wiem tylko dlaczego? Może dlatego że nie do końca pochlebnie wyraziłem się o Twoich kolumnach ale jeśli szukasz poprawy w brzmienia to akurat takie mam o nich zdanie (i nie tylko ja zresztą). Wracając do denona, mimo zapewnień z kolorowych broszurek reklamowych przetwornik jaki znajduje się w tym CD to 18bit PCM61p (bardzo dobry zresztą) i chociażbyś nóżkami tupał i kwiczał to tego nie zmienisz, tutaj możesz sobie doświetlić temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) no ale to wymaga rozumienia słowa pisanego (patrz pkt.1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to może postaraj się czytać ze zrozumieniem, to nie boli a może się przydać (serio).

Takie uwagi zachowaj sobie dla nastolatków na onet.pl, tam możesz rozładować do woli swoje frustracje.

 

Nie zamierzam kłócić się z tobą i odbijać piłeczki w nieskończoność bo mam lepsze zajęcia. Poza tym zdanie chama mnie nie obchodzi.

Napisałeś, że opuszczasz ten wątek, więc bądź mężczyzną i dotrzymaj słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uwagi zachowaj sobie dla nastolatków na onet.pl, tam możesz rozładować do woli swoje frustracje.

 

Nie zamierzam kłócić się z tobą i odbijać piłeczki w nieskończoność bo mam lepsze zajęcia. Poza tym zdanie chama mnie nie obchodzi.

Napisałeś, że opuszczasz ten wątek, więc bądź mężczyzną i dotrzymaj słowa.

 

przechodzisz andropauze czy taka kulture z domu wyniosles?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzisz andropauze czy taka kulture z domu wyniosles?

Jeszcze nie stuknęła mi 40-ka, więc raczej to drugie.

Masz coś jeszcze do dodania? No wysil się, ulżyj sobie, to będzie twój 30 post w ciągu ostatnich 8 lat :)

 

Może trafisz taniej gdzieś.

Z A-90 będą działy się cuda!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trochę drogo, ale może warto. Czy to jest ten pierwszy model? Podobno te pierwsze były z szufladą z lewej i charakteryzowały się innym brzmieniem, które potem ewoluowało.

Grało to u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Gra obecnie , znam też bardzo dobrze Arcama-73-T ,grałem na nim cztery lata .

 

Czy ten Paganini sprawdzi się też w mocniejszym, rockowym graniu?

 

Czytałem, że ten CD73 w połączeniu z A90 brzmi dość jasno. Czy potwierdzasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Czy ten Paganini sprawdzi się też w mocniejszym, rockowym graniu?

 

Nie słucham Rocka od dłuższego czasu ,bo dla mnie większość płyt z tym repertuarem jest zrealizowana nędznie.

Słucham Jazzu i Bluesa .

Paganini czaruje raczej dżwiękiem / barwą i przestrzenią .

 

Czytałem, że ten CD73 w połączeniu z A90 brzmi dość jasno. Czy potwierdzasz?

 

0

 

Nie potwierdzam , może się tak wydawać w nie odpowiednim zestawieniu , brak mu jedynie mocy / zejścia na basie ,za to jest szybki i zwinny.

A już na pewno jasno nie gra A-90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nie słucham Rocka od dłuższego czasu ,bo dla mnie większość płyt z tym repertuarem jest zrealizowana nędznie.

Słucham Jazzu i Bluesa .

Po pierwsze zgodzę się z tobą jeśli chodzi o realizację nagranych płyt.

Bywa że płyty z dobrych wydawnictw-brzmią nie ciekawie,i faktycznie muzyka jazzowa, bluesowa brzmi niemal zawsze dobrze-(wydawnictwo)

Ale określanie-nie słucham bo brzmi nędznie(choć lubię) właśnie daje do rozumienia że słuchamy sprzętu nie muzyki.

Nie chcę tu kogoś namawiać żeby słuchał wszystkiego(każdy słucha to co lubi) ale właśnie już wiele razy można było wywnioskować na tym forum że ludzie słuchać zaczynają tego czego nie cierpią a tylko dlatego że na zestawie stereo brzmi taki gatunek muzyczny rewelacyjnie.

Nie pnę RYDZ do ciebie ,ale tak jest u niektórych kolegów i to mnie dziwi.

Znam ludzi co prosto w oczy mówią-(nie cierpię tej muzyki,ale usłysz kolego jak to pięknie na tym zestawie brzmi-jak na żywo).To takie właśnie dla mnie jest na pokaz a nie do czerpania przyjemności.

RYDZ piszę o ogólnych sytuacjach,jak ludzie postępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ale określanie-nie słucham bo brzmi nędznie(choć lubię) właśnie daje do rozumienia że słuchamy sprzętu nie muzyki.

 

Maniuś !...ale my tu o Cd ,wyprzedałem się z płyt Rockowych na tym nośniku.... Rocka słucham z Vinyla bo gra dużo strawniej , choć przyznam że nie aż tak często jak innego repertuaru muzycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.