Skocz do zawartości
IGNORED

Góra gwiżdże, blachy zapiaszczone, czasem nie wybrzmiewają do końca


Poldzisław

Rekomendowane odpowiedzi

Współcześni projektanci zakładają w ciemno istnienie korektorów barwy

...i nie odsłuchują swoich "arcydzieł", które zaprojektowali rachunkowi, a nie audiofile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nie odsłuchują swoich "arcydzieł", które zaprojektowali rachunkowi, a nie audiofile.

 

Zapomniałem dodać; no panie, ale ładne są, duże i tanie! :)))

 

Nie wiem jak wy, ale ja utopiłem 20 kzł zanim dojrzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczywiście w ciemno przyjmiemy, śladem kolegi Mroka, że 80 % współczesnych słuchaczy to wielbiciele muzyki dołączanej jako pakiet do niektórych marek samochodów, przedwojennych Altusów i muzyki w skrócie umca umca umca umca umca umca umca umca umca umca umca umca umca umca i znów umca umca umca umca umca umca umca umca i znów umca umca umca umca umca umca...dalej nie chce mi się pisać.

A DOBRY wzmacniacz korektora barwy, czy graficznego naprawdę nie potrzebuje...

Wesołych Świąt. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jedna pozytywna wiadomość. Otóż podłączyłem stare kable Wireworld Luna 16/4 w trybie bi-wire zamiast tego QED-a i muszę przyznać, że nie było już tego zagęszczenia sybilantów, żadnego natarczywego csss... csss..., grało bardziej średnicą, może mniej szczegółowo, ale bardziej muzykalnie. Jest nadzieja, że nowe kable pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja, że nowe kable pomogą.

Bo tu trzeba włożyć trochę pracy, dbałości o szczegóły. Inne kabelki, wyprostować głośniki, odsunąć od tylnej ściany, może dywaniki pod kolumny, albo absorbery pod elektronikę, i nagle okazuje się, że nie trzeba kupować nowych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz tak bo miałeś kiedyś te kolumny?

 

W zasadzie tak, ich większe odmiany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tak, kolego "jędrek", miałem RX szóstki, to ten sam typ brzmienia tylko bardziej "rozbudowany" w basie, miałem też inne MA z poprzednich serii, generalnie śmiem twierdzić że te kolumny nie nadają się do reprodukcji ŻADNEGO rodzaju muzyki, to jest wypaczony sposób prezentacji, karykaturalne brzmienie, ułomna rozdzielczość, zerowa neutralność - można by tak długo...

Jeśli sam "jedziesz" na tym "czymś" to mogę tylko pogratulować wytrwałości, bo raczej nie słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tak, kolego "jędrek"

Ależ kolego "opteron", nie zdażyło mi się, aby różne kolumny, nawet tej samej serii, grały tak samo! Pytanie brzmiało, czy miałeś te kolumny, no nie miałeś tych, i koniec. Co do Monitor Audio i ich serii Bronze, to uważam, że to ordynarny skok na kasę. Nie wiem kto pisze te recenzje, ale wiem, że niezłą kasę musiał dostać na konto. Monitor Audio zeszło na psy. Wystarczy? Mimo to niektóre modele, dla mniej wymagających, dla mniej zamożnych... czemu nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tak, kolego "jędrek", miałem RX szóstki, to ten sam typ brzmienia tylko bardziej "rozbudowany" w basie, miałem też inne MA z poprzednich serii, generalnie śmiem twierdzić że te kolumny nie nadają się do reprodukcji ŻADNEGO rodzaju muzyki, to jest wypaczony sposób prezentacji, karykaturalne brzmienie, ułomna rozdzielczość, zerowa neutralność - można by tak długo...

Jeśli sam "jedziesz" na tym "czymś" to mogę tylko pogratulować wytrwałości, bo raczej nie słuchu.

Opteron, śmiem twierdzić, że konfabulujesz. Skoro MA są tak beznadziejne to trochę dużo czasu Ci zajęło żeby się o tym przekonać. Skoro posiadałeś tyle ich serii, to albo byłeś ich fanem, albo, idąc Twoim tokiem rozumowania, nie masz słuchu :) Zresztą MA RX6 do tanich nie należą, więc musiałeś naprawdę lubić to karykaturalne brzmienie skoro w nie zainwestowałeś.

Toczysz tylko pianę, a Twoje rady są gówno warte, bo zwyczajnie zmyślasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje MA nie są takie beznadziejne, tak więc spokojnie. Akurat RX2 są w swojej klasie dość solidną ofertą.

Oczywiście jestem tego świadomy, nie stać mnie na tak kosztowne pomyłki. W tym przedziale cenowym RX2 stoją na bardzo dobrym poziomie.

Zresztą w prasie branżowej mają również same pozytywne recenzje. Ktoś może powiedzieć, że one wszystkie są pisane na zamówienie, ale ja takie teorie spiskowe nie wierzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego "opteron", nie zdażyło mi się, aby różne kolumny, nawet tej samej serii, grały tak samo! Pytanie brzmiało, czy miałeś te kolumny, no nie miałeś tych, i koniec. Co do Monitor Audio i ich serii Bronze, to uważam, że to ordynarny skok na kasę. Nie wiem kto pisze te recenzje, ale wiem, że niezłą kasę musiał dostać na konto. Monitor Audio zeszło na psy. Wystarczy? Mimo to niektóre modele, dla mniej wymagających, dla mniej zamożnych... czemu nie?

 

Słuchałem je ale ich nie "miałem" co nie znaczy że ich nie znam, łapiesz taką różnicę czy mam Ci to jakoś rozrysować?

Grają niemal tak samo z tą różnicą że RX2 mają większe ograniczenia dynamiczne, głównie w zakresie basu a wyższa średnica drze się bardziej niż w RX6.

Dla ścisłości, nie chodzi o kasę i kupowanie drogich klocków ale o wybranie czegoś co nie jest aż tak zrypane, 1000x bardziej wolałbym Phonar Compact 2 które nowe kosztowały coś około 800zł.

 

Opteron, śmiem twierdzić, że konfabulujesz. Skoro MA są tak beznadziejne to trochę dużo czasu Ci zajęło żeby się o tym przekonać. Skoro posiadałeś tyle ich serii, to albo byłeś ich fanem, albo, idąc Twoim tokiem rozumowania, nie masz słuchu :) Zresztą MA RX6 do tanich nie należą, więc musiałeś naprawdę lubić to karykaturalne brzmienie skoro w nie zainwestowałeś.

Toczysz tylko pianę, a Twoje rady są gówno warte, bo zwyczajnie zmyślasz.

 

Miałem dużo kijowego sprzętu w życiu za który zapłaciłem, dlatego staram się oszczędzić innym czasu i pieniędzy w miarę swoich możliwości i doświadczenia, za to jak widać można zostać wręcz obrażonym zamiast przeczytać zwrotnie "dziękuje". Miałem je 3 miesiące w domu, kolega robił remont i chciał gdzieś przechować sprzęt, słuchałem może godzinę bo więcej nie byłem w stanie zarówno w jego konfiguracji jak i mojej ówczesnej, miałem też inne MA u siebie ale mniejsza o to. Pytałeś o rady na forum to je dostałeś a że Ci się nie podobają bo być może liczyłeś na "poklepanie po ramieniu" to sorry, takiego czegoś szukaj raczej w klubie MA ale proszę nie pisz do mnie "rady gówno warte" bo gówno warte to są szczerze mówiąc te kolumny (no ale cóż ja tam mogę wiedzieć), nie mniej przypomnisz sobie o mnie i tym co piszę jak w końcu je zmienisz a prędzej czy później to nastąpi, na razie kup sobie jakieś audiofilskie kable, podstawki pod sprzęt elektroniczny i ciesz się z wydanej kasy bo z brzmienia będzie trudno.

 

Zresztą w prasie branżowej mają również same pozytywne recenzje. Ktoś może powiedzieć, że one wszystkie są pisane na zamówienie, ale ja takie teorie spiskowe nie wierzę.

Nie wiem kto pisze te recenzje, ale wiem, że niezłą kasę musiał dostać na konto.

 

Pozdrawiam świątecznie i żegnam w tym temacie zarazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za takie rady:

generalnie śmiem twierdzić że te kolumny nie nadają się do reprodukcji ŻADNEGO rodzaju muzyki, to jest wypaczony sposób prezentacji, karykaturalne brzmienie, ułomna rozdzielczość, zerowa neutralność - można by tak długo...

Jeśli sam "jedziesz" na tym "czymś" to mogę tylko pogratulować wytrwałości, bo raczej nie słuchu.

 

Zmień kolumny w pierwszej kolejności, w drugiej pomyśl nad bardziej "zdecydowanym" wzmacniaczem, 1550AR również mistrzem analityczności nie jest ale to dobry odtwarzacz i raczej go nie zmieniaj, przynajmniej na razie, koniec końców i tak sukces że w ogóle cokolwiek w tej chwili słyszysz ;)

 

Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poldzisław, dostałeś dobre rady, a trochę się denerwujesz:) Jeżeli nie zmienisz wzmaka lub kolumn nic z tego nie wyjdzie. Cos w systemie

musi dać ciepło i ogładę sopranów. Napisałes ze zmiana kabli już coś wniosła. Zgadza się, tylko że to da efekt na chwilę. Za kilka dni

znowu bedzie słabo. Kable są ważne, ale na tym etapie szkoda kasy.

Pozdrawiam i wesołych świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poldzisław, dostałeś dobre rady, a trochę się denerwujesz:) Jeżeli nie zmienisz wzmaka lub kolumn nic z tego nie wyjdzie. Cos w systemie

musi dać ciepło i ogładę sopranów. Napisałes ze zmiana kabli już coś wniosła. Zgadza się, tylko że to da efekt na chwilę. Za kilka dni

znowu bedzie słabo. Kable są ważne, ale na tym etapie szkoda kasy.

Pozdrawiam i wesołych świąt

Oczywiście, większość tak, ale niektóre z nich zakładają zmianę całego systemu.

A takie radykalne stwierdzenia, że MA są do dupy, dla głuchych ludzi itd. - są irytujące.

Zmienię kable, posłucham, a jeśli nie będę zadowolony to zmienię wzmacniacz. Wg tego co znalazłem w sieci to najlepszą synergię z MA tworzą piece Arcam, ewentualnie Audiolab.

Wesołych!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienię kable, posłucham, a jeśli nie będę zadowolony to zmienię wzmacniacz. Wg tego co znalazłem w sieci to najlepszą synergię z MA tworzą piece Arcam, ewentualnie Audiolab.

Jeszcze ode mnie 2 słowa, bo widzę, że masz poważny problem, a ja z podobnym sie borykałem i przeszedłem dość długą drogę zanim się z nim nie uporałem.

Mam KEFiQ9. Na początku szeleściły, siekły sybilantami i dodatkowo brakowało basu. Wreszcie je okiełznałem, ale droga była długa. Przerzuciłem kilka wzmacniaczy tanzystorowych ( drogą kupna-sprzedaży, innej metody jak odsłuch u siebie nie widzę) - było lepiej, gorzej ale nigdy zadowalająco. Miałem m. in. Arcama FMJ 22 - dość wysoki model - było bardzo szczegółowo na górze i średnicy, mały bas. Generalnie dźwięk przeostrzony, czyli nie dla Ciebie. Nie wiem jak inne Arcamy.

Ratunkiem okazała się lampa, najpierw Yaqin 10L, teraz Yaqin 100B.

Kablami już dużo nie uzyskasz. Wyrzuciłeś QEDy i to na tę chwilę najważniejsze. Chyba, ze chcesz iść w koszta to polecam Kimbera 4TC - łagodzi górę i dodaje basu.

Ważna jest równowaga tonalna. Większa ilość basu niejako spycha na drugi plan wyostrzenia góry.

Kolejna sprawa - kiepskie okablowanie wewnętrzne w kolumnach. W MA pewnie też jest nie najlepiej. Najłatwiej jest oszczędzać na tym czego nie widać. Wyrzuciłem firmowe druciki i dałem KImbera4TC. Na górę i średnicę po jednej żyle (zgodnie z zaleceniami forumowymi). Poprawa zdecydowana. Mody zwrotnicy w planie ( poprawa spektakularna - słyszałem u kolegi)

Interkonekt QEDa zostaw, jest całkiem dobry. Oczywiście podkładki, ale one tylko niaunsują dźwięk.

Reasumując, albo wyrzucasz głośniki i szukasz innych , albo szukasz wzmacniacza, który im podoła (lampę?). Generalnie koszty i jeszcze raz koszty, ale taki urok tej zabawy:)

 

Najlepszego na Święta!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

A na pocieszenie ,to to że fajnie mieć co jakiś czas nowe zabawki w domu.Tak że najpierw zmień kolumienki,to nie są miliony-sprzedaj te dołożysz trochę i już morda się cieszy-potem wzmak,i tak co pół roku.Będziesz miał co kawałek nowe zabawki,nowe doświadczenia.To super zabawa tylko trzeba chcieć.A pamiętaj że takie doświadczenia są najlepsze a nie rady na forum.Nikt cię nie zapewni i nie przekona tak jak twój odsłuch.I bywa tak i bardzo często,że te klocki za krocie nie grają tak jak byś się spodziewał po ich cenie.Reasumując-nawet za 10 koła może coś fantastycznie w twoim pomieszczeniu zagrać.

 

Zdrowych Spokojnych,i Wesołych Świąt życzę Wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm7000 nie jest jakims szczegolnie jasnym wzmakiem, bas jest lekko spowolniony a gora mimo ze obfita to nie agresywna czy nachalna, innymi slowy bez zmiany kolumn nic z tego nie wyjdzie, mozesz to sprobowac polaczyc z jakims kluskowato grajacym MF czy lampa made in china ale ja wiem czy warto tak trzymac te paczki na sile...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady. Czuję, że te kolumny mają jednak potencjał i na razie je zostawiam. Ktoś napisał w jednym teście, że "RX2 podłączone do łagodnej, ale ekspresyjnej elektroniki, pokażą się od najlepszej strony" i tego będę się trzymał. Dlatego będę rozglądał się za innym wzmacniaczem, może zdecyduję się na lampę. Zobaczymy.

 

Wesołych dla wszystkich! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Niestety muszę się zgodzić z Kolegą opteron odsłuchiwałem nie raz dokładnie RX2 i z naturalnością brzmienia ma to niewiele wspólnego, te kolumny tylko dobrze wyglądają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się zgodzić z Kolegą opteron odsłuchiwałem nie raz dokładnie RX2 i z naturalnością brzmienia ma to niewiele wspólnego, te kolumny tylko dobrze wyglądają...

 

Dzięki i gratuluję neutralnie grającego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego będę rozglądał się za innym wzmacniaczem, może zdecyduję się na lampę.

Poluj na Yaqina MC-10L myślę że zagra z nimi fajnie . A co do dźwięku to najważniejsze jest to że dźwięk ma się Tobie podobać .

Każdy lubi coś innego jeden audiofilskie plumkanie inny koncert live z kopem na basie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na Yaqina MC-10L myślę że zagra z nimi fajnie . A co do dźwięku to najważniejsze jest to że dźwięk ma się Tobie podobać .

Każdy lubi coś innego jeden audiofilskie plumkanie inny koncert live z kopem na basie :)

 

Zdecydowałem się jednak na Arcama A90, dzisiaj do mnie prawdopodobnie przyjdzie. Kupiłem w ciemno, bo nie było nic w pobliżu do odsłuchu, mam nadzieję, że ryzyko się opłaci.

Dotychczas wymieniłem kable głośnikowe na Atlas Hyper 2.0 - polecam. Nabyłem też IC Cable Talk Broadcast 2 - tutaj się jeszcze zastanowię, zobaczę jak to będzie grało z Arcamem. Jest na pewno cieplejszy od QEDa, ma fajny sprężysty bas, niestety wokal jakby się cofnął.

Generalnie kable wniosły dość sporo, brzmienie góry przestało być męczące, ale idziemy dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcama nie słyszałem ale chyba jest po tej cieplejszej stronie mocy więc powinien się zgrać .

 

Arcam A90 ciepły? Dobra, nie będę dolewał oliwy do ognia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam A90 ciepły? Dobra, nie będę dolewał oliwy do ognia.

 

Pisałem że nie słyszałem go i że "chyba" jest po cieplejszej stronie być może się pomyliłem , a co do oliwy to dolewaj sobie ile chcesz jak tak lubisz twoja sprawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam A90 ciepły? Dobra, nie będę dolewał oliwy do ognia.

 

Już dolałeś, więc rozwiń kolego, jak scharakteryzujesz brzmienie A90?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.